به سرمایه‌های اجتماعی ورزش چوب حراج نزنیم!

در روزهای اخیر شاهد برخی اتفاقات ناگوار و نامناسب با شأن ورزش هستیم که می‌تواند زنگ خطری برای ورزش کشور باشد.

تهران – ایسنا: به عنوان نمونه آنچه که در مجمع فدراسیون کشتی و در مقابل دیدگان بهت زده اعضای مجمع و دوربین‌های باز رسانه‌ها اتفاق افتاد، صرف نظر از جزئیات و دلایل آن، واقعا برای مدیریت و مدیران ورزش کشور اتفاق زیبنده و شایسته‌ای نیست.

طبعا در حوزه‌های مدیریتی اصل اختلاف نظر یک اصل بدیهی و پذیرفته شده است و باید هم وجود داشته باشد، لکن رعایت شئونات جایگاه حقوقی مدیران ارشد و رعایت اصل احترام و ادب در گفتمان و مراودات نیز یک امر و اصل بدیهی و مورد انتظار جامعه است.

به یقین پیامدهای چنین اتفاقاتی آن هم در شرایط ملتهب جامعه، بیش از همه دامن‌گیر ورزش و ورزشی‌ها خواهد شد و اعتبار و ارزش جامعه ورزش را در نزد افکار عمومی و مردم زیر سوال خواهد برد.

طبعا انتظار بحق مردم از ورزش و ورزشی‌ها تزریق امید و نشاط و ادب و احترام به فضای جامعه است و این تکلیف بر اهالی ورزش و به ویژه مدیران ورزشی است که در راه ادای این فریضه و تکلیف کوتاهی و قصور نکنند. اگر هم اختلاف نظر و دعوایی بر سر موضوعات مختلف مالی و اداری وجود داشته و دارد نباید آوار اخبار تلخ و مایوس کننده آن بر سر مردم و افکار عمومی خراب و موجب تلخ کامی مردم شود.

با یادآوری کلام مولا علی (ع) که فرمود «جستجوی ادب بالاتر و برتر از جستجوی طلاست» امیدواریم جامعه ورزش همچنان با اقتدا و الگو قراردادن کلام و رفتار این جوانمرد و پهلوان بی همتا مسیر رسیدن به قله های افتخار در ابعاد انسانی، اجتماعی و ورزشی را با سرعت و موفقیت بیشتری طی نموده و به اهداف والای خود دست یابد.

عبدالحمید احمدی، معاون سابق فرهنگی وزیر ورزش و جوانان  

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

کمیته استیناف محکومیت استقلال و پرسپولیس را تایید کرد-پیام امروز

۱۱:۲۷ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ آرای صادره کمیته استیناف به شرح زیر است: *در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *