چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
تازه ها
سئوکار حرفه ای در تهران

اجرای مرحله اول نظام جدید ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود آغاز شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، پیاده‌سازی نظام جدید ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود با برگزاری نخستین نشست با مدیران مالی شرکت‌های دانش‌بنیان کلید خورد. در این نشست که با حضور مدیران مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری برگزار شد، نحوه شناسایی و ثبت مخارج توسعه ذیل دارایی‌های نامشهود شرکت‌ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست، عبدالمجید مرشدی، مدیرکل دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی، ضمن اشاره به اقدامات و نتایج حاصل شده در خصوص بند پ ماده (۶) “آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه اقتصاد”، فعالیت‌های تحقیق و توسعه را از ارکان اصلی زیست‌بوم دانش‌بنیان برشمرد.

مرشدی اضافه کرد: جنس و هویت واقعی این هزینه‌ها سرمایه‌ای است چرا که در واقع تحقیق و توسعه مزیت رقابتی شرکت‌های دانش‌بنیان را ایجاد و تقویت می‌کند و این موضوع در استانداردهای حسابداری هم لحاظ شده است.

مدیرکل دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی، ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در استاندارد حسابداری شماره ۱۷ خاطرنشان کرد که متأسفانه این ظرفیت‌ها به دلیل ابهاماتی که در نحوه احصاء شرایط مندرج جهت شناسایی مخارج توسعه به عنوان دارایی نامشهود وجود داشت، عملیاتی نشده است.

پیشنهاد مطالعه:  عکس پر جزئیات زمین از نگاه دوربین ماهواره جدید هواشناسیاروپا

وی ادامه داد خوشبختانه با تعاملی که بین معاونت علمی و سازمان حسابرسی صورت گرفت مصادیق و نحوه احصاء این شرایط مشخص و شفاف شد. در نتیجه مسیر شناسایی و ثبت هزینه‌های توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تا حدود زیادی هموار شده است.

در بخش دوم نشست، سینا حسین‌زاده؛ مدیر حسابداری صنعتی شرکت دانش‌بنیان سازه پویش، تجارب این شرکت در زمینه نحوه شناسایی و ثبت مخارج توسعه را تشریح کرد.

“شناسایی و ثبت مخارج توسعه به عنوان دارایی نامشهود” یکی از محورهای “نظام جدید ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود” است که طی مراسمی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد.

انتهای پیام/

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

تولید بومی ژنراتورهای نانوحباب برای افزایش نرخ بهره‌وری مزارع میگو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، آبزی‌پروری در دهه‌­‌های اخیر به علت نقش حیاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم