یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

امانت‌داری بزرگ‌ترین سرمایه امین موقوفه است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام مهدی خاموشی در نشست هم‌اندیشی امنای موقوفات خراسان رضوی اظهار کرد: حفظ موقوفات و احیا موقوفات، اخذ سند مالکیت، رفع دعاوی، نقشه‌برداری و تعیین حدود از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: در برخی از شهرستان‌ها موارد متکثری را می‌توانیم نام ببریم که با این اقدامات توفیقات بسیاری کسب شده است، در افزایش منافع موقوفات، ابتدایی‌ترین کار این است که مدل اجاره دادن را به مدل بهره‌وری و توسعه تغییر دهیم.

وی با بیان این‌که بزرگترین سرمایه امین موقوفه، امانت‌داری او است؛ افزود: مفهوم امانت داری این است که امین موقوفه برای حفظ آن چه که در دست دارد تمام تلاش خود را انجام دهد؛ همچنین در هزینه دار نشدن، مهم‌ترین نقش امین، پرهزینه اداره نکردن موقوفه‌ای است که در دست او است.

خاموشی تصریح کرد: اگر حضور امنا و فعالیت مؤثر آن‌ها نبود کارهای خوبی که در حال حاضر شاهد آن هستیم تا ۵۰ سال دیگر هم اتفاق نمی‌افتاد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص اهمیت مسئله آب اظهار کرد: آب در ایران سرمایه بسیار مهمی است، اوقاف نیز این سرمایه مهم را می‌خواهد حفظ کند از این رو احیای قنوات را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: زمین‌های موقوفه باید زیر کشت‌های دانش بنیان که دارای ارزش است برود، دور مزرعه را می‌توان برای کشت چوپ استفاده کرد و چوب آن را به فروش رساند.

خاموشی با بیان اینکه با تاکید بر صدور کارنامه برای امین ها؛ اظهار کرد: امنا گزارش نوبه‌ای را مکتوب به اوقاف ارائه دهند، مکتوبات در پرونده حفظ می‌شود و سال بعد می‌توانید گزارش اقدامات سال قبل خود را ببینید.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امنای جهادی، خبره و با پشتکار و امین در این مجموعه به کار گرفته شدند؛ افزود: امنا در حفظ امینانه وقف تلاش کنند، در خصوص سندها مراقبت و حساسیت در خصوص درستی آن داشته باشند، امنا نباید در مقابل واحدهای اجرایی قرار گیرند چون مکانیزم کارکرد واسپاری مردم را قانون گذار دیده است.

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

محمد قبادلو در دادگاه: مأموران پلیس را به‌قصد کشتن با خودرو زیر گرفتم! + فیلم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از اغتشاشگران اخیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمپلنت دیجیتال