دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲
 پیش فروش پروژه شمیم رحمت در سایت املاک صدف

بازار جهانی سهام در چه مسیری است؟

شاخص‌های سهام ایالات‌متحده روز جمعه به دلیل کاهش سهام رشد و فناوری با کاهش مواجه شدند زیرا بازدهی خزانه‌داری آمریکا در پایان هفته پرنوسانی که با نگرانی‌ها در مورد اقدامات تهاجمی فدرال رزرو برای مهار تورم و درگیری‌های اوکراین ادامه داشت، افزایش یافت.

به گزارش ایسنا و به نقل از استاک نیوز، داوجونز ۱۴.۳ واحد یا ۰.۰۴ درصد کاهش یافت  و به ۳۴۵۶۹.۲۴ رسید. اس‌اندپی ۵۰۰ با ۶.۱ واحد یا ۰.۱۳ درصد کاهش در معاملات باز به ۴۴۹۴.۱۵ واحد رسید در حالی که نزدک کامپوزیت با ۶۶.۸ واحد یا ۰.۴۸ درصد کاهش به ۱۳۸۳۰.۴۷۴ رسید.

بازارهای سهام اروپا در آغاز معاملات روز جمعه روند افزایشی داشتند زیرا معامله‌گران از رشد یک شبه وال استریت الگو گرفتند. شاخص بورس اوراق بهادار ۱۰۰ لندن با ۰.۹ درصد افزایش به ۷۶۱۷.۱۹ واحد رسید.

در منطقه یورو، شاخص دکس فرانکفورت با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۴۲۵۷.۳۰ واحد رسید و کک۴۰ پاریس نیز با ۱.۳ درصد جهش در ۶۵۴۶.۱۷ قرار گرفت.

وال استریت از زیان‌های شدید روزانه بهبود یافت و در روز پنجشنبه با روندی مثبت به پایان رسید، حتی در شرایطی که سرمایه‌گذاران برای سیاست‌های پولی سخت‌تر از سوی فدرال رزرو آمریکا آماده بودند.

با این حال، سهام آسیایی در روز جمعه در پایان هفته سختی که تحت تاثیر لحن جنگ‌طلبانه فدرال رزرو در دقایقی پس از آخرین جلسه آن بود، با کشمکش مواجه شدند.

انتهای پیام

حتما ببینید

شهرخبر – واریز یارانه ۱۵۰ هزار تومانی ویژه رمضان تکذیب شد

مطالب مرتبط: خبر خوش دولت برای گندمکاران تحویل اراضی ساخت ۱۱۰ هزار واحد نهضت ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *