جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

از حادثه در حرم رضوی تا برخورد با روزه‌خواران

در هفته‌ای که سپری شد، حمله به ۳ روحانی در حرم امام رضا (ع)، درخواست دادستان کل کشور برای برخورد با روزه‌خواران در ملا عام و قرار گرفتن نام بازیکن سابق پرسپولیس در لیست متهمان یک شبکه کلاهبرداری مهم‌ترین اخبار حقوقی و قضایی بودند.

به گزارش ایسنا، مهم‌ترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که گذشت را مرور می‌کنیم:

۳ طلبه در حرم مطهر رضوی مورد حمله قرار گرفتند

همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم (ص) توسط فردی که هویت آن در دست بررسی است، با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند که یک نفر از روحانیون بـه علت شدت جراحات وارده در همان لحظه جان خود را از دست داد و ۲ نفر دیگر به بیمارستان منتقـل شـدند. ضارب این سه روحانی به همراه همدستانش، در لحظه اولیه دستگیر شده و موضوع در حال بررسی است و نتایج بررسی و جزئیات حادثه متعاقبا اعلام خواهد شد.

دادستان خراسان رضوی در خصوص جزییات این حادثه با بیان این‌که ضارب فردی با تبعه خارجی است گفت: پرونده این حادثه در دادسرای خراسان رضوی تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است و بازپرس ویژه قتل تحقیقات اولیه خود را آغاز کرده است.

دادستان کل کشور نیز در این رابطه به دادستان مشهد دستور داد ضمن برخورد قاطعانه با عامل و یا عوامل این حمله وحشیانه، شناسایی دست های پشت پرده آن در دستور کار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی قرار گیرد.

چهارشنبه ۱۷ فروردین، پیکر حجت‌الاسلام محمد اصلانی، شهید حادثه حرم مطهر رضوی، با حضور اقشار محتلف مردم و مسئولان محلی و برخی مسئولان استانی در زادگاهش شهر سده از توابع شهرستان خواف تشییع شد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - اسرائیل از حزب‌الله به سازمان ملل شکایت کرد

دادستان کل کشور برخورد با روزه‌خواری در ملاء‌ عام را خواستار شد

از حادثه در حرم رضوی تا برخورد با روزه‌خواران

دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به فرمانده نیروی انتظامی بر ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان تاکید کرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه در خصوص عدم روزه خواری در ملاء عام و برخورد با حرمت شکنان شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در نامه‌ای خطاب به سردار اشتری گفت: از طریق رسانه‌های عمومی حرمت روزه‌خواری در ملأ عام و انظار عمومی مورد تاکید قرار گیرد و کسانی که به هر دلیل روزه نیستند باید از تظاهر به روزه خواری خودداری کنند و در صورت ارتکاب تحت عنوان اقدام به جرم مشهود با آنان برخورد قانونی لازم صورت گیرد و از آنجا که اتومبیل حریم خصوص تلقی نمی‌شود تظاهر به روزه‌خواری در خودرو نیز مشمول برخورد قانونی خواهد بود.

بازیکن سابق پرسپولیس در میان متهمان یک پرونده کلاهبرداری

از حادثه در حرم رضوی تا برخورد با روزه‌خواران

به منظور ضرورت تسریع در دستگیری متهمین یک پرونده کثیرالشاکی با موضوع تشکیل شبکه چند نفری کلاهبرداری و اخلال در نظام اقتصادی کشور تصاویر شش متهم پرونده با دستور قضایی جهت شناسایی و اعلام شکایت منتشر شد که در میان این تصاویر، تصویر عادل کلاه‌کج بازیکن سابق پرسپولیس نیز دیده می‌شود.

در دستور قضایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامهرمز آمده است: از هموطنان درخواست می‌شود درصورت شناسایی یا داشتن اطلاعاتی از متهمان این پرونده به نام‌های مصطفی قلندری فرزند علی اصغر، آیناز قلندری فرزند مصطفی، آنا قلندری فرزند مصطفی، سولماز قلندری فرزند مصطفی، عادل کلاه کج فرزند محمد رضا و عبدالله کلاه کج فرزند محمدرضا به دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان رامهرمز و شعبه دوم بازپرسی دادسرای مذکور مراجعه کنند.

رئیس قوه قضائیه: شعار سال فقط در گوشه کاغذ نوشته نشود

پیشنهاد مطالعه:  کاهش قدرت هژمونی آمریکا در حوزه اقتصاد جهانی، هدف گروه بریکساست

از حادثه در حرم رضوی تا برخورد با روزه‌خواران

رئیس قوه قضائیه در نشست این هفته شورای عالی قوه قضاییه، «برداشتن گام‌های بلندتر برای تحقق عدالت اجتماعی» را یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی عدلیه در سال ۱۴۰۱ دانست و در این زمینه به تاکیدات و تذکرات رهبر انقلاب اسلامی و الزامات گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و اساس حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی را مبتنی بر اقامه‌ی عدل دانست.

«تحقق شعار سال و حمایت کامل و همه‌جانبه از تولیدکنندگان و کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان» یکی از اولویت‌های ۱۵ گانه دستگاه قضایی در سال جاری است که حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه پیشین شورای عالی قوه قضاییه به تشریح و تببین این مقوله پرداخته بود؛ در جلسه این هفته شورای عالی قوه قضائیه نیز رئیس عدلیه مجدداً به مسئولان و بخش‌های مختلف دستگاه قضایی یادآور شد که برای تحقق، عملیاتی شدن و عینیت یافتن هر چه بیشتر شعار سال، کوشش و مساعی مجدانه و پیگیرانه‌ای صرف کنند.

رئیس قوه قضاییه در همین زمینه تاکید کرد: نباید اینگونه باشد که شعار سال فقط در گوشه کاغذ نوشته شود بلکه باید برای پیاده‌سازی آن جهد و تلاش کرد و دستگاه قضایی در تحقق این مهم، به همه بخش‌های کشور و دو قوه دیگر مساعدت خواهد کرد.

دادستان کل کشور: در صنعت خودروسازی کشور دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد

از حادثه در حرم رضوی تا برخورد با روزه‌خواران

دادستان کل کشور در خصوص کیفیت خودروهای کشور و نیز تصادفات جاده‌ای گفت: در این خصوص در اواخر سال گذشته جلسه‌ای با وزیر محترم صمت داشته و مطالب و تذکرات خود را مطرح و بر نکات مورد نظر خود در افزایش کیفیت خودروها تاکید داشتیم. بر اساس وظیفه دستگاه قضایی و صیانت از حقوق عامه به این موضوع توجه داشته و از باب نظارت بر این مسئله اقدامات خود را دنبال خواهیم کرد. امیدواریم در سال جدید این معضل جدی توسط مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی برطرف شود.

پیشنهاد مطالعه:  بیمه سلامت رایگان در راه است

وی با بیان اینکه در صنعت خودروسازی کشور دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که مانع ارتقاء وضعیت خودروسازی کشور می‌شود گفت: ان شاءالله در سال جدید قطعه سازان و خودروسازان کشور بتوانند به درستی به وظایف خود عمل کنند و در جهت استانداردسازی و بهبود کیفیت خودروهای تولیدی گام‌های موثری بردارند.

دادستان کل کشور ادامه داد: متاسفانه در گذشته شاهد کم کاری هایی در این زمینه بوده ایم که ان شاءالله با قول هایی که دولت محترم در این خصوص داده است شاهد افزایش کیفیت خودروها باشیم.

واکنش غریب آبادی به اظهارات درباره اعمال خشونت علیه برخی بازیگران زن

از حادثه در حرم رضوی تا برخورد با روزه‌خواران

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات در خصوص اعمال خشونت علیه برخی بازیگران زن در عرصه سینما گفت: عرصه هنر، از آنجا که جزئی مهم از فرهنگ است، باید به دور از هرگونه آسیب باشد و کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند، باید به مسوولیت سنگین خود در قبال جامعه واقف باشند.

وی افزود: از زنان باید بدلیل اینکه بیشتر در معرض آسیب پذیری قرار دارند، در عرصه هنر و بویژه سینما حمایت و محافظت شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم