یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

آینده درخشان صنعت نقره با رشد تقاضای صنعتی

قیمت‌های نقره در محدوده‌ای متوقف شده‌اند و به دلیل کاهش علاقه سرمایه‌گذاران، شتاب اندکی پیدا می‌کنند. با این حال، تحلیلگران کالا در بانک آمریکا انتظار دارند که تقاضای صنعتی فلزات گرانبها، بازار را به خوبی حفظ کند.

به گزارش ایسنا، در گزارشی تحلیلگران اعلام کردند که تقاضا در بخش انرژی خورشیدی و اهمیت فزاینده در بخش خودرو، دو عامل مهم در افزایش قیمت نقره برای سه سال آینده خواهند بود.

بانک آمریکا قیمت نقره در پایان سال را در حدود ۳۲.۵۰ دلار در هر اونس می‌بیند زیرا بازار شاهد کاهش عرضه و رشد تقاضای صنعتی است. چشم‌انداز بلندمدت صعودی در حالی است که قیمت نقره بین ۲۴ تا ۲۵ دلار در هر اونس تثبیت می‌شود. معاملات قرارداد آتی نقره، آخرین بار با ۰.۳۰ درصد افزایش در روز، با ۲۵.۸۱ دلار در هر اونس معامله شد.

تحلیلگران در این گزارش اظهار کردند: مصرف نقره در پانل‌های خورشیدی با نصب فتوولتائیک افزایش می‌یابد. با نگاهی فراتر از بخش خورشیدی، بانک آمریکا انتظار دارد خودروهای الکتریکی منبع ضروری تقاضای صنعتی برای نقره باشند. آنها گفتند که هر خودروی الکتریکی حدود ۳۸ گرم نقره مصرف می‌کند که در مقایسه با موتورهای احتراق داخلی معمولی ۷۲ درصد بیشتر است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - تکلیف واردات خودرو کارکرده مشخص شد

تحلیلگران در کیتکو گفتند: ما بر این باوریم که مصرف نقره تا سال ۲۰۲۵ از حدود ۲۰۰۰ تن در دهه گذشته به ۳۵۲۲ تن افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

کاهش ۳۸ درصدی صادرات نفت ونزوئلا

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم