جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

اصلاح تعیین نرخ کرایه مترو در شورای شهر تهران

اعضای شورای شهر تهران دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی را به تصویب رساندند.

به گزارش ایسنا، جعفر تشکری هاشمی صبح امروز در تشریح دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی، گفت: در زمان بررسی لایحه نرخ بلیت مترو عبارتی سهوا حذف شد و حالا که کارکنان متروی تهران می‌خواهند دستگاه‌هایشان را بر اساس نرخ جدیدی که از اول اردیبهشت اجرایی می‌شود تنظیم کنند به مشکل برخوردند و بر همین اساس یک لایحه دو فوریتی به شورا آمده تا با قید فوریت بررسی شود که تا اول اردیبهشت که کرایه‌های جدید اعمال می‌شود، عملیاتی شود.

وی افزود: بر مبنای لایحه مقرر شده بود که کارت بلیت بر مبنای میزان پیمایش متغیر باشد. یعنی هر چه پیمایش کمتر باشد مبلغ کمتر شود و بر این اساس ۲۰ درصد از مبلغ بلیت تک سفره به عنوان حداکثر مبلغ کاهشی برای سفرهای کوتاه که حدود ۵۰۰ تومان است در نظر گرفته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:  روشی جدید برای درمان تومورهای مخرب مغز

وی افزود: یعنی در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ دار کمترین بهای کارت بلیت مبلغ دار از اعتبار آنها کسر می‌شود و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده ما به التفاوت مبلغ سفر از اعتبار کارتشان کسر می‌شود. همچنین در صورتیکه دارندگان کارت بلیت مبلغ دار در هنگام خروج بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند یا بیش از دو ساعت از ثبت ورود آنها گذشته باشد می‌بایست ما به التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ دار از اعتبارشان کم شود. همچنین به شرکت مترو اجازه داده می‌شود به منظور تشویق مسافران به استفاده از کارت بلیت مبلغ دار متناسب با مسافت طی شده نسبت به اعمال ضریب کاهشی حداکثر تا ۲۰ درصد بهای بلیت تک سفره اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، دو فوریت اصلاح تعیین نرخ کرایه حمل و نقل عمومی با ۱۷ رای به تصویب رسید.

انتهای پیام

پیشنهاد مطالعه:  صادق محصولی خودش تایید کند ثروتمند است /گفته می شود او بهساخت و ساز ورود کرده است

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادق محصولی خودش تایید کند ثروتمند است /گفته می شود او به ساخت و ساز ورود کرده است

بهروز نعمتی، نماینده ادوار مجلس در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم