جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ایران برنده دعوای حقوقی با شرکت فرانسوی شد/ معادل «دکل گم‌شده» خسارت می‌گیریم

دیوان بین‌المللی داوری رأی ۳۹ میلیون یورویی به نفع ایران را صادر کرد و ایران برنده دعوای حقوقی با شرکت فرانسوی سفره‌گاز شده است.

به گزارش ایسنا، رضا نوشادی -مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران – با بیان اینکه همه در این سال‌ها از دکل گم‌شده‌ای صحبت کردند که ۴۰ میلیون یورو قیمت داشت که برای وزارت نفت هم نبود و به شرکتی خصولتی تعلق داشت، اما به نام نفتی‌ها نوشتند، ادامه داد: پس از بازگشت تحریم‌ها، شرکت فرانسوی سفره‌گاز قرارداد خود با ایران را اجرایی نکرد. آن قرارداد با شرکت ذخیره‌سازی گاز امضا و پس از انحلال این شرکت، به شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران منتقل شده بود.

وی تصریح کرد: شرکت فرانسوی سفره‌گاز در دیوان بین‌المللی داوری ۲۶ میلیون یورو علیه ایران ادعا کرد و در حالی که ما بیشتر با باخت در داوری‌های بین‌المللی آشنا هستیم و رسانه‌ها و مطبوعات هم مفصل به آنها می‌پردازند، اما این بار ما از آنها مدعی شدیم و ادعای تقابل را مطرح کردیم.

پیشنهاد مطالعه:  اعلام جرم ۳۳ دادستان فدرال آمریکا علیه شرکت متا به دلیلایجاد انحراف در افکار جوانان

طبق اعلام وزارت نفت، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تأکید کرد: نتیجه پیگیری در رأی اولیه دیوان بین‌المللی داوری که بهمن‌ماه پارسال ابلاغ شد نه‌تنها آن ۲۶ میلیون یورو تأیید نشد، بلکه ۱۳ میلیون یورو هم باید به ما پرداخت کند، یعنی رقمی نزدیک به دکل گم‌شده.

وی با بیان اینکه کل این پرونده را هم یک وکیل ایرانی پیش برد، گفت: آنها فقط ۱.۵ میلیون یورو صورت وضعیت نزد ما داشتند که آن را بلوکه کرده بودیم تا وضع دعوای حقوقی مشخص شود و همان داده شد که خودمان هم قبول داشتیم. از سویی طرف فرانسوی تقاضای فرجام‌خواهی هم کرد که رد شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

مسئله غزه محور مهم وزیر نیرو در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد

خرید کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم