سوله آکام فلز

تور ملی فناوری برای کارشناسان سازمان‌های نوآوری کشور برگزار می‌شود

رئیس هیأت مدیره انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و سازمان‌های نوآوری ایران از آغاز اجرای طرح “تور ملی فناوری” در اواخر اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت: در طی این برنامه کارشناسان بخش‌های نوآوری کشور با اشتراک گذاری تجارب خود، با موضوعات مختلف این حوزه آشنا خواهند شد.

دکتر علی معتمدزادگان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص برنامه ملی “تور ملی فناوری” گفت: این طرح، برنامه‌ای به سفارش معاونت فناوری وزارت علوم و توسط انجمن پارک‌های علم و فناوری و سازمان‌های نوآوری و فناوری ایران اجرایی می‌شود و هدف آن کمک به کارشناسان سازمان‌های نوآوری مانند مناطق نوآوری، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها است.

وی اظهار کرد: در قالب تورهای فناوری، کارشناسان این مراکز انتقال تجارب خواهند کرد و یا پروژه نوآوری به میزان پارکی که تجربه موفق دارد، اجرایی می‌شود.

معتمدزادگان ارائه آموزش‌های لازم و شبکه سازی میان مراکز نوآوری را از دیگر ماموریت‌های این برنامه ملی عنوان کرد و یادآور شد: دوره‌های بازآموزی و توان افزایی برای کارشناسان حوزه‌های ستادی برگزار می‌شود. ما حوزه‌هایی مانند دفاتر حقوقی، واگذاری اراضی، طرح‌های عمرانی، نظارت و ارزیابی، پذیرش، منتورینگ و سایر بخش‌ها، هر کدام به صورت جزیره‌ای و بر اساس سعی و خطا یکسری تجربیاتی کسب کردند و گاها تجربیات خوبی به دست آمده است.

رئیس هیأت مدیره انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و سازمان‌های نوآوری ایران، خاطر نشان کرد: بر این اساس تلاش ما بر این است که با برگزاری تور فناوری، کارشناسان از سایر پارک‌های علم و فناوری بازدید کنند و هم با موضوعات تخصصی خود بیشتر آشنا شوند و در نهایت یک شبکه تعاملی میان آنها ایجاد شود.

معتمدزادگان ادامه داد: در انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری برای این منظور چندین دوره آموزشی برای این کارشناسان پیش‌بینی کردیم که اولین آن طراحی فضای کالبدی پارک‌های علم و فناوری است و بعد از دوره‌های آموزشی در حوزه‌هایی چون نظارت و ارزیابی، جذب و پذیرش، فرآیند مدیریتی مراکز رشد، امور حقوقی و قراردادهای پژوهشی از دیگر اولویت‌های آموزشی است.

وی با بیان اینکه برگزاری این دوره‌ها از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می‌شود، خاطر نشان کرد: از آنجایی که متولی اجرای این برنامه معاونت فناوری وزارت علوم است، عناوین این دوره‌ها با هماهنگی این معاونت تعریف خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و سازمان‌های نوآوری ایران، اظهار کرد: قرار بود برنامه عملیاتی طرح ملی تور فناوری ایران از اردیبهشت ماه اجرایی شود، ولی از آنجایی‌که برگزاری آن با نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری تداخل دارد، زمان آن به تعویق افتاد و از اواخر اردیبهشت ماه شاهد اجرای این برنامه هستیم.  

به گزارش ایسنا، تورهای فناوری از سری برنامه‌های توسعه فناوری و آشنایی جامعه هدف با اقتصاد دانش بنیان و تغییرات فضای کسب و کار محسوب می‌شوند که اهدافی چون توسعه فرهنگ فناوری و نوآوری، شناسایی توانمندی‌های فناورانه داخلی، بررسی زمینه‌های عرضه و تقاضای فناوری و تکمیل دانش فنی را دنبال می‌کنند.

سفرهای علمی علاقه‌مندان به فناوری، فناوران و فعالان کسب‌ و ‌کار حوزه فناوری سبب تعامل مستقیم، حضور در محیط و درک بهتر شرایط و ویژگی‌های فناوری بین عرضه و تقاضای تکنولوژی‌های موجود می‌شود.

آشنایی فناوران استان با شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در سایر پارک‌ها و مراکز دانش‌بنیان، آشنایی فناوران استان با شرکت‌های فعال در صنعت، آشنایی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و مسئولین دانشگاهی با توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استان، آشنایی دانشجویان و اساتید با پارک علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد بستر مناسب تعامل میان دانشجویان و اساتید با فناوران صنایع و شرکت‌های فناور و ایجاد انگیزه در دانشجویان برای ورود به حوزه اقتصاد دانش بنیان از اهداف این برنامه ملی است.

مخاطبان این برنامه ملی هسته‌ها و واحدهای مستقر در پارک‌های علم و فناوری، اعضای هیات علمی، اساتید و مسئولین دانشگاهی، دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، صاحبان صنایع کوچک و بزرگ و سرمایه‌گذاران است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

نورالینک به‌دنبال دومین دریافت‌کننده تراشه مغزی خود است-پیام امروز

«ایلان ماسک» حالا به‌دنبال دومین کاندید برای کاشت ایمپلنت معزی شرکت نورالینک است. آزمایش اولین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *