جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

امیرعبداللهیان: حل موضوعات باقی‌مانده در وین نیازمند تصمیم آمریکاست

دور هشتم مذاکرات وین به منظور رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران از ۱۹ بهمن و بعد از تنفسی ۱۱ روزه با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شد.

هیات‌های ایران و آمریکا هم در وین صرفا از طریق تبادل یادداشت‌های غیر رسمی که از سوی هماهنگ کننده اروپایی بین هیئت‌ها مبادله می‌شود نظراتشان را به یکدیگر منعکس می‌کنند.

گفتنی است، گفت‌وگو‌های وین از ۱۹ بهمن تا ۲۰ اسفند پارسال در سطوح مختلف در حال برگزاری بود تا اینکه با اعلام جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا تا حالا به وقفه‌ای کوتاه انجامیده است.

همچنین قرار است انریکه مورا، مسئول هماهنگ‌کننده گفت‌وگو‌های وین، فردا با علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد کشورمان دیدار و گفتگو کند.

از زمان بازگشت هیأت‌ها به پایتخت‌ها، رایزنی‌ها و تماس‌ها میان وزیر خارجه و جوزف بورل و دیگر همتایان و همچنین علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران و انریکه مورا هماهنگ‌کننده گفت‌وگو‌ها به صورت بی‌وقفه و مستمر ادامه یافته است.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - بازیگرها ممنوع‌الکار شدند اما فیلم‌ها ممنوعیتندارند/ تلاش برای نمایش فیلم‌‌های ایرانی در سینماهای چین

طبق شنیده‌ها مورا پس از این دیدار روز دوشنبه جهت گفتگو با مقام‌های آمریکایی راهی واشنگتن خواهد شد.

اما در این گفت‌وگوی تلفنی خانم صوفیا ویلمز، وزیر امور خارجه بلژیک به همکاری‌های پارلمانی و برخی از معاهدات دوجانبه اشاره کرد و همکاری نزدیک و متقابل دو کشور را در توسعه مناسبات اقتصادی و حل برخی از مسائل موجود با اهمیت خواند.

همچنین آقای امیرعبداللهیان و خانم صوفیا ویلمز، بر تقویت روابط اقتصادی و گسترش حجم تبادلات تجاری و همکاری نزدیک دو کشور در موضوعات مختلف تاکید کردند.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – ژاپن شمشیر را برای این کشور از رو بست/ ۸ تحریم اعمال شد

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم