شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

امسال قیمت دارو افزایش نمی‌یابد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم‌گیری برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی دارو گفت: ازآن‌جایی که آیت الله رئیسی، رئیس جمهور دغدغه سلامت مردم را دارد قطعاً با رایزنی‌هایی که با وی خواهیم داشت، امیدواریم که ارز ترجیحی حذف نشود و اگر قرار است که ارز ۴۲۰۰تومانی برای دارو حذف شود منابع مالی طوری پیش‌بینی شود که قیمت تجهیزات پزشکی و مایحتاج مردم نسبت به شهریور ۱۴۰۰ گرانتر نشود.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بیان کرد: مجلس در این زمینه به وظیفه خود عمل کرده و به دولت اختیار داده و دست آن را باز گذاشته است تا به‌گونه‌ای عمل کند تا به مردم فشار نیاید.

* تکلیف ارز ۴۲۰۰ روشن شد

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست روز یکشنبه، ۱۵ اسفند قوه مقننه و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با پیشنهاد اصلاح کل بند الحاقی (۱) تبصره (۱) ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - ایران از عربستان تقدیر کرد/ امیرعبداللهیان مواضع ضداسرائیلی سعودی‌ها را ستود

در بند الحاقی (۱) تبصره (۱) ماده واحده لایحه آمده است: در سال ۱۴۰۱ تا معادل سقف ردیف ۱۸ جدول مصارف تبصره ۱۴ این قانون را از طریق تأمین منابع مابه‌التفاوت ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی، چنانچه دولت قصد دارد کالایی را از سبد ارز ترجیحی حذف نماید باید قبلاً ترتیبات قانونی جبران زیان رفاه مصرف‌کننده برای کالاهای اساسی را از طریق کالابرگ الکترونیکی در امور پزشکی از طریق بیمه‌ها و یا طرق جایگزین مطمئن به انجام رسانده باشد به‌طوری که افراد بتوانند این کالا و خدمات را به‌نرخ پایان شهریور ۱۴۰۰ و در سقف سهمیه تعیین‌شده تهیه کنند.

* حذف ارز دارو نداریم، ارز ترجیحی به بیمه‌ها منتقل می‌شود

رئیس سازمان غذا و داروی کشور در همین باره گفت: در سال ۱۴۰۱ با انتقال منابع ارز ترجیحی به بیمه‌ها، ارز دارو مستقیماً به دست بیماران می‌رسد و این سازوکار باعث از بین رفتن کمبود‌های دارویی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - جزئیات گفتگوی رهبری و آیت الله هاشمی درباره پیشنهادخنده دار احمدی نژاد

* توضیحات مسئول وزارت بهداشت درباره حذف

محمد هاشمی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت نیز درخصوص جزییات ارز ترجیحی و ارز نیمایی گفت: تاکنون حذف ارز ترجیحی برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی به وزارت بهداشت در بودجه سال ۱۴۰۱ اعلام نشده است و کماکان ارز ترجیحی ادامه دارد. در صورت حذف ارز ترجیحی، مابه‌التفاوت به‌جای پرداخت به تأمین‌کننده، عملاً به مصرف‌کننده انتقال خواهد یافت.

انتهای پیام/+

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – ادعای یک مقام آمریکایی درباره احتمال توقف درگیری‌ها در غزه

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم