توجه به مسائل دینی و اخلاقی دانش آموزان ضرورت دارد

ایسنا/قم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با بیان اینکه متأسفانه آنچنان که به موفقیت ها و رتبه های علمی دانش آموزان توجه شده، نسبت به باورها و آموزه های دینی و اخلاقی آنها غفلت شده است، گفت: هرچه نسبت به باورها و اعتقادات کودکان اهتمام داشته باشیم، از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های آن‌ها در آینده پیشگیری کرده ایم.

احمد حاجی‌زاده، امروز دوشنبه ۶ خرداد در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم، اظهار کرد: کمک به نظام آموزش و پرورش کشور وظیفه‌ای همگانی است و همه دستگاه‌ها باید برای تأمین امکانات و زیرساخت‌های لازم برای اداره کل آموزش و پرورش همکاری و مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم تأمین زمین برای احداث مدارس و مراکز آموزشی در شهر قم، بیان کرد: باید در جلسه‌ای با حضور شهرداری قم و دستگاههای مرتبط، موضوع تأمین زمین و تغییر کاربری‌های مورد نیاز آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

معاون استاندار قم بر ضرورت توجه به استحکام مدارس به ویژه مدارس غیردولتی تأکید کرد و گفت: وضعیت ساختمان‌های مدارس باید به خوبی بررسی و تا آغاز سال تحصیلی آینده، وضعیت آن‌ها بهبود یابد و اگر مدرسه غیردولتی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد، باید تعطیل شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه آنچنان که به موفقیت‌ها و رتبه‌های علمی دانش آموزان توجه شده، از باورها و آموزه‌های دینی و اخلاقی آن‌ها غفلت شده است، تصریح کرد: هرچه نسبت به باورها و اعتقادات کودکان اهتمام داشته باشیم، از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های آنها در آینده پیشگیری کرده‌ایم.

حاجی‌زاده با بیان اینکه کودکان در دهه‌های گذشته نسبت به انجام کارهای فرهنگی شوق و مشارکت بیشتری داشتند، اما امروزه فقط رتبه‌های علمی آنها مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سیره شهیدان، یکی از ابزارهای جدی برای مصونیت‌سازی جامعه از آسیب‌های اجتماعی است.

وی اهتمام به فرهنگ عفاف و حجاب، فضای مجازی و مسائل خانوادگی در میان دانش‌آموزان را نیز مورد توجه قرار داد و یادآور شد: همه ما نسبت به تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان مسئولیت داریم و باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم و از همه ظرفیت ها در این مسیر استفاده کنیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تعداد کودکان کار قزوین در حال افزایش است – خبرگزاری تسنیم

حدود ۱۲ هزار نفر شرکت کردند و قرار هست ۴هزار و۳۶۶ نفر از این عزیزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *