یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

آبرسانی به یک هزار روستای خوزستان در سال ۱۴۰۱

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اجرای پروژه های محرومیت زدایی در خوزستان گفت: در سال ۱۴۰۱ در برنامه داریم یک هزار روستای دیگر را در خوزستان آبرسانی کنیم.

محمد رضا کرمی نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای پروژه محرومیت زدایی آبرسانی به روستاهای خوزستان، روز گذشته کلنگ زنی طرح های آبرسانی به ۵۸ روستای شهرستان کرخه با اعتبار یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال انجام شد.

وی افزود: این پروژه شامل دو بخش آبرسانی است که بخش اول، آبرسانی به ۳۸ روستای خلیفه حیدر برای جمعیت تحت پوشش ۱۵ هزار نفری است و این پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد ریال و با افق جمعیت ۲۵ هزار نفری اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به پروژه آبرسانی به ۲۰ روستای میان آب شهرستان کرخه گفت: این پروژه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال و برای جمعیت ۶ هزار نفری اجرایی شده است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - درهم ۱۳ هزار و ۷۹۳ تومان شد (۲۷ فروردین ماه۱۴۰۲)

کرمی نژاد با اشاره به پروژه آبرسانی ۳۸ روستای خلیفه حیدر تصریح کرد: این پروژه شامل ۲۵ کیلومتر لوله گذاری و احداث مخازن بتنی به ظرفیت ۲ هزار متر مکعب در روستای خلیفه حیدر و خماط است که با احداث ایستگاه پمپاژ و ساختمان کلر زنی، حفاری، تکمیل، تجهیز و راه اندازی ۳ حلقه چاه با ظرفیت هر کدام ۴۵ لیتر بر ثانیه پروژه آبرسانی به ۳۸ روستای خلیفه حیدر تکمیل می شود.

وی عنوان کرد: ۴۸۶ روستای استان با ۴۸ هزار خانوار و جمعیت ۱۸۶ هزار نفر که در هشت ماه اخیر آبرسانی شدند، پیش از این تنها کمتر از ۶ ساعت در شبانه روز از آب شرب برخوردار بودند.

کرمی نژاد ادامه داد: برای آبرسانی به یک هزار و ۱۰۱ روستای خوزستان ۵۴۰ کیلومتر لوله کشی، ۲۵ ایستگاه پمپاژ در ۱۷ شهرستان و ۴۰۴ روستا احداث و ۲۳ حلقه چاه در هشت شهرستان ایجاد و ۷۰ تصفیه خانه لایروبی شده است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - خبر مهم درباره سقف سوخت‌گیری بنزین

وی افزود: ظرفیت تامین آب یک هزار و ۱۰۱ روستای آبرسانی شده در خوزستان به ۲۵۳ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش یافته و برای اجرای آن ها هفت هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان با اشاره به اجرای طرح محرومیت زدایی در خوزستان گفت: این طرح برای نخستین بار در دولت سیزدهم در خوزستان اجرا می‌شود و در قالب آن به ۱۸۹ روستای دیگر خوزستان با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی حضرت ولی عصر(عج) آبرسانی خواهد شد.

کرمی نژاد خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ در برنامه داریم یک هزار روستای دیگر را آبرسانی خواهیم کرد و ۱۸۹ روستای دیگر در طرح محرومیت زدایی آبدار می شوند که در این راستا اولین کلنگ زنی پروژه محرویت زدایی در خوزستان در شهرستان شوش به زمین زده شد.

وی بیان کرد: همچنین پروژه های آبرسانی به روستاهای دهدز و اندیکا که از نقاط محروم منطقه هستند نیاز داریم در اولویت اجرایی قرار گیرند.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - چرا هدفمند کردن یارانه نهاده های کشاورزی به نفعمردم است؟

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

کاهش ۳۸ درصدی صادرات نفت ونزوئلا

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم