جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

امدادرسانی به بیش از ۴۵۰۰ نفر در حوادث جوی نوروز

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به این که به بیش از ۴۵۰۰ نفر از متاثرین حوادث جوی در ایام نوروز امدادرسانی شده است، از وقوع بیشترین حوادث جوی در استان آذربایجان شرقی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی پور با اشاره به این که امدادگران جمعیت هلال احمر با از خودگذشتگی در خط مقدم امدادرسانی به شهروندان هستند، گفت: در ایام نوروز حدود ۵ درصد از کل ماموریت های امدادی جمعیت هلال احمر مربوط به سوانح و حوادث جوی بود.

وی افزود: در مدت اجرای طرح ملی امداد و نجات ۱۴۰۱ که در سراسر کشور انجام شد، ماموریت و عملیات های متعددی در راستای امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به ثبت رسیده است که منجر به نجات ۴۵۵۰ نفر شهروند گرفتار و اعزام ۱۷ مصدوم به مراکز درمانی شده است.

پیشنهاد مطالعه:  موافقت با نواختن«زنگ زبان و ادبیات فارسی» در مدارس؛ ۲۵اردیبهشت

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به این که ۱۳۵ نفر نیز از کانون های خطر به مناطق امن منتقل شدند، تصریح کرد: بیشترین ماموریت های مربوط به حوادث جوی در ایام نوروز در استان آذربایجان شرقی با امدادرسانی به ۱۰۷۶ نفر بود که ۲۴ درصد از کل امدادرسانی های جوی کشور را به خود اختصاص داده است. پس از استان آذربایجان شرقی، استان مازندران  با امدادرسانی به ۸۳۷ نفر و اختصاص ۱۸ درصد از کل امدادرسانی ها، استان آذربایجان غربی با امدادرسانی به ۸۱۵ نفر و اختصاص حدود ۱۷ درصد از کل ماموریت ها، در رده های بعدی قرار دارند.

ولی پور با بیان این که در ایام نوروز حوادث جوی در ۱۶ استان کشور به وقوع پیوست، ادامه داد: حوادث جوی در برخی مناطق کشور در ایام نوروز به قدری شدت پیدا کرد که برخی شهروندان در مناطق امن اسکان اضطراری داده شده که تعداد این شهروندان در ایام نوروز ۷۶۴ نفر بودند.

پیشنهاد مطالعه:  ببینید | لحظه سرقت موبایل یک شهروند مشهدی مقابل دوربین‌هایمداربسته

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر نیز در این مدت در عملیات های حوادث جوی مشارکت داشته و برخی مصدومین را به مناطق امن منتقل کرده اند، گفت: ماموریت های جمعیت هلال احمر در حوادث جوی نسبت به نوروز سال گذشته رشد داشته است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۹۲ درصد از ماموریت های جمعیت هلال احمر در حوزه حوادث جوی مربوط به برف و کولاک، ۵ درصد مربوط به سیل و آبگرفتگی و ۳ درصد نیز مربوط به توفان بود  که نیروهای امدادی برای نجات گرفتارشدگان و مصدومین در این حوادث اعزام شده بودند.

ولی پور با تاکید بر این که نیروهای جمعیت هلال احمر همچنان در حال خدمت رسانی به شهروندان در حوادث و سوانح مختلف هستند، گفت: نیروهای امدادی در سراسر کشور حضور فعال دارند و مشخصا تلاش ها در تمامی عرصه ها جهت خدمت رسانی به شهروندان ادامه خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه:  پویش «نذر خون» و فعالیت دوشیفته مراکز انتقال خون در تاسوعا وعاشورا

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ببینید | آواز خواندن محسن تنابنده در پشت صحنه یک سریال به سبک بندری

شاهگوش یک مجموعه‌ای نمایشی در ۲۸ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای به کارگردانی داوود میرباقری تولید شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم