یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

اختصاص ۲۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲۷۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات هجدهمین سفر استانی دولت برای بخش کشاورزی استان خراسان رضوی اختصاص یافته است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان داورزن افزود: از مجموع این اعتبارات، ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه قنوات، ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور اجرای سامانه‌های آبیاری نوین، ۳۰۰ میلیارد ریال در حوزه آب و خاک و طرح‌های آبخیزداری ، ۱۷۰ میلیارد تومان در بخش احداث استخر و انتقال آب و  مابقی این اعتبار در سایر بخش‌های کشاورزی هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای دولت سیزدهم، عدالت محوری و مردمی بودن است و با توجه به اینکه بخش کشاورزی یکی از مردمی ترین بخش‌ها است توجه ویژه‌ای به آن شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک سوم جمعیت کشور را جامعه کشاورزی و فعالان این بخش تشکیل می‌دهند، که با این نگاه، در این دولت اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی رخ می‌دهد.

ساداتی‌نژاد افزود: با توجه به اقلیم استان خراسان رضوی و اهمیت حفظ منابع آبی بخش کشاورزی، با جذب این اعتبارات تحول بزرگی در بخش کشاورزی استان ایجاد خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:  همچنین در راستای اجرای سیاست‌های خودکفایی در بخش کشاورزی، شرکت‌های دانش‌بنیان این بخش حمایت می‌شوند.

ساداتی‌نژاد اظهار کرد: با هدف تحقق برنامه‌های خودکفایی بخش کشاورزی در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین تسهیلات و حمایت‌های لازم به واحدهای کشاورزی ارائه می‌شود.

انتهای پیام

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

شام آخر کارمندان سعودی؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیداسماعیل خطیب در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ‌ونشر رهبر انقلاب، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمپلنت دیجیتال