چهارشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

اطمینان به پروژه ساختمانی که قصد خرید داریم!

نشانه های پروژه های ساختمانی موفق کدامند؟

پروژه های ساخت و ساز موفق چندین نشانه کلیدی دارند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اتمام به موقع: یک پروژه ساخت و ساز موفق پروژه ای است که به موقع یا حتی قبل از موعد مقرر تکمیل شود.

درون بودجه: پروژه باید در حد بودجه تخصیص یافته تکمیل شود. مهم است که هزینه ها در طول پروژه به طور موثر مدیریت شوند.

کیفیت ساخت: محصول نهایی باید با کیفیت بالا و بدون عیب و ایراد باشد.

ایمنی: ایمنی در پروژه های ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. یک پروژه موفق نباید تصادف یا جراحت عمده داشته باشد.

رضایت مشتری: مشتری باید از محصول نهایی راضی باشد. ارتباط بین کارفرما و تیم ساخت و ساز باید در طول پروژه باز و شفاف باشد.

رضایت تیم: تیم سازنده باید از کار خود راضی بوده و به محصول نهایی افتخار کند. این می تواند منجر به کسب و کار آینده و ارجاعات مثبت شود.

انطباق با مقررات: پروژه باید با تمام مقررات و کدهای قابل اجرا مطابقت داشته باشد.

حداقل تاثیر زیست محیطی: یک پروژه ساخت و ساز موفق باید با استفاده از مواد و شیوه های پایدار، تاثیر خود را بر محیط زیست به حداقل برساند.

مدیریت پروژه موثر: پروژه باید به طور موثر، با ارتباطات شفاف، تصمیم گیری به موقع و تخصیص کارآمد منابع مدیریت شود.

دوام طولانی مدت: محصول نهایی باید به گونه ای ساخته شود که دوام داشته باشد و در برابر آزمایش زمان مقاومت کند.

 

معیار سنجش رعایت امور ایمنی در پروژه های ساختمانی چیست؟

استاندارد اندازه گیری رعایت مسائل ایمنی در پروژه های ساختمانی بسته به کشور و منطقه متفاوت است. با این حال، چندین استاندارد بین المللی شناخته شده وجود دارد که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این موارد در کشور آمریکا عبارتند از:

مقررات اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA): این مقررات به طور گسترده در ایالات متحده استفاده می شود و استانداردهای ایمنی خاصی را که باید در سایت های ساخت و ساز رعایت شود، مشخص می کند.

سازمان بین المللی استاندارد (ISO) 45001: این استاندارد چارچوبی برای مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ارائه می دهد و توسط سازمان های سراسر جهان برای اطمینان از رعایت مقررات ایمنی استفاده می شود.

مقررات ساخت و ساز (طراحی و مدیریت) (CDM) 2015: این مقررات ویژه انگلستان، مشتریان، طراحان و پیمانکاران را ملزم می کند تا اقداماتی را برای اطمینان از ایمنی کارگران و سایر افرادی که ممکن است تحت تأثیر کار ساخت و ساز قرار گیرند، انجام دهند.

دستورالعمل های آژانس اروپایی ایمنی و سلامت در محل کار (EU-OSHA): این دستورالعمل ها توصیه ها و بهترین شیوه ها را برای بهبود ایمنی در صنعت ساخت و ساز در اروپا ارائه می دهد.

استانداردها و دستورالعمل های ملی: بسیاری از کشورها استانداردها و دستورالعمل های خاص خود را برای ایمنی ساخت و ساز دارند که ممکن است توسط نهادهای نظارتی یا انجمن های صنعتی اعمال شود.

علاوه بر این استانداردها، بسیاری از شرکت های ساختمانی نیز سیاست ها و رویه های ایمنی داخلی خود را برای اطمینان از انطباق با مقررات و بهترین شیوه ها توسعه می دهند.

 

نگاهی به پروژه های ساختمانی در منطقه ۲۲ تهران (از منظر املاک صدف)

همانگونه که میدانید منطقه ۲۲ تهران به جهت ساختمان سازی و پروژه های ساختمانی که تاکنون احداث شده و یا در حال ساخت میباشند شناخته شده است. درباره رعایت اصول ایمنی این پروژه ها باید گفت تا جایی که از کارشناسان و مشاورین املاک صدف (یکی از معتبرترین و معروف ترین املاک مسکن) گفته شده پروژه هایی از قبیل پروژه زاگرس (https://sadaf22.com/property/پروژه-تجاری_مسکونی-زاگرس-تعاونی-ابنیه-همت) و یا پروژه تریتیوم VIP (https://sadaf22.com/property/برج-تریتیوم-vip) تمام مسائل مربوط به امنیت سازه مورد توجه ویژه قرار دارد و نسبت به آنها اهتمام کافی در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است یکی از منابع موثق در خصوص امور کمی و کیفی ساختمان، مشاورین املاک میباشند البته املاک مسکن که دارای اعتبار کافی بوده و از قدمت چند ساله خوشنامی برخوردار باشد که املاک صدف از این نمونه است. برای دسترسی به فایلینگ کامل و به روز وبسایت رسمی املاک صدف به آدرس اینترنتی www.sadaf22.com مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۴۸۰۰۰۹۴۰ تماس حاصل فرمایید.

حتما ببینید

امکانات لوکس پروژه زاگرس

پروژه زاگرس | قیمت امتیاز زاگرس + جدول اقساط ۱۴۰۱

پروژه زاگرس ابنیه همت پروژه زاگرس چیتگر از پروژه های مسکونی – تجاری منطقه ۲۲ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *