جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

انتقاد معاون اول رییس جمهور از سرعت توسعه صنعتی کشور

هفتمین جلسه کمیته علمی طرح تدوین نقشه راهبردی صنعتی کشور و ارتقاء تولید داخل، ظهر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به ضعف ها و کاستی های موجود در صنعت کشور گفت: لازم است نقشه راه و طرحی جامع برای توسعه تمامی ابعاد صنعت کشور تدوین شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه تصریح کرد: نقشه راه توسعه صنعت کشور باید به گونه ای تدوین شود که اکثریت صاحب نظران عرصه صنعت در خصوص آن اتفاق نظر داشته باشند تا شاهد مشارکت عمومی و همگرایی برای اجرای این نقشه راه باشیم.

وی با یادآوری اینکه برخی کشورها مسیر توسعه صنعتی را همزمان با ایران آغاز کردند اما امروز از ما جلوتر هستند، خاطر نشان کرد: به دلیل عدم توجه به ظرفیت های کشور و برنامه ریزی های ناقص و بعضا اشتباه ، مسیر توسعه صنعتی کشور از سرعت کافی برخوردار نیست که لازم است با اصلاح مسیرهای گذشته ، نقشه راهی دقیق و درست را در پیش بگیریم.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - کنعانی: ابتکار میانجیگری ⁧عراق⁩ بین تهران و ریاضناشی از نگاه سردار سلیمانی بود

مخبر با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با این نامگذاری، یکی از حیاتی ترین نیازهای کشور را مورد تاکید قرار دادند تا تمرکز دستگاه ها و نهادهای مختلف بر این موضوعات مهم معطوف شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: باید راهبردها، چارچوب ها و سیاست های مشخصی برای توسعه صنعتی کشور در اختیار داشته باشیم تا تمامی صنایع مختلف کشور براساس یک سند مشخص و متقن در مسیر توسعه حرکت کنند.

در این جلسه عادل آذر مشاور رییس جمهور و رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی گزارشی از طرح تدوین نقشه راهبردی صنعتی و ارتقاء تولید داخل ارائه کرد.

در این گزارش به ریشه های تاریخی واگرایی اقتصاد ایران اشاره شد و توضیحاتی نیز در خصوص مطالعه تطبیقی کشورهای منتخب و سیاست ها و استراتژی صنعتی این کشورها طی دهه های اخیر مطرح شد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - تصویر متفاوت و خاصِ سایت رهبری از حضور ایشان درنمایشگاه دستاوردهای سپاه + عکس

در این جلسه همچنین بر اهمیت توسعه همگرایی و سرمایه گذاری مشترک در صنعت کشور تاکید شد و موضوع زنجیره ارزش جهانی به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – ژاپن شمشیر را برای این کشور از رو بست/ ۸ تحریم اعمال شد

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم