جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ایران آماده تامین اقلام مورد نیاز لبنان در یک تعامل شفاف و آشکار است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نشست مشترکی را با جمعی از فرهیختگان، علما، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، رهبران احزاب، چهره‌های علمی، روسای مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، وزرا و نمایندگان کنونی و سابق مجلس و نویسندگان و فعالان برجسته رسانه‌ای لبنان برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست که صبح امروز (جمعه) برگزار شد، حسین امیر عبداللهیان ضمن تبیین محورهای مهم سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریح دیدگاه‌های کشورمان در خصوص تحولات منطقه‌ای، اوضاع افغانستان، یمن، فلسطین، محور مقاومت و اوکراین، مذاکرات وین و همچنین روند گفت‌وگوهای ایران و عربستان پرداخت.

 وزیر امور خارجه با برشمردن  بخشی از توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است در یک تعامل شفاف و آشکار با لبنان، اقلام مورد علاقه و مورد نیاز این کشور را در زمینه‌های خدمات فنی و مهندسی، تولیدات صنعتی و انرژی تامین کند .

 وی افزود: ما آمادگی داریم در زمینه‌های خدمات درمانی، دارو و تجهیزات پزشکی و سایر نیازهای اساسی لبنان به این کشور کمک کنیم.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - ایران و چین تفاهم نامه‌هایی در حوزه «مسکن» امضاکردند

 در این نشست شخصیت‌های لبنانی نیز با تمجید از نقش جمهوری اسلامی ایران و حمایت های کشورمان از این کشور و مقاومت لبنانی از مواضع منطقه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران تقدیر به عمل آوردند.

 طرف‌های لبنانی دیدگاه‌های خود در زمینه‌های منطقه‌ای، خصومت رژیم صهیونیستی و آمریکا با لبنان و مواضع کشورهای عربی در قبال لبنان پرداختند و پیشنهاداتی را در زمینه چگونگی گسترش و تعمیق همکاری های دو کشور مطرح کردند .

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم