شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

«اسرار اشک»؛ آیا اشک باعث رقت قلب و صافی دل می شود؟

ایسنا/قم کتاب «اسرار اشک: پژوهشی درباره گریه از دیدگاه اسلام و علوم روز» پژوهشی در مورد آثار و فواید مختلف دنیوی و معنوی گریه است.

کتاب «اسرار اشک: پژوهشی درباره گریه از دیدگاه اسلام و علوم روز» به قلم محمد ابراهیم سراج به همت موسسه بوستان کتاب قم در ۱۷۲ صفحه به چاپ رسیده است.

این کتاب پژوهشی در مورد آثار و فواید مختلف دنیوی و معنوی گریه از دیدگاه آموزه‌های اسلامی است. در این اثر ضمن بررسی ابعاد علمی و پزشکی گریه و اشک و یافته‌های علوم تجربی در این زمینه، به بحث در مورد انواع گریه و سطوح مختلف آن پرداخته شده و برخی از خصوصیات اشک و جایگاه آن در منابع اسلامی به عنوان موهبتی الهی بیان شده است.

 نویسنده، گریه و سرازیر شدن اشک از چشمان یک فرد مسلمان و معتقد را نشانه درک حقایق، خشوع، توبه و پشیمانی، نوعی عبادت، نشانه تقرب به درگاه الهی، وسیله شکرگزاری، عامل جلب رحمت الهی، علامت خوف از خدا و نشانه سعادت معنوی دانسته و گریستن در مصائب اهل‌بیت (ع) به ویژه امام حسین (ع) را دارای اهمیت فراوانی دانسته و سفارش‌های مؤکد پیشوایان دین را در این زمینه منعکس نموده است.

پیشنهاد مطالعه:  کدام سینماها درجه‌بندی می‌شوند؟

کتاب حاضر که حاصل سال‌ها پژوهش و مطالعه در منابع دینی و دانش بشری است تلاش می‌کند تا موضوع «گریه» را از نگاهی نو و زوایایی جدید بررسی کند و به سؤال‌های مختلفی مانند، جایگاه گریه در منابع اسلامی، نقش گریه در پیشگیری و درمان از بیماری‌های مختلف جسمی و روحی، انواع و اقسام اشک‌ها از نظر ترکیبات درونی با یکدیگر، آثار و پیامدهای فردی، اجتماعی و اخروی گریه و… بدهد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

جوجه‌تیغی ۳ برابر شهرهرت فروخت / نارگیل یک پله بالاتر از گیج‌گاه ایستاد

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیام امروز، درحالی از روز گذشته دو فیلم چرا گریه‌نمی‌کنی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم