جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

آنجلینا جولی از «جنایات جنگی» نوشت: کودکان بیشترین هزینه‌ را می‌پردازند

آنجلینا جولی در ادامه فعالیت‌هایش برای احقاق حقوق غیرنظامیان در جنگ در حساب اینستاگرام خود بریده‌هایی از کنوانسیون‌های ژنو را به اشتراک گذاشته و بخش‌های مربوط به غیرنظامیان درگیر جنگ را برجسته کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنجلینا جولی، بازیگر و نماینده ویژه سازمان ملل متحد در پست اینستاگرامی خود این کنوانسیون‌ها را «تلاشی برای محدود کردن صدمات جنگ و کاهش درد و رنج» توصیف کرد.

کنوانسیون‌های ژنو که در سال ۱۹۴۹ مورد توافق قرار گفتند، مجموعه‌ای از معاهدات و توافق‌های بین‌المللی هستند که استانداردهای رفتار با بیماران، مجروحان و غیرنظامیان را در زمان جنگ، تعیین می‌کنند.

جولی همچنین خلاصه‌ای از قوانین جنگی کنوانسیون‌های ژنو را به اشتراک گذاشته و نوشت، «هرگز نباید غیرنظامیان مورد هدف قرار گیرند» و «پزشکان و مددکاران باید محافظت شوند.» «چیزهایی که غیرنظامیان برای بقا به آن‌ها نیاز دارند – مانند غذا و آب – نباید نابود شده یا از آنان دریغ شود.»

پیشنهاد مطالعه:  پخش ۳ برنامه با موضوع گفتمان پیشرفت

این بازیگر برنده اسکار همچنین نوشت: تجاوز و دیگر انواع خشونت جنسی به‌صراحت ممنوع اعلام شده است. نقض این قوانین یک جنایت جنگی است.

جولی به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل، در کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان فعالیت کرده و توجهات را به بحران‌های انسانی در سراسر جهان از جمله میانمار و یمن جلب کرده است.

او همچنین به اوکراین پرداخته و به‌طور بخصوص، بیان کرده است که کودکان «بیشترین هزینه‌ را خواهند پرداخت.»

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم