یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

با تولید دانش‌بنیان از هر وارداتی بی‌نیاز می‌شویم

با تولید دانش‌بنیان از هر وارداتی بی‌نیاز می‌شویم

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تاکید بر ضرورت توجه به سرمایه های انسانی و شناسایی و حفظ نخبگان و کارافرینان، گفت: برای آنکه مجموعه های دانش بنیان بدرخشند و تولید رقابت پذیر داشته باشند باید آنها را از همه جهات تامین کرد و مورد حمایت قرار داد.

فتح الله بیات در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی نامگذاری شعار سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: در نامگذاری امسال که توسط مقام معظم رهبری انجام  شده  هم به بخش فناوری و هم تولید و اشتغال دانش‌بنیان تاکید شده است. ما معتقدیم که نیروی کار، سرمایه کشور، سرمایه کارگاه و کارخانه است و برای آنکه ارزش افزوده و بهره وری داشته باشد و خلاقیت و نوآوری ایجاد کند، باید از لحاظ شغلی و معیشتی تامین شود.
وی ادامه داد: بارها تاکید شده که سرمایه های انسانی باید مورد حمایت قرار گیرند لذا اگر می‌خواهیم نیروی کار کشور خلاقیت و نوآوری ایجاد کند و مجموعه های دانش بنیان بدرخشند و تولید رقابت پذیر داشته باشند و بهره وری بنگاه را بالا ببرند باید از همه جهات تامین شوند و مورد حمایت قرار گیرند.
بیات با بیان اینکه در بحث حمایت از تولید دانش بنیان در ابتدا باید زیرساخت ها را ایجاد کنیم و سپس به روبناها بپردازیم، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم شعار تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرینی محقق شود باید به سمت فناوری و دانش روز حرکت کنیم و خودمان در این زمینه پیشرو باشیم.
به گفته این فعال کارگری در حوزه اقدامات دانش بنیان باید بیشتر فعال بود تا بتوان با کشورهای دیگر رقابت کرد و برای فعال کردن شرکت‌های دانش‌بنیان باید از تجربه نیروی انسانی خلاق و باتجربه استفاده کرد و علم و تجربه را در کنار هم قرار داد.
وی در پایان بر لزوم شناسایی و حفظ نخبگان و کارآفرینان تاکید کرد و گفت: مهمترین اصل در تحقق شعار سال این است که نخبگان، کارآفرینان و جوانان خلاق کشور را شناسایی و حفظ کنیم و قدر آنها را بدانیم. اگر فرصت ظهور و بروز استعدادهای آنها را بدهیم و نیازهای آنها را برآورده کنیم، در داخل کشور خودمان تولید دانش بنیان خواهند داشت و کشور از هر واردات بی رویه ای بی‌نیاز خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه:  از هفته آینده لبنیات تنظیم بازاری به میزان کافی تولید وتوزیعخواهد شد

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ایران عضو رسمی معاهده جهانی استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین‌المللی شد

سایت مدارس مطالب مرتبط: شهرخبر – خبر مهم وزیر جدید درباره جذب ۱۱ هزار نیروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم