چهارشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

آغاز اجرای طرح توسعه ۳ میدان نفتی خوزستان با حضور اوجی

ایسنا/خوزستان با حضور وزیر نفت عملیات اجرایی طرح توسعه ۳ میدان نفتی در خوزستان آغاز شد.

امروز ۴ شهریوماه با حضور جواد اوجی در اهواز، عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک یاران، طرح توسعه میدان مشترک بلال و طرح توسعه و نگهداشت میدان نرگسی به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

قرارداد فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک یاران ۱۰ ساله و طرف قرارداد آن شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا است. ارزش این طرح ۲۲۷ میلیون دلار است و قرار است در طول مدت قرارداد ۳۹.۵ میلیون بشکه نفت اضافی از این میدان تولید شود.

به گزارش ایسنا، طرح توسعه میدان مشترک بِلال با قراردادی به شرکت پتروپارس واگذار شده است. آغاز این پروژه با حفر چاه توصیفی-اکتشافی به ارزش ۲۸.۴ میلیون دلار خواهد بود اما اعتبار اجرای کل طرح توسعه میدان بلال ۵۰۰ میلیون دلار است.

طرح توسعه و نگهداشت میدان نرگسی در قراردادی ۴۱ ماهه به شرکت دانا انرژی واگذار شده است. در این طرح قرار است روزانه ۶هزار بشکه نفت در روز تولید شود. اجرای این طرح در طی ۲ سال بیش از ۵۰۰ میلیون دلار درآمدزایی برای دولت خواهد داشت.

این سه طرح توسعه ای از جمله طرح های شرکت ملی نفت ایران بودند که امروز با حضور جواد اوجی وزیر نفت و محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در خوزستان عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.

در مراسم‌ آغاز عملیات اجرایی این طرح ها رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و استاندار خوزستان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

حتما ببینید

شهرخبر – تامین اعتبارات لازم برای جذب نیروهای تخصصی جدید در جهاد کشاورزی

مطالب مرتبط: خبر خوش دولت برای گندمکاران تحویل اراضی ساخت ۱۱۰ هزار واحد نهضت ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *