جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

امیر صباحی فرد:بومی سازی سامانه‌های پدافندی موجب شکست انحصار ساخت آنها شد

امیر صباحی فرد:بومی سازی سامانه‌های پدافندی موجب شکست انحصار ساخت آنها شد

فرمانده نیروی پدافند هوایی در بازدید از مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی حضرت علی اکبر اراک گفت: بومی سازی سامانه‌های پدافندی نقطه قوتی است که موجب شده که انحصار ساخت این سامانه‌ها را از کشورهای قدرتمند بگیریم و خود اتکا شویم

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی از مرکز آموزش درجه داری حضرت علی اکبر(ع) پدافند هوایی اراک بازدید کرد.
وی در این بازدید در جمع هنرآموزان و سربازان این مرکز به تشریح تاریخچه پدافند هوایی و نقش پدافند هوایی ارتش در عملیات مختلف دوران جنگ تحمیلی پرداخت و با اشاره به کارنامه درخشان پدافند هوایی در هشت سال دفاع مقدس گفت: هیچ عملیات موفقی در هشت سال دفاع مقدس انجام نشده مگر اینکه پدافند هوایی در آن نقش موثر داشته است.
وی خاطر نشان کرد: امروز وظایف نیروی پدافند هوایی در مقایسه با هشت سال دفاع مقدس بسیار با اهمیت‌تر است، چرا که در دفاع مقدس ما در وضعیت جنگی بودیم و احتمال حمله را انتظار داشتیم ولی هم اکنون که در زمان صلح هستیم، باید با هوشیاری و دقت بیشتر آسمان کشور را ۲۴ ساعته و در ۳۶۰ درجه رصد کنیم. باید توجه داشته باشیم که در حوزه پدافندی کوچکترین غفلت، خساراتی به دنبال دارد که جبران ناپذیر است.
امیر  سرتیپ صباحی فرد گفت: امروز اقتدار نیروی پدافند هوایی سبب شده است که دشمن با وجود بهره‌مندی از بهترین هواپیماها و تجهیزات جرأت جسارت به مرزهای کشورمان را نداشته باشد.
وی با  اشاره به بومی‌سازی سامانه‌های پدافندی گفت: بومی‌سازی سامانه های پدافندی نقطه قوتی است که موجب شده که انحصار ساخت این سامانه‌ها را از کشورهای قدرتمند بگیریم و خود اتکا شویم.
در ادامه بازدید، امیر صباحی فرد با حافظان قرآن کریم مرکز آموزش درجه داری دیدار داشت و از اجرای موفق طرح حفظ قرآن در این مرکز ابراز خرسندی کرد.

پیشنهاد مطالعه:  هشدار درباره پیامد «افزایش لحن تحکم‌آمیز روحانیون نسبت بهمردم»

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم