اختلاف میان فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی درباره احیای برجام

برخی رسانه های صهیونیستی در گزارشی اعلام کردند که مقامات نظامی ارشد این رژیم در خصوص مساله مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران اختلاف نظر دارند و برخی مقامات و نهادها حامی احیای برجام هستند.

به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که مقامات ارشد نظامی این رژیم بر سر موضع اسرائیل در مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران اختلاف نظر دارند.
در این گزارش آمده است: حامیان احیای برجام می گویند توافق مزبور به ارتش فرصت می دهد برای حمله های گسترده تر به ایران آماده شود و با دیگر تهدیدات منطقه ای مقابله کند اما گمان می رود این نظر در حلقهٔ رهبری در اقلیت باشد.

چندین ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی، از جمله رئیس ضداطلاعات ارتش، علیرغم سیاست رسمی دولت این رژیم، از چندی پیش شروع به حمایت از احیای توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهان کرده اند.

همزمان با انتشار این گزارش، پس از ماه ها بن بست، قدرت های جهانی برای از سرگیری مذاکرات احیای برنامه جامع اقدام مشترک آماده می شوند.

در این گزارش آمده است: اسرائیل مخالف سرسخت بازگشت به قرارداد ۲۰۱۵ است و از هنگام امضای آن کارزاری علیه آن آغاز کرده و ایران را غیرقابل اعتماد میداند که از اجرای تعهدات خود سرباز می زند.

از ده‌ها سال پیش دولت های رژیم صهیونیستی بطور متوالی هشدار داده اند که ایران به دنبال تولید تسلیحات هسته ای است.

بنا به گزارش وای-نت، مقامات ارشد اطلاعاتی اسرائیل اما اکنون به این باور رسیده اند که یک توافق بد از عدم توافق بهتر است زیرا به اسرائیل فرصت می دهد برای رویکرد گسترده تر علیه ایران آماده شود. سال گذشته شاهد تشدید تلاش ارتش رژیم صهیونیستی در آمادگی برای مقابله مؤثر علیه تهدید ایران بودیم و اوایل ماه جاری ده ها جت جنگنده نیروی هوایی این رژیم بر فراز دریای مدیترانه حمله به تأسیسات هسته ای ایران را تمرین کردند.

در بخشی از این گزارش از مقامات حامی بازگشت به توافق هسته ای اشاره شده و آمده است که سرلشگر آهارون هالیوا، رئیس ضداطلاعات نظامی ارتش و سپهبد آمیت سعر، که شاخهٔ پژوهشی ضداطلاعات نظامی زیر نظر او است و سرلشگر اورن ستتر، رئیس ادارهٔ استراتژیک ارتش اسرائیل و سرلشگر تال کلمان، مقام مسؤول ارتش اسرائیل در امور ایران حامی بازگشت به توافق هسته ای هستند.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود تاکید کرد: دور جدید مذاکرات برای رفع تحریم‌ها طی روزهای آینده و در هفته جاری برگزار می شود. ساعاتی دیگر در این زمینه اطلاع رسانی می شود. زمان قطعی برگزاری مذاکرات قطعی شده است و مکان آن نیز تقریبا مشخص شده است.

خطیب زاده درباره سفر اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران هم گفت که جوزپ بورل در سفر خود به تهران نظرات واشنگتن را منتقل کرد.

او تاکید کرد: دور بعدی مذاکرات در مورد ابعاد هسته‌ای نیست و در مورد بخش های اختلافی است که در بحث رفع تحریم ها باقی مانده است. ادامه مذاکرات نیز با فرمت وین غیرمستقیم خواهد بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *