تاسیس نخستین مرکز توسعه محصول گوگل در آفریقا

شرکت گوگل با هدف خدمات رسانی به کاربران اینترنتی رو به رشد آفریقا، نخستین مرکز توسعه محصول آفریقایی خود را در نایروبی تاسیس می‌کند.

به گزارش ایسنا، این شرکت آمریکایی اعلام کرد تا پایان دهه جاری، آفریقا میزبان ۸۰۰ میلیون کاربر اینترنت خواهد بود و با داشتن یک سوم از جمعیت جوان دنیا، به مقصد سرمایه گذاری جذابی تبدیل می‌شود.

سوزان فری، نایب رئیس بحش محصولات و نیتین گجریا، مدیر گوگل آفریقا در یک پست وبلاگ مشترک اعلام کردند: گوگل مهندسان، مدیران محصول، طراحان تجربه کاربر و محققان را برای تامین کادر این مرکز جدید استخدام می کند.

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل اکتبر گذشته اعلام کرد: این شرکت ظرف مدت پنج سال، یک میلیارد دلار در پروژه‌های مختلف در آفریقا سرمایه گذاری می‌کند تا به اقتصادهای این قاره برای سرعت بخشیدن به تحول دیجیتالی کمک کند. گوگل پیش از این یک مرکز هوش مصنوعی درآکرای غنا راه اندازی کرد که به نوآوریهایی متمرکز است که می توانند برای چالشهای مختلف استفاده شوند.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت هم در قطبهای توسعه فناوری در کنیا و نیجریه سرمایه گذاری کرده و ۱۰۰ میلیون دلار در هر دو کشور سرمایه گذاری کرده و صدها مهندس را استخدام کرده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

حقوق بازنشستگان کشوری واریز شد/ واریزی یک میلیونی متناسب سازی چه شد؟ – اقتصاد آنلاین-پیام امروز

جهان صنعت نیوز – حقوق تیرماه بازنشستگان لشگری واریز شد، اما علی الحساب همسان سازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *