شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

آغاز آموزش حضوری در مدارس دولتی و غیردولتی از ۱۴ فروردین

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی ویژه خبری با موضوع جزئیات بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی  با همکاری وزارت بهداشت تهیه شده است،  اظهار کرد: دانش‌آموزان پیش از این هم که آموزش حضوری برقرار شده بود،  مشکل چندانی نداشتند و مدارس مکان‌هایی بودند که درصد بالایی از شیوه نامه‌های بهداشتی در آن رعایت شد. 

وی ادامه داد: با توجه به تجارب گذشته، آموزش‌ها و  آمادگی‌هایی که خانواده‌ها کسب کردند امیدواریم با بهره مندی از تجارب قبلی و همکاری با سایر دستگاه‌ها شرایط حضور ایمن دانش آموزان را در مدارس فراهم کنیم و تا حدی از افت تحصیلی دانش‌آموزان کاسته شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قدرت یادگیری دانش‌آموزان  بالاست،  گفت: با توجه به آموزش‌های دانش‌آموزان مشکلی بابت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نداریم ضمن آنکه والدین و معلمان هم نظارت لازم را بر این روند دارند،  همچنین این کار موجب ارتقای سواد بهداشتی دانش‌آموزان است.

پیشنهاد مطالعه:  برجام، ده‌ها فرد و نهاد نظامی ایران را از لیست تحریم‌ها خارجکرد/ چگونه دیپلماسی دست میدان را باز کرد؟

حکیم‌زاده با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و لازم الاجراست، گفت: این موضوع برای تمام مدارس دولتی و غیردولتی برقرار است و  با توجه به آمادگی همکاران مشکل خاصی بابت بازگشایی نداریم اما اگر مدرسه‌ای از این موضوع تخطی کند، قابل پیگیری است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این معاونت و بخش آموزش متوسطه کار را دنبال  می‌کنیم، بیان کرد: مشکل خاصی بابت از سرگیری آموزش حضوری و بازگشایی مدارس نداریم و امیدواریم همه مدارس از روز ۱۴ فروردین این نوع از آموزش را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه تعطیلی آموزش حضوری به ویژه در دوره ابتدایی موجب افت تحصیلی شده است، گفت: این نوع تغییر شیوه آموزشی موجب شده است که دانش‌آموزان از جنبه‌های تربیتی و عاطفی هم آسیب ببینند.

حکیم‌زاده اضافه کرد: رشد مهارت‌های ارتباطی دانش‌آموزان دچار مشکل شده است و یکی از آسیب‌های جدی برای دانش‌آموزان کلاس اولی و دومی است که تصوری از کلاس درس ندارند و طبق یافته‌های سازمان بهداشت جهانی آسیب‌های روحی و روانی کمتر از آسیب‌های بیماری نیست.

پیشنهاد مطالعه:  رمزگشایی از عدم حضور رئیسی در میتینگ انتخاباتی اصولگرایان/شورای وحدت دعوت نشده بود

وی با استناد به تجارب بین المللی و تاثیر نه چندان کافی آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری در روند یادگیری  دانش‌آموزان تصریح کرد: بستر مجازی هرچقدر پیشرفته باشد، باز هم نمی‌تواند برای دانش‌آموزان به ویژه در دوره ابتدایی بستر مناسبی محسوب شود.

 

انتهای پیام/

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

چرا آموزش‌و‌پرورش به رای دیوان عدالت درباره "ابطال شرط سنی ۲۲ سال" برای دانشگاه فرهنگیان تمکین نکرد؟!

خرید کارخانه مطالب مرتبط: بیماری های گوارشی بیشترین دلیل مراجعات نوروزی در جاده‌ها/لزوم نظارت بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم