جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

الگوی مدیریتی باید بر پایه حرکت مجاهدانه باشد

ایسنا/خراسان رضوی مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: افرادی که در پست مدیریتی هستند باید الگوی مدیریتی آنان بر پایه حرکت مجاهدانه باشد.

علی شمسی‌پور امروز ۶ فروردین ماه در افتتاحیه جشنواره فرهنگی- زیارتی دانشجویان بین‌المللی سراسر کشور که در تالار رودکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: همه ما در دوره‌ای متولد شده‌ایم که در میانه جنگ بزرگی قرار گرفته‌ایم و واقعیت دیگر این است که نمی‌توانیم نسبت به این مبارزه که تقابل اسلام و کفر است، بی‌تفاوت باشیم.

وی ادامه داد: در جنگ داخلی نیز در حال  تقابل اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی هستیم و کار ما در این جنگ کمی سخت است. بروز اسلام آمریکایی به دو نوع شکل می‌گیرد؛ اسلام متحجر مانند پدیده داعش و دیگری اسلام سکولار که کاری به جامعه نداشته و تنها مسلمانی خود را داشته باشیم.

شمسی‌پور تصریح کرد: اما شاخصه‌های اسلام آمریکایی مطلوب واشنگتن، پاریس و لندن این است که هر جا ابراز علاقه طاغوت نسبت به اسلام را مشاهده کردید، آن اسلام، اسلام آمریکایی است و اما شاخصه دوم اسلام آمریکایی، اسلام اشرافیت است آنان که اشرافیت را تبلیغ، با اشرافیت زندگی و با آن مدیریت می‌کنند، اسلام‌شان آمریکایی است که البته این اشرافیت گاهی در ما رسوخ می‌کند و متوجه آن نیستیم .

وی ادامه داد: جدایی دین از سیاست سومین شاخصه اسلام آمریکایی است این شاخصه به ما می‌گوید شما مسلمانی خود را داشته باشید و بگذارید حاکمان کار خود را انجام دهند و اما سازش با استکبار دیگر شاخصه اسلام آمریکایی است.

پیشنهاد مطالعه:  سلسله گفت‌وگوهای انتقادی در حوزه علوم انسانی

مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: اسلام ناب محمدی شاخصه‌های خود را دارد و یک شاخص مهم آن وحدت است و استکبار ستیزی، ظلم ستیزی، عدالت‌خواهی، طرفداری از محرومان از دیگر شاخصه‌های اسلام ناب محمدی است. بنابراین هر کس تفرقه انگیزی کند، در راستای اسلام آمریکایی نیز عمل کرده است .

وی تصریح کرد: اسلام سیاسی بدین معناست که تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای اسلام ناب است که در این راه تلاش خود را کرده‌ایم اما این تلاش کافی نیست و به صورت کامل اتفاق نیفتاده است.

شمسی‌پور عنوان کرد: هر جا موفقیت در جمهوری اسلامی کسب کردیم جایی بوده که بر مبنای اسلام ناب محمدی حرکت کردیم و جایی که پای اسلام آمریکایی باز شده ما دچار ضعف شدیم. آبادانی در کشور، رسیدن به استقلال نسبی، کسب موفقیت‌ها، رسیدن به توان نظامی و … بر پایه اسلام ناب محمدی بوده و در جاهایی هم مشکلات جدی وجود داشت، به عنوان مثال امروز شاهد مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی هستیم که این نتیجه تفکرات اسلام آمریکایی است.

مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: افرادی که در پست مدیریتی هستند باید الگوی مدیریتی آنان بر پایه حرکت مجاهدانه باشد، بنابراین یک مدیر اگر می‌خواهد کار بزرگ انجام دهد باید پیشرو باشد. جوانگرایی و مردم محوری نیز از دیگر شاخصه‌های مدیریت جهادی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پیشنهاد مطالعه:  پیشنهاد دولت برای سهم 7 درصدی اقتصاد دانش‌بنیان از تولیدناخالص داخلی

تعلیم یک مرحله بسیار مهم در زندگی هر دانشجویی است

در ادامه زینب موذن‌زاده، دبیر جشنواره فرهنگی- زیارتی دانشجویان بین‌الملل سراسر کشور گفت: تعلیم یک مرحله بسیار مهم در زندگی هر دانشجویی است و دانشجویان باید بدانند که تخصص و تعهد را با هم یاد بگیرند.

وی اظهار کرد: جشنواره فرهنگی- زیارتی دانشجویان بین‌المللی سراسر کشور به این منظور برگزار می‌شود که دل‌های ما را به هم نزدیک‌تر کند و همه دانشجویانی که در ایران تحصیل می‌کنند، مهمانان و سفیران صلح و دوستی در سراسر کشور هستند.

موذن‌زاده افزود: تعلیم یک مرحله بسیار مهم در زندگی هر دانشجویی است و یادتان باشد که تخصص و تعهد را با هم یاد بگیرید، زیرا این دو مقوله دو بال هستند که کمک می‌کند تا در آسمان انسانیت به اوج برسید و خوش بدرخشید. در کنار آن باید برای خودشناسی تلاش کنید و رسیدن به این مرحله در واقع رسیدن به خدا است.

دبیر جشنواره فرهنگی – زیارتی دانشجویان بین‌الملل سراسر کشور تصریح کرد: دانشگاه این فرصت را به شما می‌دهد و ما سعی می‌کنیم در تمام دانشگاه‌های کشور این فضا را فراهم کنیم تا در کنار درس خواندن به هم نزدیک شویم و همدیگر را بهتر بشناسیم و به هم احترام بگذاریم. همچنین برای تحقق صلح، آرامش و آسایش در سراسر گیتی تلاش کنیم، زیرا انسانیت بالاتر از هر موضوع دیگری دارای اهمیت است.

وی بیان کرد: دانشجویان بین‌الملل جایگاه ویژه‌ای در دانشگاه‌ها دارند زیرا این فرصت را به ما می‌دهند که ما هم خودمان را بهتر بشناسیم. در این جشنواره حدود ۲۳۰ دانشجوی غیرایرانی از ۲۰ دانشگاه سراسر کشور و از ۱۸ ملیت به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد حضور پیدا کردند.

پیشنهاد مطالعه:  رژیمی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی

موذن‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به شور و اشتیاق دانشجویان به شرکت در برنامه‌های زیارتی بارگاه مطهر رضوی و آشنایی با مجموعه حرم مطهر، برنامه‌های زیارتی و حرم شناسی از برنامه‌های روزانه شرکت کنندگان در این جشنواره است. همچنین بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شهر مشهد در کنار برگزاری کارگاه‌های آموزشی و معرفت شناسی از دیگر برنامه‌های حائز اهمیت این رویداد به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: در روز آغازین برپایی این جشنواره، در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان، مراسم ادای احترام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام دانشگاه، با حضور دانشجویان و با همراهی مسئولین دانشگاهی و وزارتی برگزار شد.

لازم به ذکر است در افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره، شخصیت‌های برجسته فرهنگی اجتماعی کشور به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برپایی مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی از دیگر فعالیت‌های شرکت کنندگان در این جشنواره خواهد بود.

انتهای پیام  

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

"شهید فخری‌زاده" نماد اقتدارآفرینی، تحول‌خواهی و خودباوری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، همزمان با سومین سالگرد شهادت دکتر فخری‌زاده، دکتر محمدصادق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم