یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

برنامه زمانی برگزاری ۳۲ آزمون علوم پزشکی در سال جدید

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی،‌مجموعا ۳۲ آزمون برای دانشجویان علوم پزشکی در سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که اولین آن در اردیبهشت و آخرین آزمون نیز در اسفند ماه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، بر اساس تقویم آزمون های علوم پزشکی ۱۴۰۱ که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir منتشر شد، در طول سال جاری تعداد ۳۲ آزمون در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود که اولین آن، “چهل و نهمین آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی بالینی پزشکی” است که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

” آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی” نیز در تاریخ های ۵ و ۶ خرداد و “آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت ،دندانپزشکی و داروسازی (PH.D )” در روزهای دوم و سوم تیرماه برگزار خواهد شد.

“آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی” در تاریخ ۲۷ مرداد، “آزمون علوم پایه دندانپزشکی- آزمون جامع ۱۸۰ واحدی داروسازی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور” در تاریخ ۴ شهریور،” آزمون کتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی، بورد تخصصی(دوره ۶۹ )و فوق تخصصی(دوره ۳۶ )” در تاریخ های ۱۰ تا ۱۳ شهریور و “آزمون مرحله دوم انفرادی آزمون المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور ” نیز در پایان این ماه برگزار می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:  «آناناس»، اصطلاحی رایج برای «ریتالین»/ اسامی داروهای "محرک"و نام تجاریشان

بر این اساس دانشجویان علوم پزشکی در مهر ماه هیچ آزمونی نخواهند داشت و آزمون های علوم پزشکی مجدد از آبان ماه از سرگرفته می شوند؛ بر این اساس، دانشجویان در این ماه فقط “آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE (دوره ۶۸) ” را در پیش خواهند داشت.

“آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی” (توسط دانشگاه‌ها) و “آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی (بورد دندانپزشکی) ” دو آزمون علوم پزشکی هستند که در تاریخ ۱۰ و ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۱ برگزار می شوند.

“آزمون ملی دندانپزشکی”، “آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور” و “آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی (دوره ۴۰ ) “، آزمون های بهمن ماه دانشجویان علوم پزشکی هستند و در نهایت در اسفند ماه دانشجویان دو آزمون”پیش کارورزی – آزمون علوم پایه پزشکی” و”آزمون علوم پایه دندانپزشکی- آزمون جامع ۱۸۰ واحدی داروسازی و ارتقای دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور” را خواهند داشت که این آزمون ها در تاریخ های ۱۱ و ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ برگزار می شوند.

پیشنهاد مطالعه:  بزرگ‌ترین سازه چاپ ۳ بُعدی در فلوریدا ساخته شد

داوطلبان می‌توانند جدول کامل آزمون های وزارت بهداشت را روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir مشاهده کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادرات ۲۰ میلیون دلار کاتالیست استراتژیک به روسیه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، کارشناسان یک شرکت دانش بنیان در سه مجتمع فولاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم