یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

تشکیل کمیته اشتغال‌زایی و رفع موانع تولید درنمایش خانگی

اعضای اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه های تصویری ایران با تشکیل کمیته رفع موانع تولید، در راستای مقابله با هرگونه مانع و سنگ اندازی بر سر راه تولید و ایجاد اشتغال در حوزه نمایش خانگی تلاش می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اتحادیه تولید کنندگان فیلم و برنامه‌های تصویری ایران، این اتحادیه بیانیه‌ای را با توجه به اهمیت اشتغال از دیدگاه رهبری در سال ۱۴۰۱  و نام‌گذاری این سال به نام «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال ‌آفرین» آمادگی خود جهت کمک به تحقق شعار سال را اعلام داشته و از همه تشکل‌ها دعوت می‌کند تا با تشکیل کمیته مشترک رفع موانع تولید و اشتغالزایی در نمایش خانگی، ضمن پیوستن به این پویش، در تشریک مساعی و نیل به این هدف والا ما را یاری رسانند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

«در سالی که در ابتدای آن با واگذاری نظارت بر تولید آثار حرفه‌ای به نهادی چون ساترا که هیچ ساز و کار اجرایی مشخصی برای خدمات رسانی به کسب و کارهای این حوزه ندارد آن هم در یک قانون بودجه یک ساله ، انفعال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدور پروانه آثار نمایش خانگی، تصویب مصوبه‌ای مبهم در قانون بودجه ۱۴۰۰ مبنی بر تعیین سقف برای معافیت مالیاتی فعالیت‌های هنری، تعارض قوانین و مقررات در خصوص ضریب بیمه قرارداهای پیمان در تولید آثار هنری و تصویب و ابلاغ مقررات و ضوابط دست و پا گیر در حوزه تولید و نشر آثار تصویری، موانع بزرگی پیش پای تولیدکنندگان این حوزه قرار داد.

پیشنهاد مطالعه:  فراخوان کنگره بین‌المللی راه‌کارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویجنهج البلاغه در جهان 

مراجع ذیصلاح نه تنها گامی در جهت مانع زدایی از تولید محصولات تصویری بر نداشته‌اند بلکه سال گذشته را می‌توان سال ایجاد مانع بر سر تولید آثار نمایش خانگی نامید.

از این رو اتحادیه تولیدکنندگان با تشکیل کمیته رفع موانع تولید و شروع مذاکراتی با کلیه ذینفعان این حوزه، تلاشی را در راستای مقابله با هرگونه مانع و سنگ اندازی بر سر راه تولید و ایجاد اشتغال در حوزه نمایش خانگی آغاز کرد که با همراهی تشکل‌های ذینفع دیگر موفقیت‌های مهمی را کسب نمود.

تثبیت معافیت مالیاتی فعالیتهای تولیدی بخش فرهنگ و هنر توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و توجه ویژه اعضای محترم شورای نگهبان به ایرادات وارده بر واگذاری نظارت بر همه مراحل تولید آثار حرفه‌ای به ساترا، میسر نبود جز با اراده اعضای این اتحادیه و همراهی و کمک دیگر تشکل‌های ذینفع.

اهمیت تولید و اشتغال‌زایی در وضعیت کنونی کشور تا آنجاست که رهبر بزرگوار انقلاب برای چندمین سال متوالی با انتخاب شعار تولید و اشتغال‌زایی، سال جدید را تحویل کرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه:  ۲ شعر از کسایی در ستایش امام علی (ع)

هنر تولید محصولات تصویری، خلاقیتی نرم و هویت ساز است که در ابعاد مختلف و از دانش‌های متفاوت برای تولید، تکمیل و عرضه این محصولات بهره می‌برد.

در اقتصاد دیجیتال، محتوی تصویری به روز و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی، شرط اول موفقیت و ایجاد اشتغال پایدار است.

تسهیل در صدور مجوزهای تولید و نشر محصولات تصویری، رفع موانع ایجاد شده توسط نهادهای موازی، ایجاد ثبات در ضوابط و مقررات و واسپاری امور به بخش خصوصی و سازمانهای مردم نهاد می‌تواند موجب افزایش اشتغال پایدار و جذب سرمایه و افزایش صادرات غیر نفتی در این حوزه شود.

اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه‌های تصویری ایران ضمن استقبال از نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال ‌آفرین» آمادگی خود جهت کمک به تحقق شعار سال را اعلام داشته و از همه تشکل‌ها، اصناف و گروه‌های ذینفع دعوت می کند با تشکیل کمیته مشترک رفع موانع تولید و اشتغال‌زایی در نمایش خانگی، ضمن پیوستن به این پویش، در تشریک مساعی و نیل به این هدف والا ما را یاری رسانند.»

پیشنهاد مطالعه:  ۲ درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی بهفرهنگ اختصاص می‌یابد

انتهای پیام 

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

نظر آیت‌الله جوادی آملی درباره قضاوت و مرجعیت زنان

به گزارش خبرگزاری پیام امروز، این روزها که آیت‌الله جوادی آملی در درس فقه، مبحث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم