یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

بانوان کشور در ۵۰ رشته ورزشی فعالیت حرفه ای دارند

ایسنا/قم معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای کیفی‌سازی و اولویت ارتقای سطح فرهنگ ورزش همگانی در کشور به منظور کمک به ورزش بانوان گفت: ۵۰ رشته ورزشی برای بانوان در سطح کشور فعال است که بیشتر آنها در جرگه قهرمانی فعالیت دارند.

مریم کاظمی پور در دیدار با آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در سخنانی افزود: خوشبختانه بانوان در این رشته‌های ورزشی، حرفه‌ای شده و عرصه‌های جهانی برای آنان گشوده شده است و نیازمند درایت و مدیریت هستند تا فرصت‌ها به تهدید تبدیل نشوند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از پست معاونت، در جلسه‌هایی که برای ارائه نظرها خدمت مراجع تقلید می‌رسیدیم، توسعه در برنامه ورزش بانوان را در سه بخش ارائه می‌کردیم، جدای از اینکه توسعه ورزش بانوان را چه می‌بینیم و تعریف ما از توسعه چیست؟ توسعه را نه صرفا افزایش تعداد رشته‌ها بلکه به ارتقای سطح سلامت و حضور قهرمانی از جنبه‌های فرهنگی، اطلاق می‌کنیم.

کاظمی پور در بخشی از سخنان خود بیان کرد: شاهد نخستین سفر استانی در سال ۱۴۰۱ هستیم، از این رو شهر قم را به جهت بارگاه نورانی حضرت معصومه(س)، مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه انتخاب کرده‌ایم.

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

در سینما و تئاتر چه خبر است ؟

یک دیدار و گفت‌وگو میان مدیران سینمایی و وزیر فرهنگ لبنان، نمایش‌ آثاری از مستندهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمپلنت دیجیتال