جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

اعلام نامزدهای نهایی جایزه ادبیات داستانی جهان عرب

هیات داوران جایزه بین‌المللی ادبیات داستانی عرب شش اثری را که به فهرست نامزدهای نهایی این جایزه ادبی راه یافته‌اند اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از عرب‌نیوز، «ماکت قاهره» نوشته «تارک امام» نویسنده مصری، «خاطرات رز» نوشته «ریم الکمالی» نویسنده اماراتی، «دلشاد» نوشته «بشری خلفان» نویسنده عمانی، «زندانی پرتغالی» نوشته «موشین لوکیلی» نویسنده مراکشی، «خط سفید شب» نوشته «خالد نصرالله» نویسنده کویتی و «نان روی میز عمو میلاد» نوشته «محمد النعاس» نویسنده لبنانی به عنوان نامزدهای نهایی پانزدهمین دوره از جایزه بین‌المللی ادبیات داستانی عرب معرفی شدند.

این نویسندگان برای کسب جایزه ۵۰هزار دلاری با یکدیگر رقابت می‌کنند. برنده نهایی این جایزه بیست و دوم می در جریان یک مراسم در ابوظبی اعلام خواهد شد.

فهرست نامزدهای نهایی امسال توسط پنج داور از جمله «شکری المبخوت» نویسنده تونسی و برنده پیشین جایزه بین‌المللی ادبیات داستانی عرب از بین ۱۹ نامزد اولیه انتخاب شده‌ است. در مجموع ۱۲۲ اثر از ۹ کشور در سراسر جهان عرب در این رقابت ادبی شرکت داده شده بودند.

پیشنهاد مطالعه:  شروع پیش‌تولید سریال «حادثه شاهچراغ»

نویسندگانی که به فهرست نامزدهای نهایی این دوره راه‌ یافته‌اند در بازه سنی ۳۴ تا ۵۲ سال قرار دارند و در آثارشان به مسائل مهمی از جمله هویت، دسترسی به تحصیل و آموزش، فقر، ترس، انتقام و آزادی بیان پرداخته‌اند.

سال گذشته «جلال برجس» برای «دفترچه‌های کتابفروش» به عنوان برنده نهایی انتخاب شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم