پنج شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران
پروژه زاگرس بام لند
پروژه زاگرس بام لند

توضیحات مشاور املاک صدف درباره پروژه زاگرس چیتگر

در این نوشتار قصد داریم درباره پروژه زاگرس و توضیحات و دیدگاه مشاوران مسکن صدف مطالبی بنویسیم باشد که رضایت کاربران فراهم گردد.

در ابتدا باید اشاره کنیم که مقاله کامل این مطلب را میتوانید در صفحه پروژه زاگرس وب سایت متعلق به مسکن صدف بخوانید کافی است روی لینک زیر کلیک کنید و شما را به صفحه مزبور منتقل نماید :

https://sadaf22.com/property/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%A8%D9%86%DB%8C%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%AA

پروژه زاگرس چیتگر و مسکن صدف

پروژه زاگرس چیتگر از پروژه های مسکونی – تجاری منطقه ۲۲ می باشد. این پروژه با چشم انداز فوق العاده ای که دارد، از بهترین پروژه ها برای سرمایه گذاری است. پروژه زاگرس با توجه به مدیریت مجرب و کارآزموده، شرکت تعاونی ابنیه همت در حال پیشرفت است. پروژه زاگرس با بهترین متریال ها و با کیفیت ترین مصالح اجرا می شود. به دلیل موقعیت بسیار مناسب و مجری حرفه ای، از پروژه زاگرس استقبال خوبی به عمل آمده است و متقاضیان زیادی دارد. این پروژه با استفاده از بهترین روش های ساخت و ساز اجرا خواهد شد. پروژه زاگرس بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال واحد‌های لاکچری با ویو دریاچه هستند.

قیمت امتیاز پروژه زاگرس ابنیه همت

سازنده پروژه زاگرس بام لند کیست

سازنده پروژه زاگرس تعاونی ابنیه همت ؛ یکی از سازندگان خوشنام و معتبر منطقه ۲۲ می باشد. این تعاونی که از سابقه درخشانی برخودار است پروژه های لکسون و پروژه فرزانگان را در کارنامه خود دارد که جزو بهترین پروژه های منطقه ۲۲ به شمار می روند. علاوه بر پروژه زاگرس؛ پروژه البرز و پروژه الوند نیز توسط این تعاونی در حال اجرا می باشد که تمامی این پروژه ها گزینه های مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشند.

معرفی تعاونی ابنیه همت پیمانکار ساختمان زاگرس

تعاونی ابنیه همت از با سابقه ترین و معروف ترین تعاونی های ساخت و ساز مسکن، در منطقه ۲۲ تهران است. این تعاونی رزومه ای بسیار قطور و معتبر دارد. به خاطر خوش سابقه و حرفه ای بودن تعاونی ابنیه همت، عضو گیری پروژه های زیر نظر تعاونی به سرعت انجام و تکمیل می شود. از پروژه های زیر نظر تعاونی ابنیه همت دو پروژه در حال ساخت، پروژه فرزانگان و پروژه لکسون را میتوان نام برد. پروژه زاگرس را هم به تازگی در دست گرفته است و مطمئنا به خوبی و طبق جدول زمان بندی، آن را ساخته و تحویل می‌ دهد.

مزیت های پروژه زاگرس دریاچه چیتگر از نگاه مسکن صدف

از بزرگترین مزایای خرید واحد در منطقه ۲۲ تهران، برخورداری از هوای پاک و فرصت زندگی در آپارتمان های شیک و اکازیون است. پروژه زاگرس دریاچه چیتگر یکی از پروژه های در حال ساخت در شرکت مورد اعتماد ابنیه همت می‌باشد، که فعلا در مرحله‌ی گود برداری است.
وجود امکانات تفریحی و مراکز خرید متعدد باعث محبوبیت هرچه بیشتر این منطقه میان مردم شده است. همچنین دسترسی آسان به بزرگراه ها و دریاچه چیتگر از ویژگی هایی است که پروژه زاگرس دریاچه چیتگر را از سایر پروژه ها متمایز کرده است. شرکت ابنیه همت با بهره‌گیری از مهندسین خبره و بهترین مصالح سعی در ساخت آپارتمان‌هایی با کیفیت و بالاترین سطح مقاومت دارد. از امکانات برخی از این آپارتمان ها میتوان به روف گاردن، لابی، لابی من ۲۴ ساعته ، استخر و جکوزی اشاره کرد.

ویژگی های پروژه برج زاگرس چیتگر

همان طور که بیان شد پروژه زاگرس؛ یک برج تجاری مسکونی بوده و به همین سبب دارای شرایط خوبی برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران می باشد. پروژه مذکور دارای زمینی به وسعت ۷۰۰۰مترمربع می باشد و برابر با قرارداد اعضا تعاونی؛ دارای ۱۵ مترمربع تراکم تجاری و ۶۰ مترمربع مسکونی برای هر یک از اعضا می باشد.

به طور کلی می توان مشخصات پروژه زاگرس چیتگر را به شرح زیر بیان کرد:

  • پلاک ثبتی پروژه زاگرس: (۱۸۶۳/۱۳۶۲۰) و (۱۸۶۳/۱۲۵۳۸)
  • کاربری: تجاری-مسکونی
  • متراژ زمین: ۷۰۰۰مترمربع
  • تعداد طبقات: ۲۸ طبقه(طبقه همکف و منفی یک به صورت تجاری خواهد بود)
  • متراژ واحدها: ۱۲۰ تا ۱۸۰ مترمربع

منبع : مسکن صدف


کامل ترین توضیحات – متن پایین برای گ و گ ل نوشته شده لذا ن خ و ان ی د

پروژه زاگرس بنایی است که از استحکام بالایی برخوردار بوده و عوامل اجرایی به راحتی می توانند روی این قالب ها تردد کرده و بدون نگرانی از شکستن قالب ها عملیات بتن ریزی را انجام دهند. قالب وافل اصلی ترین عضو مورد نیاز برای اجرای سقف های وافل یک طرفه و دو طرفه است. زمین این پروژه در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهار باغ قرار داشته و به لحاظ کارشناسی، انتخاب این بخش از منطقه برای اجرای پروژه زاگرس، نشان از درایت و آینده نگری سازندگان پروژه داشته و تاییدی بر اعتبار تعاونی مربوطه می باشد. این شهرستان در فاصله ۸۰کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد و عملیات حفاری هفت حلقه چاه توسعهای درمیدانهای نفت سروستان و سعادت آباد اکنون توسط شرکت ملی حفاری ایران در حال انجام است و گفته شده در اجرای این پروژه در مدت ۲۸ماه، سه حلقه چاه در سروستان و چهار حلقه چاه در سعادت آباد حفاری خواهد شد. تعاونی ابنیه همت علاوه بر پروژه زاگرس، پروژه البرز و الوند را نیز در حال اجرا دارد و از آنجایی که این سه پروژه در مرحله آغازین می باشند موارد مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشد.همزمان با ساخت اسکلت فولادی پارت نهایی (پارت سه) در کارخانه، نصب پارت دو، بتن ریزی دیوارهای پیرامونی در حال انجام می باشد. به جرات می توان گفت که این پروژه سومین پروژه ابنیه همت است که نام آن از رشته کوههای ایران گرفته شده است. این خاکهای رسوبی دره تا عمق متجاوز از ۳۵متر در عمق زمین قرار دارند. با توجه به اینکه زمین به تازگی خریداری شده تعداد طبقات و دیگر مشخصات پروژه هنوز از سمت تعاونی ابنیه همت اعلام نشده. او عنوان کرد: ما در بخشی از نیاز کشور به کاغذ به خودکفایی رسیدهایم و در بخشی دیگر هم که مربوط به حوزه کاغذ تحریر، کتاب و نشریات است با مشقت زیاد و با همکاری بانک مرکزی این موضوع را پیگیری کردیم تا بتوانیم کاغذ مورد نیاز مطبوعات را با قیمت سابق در اختیار فعالان این عرصه قرار دهیم. گروه زرتشتیان ایرانی، به دلیل اختلاط کمتر با دیگر مردمان، دیانای پیشینیان زاگرسنشین خود را بیش از همه حفظ کردهاند. هر یک از اعضای این پروژه مسکونی امتیاز مسکونی ۶۰ متری داشته و ۱۵ متر تجاری را نیز دارند. مبلغ اولیه برای ثبت نام ۱ امتیاز ۹۵۰ میلیون تومان میباشد که مبلغ ۲۷۵ میلیون تومان آن در البتدا و مابقی تا اسفند سال ۹۹ بصورت اقساط تکمیل شده است .

توضیحات بیشتر مشاور املاک صدف درباره پروژه زاگرس

اقساط پروژه هر ۲ ماه ۱۵ میلیون علی الحساب برای خرید آهن پروژه می باشد. در شهریور ماه ۱۴۰۱ نظام مهندسی پروژه زاگرس را برای شروع پذیرش کرد هم اکنون این پروژه در حال گود برداری می باشد. از نظر تعاونی سازنده ابنیه همت با مدیریت و پشتکار مثال زدنی در پروژه های قبلی خود برای خریداران پروژه زاگرس جای هیچ گونه شک باقی نذاشته است. ↑ «کاهش شدید انتقال آب از دز به قم». اقساط ذکر شده مربوط به هزینه خرید زمین و اخذ پروانه آن می باشد. شما عزیزان میتوانید واحدهای این پروژه را با شرایط اقساط تهیه نمایید. خرید و فروش واحدهای پروژه زاگرس بصورت امتیازی بوده و هر دفترچه بصورت قطعی در دفتر تعاونی ابنیه همت نقل و انتقال میابد. پروژه زاگرس چیتگر یا پروژه لکسون ۲ توسط تعاونی توسعه ابنیه همت در منطقه ۲۲ چیتگر تهران در در مجاورت محور چهارباغ با پلاک ثبتی پروژه (۱۸۶۳/۱۳۶۲۰) و (۱۸۶۳/۱۲۵۳۸)در حال بهره برداری میباشد و همچنین طراحی و معماری آن به عهده فرزاد دلیری است . چنانچه در زمان رکود اقدام به ساخت و یا مشارکت در پروژه های پیش فروش معتبر شود، می توان در زمان رونق بازار واحدهای آماده را تحویل و به بازار عرضه کرد تا با سودی دوچندان همراه شود.

به گفتهٔ راجر متیو، مسئول تیم پروژه باستانشناسی زاگرس مرکزی در ایران، این دو گروه مردم، در فاصله دو هزار کیلومتری از یکدیگر، مستقلاً از نقش خود به مثابه شکارچی-جمعآوریکننده در مرحله پیش از دوره نوسنگی، جداگانه و مستقل از یکدیگر رشد کردهاند و با انقلاب نوسنگی، به کشاورزی، اهلیگری و یکجانشینی پرداختهاند. اهمیت این دو تپه باستانی بخاطر مدت طولانی اقامت انسان در حول و حوش ۹۸۰۰-۷۶۰۰ سال پیش از میلاد است؛ یعنی اقامت بیش از دو هزاره در یک مکان که منشأ گسترش تمدن است. البرز و الوند در کوهک و پروژه زاگرس رینگ دوم دریاچه است که نویدی از یک پروژه خوش ساخت، با کلاس جهانی دارد این پروژه در بهترین لوکیشن منطقه ۲۲ قرار گرفته است . پروژه زاگرس در قالب یک برج تجاری مسکونی در رینگ دوم دریاچه چیتگر قراردارد و در حال حاضر تنها پروژه معتبر است که در دور دریاچه وجود دارد. پروژه زاگرس یک پروژه مسکونی تجاری بوده که توسط تعاونی مسکن ابنیه همت ، یکی از تعاونی مسکن های خوشنام ، با رزومه و معتبر منطقه ۲۲ در حال اجرا و تجهیز کارگاه می باشد. بلوک L3 آخرین بلوک از پروژه برج باغ تریتیوم وی آی پی است که این بلوک نیز در هر طبقه ۴ واحد به متراژهای ۵۶/۱۸۳ متری شرقی شمالی ۳ خواب ، ۹۱/۱۶۰ متری شرقی جنوبی ۳ خوابه ، ۱۲/۱۷۲ متری جنوبی غربی ۳خواب ، ۴۱/۱۵۶ متری غربی و شمالی ۳ خواب تشکیل شده است.| در هر طبقه از این بلوک ۴ واحد به متراژ ۱۸/۱۹۷ ۴ خواب به جهت شمالی و شرقی بدون مشرف ، ۲۴/۱۴۲ شرقی و شمالی ۳خواب ، ۶۳/۱۴۱ جنوبی رو به محوطه باغ و فضای سبز و ۲۴/۱۴۹ غربی ۳خواب قرار دارد. با عرض سلام و ادب بله تعاونی تمام مجوزات رو اخذ کرده و الان در مرحله آزمایش خاک هستند و گودبرداری به زودی شروع خواهدشد. به گزارش خبرگزاری کُردپرس، سال ۸۸، ۱۴۴خانواده به امید خانه دار شدن آورده هایشان را به حساب پروژه تعاونی مسکن مهر رزمندگان اسلام واریز می کنند و به آنها وعده تحویل در سال ۹۲ داده می شود اما داستان به گونه ای دیگر رقم می خورد و این پروژه نه تنها در سال ۹۲ تکمیل نمی شود بلکه در سال ۹۳ به طور کلی تعطیل می شود. هر یک از این دو گروه، محصولات و دامهای خود را داشتند. ۵ خرداد ۱۳۹۰. بایگانیشده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۴. بایگانیشده از اصلی در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۲. البته طبق اعلام,تعاونی متعهد شده است که از این زمان تا ۲۴ماه بعد کلیه کارهای دریافت سند را برای اعضا انجام دهد. همهٔ نوشتهها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید.

تعاونی زمان تحویل برج زاگرس را در تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ اعلام کرده است و اگر زمان تحویل بیشتر به طول بینجامد، تعاونی ابنیه تعهد میدهد در برابر هرماه دیرکرد، ۲ میلیون تومان بهعنوان هزینه دیرکرد پرداخت کند. پروژه زاگرس که نام رشته کوههای ایران را دارد از سومین کارهای تعاونی ابنیه همت است و در سال ۹۹ کلید خورده است. استیضاح احمد خرم وزیر راه و ترابری دولت دوم خاتمی در مجلس هفتم و رد گزینههای بعدی خاتمی کار افتتاح فرودگاه را بیش از پیش به تعویق انداخت. براساس استعلام از تعاونی پلاک ثبتی پروژه زاگرس(۱۸۶۳/۱۳۶۲۰) و (۱۸۶۳/۱۲۵۳۸) میباشد.طبق پیش پروانه صادر شده پروژه دارای تراکم تجاری-مسکونی بوده و عرصه زمین ۷۰۰۰متر میباشد.پروژه زاگرس در قالب ۲۸ طبقه (که در زمان اخذ پروانه ساختمانی میتواند متغیر باشد) که طبقه منفی یک و همکف ساختمان دارای واحد تجاری میباشد در حال ساخت است.هر عضو دارای امتیاز ۶۰متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵مترمربع تراکم مفید تجاری میباشد.البته با توجه به مساحت واحدهای پروژه تحویل یک واحد کامل منوط به تامین متراژ توسط عضو (یعنی خرید چند امتیاز)میباشد.البته اگر عضو نخواهد و یا نتواند امتیاز بیشتری خریداری کند تعاونی واحدها را به صورت مشاعی به چند عضو واگذار مینماید.

برای معماری پروژه زاگرس از مهندس فرزاد دلیری کمک گرفتهاند. قیمت و شرایط پرداخت؛ مبلغ واریزی جهت زمین و اخذ پروانه پروژه زاگرس برای هر سهم سه دانگی مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان می باشد که به صورت زیر از اعضا دریافت می گردد. منطقه ۲۲ تهران در غرب پایتخت با قرارگیری در کریدور ورودی هوای تهران و همچنین در جوار رشته کوه های البرز وجنگل چیتگر که مشابه یک حصار در معیار وسیع و بزرگ ،این منطقه را در خود جای داده است و با وجود دریاچه زیبای چیتگر بهترین لوکیشن از نظر آب و هوایی در بین مناطق دیگر تهران داراست. آنها به نهادهای مختلف مراجعه می کنند اما هیچ نهادی مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد. برای پروژه زاگرس دفترچه تعاونی یا پیش سند در نظر گرفته شده است که برای نقل و انتقال رسمی آن باید به دفتر تعاونی مراجعه کنید. سپس در سال ۹۱، این تعاونی یک تعاونی عمرانی شد و پروژههایی مانند برج فرزانگان، آسمان چیتگر و برج لکسون را به ثمر رساند.

طراحی لابی ، میهمان نوازی ساکنان این برج ها ( پروژه برج باغ تریتیوم vip )را به نمایش می گذارد . شما میتوانید ۱۵ متر تجاری خود را در زمان تحویل بفروشید و آن را به واحد مسکونی تبدیل کنید و یا اینکه با خرید دو تا سه دانگ یک واحد تجاری و مسکونی داشته باشید. خرید و فروش پروژه زاگرس بهصورت سه دنگ سه دنگ است که در صورتی که دو تا سه دنگ خریداری کنید، میتوانید ۶۰ متر تجاری و ۱۲۰ متر مسکونی داشته باشید. قالب وافل اصلی ترین عضو مورد نیاز برای اجرای سقف های وافل یک طرفه و دو طرفه است. لازم به ذکر است تعاونی ابنیه همت برای خرید اسکلت مورد نیاز پروژه زاگرس اقدام به دریافت وام نمود که بسیار در جلوگیری از بالارفتن هزینه در اثر افزایش قیمت آهن در آینده موثر میباشد و اعضا در سال ۱۴۰۰ موظف به پرداخت اقساط وام به تعاونی بودند که به طور کامل تسویه شد. در نهایت پس از گذشت حداقل زمان لازم برای گیرش بتن ، قالب ها باز شده و در سقف بعدی مورد استفاده قرار می گیرند. ​This | اما به دلیل اینکه زمان زیادی از عضو گیری پروژه نگذشته اطلاعاتی از قبیل متراژ واحدها و تعداد بلوک ها و طبقات توسط تعاونی مربوطه اعلام نشده و به محض اعلام توسط تعاونی اعلام میشود. از طرفی دولت به دلیل توسعه شهری و اینکه جمعیت تهران بسیار افزایش یافته بود، منطقه ۲۲ تهران را با ساخت دریاچه مصنوعی چیتگر و انجام ساخت و ساز بسیار به بهره برداری رساند. مبلغ قرارداد ساخت در تمامی پروژه های تعاونی ساز یکسان بوده و به متریال و سازه ای که سازنده استفاده می کند بستگی دارد. زمانی که ساخت و ساز در این قسمت از تهران رواج پیدا کرد، سازندگان، تعاونیهای مسکن، و افرادی به صورت شخصی، اقدام به ساخت برجها، واحدهای مسکونی و … نوسان حرارت در این ناحیه بسیار شدید است به نحوی که شدت حرارت تابستان در آن مشابه صحراهای آفریقا و سرمای زمستان آن از سرمای ناحیهٔ مدیترانه شدیدتر است. کوششهای محمد خاتمی، رئیسجمهور ایران برای به ارث گذاشتن فرودگاهی در سطح استانداردهای جهانی برای ایرانیان پیش از اتمام دورهٔ هشت سالهٔ ریاستجمهوریاش در تابستان آتی حال و هوای خندهآوری به خود گرفتهاست.

ساختمانهای ساخته شده توسط این تعاونی دارای کیفیت و کلاس جهانی است. هر عضو دارای امتیاز ۶۰متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵مترمربع تراکم مفید تجاری میباشد. نحوه واریزی برای واحدهای تجاری و مسکونی متفاوت است. مقدار واریزی برای واحدهای تجاری(۱۵ متری) ۳۱۵ میلیون تومان و برای واحدهای مسکونی ۷۲۵ میلیون تومان می باشد. عضو قراردادی بر اساس ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری با تعاونی ابنیه همت منعقد خواهد شد . تعاونی انبیه همت یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین تعاونی های مسکن موجود در منطقه ۲۲ تهران میباشد . در روز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۳ فاز نخست از فرودگاه بینالمللی امام خمینی با حضور وزیر راه و ترابری و مقامات داخلی و خارجی افتتاح شد. جهت عضویت در پروژه زاگرس باید امتیاز یک عضو را خریداری کنید و جهت این امر میتوانید با کارشناسان املاک بزرگ پاستور در ارتباط باشید و به روز ترین اطلاعات را از ما دریافت کنید . توجه داشته باشید امکانات اعلامی از سوی هر تعاونی منوط به مکتوب بودن در قرارداد فی ما بین می باشد. در این پروژه، با حفر تونل و بندهای انحرافی، آب چهار رودخانه دره لکو، دره دزدان، دره دایی و انوج به سوی سد کوچری هدایت شده و از آنجا به رودخانه اناربار میریزد.

طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به شهرهای مرکزی ایران یکی از این طرحها بود که ابتدا برای قم مطرح شد، اما به دلیل به دلیل کمبود آب شرب در سایر شهرهای ایران مرکزی مطالعات یادشده توسعه یافت. فاز مطالعاتی پروژه به منظور تکمیل مطالعات پایه از نظر وجوه علمی، فنی و اجتماعی- اقتصادی و با هدف طراحی پروژه بزرگ GEF صورت پذیرفت. به خاطر خوش سابقه و حرفه ای بودن تعاونی ابنیه همت، عضو گیری پروژه های زیر نظر تعاونی به سرعت انجام و تکمیل می شود. پروژه زاگرس از نظر موقعیت مکانی، در بهترین لوکیشن منطقه ۲۲ قرار گرفته است. برای دیدن موقعیت و میزان پیشرفت پروژه می توانید از نزدیک به دیدن پروژه بروید. پروژه زاگرس در ضلع شرقی دریاچه چیتگر که در قالب یک برج ۱۶ طبقه که متشکل از ۱۵۰ واحد که از لحاظ ظاهری ، جزء شکیل ترین پروژه های منطقه ۲۲ میباشد . پروژه زاگرس دارای یک بلوک ۲۱ طبقه مسکونی است. پروژه های بسیاری نیز توسط این شرکت ساخته و تحویل خریدار شده است.

این تعاونی که از سابقه درخشانی برخودار است پروژه های لکسون و پروژه فرزانگان را در کارنامه خود دارد که جزو بهترین پروژه های منطقه ۲۲ به شمار می روند. این تعاونی رزومه ای بسیار قطور و معتبر دارد. توجه بسیار این شرکت به استفاده از مصالح با کیفیت و همچنین نظارت عالی بر ساخت، باعث کسب این جایگاه شده است. بر اساس اصل دوم انقلاب شاه و مردم جنگلهای ایران که آنها را معادن طلای سبز لقب دادهاند و مراتع کشور ملی شد و با این نزدیک به ۱۲۰ میلیون هکتار جنگلهای و مراتع کشور برای بهرهبرداری ملی در اختیار دولت قرار گرفت. جلسات کمیته راهبری پروژه حداقل دو بار در سال تشکیل می شوند و تصمیم گیری در جلسات که به ریاست مجری ملی پروژه تشکیل می گردد بر اساس اکثریت آراء انجام می شود. علاوه بر موارد در پیش گفته شده بیش از ۷۷۵ گونهٔ گیاهی (۵۵ گونه از آنها برای اولین بار در ایران گزارش شدهاست) در منطقهٔ حفاظت شدهٔ ناحیهٔ رویشی ارسبارانی شناسایی شدهاست.| بسیاری از افرادی که قصد خرید آپارتمان را دارند، منطقۀ ۲۲ تهران یعنی اطراف دریاچه چیتگر را برای این موضوع میپسندند. در اطراف اماکن مسکونی یا باغات به صورت کمربندهای سبز طویل کاشته میشوند و بسیاری از صدمات ناشی از باد را تقلیل میدهند. تأسیس تعاونیهای ساختمانی مانند پروژه مسکونی تجاری زاگرس این امکان را برای مردم فراهم نموده است که با هر نوع شرایط مالی، بتوانند یک واحد تجاری یا مسکونی برای خود داشته باشند. باید امتیاز بیشتری به دست بیاورد در غیر این صورت، هر واحد به چند نفر تعلق پیدا میکند. نحوه نقل و انتقال : در دفتر تعاونی سازنده انجام میشود. همچنین این امکان وجود دارد که در دفتر تعاونی، نقلوانتقال قطعی بین افراد انجام شود. درمورد روال خریدوفروش پروژه زاگرس ابنیه همت باید به این نکته اشاره کرد که این پروژه نیز مانند تمامی پروژههایی که در منطقۀ ۲۲ عملیاتی شدهاست، بهصورت امتیاز و واریزی بوده و نقل و انتقال قطعی در دفتر تعاونی و بهطور قطعی انجام میگیرد.

پروژه برج زاگرس چیتگر از نگاهی دیگر

پروژه زاگرس یکی از پروژههایی است که در این منطقه اجرا شدهاست. نقل و انتقال بصورت قطعی و در خود تعاونی صورت می پذیرد. به نقل از مجله ساینس، دیانای کشاورزان نخستین آناتولی غربی، پیشینیان بیواسطهٔ کشاورزان نخستین اروپایی میباشند. نحوه پیش خرید و نقل و انتقال پروژه زاگرس به چه صورت است ؟ طبق بررسی های صورت گرفته، سازندگان پروژه ابنیه زاگرس درصورتی که طبق قرارداد مشخص شده در تاریخ ۳۰/۱۰/۱۴۰۵ این پروژه به اتمام نرسد، تمام ضررهای حاصله از آن به افراد خریدار پرداخت خواهد شد و بابت دیرکرد این پروژه، خسارات ناشی از آن را عهده دار خواهد شد و مسئولیت تمام آن را پذیرا است. هرکدام از اعضای این تعاونی، امتیازی معادل ۶۰ متر ربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ مترمربع تراکم مفید تجاری خواهد داشت؛ بنابراین برای اینکه هر عضو بتواند یک واحد کامل را بخرد. گفتنی است که این پروژه دارای ۶۰ مترمربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ مترمربع تراکم مفید تجاری است و هر سهم شامل ۳ دانگ یعنی یک آپارتمان با متراژ ۱۲۰ متر و ۳۰ متر واحد تجاری میشود. شش دانگ هر واحد برابر با ۱۲۰ متر مسکونی و ۳۰ متر تجاری می باشد. تیپ بندی واحدها از ۱۲۰ الی ۱۸۰ متر مربع متغیر است.

شایان ذکر است که هر امتیاز پروژه زاگرس تا پایان خرداد ۱۴۰۱، مبلغ ۱،۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد و در صورتیکه خریداران قصد سرمایه گذاری در یکی از سهام مسکونی یا تجاری را داشته باشند نیز میسر است و می توانند برای خرید سهام مسکونی (۶۰ متر مربع) مبلغ ۷۷۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان و برای سهام تجاری (۱۵ متر مربع) مبلغ ۳۳۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان پرداخت نمایند. با توجه به پروانۀ ساختی که برای پروژه زاگرس صادر شدهاست، همانطور که میدانید این مجموعه از تراکم تجاری- مسکونی برخوردار است که در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع بنا شدهاست. برج پروژه زاگرس دریاچه چیتگر در نزدیکی دریاچه قرار دارد که برجهای اطراف آن ساخته شدهاند. دسترسی عالی به اتوبان های مهم تهران ازجمله اتوبان فهمیده و آزادگان شمال و جنوب از ویژگی های موقعیتی عالی این برج است. برآورد شدهاست که سالانهٔ ۶۳ هزار هکتار از جنگلهای زاگرس و شمال ایران نابود میشود و دلیل آن طمع انسانها و نه نیازشان است. به خاطر اینکه از آغاز تاکنون این شرکت، حرفهای و خوشسابقه بودن خود را به مشتریان ثابت کردهاست، عضوگیری پروژههای آن زیر نظر تعاونی و به سرعت انجام و تکمیل میشود. را در منطقه ۲۲ تهران راهاندازی کرده است.

اگر تمایل به بازدید از مکان و موقعیت پروژه زاگرس دارید، به آدرس بلوار امیر کبیر در شهرک گلستان و خیابان امیری صفت مراجعه کنید. پروژه مسکونی زاگرس ۲ متشکل از ۱ بلوک (۲۸)۲۱ طبقه ای مسکونی در زمینی به وسعت ۷۰۰۰ متر می باشد. بستگی دارد. بهعنوان مثال، در مهرماه سال ۱۴۰۱، قیمت امتیاز پروژه زاگرس بین ۴۱۰ تا ۴۵۰ میلیون بود، در حالی که این قیمت در آبان سال ۱۴۰۱ قیمت امتیاز پروژه زاگرس چیتگر بین ۴۶۰ تا ۴۸۰ میلیون تخمین زده شد. برای هر امتیاز تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰، باید مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان واریز گردد تا هزینه زمین، مجوز و تراکم تسویه شده و به سراغ مراحل بعد برویم. تا ابتدای سال ۱۳۹۰ مبلغ ۸۵۰ میلیارد تومان برای پروژه آبرسانی به قم هزینه شده و پیشبینی میشود برای اتمام طرح به ۱۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز باشد. اما استفاده از این آب به دلیل حجم کمآب و افزایش جمعیت قم مدت زیادی طول نکشید؛ بنابراین در همان زمان ایده ساخت سد پانزده خرداد ارائه شد که در سال ۱۳۷۳ به بهرهبرداری رسید.| مسئولیت اکثر فعالیتهای اجرایی مرتبط با پروژه بر عهده سازمانهای مذکور است. از رزومه کاری و فعالیتهای این تعاونی میتوان به تحویل پروژه آسمان آبی، نازککاری پروژه تجاری اداری لکسون، فونداسیون پروژه البرز و تحویل موقت پروژه فرزانگان اشاره کرد. به گزارش خبرگزاری کُردپرس، سال ۸۸، ۱۴۴خانواده به امید خانه دار شدن آورده هایشان را به حساب پروژه تعاونی مسکن مهر رزمندگان اسلام واریز می کنند و به آنها وعده تحویل در سال ۹۲ داده می شود اما داستان به گونه ای دیگر رقم می خورد و این پروژه نه تنها در سال ۹۲ تکمیل نمی شود بلکه در سال ۹۳ به طور کلی تعطیل می شود. آنها به نهادهای مختلف مراجعه می کنند اما هیچ نهادی مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد. در مورد دسترسی این برج به اتوبانهای اصلی تهران میتوان به دسترسی راحت آن به اتوبان حکیم، اتوبان شهید فهمیده، اتوبان همت و آزادگان شمال و جنوب اشاره کرد.
در ۱۵ ژوئیه ۲۰۰۹، پرواز شماره ۷۹۰۸ هواپیمایی کاسپین با هواپیمای توپولف تو-۱۵۴ که به مقصد ایروان، ارمنستان در حال پرواز بود، ۱۶ دقیقه پس از برخاستن از باند فرودگاه امام خمینی، در زمینی در استان قزوین سقوط کرد. علت حمله واگذاری بخشی از خدمات فرودگاه به شرکت ترکیهای «تاو» اعلام شد. در زمان دولت نهم، به دستور رئیسجمهور وقت تمام پروازهای بینالمللی تهران از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی منتقل شد. براساس استعلام از تعاونی پلاک ثبتی پروژه زاگرس(۱۸۶۳/۱۳۶۲۰) و (۱۸۶۳/۱۲۵۳۸) میباشد.طبق پیش پروانه صادر شده پروژه دارای تراکم تجاری-مسکونی بوده و عرصه زمین ۷۰۰۰متر میباشد.پروژه زاگرس در قالب ۲۸ طبقه (که در زمان اخذ پروانه ساختمانی میتواند متغیر باشد) که طبقه منفی یک و همکف ساختمان دارای واحد تجاری میباشد در حال ساخت است.هر عضو دارای امتیاز ۶۰متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵مترمربع تراکم مفید تجاری میباشد.البته با توجه به مساحت واحدهای پروژه تحویل یک واحد کامل منوط به تامین متراژ توسط عضو (یعنی خرید چند امتیاز)میباشد.البته اگر عضو نخواهد و یا نتواند امتیاز بیشتری خریداری کند تعاونی واحدها را به صورت مشاعی به چند عضو واگذار مینماید.

این شرکت سازنده پروژه های ۴ گانه تریتیوم در منطقه ۲۲ در ۴ لوکیشن مختلف است که با ساخت این پروژه ها استانداردهای ساخت و ساز و زیبایی و طراحی در برج های بلند مرتبه ساختمانی را در نما و ظاهر برج ها و در طراحی و دیزاین داخل واحدها و مشاعات را به شکل قابل ملاحظه ای در منطقه۲۲ افزایش داده است. هدف از تاسیس این تعاونی ،تهیه زمین با کاربری مناسب از منابع مجاز به منظور احداث ابنیه و فعالیت های ساختمانی و عمرانی در زمینه ساخت برج های مسکونی ، اداری ، تجاری و شهرک سازی و پروژه های عمرانی مانند راه سازی ،پل سازی ، سدسازی ، ایجاد نیروگاه و ابنیه های سبک وسنگین و اجرای پروژه های تاسیساتی و خدماتی و نظایر آن با رعایت ضوابط قانونی و قراردادهای منعقده با واگذارنده زمین ، سرمایه گزاران در پروژه ها ، متقاضیان و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شرکت بوده که تا اینجا این تعاونی موفق ترین تعاونی فعال در منطقه بوده است. برنامههای گستردهای دربارهٔ زنده کردن دوباره منابع جنگلی و حفاظت خاک و مهار کردن شنهای روان و جلوگیری از پرشدن مخزنهای سدها، جلوگیری از پیشرفت کویر و واپس راندن آن از راه نهال کاری کویری در ایران پیاده شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه با حضور دکتر بیرانوند رئیس و مهندس آزادبخت معاون آموزش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، از پروژه های تحقیقاتی و عمرانی مستقر در باغ گیاهشناسی زاگرس خرم آباد بازدید به عمل آمد و از نزدیک در جریان پیشرفت طرح ها قرار گرفتند. این بلوک شامل تیپ های متراژی ۲۵/۱۳۱ غربی ۲ خواب ، ۵۰/۱۴۹متری غربی ۳خواب ، ۷۷/۱۴۹ متری شمالی غربی و جنوبی غربی ۳خواب ، ۱۴۹ متری شرقی شمالی و شرقی جنوبی رو به باغ و محوطه فضای سبز ، ۶۰/۱۴۹متری و ۴۸/۱۵۳متری شرقی ۳خواب رو به محوطه باغ و فضای سبز تشکیل شده است. از بزرگترین مزایای خرید واحد در منطقه ۲۲ تهران، برخورداری از هوای پاک و فرصت زندگی در آپارتمان های شیک و اکازیون است. مشخصات عمومی؛ پروژه مسکونی،تجاری زاگرس در زمینی با موقعیت تجاری مسکونی با پلاک ثبتی ۱۲۵۳۸/۱۸۶۳ و ۱۳۶۲۰/۱۸۶۳ با متراژ عرصه ۷۰۰۰ متر و دارای پیش پروانه صادرشده به نشانی؛ منطقه۲۲ تهران، ضلع شرقی دریاچه چیتگر، مجاورت محور چهارباغ واقع شده است.| اما مهمترین نکته در این میان انتخاب پروژه مناسب و معتبر برای سرمایه گذاری می باشد. این پروژه گودبرداری را آغاز کرده است و در حال حاضر در مرحله گودبرداری قرار دارد و معماری پروژه زاگرس به وسیله جناب مهندس فرزاد دلیری انجام می شود. سازه برج زاگرس بصورت فلزی با اتصالات پیچ و مهره اجرا میشود. او با بیان اینکه گزارش پروژه کاغذ به صورت هفتگی ارائه میشود، گفت: ما حتی به صورت موردی موضوعات مربوط به کاغذ را پیگیری میکنیم. اسماعیلی بیان کرد: بنده از طرف دولت به مردم قول دادم که مشکل واردات کاغذ مرتفع شود. او عنوان کرد: ما در بخشی از نیاز کشور به کاغذ به خودکفایی رسیدهایم و در بخشی دیگر هم که مربوط به حوزه کاغذ تحریر، کتاب و نشریات است با مشقت زیاد و با همکاری بانک مرکزی این موضوع را پیگیری کردیم تا بتوانیم کاغذ مورد نیاز مطبوعات را با قیمت سابق در اختیار فعالان این عرصه قرار دهیم. پس از آن تونل بلند ۳۶ کیلومتری آغاز میشود که آب را از شهرستان الیگودرز به گلپایگان منتقل میکند و بر این اساس سامانه انتقال آب این طرح شامل تونل ۹ کیلومتری، کانل بتونی هفت کیلومتری و تونل بلند ۳۶ کیلومتری است.

طرح شامل سامانه جمعآوری آب (شامل چهار سد انحرافی و سه تونل) و سامانههای انتقال (شامل یک تونل به طول ۹ کیلومتر و قطر چهار متر که آب را از دره دایی به رودخانه انوج منتقل میکند که پس از آن یک کانل آب بتونی به طول هفت کیلومتر احداث شده و آب به رودخانه انوج میرسد)، است. خواهد بود. علاوه بر چهار سد انحرافی، سه تونل به ترتیب به طولهای یکهزار و ۲۰۰، دو هزار و دو هزار و ۵۰۰ متر با قطر تقریبی چهار متر اجرا شده که نقش آنها جمعآوری و انتقال آب به ابتدای سامانه انتقال آب است. علاوه بر این شرکت زاگرس بنا به منظور رعایت حال کارفرمایان و پیمانکاران محترم، امکان بازخرید قالب ها را فراهم کرده است. علاوه بر این در سقف وافل یک طرفه، تیرچهها به صورت درجا در یک جهت قرار میگیرند. این صفحه آخرینبار در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۰:۰۵ ویرایش شدهاست.

اما بایستی در گام اول به این نکته توجه داشت که شما می خواهید از سقف وافل یک طرفه استفاده کنید و یا اینکه خواستار دهانه های بلندتر و سقف وافل دو طرفه هستید. از سوی دیگر حداکثر طول دهانه قابل اجرا و طراحی برای این دو نوع سقف متفاوت می باشد. قالب های وافل قفل دار شرکت زاگرس بنا ، جدید ترین و پیشرفته ترین نوع از قالب های سقف وافل می باشند. بدین صورت که پس از اتمام پروژه قالب های دست دوم شما توسط شرکت زاگرس بنا خریداری می شود. بنا به اعلام تعاونی و اطلاعات ذکر شده در دفترچه قرارداد ، نهایتا تحویل پروژه ۳۰/۱۰/ ۱۴۰۵ میباشد. ایران در بین ۵۶ کشور دارای جنگل در جهان مقام چهل و پنجم را دارا میباشد. لذا در موقعیت کنونی و با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور برای سرمایه گذاری می بایست نگاهی بلند مدت به بازار داشته و یا از طرق دیگر وارد شد. میلگرد گذاری در دو جهت باعث افزایش مقاوت و استحکام در سقف وافل دو طرفه می شود. عموما حدود ۷۰ درصد سطح سقف نیازمند قالب وافل یک طرفه است.

اجاره قالب وافل عموما برای سازه های کمتر از ۴ طبقه مناسب است ولی برای سازه های بیشتر از ۴ طبقه خرید قالب مقرون به صرفه تر خواهد بود. قالب وافل اصلی ترین عضو مورد نیاز برای اجرای سقف های وافل یک طرفه و دو طرفه است. در نهایت پس از گذشت حداقل زمان لازم برای گیرش بتن ، قالب ها باز شده و در سقف بعدی مورد استفاده قرار می گیرند. در سقف وافل بتن ریزی با توجه عدم نیاز به بتن در بخش زیرین دال، آسان تر می باشد و نیازی به بتن ریزی دو مرحله ای نمی باشد. زمین این پروژه در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهار باغ قرار داشته و به لحاظ کارشناسی، انتخاب این بخش از منطقه برای اجرای پروژه زاگرس، نشان از درایت و آینده نگری سازندگان پروژه داشته و تاییدی بر اعتبار تعاونی مربوطه می باشد. است که وافل یکطرفه این مناطق را پوشش نمی دهد. در واقع کل نیاز آموزش و پرورش ۴۵ هزار تن است که ۴۰ هزار تن از این مجموع را قرارداد بستیم. این پروزه از جمله بهترین پروژه منطقه ۲۲ می باشد و سرمایه گذاری و خرید در این پروژه گزینه مناسبی می باشد.| لازم به ذکر است تعاونی ابنیه همت برای خرید اسکلت مورد نیاز پروژه زاگرس اقدام به دریافت وام نمود که بسیار در جلوگیری از بالارفتن هزینه در اثر افزایش قیمت آهن در آینده موثر میباشد و اعضا در سال ۱۴۰۰ موظف به پرداخت اقساط وام به تعاونی بودند که به طور کامل تسویه شد. این پایانه توانایی پذیرش ۲۰ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت و انتظار میرود با افتتاح این پایانه ظرفیت جابهجایی مسافر در فرودگاه امام خمینی به ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش یابد. طبق اعلام تعاونی هزینه زمین و جواز و تراکم اعلامی برای اعضا متری ۹ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام گردیده که اعضای آن ابتدا ۲۷۵ میلیون تومان پرداخت نمودند و مبالغ بعدی عبارت است از ۲۴۵ میلیون و ۱۵۵ میلیون و ۸۵ میلیون و ۷۰ میلیون و ۷۰ میلیون و ۵۰ میلیون تا اخر سال ۹۹ که باید به حساب تعاونی پرداخت گردد. جنگلهای ایران بر روی هم ۳٬۴۰۰٬۰۰۰ یا سه میلیون و چهار صد هزار هکتار جنگل در دامنههای شمالی کوههای البرز و استانهای ساحلی دریای خزر وجود دارند. در حال حاضر تنوع زیستی و حیات وحش در جنگلهای شمال از میان رفتهاست.

↑ «نطق میان دستور محمدتقی توکلی نماینده مردم شریف الیگودرز». ↑ «طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به قمرود دانشگاهی از طرحهای آب کشور است». پروژه تریتیوم VIP در شرق دریاچه زیبای چیتگر و منطقه ۲۲ ،در تقاطع بلوار هوانیروز و بلوار گلها واقع شده است.در شمال زمین پروژه بلوار هوانیروز و جنوب آن خیابان بیگدلی واقع شده است و بلوار گلها نیز پروژه تریتیوم vip را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده است. مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه بینالمللی امام خمینی که مایل به استراحت بعد یا قبل از پرواز هستند میتوانند از سالن مجهز تشریفات و امکانات موجود در آن بازدید و استفاده کنند. خرید و فروش در پروژه زاگرس همانند مابقی پروژه های منطقه ۲۲ به صورت امتیاز و واریزی میباشد و نقل انتقال قطعی در دفتر تعاونی به صورت قطعی انجام میپذیرد. به منظور مدیریت و هماهنگی فعالیتهای پروژه، یک دفتر در تهران و دفتر دیگری در منطقه پروژه تاسیس گردیده است. برای نقل و انتقال این پروژه باید به سراغ دفتر تعاونی ابنیه رفت. نزدیکی به دریاچه چیتگر و مجموعه تجاری باملند و مجتمع تجاری ایران مال (تات مال) و همچنین مجتمع تهران مال ، پارک جنگلی چیتگر و مجموعه تفریحی گردشگری هزار و یک شهر از مزایای دسترسی به اماکن تفریحی و مراکز خرید این پروژه محسوب میگردد.

این برج در رینگ دوم دریاچه چیتگر ساخته میشود. ظرفیت نهایی انتقال آب در این پروژه ۵۰۰۰ لیتر در ثانیه است. همچنین براساس استراتژی مصوب، این پروژه در قالب ۲۲ قرارداد با پیمانکاران فرعی در بخشهای مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرا انجام شده است. به لحاظ موقعیتی نیز این پروژه از زمین مناسب و شرایط منطقه ای بسیار مناسبی در منطقه برخوردار است. از منظر دسترسی مناسب برای این پروژه میتوان به اتوبان همت و اتوبان حکیم و تهران کرج و همچنین بزرگراه آزادگاه اشاره نمود. این مجموعه در کنار این طرح، پروژه هایی از قبیل پروژه البرز و پروژه الوند را هم در حال بررسی و ساخت دارد. تعاونی توسعه ابنیه همت ساخت پروژه زاگرس را بر عهده دارد. جهت اطلاعات بیشتر از این پروژه و همچنین استعلام خرید و فروش پروژه زاگرس تعاونی ابنیه همت میتوانید با ما در ارتباط باشید. همچنین تأسیسات سرچاهی ۱۰حلقه چاه تولیدی دو میدان و دو حلقه چاه تزریقی میدان سعادت آباد، احداث ۱۰کیلومتر خوط لوله چهار اینج انتقال گازهای همراه، احداث ۹۰ کیلومتر خطوط جمعآوری نفت از چا هها، احداث ۱۱۰ کیلومتر خط لوله ۱۰اینچ جهت انتقال نفت از واحد فرآوری سعادت آباد به پالایشگاه شیراز احداث واحد فرآوری مرکزی به ظرفیت ۲۵هزار بشکه در روز و طراحی و احداث سه دستگاه مخزن ذخیره و تأسیسات دریافت نفت خام در پالایشگاه شیراز از دیگر برنامههای توسعهای این میدانها میباشد.

اطلاعات پروازهای روزانه فرودگاه بینالمللی امام خمینی از طریق سایت این فرودگاه به صورت آنلاین (برخط) قابل دریافت است. همچنین از طریق ارتقاء ظرفیت لازم در سطوح فردی، سازمانی و سیستمی سازمانهای داخلی، پروژه از تلاشهای مداوم در جهت بهبود معیشت مردم و در نهایت توسعه اقتصادی منطقه حمایت می نماید. سرانجام پایانه فرودگاهی سلام در تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹ (۲۸ خرداد ۱۳۹۸) با حضور رئیسجمهور و محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی وقت دولت دوازدهم افتتاح شد و قرار شد که از یکم تیر ماه پروازهای بینالمللی از طریق این پایانه انجام شود. تپه شیخیآباد یا بقولی تپه سیاه شیخیآباد، مربوط به دوران نوسنگی پیشازسفال، دوران پیش از تاریخ ایران باستان، است که در منطقه دینور و در شهرستان صحنه، بخش مرکزی، روستای شیخی آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۲۰۵ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. سلام وقت بخیر طبق اعلام تعاونی برای کسب یک واحد نیاز به داشتن ۲یاچند دفترچه هست و هر دفترچه ۳ دنگی میباشد. شما میتوانید ۱۵ متر تجاری خود را در زمان تحویل بفروشید و آن را به واحد مسکونی تبدیل کنید و یا اینکه با خرید دو تا سه دانگ یک واحد تجاری و مسکونی داشته باشید. وزیر ارشاد ادامه داد: چند بار در نطق پیش از دستور دولت به این موضوع اشاره کردم و رئیس جمهور هم مرتب پیگیر حل مسئله کاغذ هستند. چند بار در نطق پیش از دستور دولت به این موضوع اشاره کردم و رئیس جمهور هم مرتب پیگیر حل مسئله کاغذ هستند. از جمله کارهایی که تاکنون روی پروژه زاگرس صورت گرفته میتوان به: خرید زمین و انتقال سند آن، تهیه پیش جواز و تائید دادگاه مبتی بر تجاری مسکونی بودن پروژه، تجهیز کارگاه و فنس کشی اشاره کرد. پاسخ مسوولان وزارت نیرو و مجریان پروژه، اما به شکل دیگری است؛ آنها میگویند این وزارتخانه در تمام سالهای گذشته در جریان این پروژه بوده و چندین صورتجلسه مشترک هم امضا کرده، اما به ناگه و در اینروزها موضع خود را تغییر داده است. با این شرایط، اما چرا همچنان مسوولان وزارت نیرو و مجریان پروژه به آبگیری اصرار دارند؟ آنها میپرسند که ماجرای این پروژه و اصرار بر آبگیری آن دقیقا چه هست که حتی وزارت نفت از چنین چاههای مهمی میگذرد؟ نکته مهم در این باره، اما جمعبندی گزارش این مرکز است که عملا آبگیری در شرایط کنونی را به مصلحت نمیداند.

این پرسش خبرنگار اعتماد در نشست دیروز از مجریان این پروژه بود که در پاسخ هم اعلام شد: «درباره گزارش مرکز پژوهشها، جلسه هفته پیش دو کامنت مهم داشتند و گزارش ما را تایید کردند و گفتند اگر دو موضوع حل شود ایرادی ندارد. اما یکی دیگر از پرسشها به گزارش مرکز پژوهشهای مجلس برمیگردد که پس از بررسی این پرونده در مجلس و در کمیسیون اصل ۹۰، عملا ماجرا به این مرکز ارجاع داده شد؛ به عبارتی میتوان گفت نقش حکم برعهده این مرکز پژوهشی واگذار شد که طرفین هم آن را تایید میکنند. «بهنام اندیک» کارشناس حوزه آب و محیط زیست در پاسخ به این پرسش به نگاه زیربنایی وزارت نیرو اشاره میکند و آن را نقد میکند. او درباره ادامه جلسات با وزارت نفت در سالهای بعد هم میگوید: «سال ۸۸ که طرح به آب نیرو میرسد، باز هم جلسه دیگری با نفت شکل میگیرد. بعد که متوجه خطا شدند و از واکنش وزارت نیرو ترسیدند، بحث عدم امکان بهرهبرداری از نفت را مطرح کردند. او معتقد است که نگاه وزارت نیرو و مسوولان به موضوع آب نباید صرفا اقتصادی باشد: «فارغ از اینکه الان غلظت آب چقدر است، سد چمشیر حدود ۲۵ درصد غلظت آب را افزایش میدهد که برای من پرسش است که چرا کارشناسان حوزه آب به راحتی از کنار این موضوع میگذرند؟ ​

او درباره مجوزها و روند طیشده هم گفت: «در روند اجرایی ساخت یک سد، شرکت سازنده باید مجوزهای مختلفی را اخذ نماید؛ بعضی از این مجوزها درونسازمانی است و تعدادی نیز برونسازمانی؛ توجیه فنی و اقتصادی طرح در شورای فنی وزارت نیرو مهمترین مجوز درونسازمانی و تایید سازمان محیط زیست مهمترین مجوز برونسازمانی است. همچنین عملیات اجرایی سد بدون اخذ مجوز سازمان محیط زیست امکانپذیر نیست. یکی از بحثهای خبرساز درباره پروژه سد چمشیر در این روزها، ماجرای چاههای وزارت نفت است و حتی در روزهای گذشته برای افکار عمومی این پرسش مطرح شده که چرا این وزارتخانه از مزایای چندین حلقه چاه نفت گذشته است؟ این نسبت ویران کننده ی عرضه و تقاضا به همراه شرایط رکودی که بر کل بازار املاک حاکم شد، باعث شد پروژه زاگرس برای چندین ماه رکود شدید را تجربه کند. اگر تعاونی تا ۶ ماه بعد از موعد تحویل واحدها را تحویل ندهد، باید ماهانه مبلغی را به عنوان جریمه به هر واحد پرداخت نماید. گزارش ارزیابی زیستمحیطی در سال ۱۳۸۸ به سازمان محیط زیست ارسال شده و سازمان بعد از بررسیهای ویژه مجوز را صادر نموده است. اما با این توضیحات و با سابقه چندین پروژه خبرساز در دو دهه گذشته، چرا پیش از اجرای پروژهها این بحثها بهطور جدی مطرح نمیشود و چرا همچنان شاهد بحثهای زیستمحیطی در شرایطی هستیم که عملا نه راه پیش وجود دارد و نه راه پس؛ به عنوان مثال درباره همین سد چمشیر، مسوولان میگویند که نمیتوان چنین هزینهای را نادیده گرفت.

اجرای این طرح باعث وارد آمدن خسارتهای جبران ناپذیری به محیط زیست استان لرستان به خصوص زیستگاهها و مراتع طبیعی شرق این استان شدهاست مجریان پروژه قمرود بدون دریافت مجوزهای زیستمحیطی اقدام به شروع کار کرده و پس از گذشت پنج سال از آغاز اجرای طرح اقدام به دریافت مجوزهای زیستمحیطی کردهاند. درباره مسائل زیست محیطی، اما من اطلاع دارم که از ابتدا دانشگاه شیراز و گروههای مختلف محیط زیستی در این پروژه نقش داشتند هر چند که حوزه تخصص من نیست و کارشناسان صاحبنظر باید نظر خود را اعلام کنند. سازمان محیط زیست پیشتر مجوز این پروژه را صادر کرده، اما میگوید قبلا مجوز دادیم و حالا با مسائلی که مطرح شده باید بررسیهای جدید انجام شود که دو هفته پیش گروهی رفتند و حدود سه روز پیمایش کردند. بنابراین بلوط را میتوان جزء درختچه ها هم محسوب کرد. نکته دیگر اینکه هدف این سد توسعه گچساران یا کهگیلویه نبود؛ در زمان ساخت البته اشتغال مناسبی برای مردم بومی داشت، اما پس از آن، یک ۶۵ میلیون مترمکعب آب برای صنعت داریم و یک ۶۵ میلیون مترمکعب هم برای کشاورزی. در حالت کلی طرح، طرح خوبی است، چون هم آبی که به خلیج فارس میریزد، تغییری نمیکند ضمن اینکه برداشت از محل سد نسبت به مخزن سد خیلی نیست و تخصیص برای برداشت نسبت به آورد سد حداقلی است.| تعاونی ابنیه همت باتوجه به نوسانات بازار از پیش سازه و اسکلت پروژه را تهیه گردیده و بابت آن ازابتدای سال ۱۴۰۰ از اعضای پروژه هر۲ ماه یکبار ۱۵ میلیون تومان قسط دریافت مینماید. هزینه زمین و تراکم بابت هر دفترچه ۹۵۰ میلیون تومان است که از اعضا دریافت گردیده است . هزینه زمین و تراکم بابت هر دفترچه ۹۵۰ میلیون تومان است که از اعضا دریافت گردیده است . واگذاری پروژه زاگرس به اعضا بصورت ۶۰ متر مسکونی ، ۱۵ متر تجاری (۳ دانگی ) بوده است. این پروژه با نام لکسون ۲ نیز شناخته میشود و خرید و فروش آن بهصورت سه دنگ سه دنگ است که هر سه دنگ آن شامل ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری است. علاوه بر پروژه زاگرس؛ پروژه البرز و پروژه الوند نیز توسط این تعاونی در حال اجرا می باشد که تمامی این پروژه ها گزینه های مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشند. پروژه برج زاگرس دارای کاربری تجاری مسکونی بوده و سرمایه گذاران در این پروژه قدرالسهمی از بخش تجاری مجموعه نیز دریافت خواهند کرد به طوری که امتیاز هر یک از اعضا ۶۰ مترمربع مسکونی و ۱۵ مترمربع از بخش تجاری را شامل می شود.

این تعاونی روزمه بسیار خوبی در منطقه ۲۲ تهران نیز برای خود ساخته است . در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۸۶ اعلام شد که غلامحسین باقریان مدیر عامل وقت فرودگاه بینالمللی امام خمینی از سمت خود برکنار شدهاست. مبلغ این اقساط ۱۵ میلیون تومان است که در مراحل بعدی از کار، قسط بندی جدیدی اعلام می شود. دومین پایانه فعال، پایانه سلام نامیده میشود و ظرفیت پذیرش ۵ میلیون مسافر در سال را دارد. در تاریخ ۵/۲/۱۴۰۰ تا تاریخ ۱۵/۱۲/۱۴۰۰ مبلغ ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این خاکهای رسوبی دره تا عمق متجاوز از ۳۵متر در عمق زمین قرار دارند. پیش پروانه صادر شده برای این پروژه دارای تراکم تجاری و مسکونی بوده و عرصه زمین ۷۰۰۰متر می باشد. این پروژه مسکونی در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهار باغ قرار دارد و دارای محیطی خوش آب و هوا با دسترسی ایده آل در منطقه ۲۲ است. پروژه زاگرس واقع در منطقه ۲۲ تهران در ضلع شرقی دریاچه چیتگر میباشد ، این پروژه در مجاورت محور چهارباغ نیز قرار دارد.

تعاونی ابنیه همت نیز یکی از این تعاونیها بود که پروژه عظیم زاگرس را احداث کرد. در زاگرس پرورش بز و کشت نوعی گندم (به انگلیسی: emmer) قرمز با نام جو شیطان، شعیر ابلیس (triticum diccocum) داشتهاند. با عرض سلام ادب خدمت شما پروژه زاگرس به دلیل جای مناسب و شرایط خوب گزینه مناسبی هم از جهت سکونت و هم سرمایه گذاری هست. تعاونی ابنیه همت علاوه بر پروژه زاگرس، پروژه البرز و الوند را نیز در حال اجرا دارد و از آنجایی که این سه پروژه در مرحله آغازین می باشند موارد مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشد. تعداد اندکی از درختان سوزنی برگ نیز در این جنگلها یافت میشوند. اما به دلیل اینکه زمان زیادی از عضو گیری پروژه نگذشته اطلاعاتی از قبیل متراژ واحدها و تعداد بلوک ها و طبقات توسط تعاونی مربوطه اعلام نشده و به محض اعلام توسط تعاونی اعلام میشود. تعداد واحد و نقشه این واحد ها در حال طراحی و برنامه ریزی است. از معتبرترین تعاونی ها در منطقه۲۲ ، شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت است که بیش از یک دهه از تاسیس آن می گذرد و در این مدت این تعاونی رزومه ای پر بار و درخشان را برای خود مهیا کرده است.

بعد از حصول اطمینان از این روند باید رزومه سازنده بررسی شود که آیا تا کنون پروژه عمرانی به سرانجام رسیده ای داشته است؟ این تعاونی در سال ۹۱ به تعاونی عمرانی تبدیل شد و به ساخت پروژه هایی مانند آسمان چیتگر، برج لکسون و برج فرزانگان پرداخته است. تاکنون در هیچ جای دیگر جهان، مهد کشاورزی با چنین قدمتی یافت نشدهاست، چنانچه دوره نوسنگی بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش شمرده میشد. واریزی اولیه به این صورت انجام گرفته که خریدار موظف است از برج ۷ سال ۹۹ تا برج ۱۲ سال ۹۹، مبلغ تعیین شده تعاونی را به صورت ماهیانه پرداخت نماید. براساس اسناد و مدارک موجود، ایران از زمان باستان تا آغاز قرن هیجدهم دارای جنگلهای بسیار و گوناگون بود. هر عضو دارای امتیاز ۶۰متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵مترمربع تراکم مفید تجاری میباشد. به دلیل روزمه بسیار خوبی که این تعاونی در منطقه ۲۲ تهران دارد، در زمان عضو گیری هر پژوه از این تعاونی، عضو گیری به سرعت به پایان میرسد و عده زیادی خواهان خرید واحدهای این پروژه هستند. به خاطر خوش سابقه و حرفه ای بودن تعاونی ابنیه همت، عضو گیری پروژه های زیر نظر تعاونی به سرعت انجام و تکمیل می شود.| پروژه زاگرس شامل یک بلوک ۲۱ واحدی است که دارای موقعیتی عالی و آینده دار است. به لحاظ موقعیتی نیز این پروژه از زمین مناسب و شرایط منطقه ای بسیار مناسبی در منطقه برخوردار است. انتقال امتیاز در دفتر تعاونی انجام شده و به صورت قطعی قابل انتقال به نام خریدار می باشد. هر امتیاز برابر با نصف هر واحد می شود، یعنی خریدار اگر یک واحد می خواهد باید دو امتیاز خریداری کند. پروژه مذکور دارای زمینی به وسعت ۷۰۰۰ مترمربع می باشد و برابر با قرارداد اعضا تعاونی، هر سهم این پروژه دارای ۱۵ مترمربع تراکم تجاری و ۶۰ مترمربع مسکونی برای هر یک از اعضا می باشد. پروژه مذکور دارای زمینی به وسعت ۷۰۰۰مترمربع می باشد و برابر با قرارداد اعضا تعاونی؛ دارای ۱۵ مترمربع تراکم تجاری و ۶۰ مترمربع مسکونی برای هر یک از اعضا می باشد. همان طور که بیان شد پروژه زاگرس؛ یک برج تجاری مسکونی بوده و به همین سبب دارای شرایط خوبی برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران می باشد. پروژه تجاری مسکونی زاگرس در مرکز شهرک گلستان، نبش بلوار امیرکبیر قرار دارد که در مراحل اولیه ساخت میباشد. هر کدام از اعضا امتیاز ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری را گرفته اند.

قیمت اقساط پروژه برج زاگرس چیتگر

مبلغ اولیه برای ثبت نام ۱ امتیاز ۹۵۰ میلیون تومان میباشد که مبلغ ۲۷۵ میلیون تومان آن در البتدا و مابقی تا اسفند سال ۹۹ بصورت اقساط تکمیل شده است . طرح شامل سامانه جمعآوری آب (شامل چهار سد انحرافی و سه تونل) و سامانههای انتقال (شامل یک تونل به طول ۹ کیلومتر و قطر چهار متر که آب را از دره دایی به رودخانه انوج منتقل میکند که پس از آن یک کانل آب بتونی به طول هفت کیلومتر احداث شده و آب به رودخانه انوج میرسد)، است. خواهد بود. علاوه بر چهار سد انحرافی، سه تونل به ترتیب به طولهای یکهزار و ۲۰۰، دو هزار و دو هزار و ۵۰۰ متر با قطر تقریبی چهار متر اجرا شده که نقش آنها جمعآوری و انتقال آب به ابتدای سامانه انتقال آب است. جنگلهای ایران بر روی هم ۳٬۴۰۰٬۰۰۰ یا سه میلیون و چهار صد هزار هکتار جنگل در دامنههای شمالی کوههای البرز و استانهای ساحلی دریای خزر وجود دارند. این ناحیه با مساحتی حدود ۱/۶ میلیون هکتار از کیلومتر ۲۵ پیرانشهر به سردشت در استان آذربایجان غربی شروع و به شهرستان فیروزآباد فارس ختم میشود. استان خراسان در این ناحیه از پوششهای گیاهی ایران قرار میگیرد.

ناحیه ایران و تورانی در مرکز ایران پراکنده شدهاند. شرکت ابنیه همت با بهرهگیری از مهندسین خبره و بهترین مصالح سعی در ساخت آپارتمانهایی با کیفیت و بالاترین سطح مقاومت دارد. مدت زمان تقریبی ساخت و تکمیل پروژه حدود ۴ الی ۵ سال اعلام شده است که تعاونی موظف است در صورت عدم تحویل در موعد مقرر، به اعضا ضرر و زیان دیرکرد پرداخت کند که از مزایای مهم این پروژه محسوب میشود. اولین قسط به مبلغ ۱۵ میلیون تومان، از ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ شروع شده و هر دو ماه یکبار باید این مبلغ پرداخت گردد. مساحت جنگلهای دیگر که پراکنده درسایر نقاط کشور میباشند تا سه میلیون هکتار است. پروژه لکسون ۱ ابنیه همت یکی دیگر از پروژه های این شرکت است که با چشم اندازی زیبا و ویژه، به پارک جنگلی چیتگر و همچنین بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور در حال انجام می باشد. موقعیت پروژه لکسون در نزدیک ترین نقطه مسکونی به دریاچه بزرگ مصنوعی تهران و در نزدیکی مجموعه بام لند و همچنین باغ آرامش، تاثیر بسزایی در رشد سود سرمایه گذاری در این پروژه خواهد داشت. از دیگر امتیازات این برج دسترسی خیلی سریع به بام لند می باشد.

بلوک های M1، M5 ،M6 در قسمت غربی و بلوک L2 در قسمت شرقی از دو برج به هم چسبیده تشکیل شده که در هر طبقه ۶ واحد قرار دارند. این پروژه یکی از پروژه هایی می باشد که توسط تعاونی ابنیه همت در حال ساخت می باشد و از جمله پروژه هایی می باشد که در منطقه ۲۲ تهران از موقعیت مکانی بسیار عالی برخوردار است. در واقع باید گفت، شرکت ابنیه همت چیتگر دارای چندین پروژه در حال ساخت میباشد که شامل: پروژه زاگرس، پروژه لکسون، پروژه آرتمیس، پروژه الوند و البرز است. با توجه به شرایط مکانی برج زاگرس می توان این پروژه را نزدیک ترین پروژه به دریاچه چیتگر دانست که مشخصه ارزشمند و قابل توجهی برای پروژه و سرمایه گذاران آن می باشد. زمین پروژه زاگرس در منطقه ۲۲ و ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهار باغ قرار داشته و از نظر شرایط محیطی؛ آب و هوایی؛ دسترسی و دیگر شرایط منطقه؛ بسیار ایده آل و مناسب می باشد. همچنین دسترسی آسان به بزرگراه ها و دریاچه چیتگر از ویژگی هایی است که پروژه زاگرس دریاچه چیتگر را از سایر پروژه ها متمایز کرده است. او خشم مردم منطقه را به مثابه آتش زیر خاکستر دانست که روزی با خشم انقلابی جوانانش فوران خواهد کرد.| اسماعیلی عنوان کرد: درست نیست که یکسال از بازدید رئیس جمهور گذشته و هنوز عملیات این کارخانه به اتمام نرسیده باشد. وزیر ارشاد ادامه داد: چند بار در نطق پیش از دستور دولت به این موضوع اشاره کردم و رئیس جمهور هم مرتب پیگیر حل مسئله کاغذ هستند. این پرسش خبرنگار اعتماد در نشست دیروز از مجریان این پروژه بود که در پاسخ هم اعلام شد: «درباره گزارش مرکز پژوهشها، جلسه هفته پیش دو کامنت مهم داشتند و گزارش ما را تایید کردند و گفتند اگر دو موضوع حل شود ایرادی ندارد. در ۶ مهر ۱۳۹۵ (۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی) سکان عقب یک فروند ایرباس ای۳۱۰ متعلق به ایران ایر با قسمت انتهایی بندهٔ یک فروند ایرباس ای۳۴۰ هواپیمایی ماهان برخورد کردند و هر دو هواپیما خسارت جزئی دیدند. رزومه: تعاونی ابنیه همت در ابتدا جزئی از ۲۱ تعاونی اتحادیه رسا بوده است که شهرک نمونه ،پارسیا، برج آرتمیس را ساخته است در سال ۹۱ این تعاونی، به یک تعاونی عمرانی تبدیل شد که پروژه های آسمان چیتگر، برج لکسون و برج فرزانگان را ساخته است. مسائل دیگر، اما بحث نابودی حدود ۵۰۰ هکتار از بوتهزارها و جنگلهای زاگرس و همچنین امکان ایجاد و افزایش موضوع ریزگرد در پاییندست این سد است که در این باره هم مجری پروژه در توضیح گفت: «درباره ریزگردها اگر بگوییم شادگان خشک میشود، بله شاهد ریزگردها خواهیم بود، اما این موضوع درست نیست و شادگان خشک نمیشود.

اگر پروژه دیر تحویل داده شود مبلغی باید به عنوان ضرر و زیان به اعضا پرداخت شود. در خصوص چگونگی ساخت این پروژه باید گفت این مجموعه دارای اسکلت فلزی است که با استفاده از پیچومهره در کنار هم قرار گرفتهاند. اما یکی دیگر از پرسشها به گزارش مرکز پژوهشهای مجلس برمیگردد که پس از بررسی این پرونده در مجلس و در کمیسیون اصل ۹۰، عملا ماجرا به این مرکز ارجاع داده شد؛ به عبارتی میتوان گفت نقش حکم برعهده این مرکز پژوهشی واگذار شد که طرفین هم آن را تایید میکنند. به جرات می توان گفت که هر چقدر به جمعیت انسان بر روی کره زمین افزوده شد به همان میزان از تعداد پرندگان و حیوانات کم شده. همچنین در این پروژه بدون ایجاد تغییر در اکوسیستم کوهستان، از تنوع زیستی در محدوده وسیعی حفاظت گردیده و زیستگاههایی در کل منطقه حفاظت شده برای تعداد کثیری از گونه ها ایجاد می گردد.

در سال های اخیر به علت وجود جاذبه های توریستی و تفریحی این منطقه و ساخت و ساز برج های مسکونی و تجاری و اداری و تغییر نگاه خانواده ها و مصرف کننده گان به زندگی مدرن و وجود برج های نوساز در این منطقه و همچنین به لحاظ در حال توسعه بودن منطقه و وجود پروژه های متعدد در حال ساخت در این منطقه ، سرمایه گزاران در بازار ملک بیشترین تقاضا را نسبت به دیگر مناطق به این منطقه داشته اند. در حالت کلی طرح، طرح خوبی است، چون هم آبی که به خلیج فارس میریزد، تغییری نمیکند ضمن اینکه برداشت از محل سد نسبت به مخزن سد خیلی نیست و تخصیص برای برداشت نسبت به آورد سد حداقلی است. درختان و درختچهها و بهطور کلی پوشش گیاهی در حفظ و پایداری خاک و افزایش قابلیت نفوذ آنها نقش مؤثری دارند خاک سطحی قابل استفاده انسان بیش از چند سانتیمتر نیست به همین جهت حفظ و نگهداری آن امری حیاتی بهشمار میرود. واحدهای مسکونی برج های تریتیوم vip به فراخور متراژ دارای ۲ ، ۳ و ۴ سرویس بهداشتی فرنگی و کابین دوش و حمام است که در طراحی ، ساخت و تجهیز آنها به عایق مناسب کیفیت و زیبایی مصالح و شیرآلات و دیگر ملزومات توجه اساسی شده است.

چرا تعداد طبقات و متراژ واحدها هنوز مشخص نشده؟ او در این باره میگوید: «متاسفانه مانند هر موضوع و پروژه مشابه دیگر ما شاهد کمبود اطلاعات شفاف و در دسترس عموم هستیم و هنوز نمیدانیم چه شد که سازمان محیطزیست نظر خود را تغییر داده است. او معتقد است که نگاه وزارت نیرو و مسوولان به موضوع آب نباید صرفا اقتصادی باشد: «فارغ از اینکه الان غلظت آب چقدر است، سد چمشیر حدود ۲۵ درصد غلظت آب را افزایش میدهد که برای من پرسش است که چرا کارشناسان حوزه آب به راحتی از کنار این موضوع میگذرند؟ تخصیص آب صنعت برای این است که شرکت نفت که الان از چاههای ذخایر زیرزمینی شیرین منطقه برای عملیات نفتی استفاده میکند، باید تخصیص از این سد را جایگزین آب شیرین و زیرزمینی منطقه کند که متاسفانه تاکنون اتفاقی رخ نداده و همچنان شرکت نفت از آبهای شیرین زیرزمینی سد کوثر یا رودخانه خیرآباد استفاده میکند که از اشتباهات بسیار سنگین است که از قدیم بوده و باید با تخصیص سد چمشیر این آب جایگزین شود. کارگر و راننده ای که باید مخارج روزانه ی خانواده خود را تامین کند. درباره مسائل زیست محیطی، اما من اطلاع دارم که از ابتدا دانشگاه شیراز و گروههای مختلف محیط زیستی در این پروژه نقش داشتند هر چند که حوزه تخصص من نیست و کارشناسان صاحبنظر باید نظر خود را اعلام کنند.| معمولا اگر تعاونی ها متعلق به ارگان های بزرگ باشنداعتبار بیشتری دارند و ریسک سرمایهگزاری در آنها بسیار کمتر خواهد بود.زیرا تمام سرمایه گزاران همیشه برای پروژه هایی در خواست خرید دارند و نقل و انتقال بیشتر در تعاونی هایی انجام می شوند که متعلق به ارگان های معتبر و قوی هستند. پروژه زاگرس دارای موقعیت مکانی بسیار عالی در شهرک گلستان ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت بام لند قرار دارد و تقریبا فاصله ۷۰۰ متری تا دریاچه چیتگر دارد لذا می توان گفت پروژه زاگرس به کسانی که به دنبال واحدهایی با چشم اندازی فوق العاده دریاچه چیتگر هستند پیشنهاد خوبی است . از مزایای عالی پروژه زاگرس قدرالسهم تجاری آن است که قطعا سرمایه گزاری در آن ارزش افزوده بیشتری را برای سرمایه گزاران فراهم خواهد کرد . این پروژه که تاکنون با اقبال و استقبال بسیار خوبی همراه بوده است توسط تعاونی ابنیه همت مدیریت شده و به سبب موقعیت مکانی خاص پروژه، اعتبار بالای تعاونی و شرایط طراحی و ساخت مجموعه گزینه ای معقول و مناسب برای سرمایه گذاری در بازار مسکن می باشد.
پروژه فواید متعدد دیگری را در بخشهای مدیریت منابع طبیعی، حمایت از محیط زیست و همچنین توسعه اجتماعی- اقتصادی کشور به همراه خواهد داشت. سرمایه گذاری ملکی با توجه به شرایط بازار به گونه ای است که تا چند سال آتی با سود دهی مناسب و قابل توجهی همراه نخواهد بود. محدوده شهرک مروارید شهر یکی از پر پتانسیل ترین مناطق تهران به شمار میرود و پروژه های بسیار زیادی در این منطقه در حال ساخت میباشد.این منطقه بدلیل گستردگی،آب و هوای عالی و دسترسی به مترو و مراکز خرید آینده بسیار درخشانی خواهد داشت.پروژه نیکان هم یکی از پروژه های خوشنام در این منطقه میباشد که توسط تعاونی اجرای دقیق با رزومه بسیار قابل قبول در حال ساخت است.از مزیت های این پروژه این است که این پروژه به اصطلاح از آب و گل درآمده و با دریافت مجوزات و اتمام گودبرداری اماده شروع پرقدرت خود میباشد. از موارد قابل ذکر دراین منطقه متاسفانه وجود تعاونی های بدون رزومه با تبلیغات پوشالی و غیرواقعی است که با مبالغ انجام نشدنی و کمتر از میانگین قیمت منطقه و توضیحات غیرواقعی ذهن مراجعه کنندگان و سرمایه گزاران در این منطقه را به اشتباه می اندازند. اما متفاوت ترین پروژه این تعاونی و شاید یکی از بهترین پروژه ها در کل پروژه های تجاری و اداری و مسکونی منطقه ، پروژه تجاری اداری لکسون است که در ساحل شرقی دریاچه در کنار باملند احداث شده و در آخرین مراحل ساخت قرار دارد .

از پروژه های موفق تعاونی مسکن ابنیه همت می توان به پروژه بینظیر لکسون ، پروزه فرزانگان ، البرز و پروژه الوند اشاره نمود که با استقبال بسیار خوبی روبرو شده اند . پروژه زاگرس با کاربری تجاری – مسکونی توسط شرکت تعاونی مسکن توسعه ابنیه همت و در بهترین موقعیت مکانی یعنی منطقه ۲۲ واقع در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و مجتمع تجاری – تفریحی بام لند استارت زده شده است . در سال های اخیر به علت وجود جاذبه های توریستی و تفریحی این منطقه و ساخت و ساز برج های مسکونی و تجاری و اداری و تغییر نگاه خانواده ها و مصرف کننده گان به زندگی مدرن و وجود برج های نوساز در این منطقه و همچنین به لحاظ در حال توسعه بودن منطقه و وجود پروژه های متعدد در حال ساخت در این منطقه ، سرمایه گزاران در بازار ملک بیشترین تقاضا را نسبت به دیگر مناطق به این منطقه داشته اند.

بررسی بیشتر سازه مجلل زاگرس

بررسی همه این موارد به شما سرمایه گزاران وخریداران کمک می کند ریسک سرمایه گزاری خود را به پایین ترین حد ممکن برسانید .سرمایه گزاری در بازار ملک امن ترین سرمایه گزاری نسبت به بازارهای سرمایه ای مشابه ،مانند بورس ، ارز و طلا است و در منطقه۲۲ قطعا با بازدهی و ارزش افزوده بیشتر در مدت زمان کمتر همراهخواهد بود . ↑ «با ساخت ۲۵ كيلومتر از روستاي چين تا بزنويد لرستان؛دهستان موگويي كوهرنگ به مركز بخش وصل ميشود». هدف از تاسیس این تعاونی ،تهیه زمین با کاربری مناسب از منابع مجاز به منظور احداث ابنیه و فعالیت های ساختمانی و عمرانی در زمینه ساخت برج های مسکونی ، اداری ، تجاری و شهرک سازی و پروژه های عمرانی مانند راه سازی ،پل سازی ، سدسازی ، ایجاد نیروگاه و ابنیه های سبک وسنگین و اجرای پروژه های تاسیساتی و خدماتی و نظایر آن با رعایت ضوابط قانونی و قراردادهای منعقده با واگذارنده زمین ، سرمایه گزاران در پروژه ها ، متقاضیان و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شرکت بوده که تا اینجا این تعاونی موفق ترین تعاونی فعال در منطقه بوده است. پروژه زاگرس با بهترین متریال و با بهره گیری از تجربیات گذشته مهندسین و سازندگان شرکت عمرانی توسعه ابنیه همت و آخرین استانداردهای ساخت و ساز و اصول و ضوابط شهرسازی اجرا و ساخته خواهد شد.| امتیاز همان مبلغ سودی است که فروشنده بابت اقساطی که تاکنون پرداخت کرده است و حق عضویت دریافت می کند و به آن امتیاز سود سرمایه گذاری هم می گویند. همچنین به تمام خریداران پیش سند که همان دفترچه تعاونی میباشد، ارائه میشود. این مجموعه به عنوان پروژه ای مسکونی- تجاری با همت و همکاری افراد متخصص در این حوزه در بهترین منطقه تهران یعنی منطقه ۲۲، در حال ساخت است. همچنین چیتگر دارای مراکز تفریحی و تجاری مانند ایران مال، دریاچه چیتگر و باغ ملی گیاهشناسی است تا شرایط تفریحی مناسب را برای ساکنین خود فراهم کند. در ۶ بهمن ۱۳۴۱ در چهار چوب منشور انقلاب سفید جنگلهای ایران ملی اعلام شد. اما با رخداد انقلاب ۱۳۵۷ ایران این طرح متوقف و کنار گذاشته شد. به گفتهٔ راجر متیو، مسئول تیم پروژه باستانشناسی زاگرس مرکزی در ایران، این دو گروه مردم، در فاصله دو هزار کیلومتری از یکدیگر، مستقلاً از نقش خود به مثابه شکارچی-جمعآوریکننده در مرحله پیش از دوره نوسنگی، جداگانه و مستقل از یکدیگر رشد کردهاند و با انقلاب نوسنگی، به کشاورزی، اهلیگری و یکجانشینی پرداختهاند. فروشندگان و خریداران قبل ازخرید استعلام را از تعاونی باید بگیرند و در نقل انتقال هم درتعاونی صورت گیرد.

همچنین برای کسانی که به ورزش علاقه دارند، سالن ورزش هم قرار دارد. از دیگر امتیازات این برج دسترسی خیلی سریع به بام لند می باشد. پروژه زاگرس که جزو برج های اطراف دریاچه چیتگر می باشد، به این دلیل که در بهترین نقطه منطقه ۲۲ واقع شده است دارای مبلغ زمین تراکم بالایی می باشد. این پروژه که در نزدیکی دریاچه چیتگر واقع شده است، توسط تعاونی ابنیه همت در حال ساخت بوده فرایند اجرایی آن به سرعت پیش می رود. پروژه زاگرس با موقعیت جغرافیایی عالی در چند قدمی دریاچه چیتگر و باملند قرار دارد وبرای کسانی که خواهان سرمایه گزاری در برج های نزدیک دریاچه هستند بهترین گزینه به شمار می رود . تعاونی ابنیه همت این تعاونی از زمانی که برج نشینی در منطقه ۲۲ شروع به کار کرد . این پروژه در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در قالب برج ۲۸ طبقه درحال ساخت میباشد که شامل ۲ طبقه تجاری ۶ طبقه پارکینگ ۱ طبقه لابی و۱۹ طبقه مسکونی میباشد. جدیدترین پروژه تعاونی توسعه ابنیه همت پروژه زاگرس می باشد که از ابتدا به صورت قدرالسهم های ۷۵متری شامل ۶۰متر قدرالسهم مسکونی و ۱۵متر قدرالسهم تجاری واگذار شده است .

واریزی اعضای تعاونی ابنیه همت تا به حال ۹۹۵ میلیون تومان بوده که ۹۵۰ میلیون تومان آن صرف هزینه زمین، جواز و تراکم پروژه شده است. مبلغ اولیه برای ثبت نام ۱ امتیاز ۹۵۰ میلیون تومان میباشد که مبلغ ۲۷۵ میلیون تومان آن در البتدا و مابقی تا اسفند سال ۹۹ بصورت اقساط تکمیل شده است . در زمان عضویت در تعاونی ، خرید و فروش این پروژه به صورت سه دانگی میباشد . همچنین تأسیسات سرچاهی ۱۰حلقه چاه تولیدی دو میدان و دو حلقه چاه تزریقی میدان سعادت آباد، احداث ۱۰کیلومتر خوط لوله چهار اینج انتقال گازهای همراه، احداث ۹۰ کیلومتر خطوط جمعآوری نفت از چا هها، احداث ۱۱۰ کیلومتر خط لوله ۱۰اینچ جهت انتقال نفت از واحد فرآوری سعادت آباد به پالایشگاه شیراز احداث واحد فرآوری مرکزی به ظرفیت ۲۵هزار بشکه در روز و طراحی و احداث سه دستگاه مخزن ذخیره و تأسیسات دریافت نفت خام در پالایشگاه شیراز از دیگر برنامههای توسعهای این میدانها میباشد. پروژه لکسون ۲ به صورت سه دنگ سه دنگ خرید و فروش می شود و هر سه دنگ آن ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری می باشد. این پروژه هم امتیاز مسکونی دارد هم تجاری.

چند بار در نطق پیش از دستور دولت به این موضوع اشاره کردم و رئیس جمهور هم مرتب پیگیر حل مسئله کاغذ هستند. در پروژه زاگرس بام لند متراژ تقریبی هر واحد مسکونی ۱۲۰ متر مربع بیان شده است. زمین پروژه ۷۰۰۰ متر میباشد . به صورت امتیاز و واریزی میباشد و نقل انتقال قطعی در دفتر تعاونی به صورت قطعی انجام میپذیرد. همچنین باید گفت، قرارداد مربوطه میبایست در دفتر اسناد رسمی تنظیم شود. هنگام تنظیم سند میبایست به آدرس دقیق آپارتمان، نام و مشخصات خریدار و فروشنده، ویژگی های آپارتمان خریداری شده(پارکینگ، انباری ) دقت کرد. پروژه زاگرس ( لکسون ۲ ) دسترسی استثنایی به اتوبانهای حکیم، خرازی و آزادگان اشاره کرد. حتما قبل از خرید میبایست استعلامات لازم را از تعاونی مربوطه دریافت کرد. لازم به ذکر است به پروژه زاگرس، لکسون ۲ هم گفته می شود. آچارهای پلاستیکی به وسیله سوراخهای تعبیه شده در پاشنه این قالبها، کرده و مانع از جابه جایی قالبها شده و قالب های وافل را به هم متصل می کند. بایگانیشده از اصلی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲. تمامی افرادی که شناخت کامل از پروژه های چیتگر و املاک منطقه ۲۲ چیتگر دارند منتظر پروژه دیگر از تعاونی پر رزومه ابنیه همت بودند .   پس از آن تونل بلند ۳۶ کیلومتری آغاز میشود که آب را از شهرستان الیگودرز به گلپایگان منتقل میکند و بر این اساس سامانه انتقال آب این طرح شامل تونل ۹ کیلومتری، کانل بتونی هفت کیلومتری و تونل بلند ۳۶ کیلومتری است. در برنامه توسعه این میدانها تکمیل و تعمیر سه حلقه چاه در میدان سروستان و تعمیر دو حلقه چاه در سعادت آباد به منظور تزریق گاز و پساب، حفاری چهار حلقه چاه افقی جدید در سعادت آباد و سه حلقه چاه جدید در سروستان و عملیات اجرایی سطح الارضی قرار دارد. میدانهای نفتی سروستان و سعادت آباد با وسعت ۲۴۲کیلومتر مربع و با دارا بودن یک میلیارد و ۴۰۲میلیون بشکه نفت درجای، در فهرست میدانهای نفتی شرکت ملی نفت ایران در برنامه توسعه قرار گرفت که توسعه آن با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم ( (OEIDو توسط شرکتهای تبدیل انرژی پایا، پایدار پولاد پیشرو و مهر آرزان شهر و شرکت طراحی و ساختمان نفت ( (ODCCدر پروژههای احداث برق رسانی به واحد فرآوری میدانهای سروستان و سعادت آباد، ساخت مخازن سقف شناور ذخیره نفت خام پالایشگاه شیراز، احداث تأسیسات فرآوری نفت، احداث تأسیسات سرچاهی و خطوط لوله جمع آوری، احداث خطوط انتقال به طول تقریبی ۱۰۰ کیلومتر و احداث کمپ دائمی در واحد تأسیسات فرآوری مرکزی در برنامه توسعه میدانها در حال انجام است.

تپه شیخیآباد یا بقولی تپه سیاه شیخیآباد، مربوط به دوران نوسنگی پیشازسفال، دوران پیش از تاریخ ایران باستان، است که در منطقه دینور و در شهرستان صحنه، بخش مرکزی، روستای شیخی آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۲۰۵ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. این پروژه دارای ۴۰ هزار متر تراکم مسکونی و ۱۰ هزار متر تراکم تجاری است. در حال حاضر در مازندران قرارداد تولید نزدیک به ۴۰ هزار تن کاغذ منعقد شده است. از نظر خرید و فروش این پروژه می توان گفت که این پروژه دارای دفترچه قرارداد بوده که یک نمونه آن در تعاونی و نمونه دیگر آن به خریداران تحویل داده می شود. زمین این پروژه ۷۰۰۰ متر مربع میباشد و شامل ۲۱ طبقه میباشد و تحویل آن در سال ۱۴۰۵ میباشد که ضرر و زیان ۱۲ درصدی در صورت تاخیر در تحویل واحدها در قرارداد ذکر شده است .

این پروژه در بهترین منطقه ۲۲ واقع شده است. این پروژه در حال حاضر بهترین لوکیشن منطقه ۲۲ را داراست از نظر ویو چشم انداز هم ویوی ابدی دریاچه چیتگر را داراست و خریداران و سرمایه گذرانی که به دنبال پروژه با ویو و لوکیشن عالی هستند میتواند گزینه اصلی باشد. این دو محوطه، کهنترین جامعه دوره نوسنگی در آسیا ی جنوبغربی میباشند. اما طبق اعلام تعاونی ابنیه همت پروژه تا پایان سال ۱۴۰۵ تحویل اعضا داده خواهد شد که با توجه به قرارگیری بازار مسکن در دوره رکود، اقدامی معقول برای سرمایه گذاری تا رسیدن دوره رونق می باشد. انسان دوره نوسنگی، از مرحله شکار و جمعآوری دانههای گیاهان وحشی به مرحله کاشتن دانهها و اهلی کردن گیاهان و حیوانات گذر میکند. ↑ «طرح انتقال آبی که ۱۶ روستا را خشک کرد/استمداد الیگودرزیها از وزیر نیرو». ↑ «طرح آبرسانی به قم رکورددار فناوری، سرعت و کیفیت است». هدف از اجرای این طرح، انتقال آب برای تأمین، آب شرب و مصارف صنعتی ۱۰ شهر و ۳۰ روستا ازجمله خمین، گلپایگان، محلات، نیمور، سلفچگان، ساوه و قم و جبران کمبود آب شهرهای مرکزی که رشد جمعیت دارند، اعلام شدهاست.

در ۶ بهمن ۱۳۴۱ در چهار چوب منشور انقلاب سفید جنگلهای ایران ملی اعلام شد. یافتههای تیم تحقیقاتی، نشانگر تفاوتهای متمایز و برجسته، بین گروه مردمان ایران در دامنههای زاگرس و مردمان گروه دوم در اسرائیل و اردن است. اما اکنون در شرق هلال حاصلخیز یعنی در کشور ایران و در دامنههای زاگرس، یک ناحیه کلیدی را یافتهاند که نشاندهندهٔ نخستین تلاش برای اهلیگری گیاهان وحشی در آن صورت گرفتهاست. اما مهمترین نکته در این میان انتخاب پروژه مناسب و معتبر برای سرمایه گذاری می باشد. این تعاونی در سال ۹۱ به تعاونی عمرانی تبدیل شد و به ساخت پروژه هایی مانند آسمان چیتگر، برج لکسون و برج فرزانگان پرداخته است. تعاونی مسکن ابنیه همت که از سابقه درخشانی در منطقه دریاچه برخوردار می باشد پروژه های لکسون ، برج آسمان آبی و برج فرزانگان را در رزومه خود دارد که جزء شیک ترین برج های منطقه ۲۲ به شمار می آید. چنانچه در زمان رکود اقدام به ساخت و یا مشارکت در پروژه های پیش فروش معتبر شود، می توان در زمان رونق بازار واحدهای آماده را تحویل و به بازار عرضه کرد تا با سودی دوچندان همراه شود. پروژه زاگرس یک پروژه مسکونی تجاری بوده که توسط تعاونی مسکن ابنیه همت ، یکی از تعاونی مسکن های خوشنام ، با رزومه و معتبر منطقه ۲۲ در حال اجرا و تجهیز کارگاه می باشد.| در یک جنگل سوزنی برگ در فصل زمستان، به دلیل تأثیر عایق مانند تاج پوشش و لاشبرگ موجود در کف جنگل خاک جنگلی دیرتر یخ زده و همینطور در بهار نیز زمین دیرتر گرم میشود. که منجر به خطرات زیست محیطی مثل آب شدن یخ های قطبی و سیل های ویرانگر شده. اگر تا کنون خطرات آن متوجه شما نشده عجله نکنید چرا که اثرات و خطرات آن دیر یا زود به شما هم می رسد. طبق اطلاعاتی که در اختیار ماست، این پروژه قرار است تا تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ به بهره برداری کامل برسد و آماده تحویل به مشتری شود. طبق اعلام تعاونی و اطلاعات مندرج در دفترچه قرارداد نهایتا تحویل پروژه زاگرس ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ میباشد.البته پروژه در صورت دیرکرد به اعضا ضرر و زیان پرداخت مینماید,طبق اعلام تعاونی اگر تعاونی نتواند تا ۶ماه پس از موعد مقرر واحد را تحویل عضو دهد,پرداخت ضررو زیان شامل حال تعاونی میشود و ماهانه مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برای هرواحد به عضو پرداخت میشود. بایگانیشده از اصلی در ۲ ژانویه ۲۰۱۴. آبنمانیوز۲ اردیبهشت ۱۳۸۹. بایگانیشده از اصلی در ۱۸ مه ۲۰۱۳.

دانشجوی دکترا که برای فرار از بیکاری به فکر مهاجرت هست. کره زمین در حال گرم شدن هست یکی از دلایل آن نابودی پوشش گیاهی آن توسط انسان هست. پروژه زاگرس در سال ۱۴۰۰ همچنان اوج می گیرد و به قیمت امتیازش افزوده می شود و یکی از پیشنهادهای ویژه نگارنده به خریدارانی است که به دنبال خرید امتیاز از یک پروژه اصیل هستند. سیستم اینترنت بیسیم در سال ۱۳۸۵ راهاندازی شد ولی مدتی بعد این خدمات قطع شد. این شهرستان در فاصله ۸۰کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد و عملیات حفاری هفت حلقه چاه توسعهای درمیدانهای نفت سروستان و سعادت آباد اکنون توسط شرکت ملی حفاری ایران در حال انجام است و گفته شده در اجرای این پروژه در مدت ۲۸ماه، سه حلقه چاه در سروستان و چهار حلقه چاه در سعادت آباد حفاری خواهد شد. در پروژه تریتیوم وی آی پی سیستم های سرمایش و گرمایش مرکزی و چیلر استفاده خواهد شد. در ضمن از امکانات متعددی برخوردار بوده و به دلیل اجرای آن به صورت تجاری- مسکونی، به پارکینگ های متعدد و مجزایی تبدیل شده است. تعاونی ابنیه همت نیز یکی از این تعاونیها بود که پروژه عظیم زاگرس را احداث کرد.

بلوط نه تنها زمینه شکل گیری دامداری در این مناطق بوده بلکه بخشی از برنامه غذایی این مردمان را تشکیل می داد. درخت بلوط نقش مهمی در جذب کربن هوا و تولید اکسیژن دارند بنا بر تحقیقات انجام شده هر هکتار درخت بلوط سالیانه بیش از ۵ تن اکسیژن تولید می کند. هر هکتار جنگل بلوط سالانه قادر به ذخیره سازی ۵۰۰ تا دو هزار متر مکعب آب در خاک هنگام باران می باشد.علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و ایجاد سیلاب نقش مهمی در ذخیره سازی آب و انتقال آن به زمین دارد. در خصوص چگونگی ساخت این پروژه باید گفت این مجموعه دارای اسکلت فلزی است که با استفاده از پیچومهره در کنار هم قرار گرفتهاند. اگر بخواهید اطلاعات کلی ای در خصوص موقعیت این پروژه به دست آورید، جالب است بدانید که برج زاگرس در منطقه ۲۲ تهران-ضلع شرق دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهارباغ قرار گرفته است که از این منظر دارای ویو و همچنین نمایی فوق العاده ای دارد.

درخت بلوط در مقابل شدیدترین باران ها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. بلوط در فصل تابستان با برگ هایش گرمای خورشید را دریافت می کند و تبدیل به سایه می کند. کارگر و راننده ای که باید مخارج روزانه ی خانواده خود را تامین کند. پیرمردی که روی تختی در بیمارستان گلستان اهواز برای نفس های بیشتر تلاش می کند. به چه صورت می توان اقدام به تهیه و خرید پروژه زاگرس ابنیه همت نمود؟ با یک بررسی کوتاه می توان به جاری شدن سیل در مناطق فاقد پوشش جنگلی و گیاهی پی برد.سیل و بارندگی شدید بهترین لایه خاک را با خود می برد. با نگاه کردن به پوشش گیاهی مناطق جنگلی و مناطق فاقد جنگل می توان به نقش بلوط در جلوگیری از فرسایش خاک پی برد. پروژه زاگرس به دلیل قرار گیری در یک منطقه ایده آل و بسیار مناسب، به عنوان یکی از فعال ترین پروژه های منطقه ۲۲ از آن یاد می شود و در نزدیکی دریاچه چیتگر قرار گرفته است. تخمین زده می شود که یک درخت بلوط می تواند هر سال نزدیک به ۴.۵ کیلوگرم هوای آلوده را جذب کند و ۱۱۷ کیلوگرم اکسیژن آزاد کند. پروژه باید در سال ۱۴۰۵ تحویل داده شود.| این مجموعه می تواند جهت خریداری به یک نفر یا چندین مجموعه خریدار واگذار شود. این پروژه در قالب یک برج ۱۶ طبقه که متشکل از ۱۵۰ واحد میباشد و متراژ واحدهای آن به طور میانگین، ۱۲۰ متر است. متراژ زمینی که برای انجام پروژه زاگرس در نظر گرفته شده، در حدود ۷۰۰۰ متر مربع است که در این متراژ یک بلوک ۲۱ طبقه احداث شده است. برج زاگرس بهصورت یک بلوک است که ۲۱ طبقه مسکونی را شامل میشود. هر یک از این دو گروه، محصولات و دامهای خود را داشتند. برای معماری پروژه زاگرس از مهندس فرزاد دلیری کمک گرفتهاند. واگذاری پروژه زاگرس به اعضا بصورت ۶۰ متر مسکونی ، ۱۵ متر تجاری (۳ دانگی ) بوده است. هزینه زمین و تراکم بابت هر دفترچه ۹۵۰ میلیون تومان است که از اعضا دریافت گردیده است . اما طبق اعلام تعاونی ابنیه همت پروژه تا پایان سال ۱۴۰۵ تحویل اعضا داده خواهد شد که با توجه به قرارگیری بازار مسکن در دوره رکود، اقدامی معقول برای سرمایه گذاری تا رسیدن دوره رونق می باشد.

پیشنهاد مطالعه:  حق وردی: چرا کسی در کشور پاسخگوی تعلل شعبات بانک ها در دادنوام به مردم نیست؟

توجه کنید که هنگام نقل و انتقالات لازم است که حتماً از تعاونی استعلام بگیرید. خوب است که شما هم اگر قصد سرمایه گذاری موفقی را در این منطقه دارید، اقدام به خرید واحد مسکونی از پروژه زاگرس کنید. برای پروژه زاگرس دفترچه تعاونی یا پیش سند در نظر گرفته شده است که برای نقل و انتقال رسمی آن باید به دفتر تعاونی مراجعه کنید. زاگرس ابنیه از نظر امکانات تجاری و تفریحی به پارک جنگلی چیتگر، ایرانمال و دریاچه چیتگر دسترسی دارد. دسترسی عالی به اتوبان های مهم تهران ازجمله اتوبان فهمیده و آزادگان شمال و جنوب از ویژگی های موقعیتی عالی این برج است. این روزها که همه خریداران چه از تهران و چه سایر شهرها، متمرکز بر روی خرید از میان پروژههای مسکونی منطقه ۲۲ شدهاند. از سوی دیگر نامگذاری این طرح به عنوان مبهم «طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به قم» و همچنین نامگذاری پروژه ساخت و اجرای این طرح با نام پروژه قمرود باعث واکنشهایی در میان مردم استان لرستان شد تا جایی که رحمانی نماینده مجلس هشتم شهرستان الیگودرز هم نسبت به نامگذاری این طرح اعتراض کرد و آن را مجعول خواند. منطقه ۲۲ تهران در غرب پایتخت با قرارگیری در کریدور ورودی هوای تهران و همچنین در جوار رشته کوه های البرز وجنگل چیتگر که مشابه یک حصار در معیار وسیع و بزرگ ،این منطقه را در خود جای داده است و با وجود دریاچه زیبای چیتگر بهترین لوکیشن از نظر آب و هوایی در بین مناطق دیگر تهران داراست.

تعاونی ابنیه همت از با سابقه ترین و معروف ترین تعاونی های ساخت و ساز مسکن، در منطقه ۲۲ تهران است. پروژه زاگرس در زمینی به مساحت ۷۰۰۰متر مربع در ۲۸طبقه مسکونی شامل ۲۱طبقه مسکونی ،۴طبقه منفی ،۳طبقه تجاری با امکانات کامل در دست احداث است . مهندسی، تأمین و احداث پست نیروگاه با ظرفیت ۴۰۰ کیلو ولت برعهده شرکت کارفرما بوده است. این پروژه با نام لکسون ۲ نیز شناخته میشود و خرید و فروش آن بهصورت سه دنگ سه دنگ است که هر سه دنگ آن شامل ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری است. تعاونی ابنیه در ابتدا یکی از ۲۱ تعاونی در اتحادیه رسا بود که برج آرتمیس و شهرک نمونه پارسیا نمونهای از کارهای موفق این تعاونی است. تعاونی ابنیه همت باتوجه به نوسانات بازار از پیش سازه و اسکلت پروژه را تهیه گردیده و بابت آن ازابتدای سال ۱۴۰۰ از اعضای پروژه هر۲ ماه یکبار ۱۵ میلیون تومان قسط دریافت مینماید. همچنین زمان تحویل پروژه به صورت تقریبی برای ساخت و تکمیل پروژه زاگرس، حدود ۴۸ ماه برآورد شده است. این پروژه که در نزدیکی دریاچه چیتگر واقع شده است، توسط تعاونی ابنیه همت در حال ساخت بوده فرایند اجرایی آن به سرعت پیش می رود.

بزرگترین پل خرپایی کشور در بزنوید واقع شده است. از بزرگترین مزایای خرید واحد در منطقه ۲۲ تهران، برخورداری از هوای پاک و فرصت زندگی در آپارتمان های شیک و اکازیون است. مقدار انتقال آب برای افق سال ۱۴۱۰ به ۲۴۰ میلیون مترمکعب میرسد که مطالعات آن در حال انجام است. از نظر شرایط آب و هوایی، منطقه ۲۲ موقعیت بسیار مناسبی دارد. به طورکلی این پروژه از نظر موقعیت مکانی و دسترسی به شاهراهها و مراکز تفریحی از شرایط فوقالعادهای برخوردار است. این پروژه دارای دسترسی مناسب به اتوبان های حکیم، همت، آزادگان و تهران – کرج است. پروژه زاگرس یکی از بهترین پروژه های درحال ساخت منطقه ۲۲ تهران می باشد. از نمونه کار های شناخته شده و در حال ساخت تعاونی ابنیه همت در منطقه ۲۲، میتوان به پروژه لکسون، پروژه آسمان آبی، پروژه فرزانگان و … از رزومه کاری و فعالیتهای این تعاونی میتوان به تحویل پروژه آسمان آبی، نازککاری پروژه تجاری اداری لکسون، فونداسیون پروژه البرز و تحویل موقت پروژه فرزانگان اشاره کرد. از پروژه های زیر نظر تعاونی ابنیه همت دو پروژه در حال ساخت، پروژه فرزانگان و پروژه لکسون را میتوان نام برد. این برج از نظر موقعیت مکانی جایگاه بسیار ویژهای دارد و از کارهای تعاونی ابنیه همت با رزومه درخشان است.| خبرنگار اعتماد در نشست خبری صبح دیروز «محمود محضرنیا» مجری طرح چمشیر و دیگر کارشناسان و مجریان این پروژه، ضمن مطرحکردن این پرسشها، درباره نتایج گزارش مرکز پژوهشهای مجلس و پیشنهاد این مرکز به توقف آبگیری هم پرداخته که در ادامه پاسخها آورده شده است. این کارشناسان اعلام کردند که در محل پروژه، شرایط برای آبگیری فراهم شده و هشدارهای لازم به مردم محلی هم داده شده است. این توضیحات درحالی است که برخی کارشناسان و مهندسان مشغولبهکار در پروژه سد چمشیر در محل پروژه، تایید کردند که نامههایی مبنی بر آبگیری پروژه طی روزها و هفتههای آتی دریافت کردهاند. پروژه استانی بود، اما تامین منابعش به خوبی پیش نمیرفت تا اینکه در اواسط دهه ۹۰، احداث این سد به طرحی ملی تبدیل شد و بعدتر هم پای چینیها به اجرای پروژه باز شد و در آخرین گام هم وزارت نفت هم به خبرسازی بیشتر این پروژه کمک کرد؛ با تمام این قصهها و گذر این سه دهه بر تنگه چشمنواز چمشیر و زهره دنبالدار، حالا اطلاعات رسیده به خبرنگار اعتماد از سوی مسوولان و کارشناسان درگیر پروژه در استان کهگیلویهوبویراحمد، از اعلام رسمی و هشدار برای آبگیری این سد حکایت دارد؛ به نظر میآید قرار است در هفتههای آتی «ابراهیم رییسی» به این استان سفر کند و آبگیری سد را هم کلید بزند.

اگر از این دو تخصیص استفاده نشود، عملا منطقه بومی این سد یعنی گچساران از مزایای این پروژه بینصیب خواهد ماند. طبق اعلام تعاونی :اگر تعاونی نتواند تا ۶ماه پس از موعد مقرر واحد را تحویل عضو دهد,پرداخت ضررو زیان شامل حال تعاونی میشود و ماهانه مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برای هرواحد به عضو پرداخت میشود. در شهریور ماه ۱۴۰۱ نظام مهندسی پروژه زاگرس را برای شروع پذیرش کرد هم اکنون این پروژه در حال گود برداری می باشد. این پرسش خبرنگار اعتماد در نشست دیروز از مجریان این پروژه بود که در پاسخ هم اعلام شد: «درباره گزارش مرکز پژوهشها، جلسه هفته پیش دو کامنت مهم داشتند و گزارش ما را تایید کردند و گفتند اگر دو موضوع حل شود ایرادی ندارد. تعاونی زمان تحویل برج زاگرس را در تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ اعلام کرده است و اگر زمان تحویل بیشتر به طول بینجامد، تعاونی ابنیه تعهد میدهد در برابر هرماه دیرکرد، ۲ میلیون تومان بهعنوان هزینه دیرکرد پرداخت کند.

اگر به فکر ایجاد جاذبه های گردشگری و منظره های طبیعی هستید حتما درخت بلوط بکارید. درخت بلوط یا کلخنگ هم خانه شما را زیباتر می کند. گزارش ارزیابی زیستمحیطی در سال ۱۳۸۸ به سازمان محیط زیست ارسال شده و سازمان بعد از بررسیهای ویژه مجوز را صادر نموده است. همچنین عملیات اجرایی سد بدون اخذ مجوز سازمان محیط زیست امکانپذیر نیست. یافتهها در این زمینه هم نشان میدهد که عملا مجوز آبگیری سد از سوی سازمان محیطزیست هم صادر شده هرچند که هنوز رسما اعلام نشده است. همین دیروز اعلام شد کارشناسان سازمان محیطزیست در محل پروژه و مشغول بررسیهای دقیق و علمی هستند تا نتیجه نهایی را درباره آثار زیستمحیطی این سد به رییس سازمان منتقل دهند هرچند که به نظر میآید پیش از پایان این بررسیها، برنامه آبگیری قطعی شده است. «سید علی احمدزاده» که در نشست شورای اداری استان سخن میگفت، در این باره گفت: «در مورد سد چمشیر تنها شرکت آب منطقهای باید پاسخگو باشد و هیچکس حق سنگاندازی در پروژه مهم و توسعهمحوری که قرار است با دستان رییسجمهور آبگیری آن اعلام شود را ندارد و بدون دلیل زیر سوال ببرد. اگرچه مسوولان کشوری اصرار بر پاسخ به نقدها دارند و میگویند برای هر پرسشی، پاسخ منطقی و معقول در چنته دارند، اما در استان محل آبگیری سد، ماجرا به شیوهای دیگر در جریان است.

اگرچه هدف از احداث این سد، آبدهی به اراضی کشاورزی در پاییندست استان کهگیلویه و بوشهر و همچنین تامین آب شرب برای مردم این مناطق اعلام شده، اما «حسین آخانی» فعال محیط زیست و استاد گیاهشناسی دانشگاه تهران پیشتر با رد این اهداف گفته بود که «این آب نه به درد شرب میخورد نه کشاورزی. او درباره ادامه جلسات با وزارت نفت در سالهای بعد هم میگوید: «سال ۸۸ که طرح به آب نیرو میرسد، باز هم جلسه دیگری با نفت شکل میگیرد. پاسخ مسوولان وزارت نیرو و مجریان پروژه، اما به شکل دیگری است؛ آنها میگویند این وزارتخانه در تمام سالهای گذشته در جریان این پروژه بوده و چندین صورتجلسه مشترک هم امضا کرده، اما به ناگه و در اینروزها موضع خود را تغییر داده است. تأسیس تعاونیهای ساختمانی مانند پروژه مسکونی تجاری زاگرس این امکان را برای مردم فراهم نموده است که با هر نوع شرایط مالی، بتوانند یک واحد تجاری یا مسکونی برای خود داشته باشند. این، اما همه حاشیهها و چالشهای این سد نیست؛ ماجرای آن با وزارت نفت یک طرف و در سمت برجستهتر، نقش سازمان محیطزیست در این پروژه است. این شرکت بعد از این که در سال ۹۱ به صورت تعاونی عمرانی فعالیت خود را آغاز کرد ، احداث پروژه های متفاوت و بزرگی را آغاز کرد .| از این به بعد نمک است که مهمان زمینهای کشاورزی منطقه خواهد شد.» انتقادات، اما به همین چند مورد خلاصه نمیشود و کارشناسان چند مساله زیستمحیطی برجسته دیگر را هم عنوان میکنند؛ گفته میشود که این سد ۵۰۰ هکتار از جنگلها و بوتهزارهای حاشیه زهره و پاییندست این سد را نابود خواهد کرد، باعث افزایش و شدتگرفتن ریزگردها در پاییندست این سد و همچنین ایجاد گاز گلخانهای متان خواهد شد. همچنین عملیات اجرایی سد بدون اخذ مجوز سازمان محیط زیست امکانپذیر نیست. «سید علی احمدزاده» که در نشست شورای اداری استان سخن میگفت، در این باره گفت: «در مورد سد چمشیر تنها شرکت آب منطقهای باید پاسخگو باشد و هیچکس حق سنگاندازی در پروژه مهم و توسعهمحوری که قرار است با دستان رییسجمهور آبگیری آن اعلام شود را ندارد و بدون دلیل زیر سوال ببرد. نگاهی به شاداب ترین کشورهای جهان مثل سوئیس، فنلاند، سوئد، آلمان که در اروپای سبز زندگی می کنند هر چند کشورهایی هستند که به لحاظ اقتصادی در سطح بالایی هستند اما نمی توان نقش طبیعت سرسبز را در شادابی آنها بی تاثیر دانست بدون شک همین طبیعت زیبا و سرسبز باعث آرامش فکری و در نتیجه پیشرفت آنها شده. پروژه زاگرس نزدیک ترین پروژه به دریاچه چیتگر بوده و به سبب قرارگیری در محدوده دور دریاچه دارای شرایط خاص و پرطرفداری در مقایسه با دیگر پروژه های پیش فروش در چیتگر می باشد.

مهم ترین نکته متمایز پروژه تریتیوم وی آی پی نسبت به دیگر پروژه های تریتیوم، در تاسیسات برج های تریتیوم وی آی پی اعمال شده است . این سد با ۹۵ درصد پیشرفت، با ارتفاع ۱۵۱ متر از تراز پی بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی ایران بوده که دارای مخزن ۲.۳ میلیارد مکعب، دریاچهای به طول ۴۸ کیلومتر و مساحت دریاچه ۵۱ کیلومتر مربع در تراز نرمال است. همانطور که از نقشه مشخص است، موقعیت تقریبی پروژه چیتگر زاگرس در ضلع شرقی دریاچه چیتگر، نزدیک چهار باغ و نزدیک بلوار کاشان است.این پروژه از نظر دسترسی محلی از مزیت نزدیک بودن به بزرگراه های اصلی تهران مانند بزرگراه حکیم، آزادگان، بزرگراه همت و همچنین نزدیک بودن به مراکز تفریحی و ورزشی و اجتماعی مانند ایران مال، دریاچه چیتگر و جنگل برخوردار است. از جمله کارهایی که تاکنون روی پروژه زاگرس صورت گرفته میتوان به: خرید زمین و انتقال سند آن، تهیه پیش جواز و تائید دادگاه مبتی بر تجاری مسکونی بودن پروژه، تجهیز کارگاه و فنس کشی اشاره کرد. بر حسب اولویت این واریزی ها به خریداران امتیاز داده می شود و در نهایت بر حسب این امتیاز، برای مبلغ باقیمانده از خرید واحد، قسط بندی انجام می شود.

این کارشناسان اعلام کردند که در محل پروژه، شرایط برای آبگیری فراهم شده و هشدارهای لازم به مردم محلی هم داده شده است. منطقه ۲۲ تهران در غرب پایتخت با قرارگیری در کریدور ورودی هوای تهران و همچنین در جوار رشته کوه های البرز وجنگل چیتگر که مشابه یک حصار در معیار وسیع و بزرگ ،این منطقه را در خود جای داده است و با وجود دریاچه زیبای چیتگر بهترین لوکیشن از نظر آب و هوایی در بین مناطق دیگر تهران داراست. اگرچه هدف از احداث این سد، آبدهی به اراضی کشاورزی در پاییندست استان کهگیلویه و بوشهر و همچنین تامین آب شرب برای مردم این مناطق اعلام شده، اما «حسین آخانی» فعال محیط زیست و استاد گیاهشناسی دانشگاه تهران پیشتر با رد این اهداف گفته بود که «این آب نه به درد شرب میخورد نه کشاورزی. این مناطق جنگلی دارای آب و هوای معتدل شرجی میباشند و از شرق استان اردبیل تا استان خراسان شمالی کشیده شدهاند و در این امتداد، سه استان گیلان، مازندران و گلستان را دربر میگیرند. طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به شهرهای مرکزی ایران یکی از این طرحها بود که ابتدا برای قم مطرح شد، اما به دلیل به دلیل کمبود آب شرب در سایر شهرهای ایران مرکزی مطالعات یادشده توسعه یافت.

او درباره ادامه جلسات با وزارت نفت در سالهای بعد هم میگوید: «سال ۸۸ که طرح به آب نیرو میرسد، باز هم جلسه دیگری با نفت شکل میگیرد. در سال ۱۳۹۲، بر اساس طرح تغییر استراتژی گروه مپنا، مسئولیت شرکت توسعه یک در این پروژه به MC پروژه تغییر کرد و ادامه آن بر عهده شرکت احداث و توسعه نیروگاههای سیکل ترکیبی مپنا (توسعه دو) قرار گرفت. خبرنگار اعتماد در نشست خبری صبح دیروز «محمود محضرنیا» مجری طرح چمشیر و دیگر کارشناسان و مجریان این پروژه، ضمن مطرحکردن این پرسشها، درباره نتایج گزارش مرکز پژوهشهای مجلس و پیشنهاد این مرکز به توقف آبگیری هم پرداخته که در ادامه پاسخها آورده شده است. گزارش ارزیابی زیستمحیطی در سال ۱۳۸۸ به سازمان محیط زیست ارسال شده و سازمان بعد از بررسیهای ویژه مجوز را صادر نموده است. او درباره مجوزها و روند طیشده هم گفت: «در روند اجرایی ساخت یک سد، شرکت سازنده باید مجوزهای مختلفی را اخذ نماید؛ بعضی از این مجوزها درونسازمانی است و تعدادی نیز برونسازمانی؛ توجیه فنی و اقتصادی طرح در شورای فنی وزارت نیرو مهمترین مجوز درونسازمانی و تایید سازمان محیط زیست مهمترین مجوز برونسازمانی است.| طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به شهرهای مرکزی ایران یکی از این طرحها بود که ابتدا برای قم مطرح شد، اما به دلیل به دلیل کمبود آب شرب در سایر شهرهای ایران مرکزی مطالعات یادشده توسعه یافت. ↑ «تونل انتقال آب دز به قمرود ۸۳ درصد پیشرفت دارد». پروژه قمرود تنها پروژه ایران است که کلنگ شروع، اجرای طرح و افتتاح آن برای آنکه باعث مطالبهای از سوی مردم لرستان نشود به جای مبدأ در مقصد طرح به زمین زده شدهاست. مردم قم سالها آب خود را از طریق تانکرهای انتقال آب و دستگاههای کارتی فروش آب و اخیراً با نصب دستگاههای آب شیرینکن در منازل تأمین میکردند. ↑ «مدیرعامل شرکت آب منطقهای تهران:آب شرب قم از الیگودرز تأمین میشود». کشاورزی در این دو ناحیه، مستقل از هم تکوین یافتهاست و سپس به اروپا، آفریقا و دیگر نقاط در آسیا گسترش یافتهاست. در ایران، اسرائیل و اردن در دو کرانهٔ هلال حاصلخیز که اخیراً مطرح شدهاست و در آناتولی یا ترکیه امروزی که پیشتر ذکر شده بود. خواهد بود. علاوه بر چهار سد انحرافی، سه تونل به ترتیب به طولهای یکهزار و ۲۰۰، دو هزار و دو هزار و ۵۰۰ متر با قطر تقریبی چهار متر اجرا شده که نقش آنها جمعآوری و انتقال آب به ابتدای سامانه انتقال آب است.

در جهار چوب اصل دوم یعنی ملی کردن جنگلها و مراتع برنامههای همانندی برای چراگاهها و مراتع کشور و به کارگرفتن شیوههای نوین مرتع داری از راه بررسی و آگاهی و شناخت منابع گیاهی، پژوهشهای اقلیمی، گردآوری نمونههای نباتی و بررسی نیروی نهفته در مرتعها برنامهریزی و اجرا شد. البته علاوه بر استانهای فوق هنوز بقایای گونهٔ اصلی زاگرس یعنی بلوط در شهرستان نهاوند استان همدان و شهرستان شازند مرکزی رویش دارد که دلیل قابل مشاهدهای بر گسترهٔ وسیع تر جنگلهای زاگرس از گذشته تا به امروز است. جنگلهای این ناحیه در استانهای آذربایجان غربی، لرستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و قسمتی از اصفهان پراکنده هستند. این ناحیه با مساحتی حدود ۷/۱۴۸ هزار هکتار، در شمال غربی ایران در استان آذربایجان شرقی، شمال غرب استان اردبیل و بهطور عمده در حوزهٔ آبخیز رودخانهٔ ارس قرار دارد. ناحیه زاگرس که بهطور عمده جنگلهای بلوط غرب کشور را تشکیل میدهند. بر اساس آمار تا پایان ۱۳۵۵ خورشیدی پروژههای جنگل داری ۶۱۵ هزار هکتار از ۳۰۰ هزار هکتار جنگلهای قابل بهرهبرداری شمال کشور را شامل شدهاست. ناحیهٔ رویشی خلیج عمانی با مساحتی حدود ۰٬۱۸ میلیون هکتار بخشی از جنوب غرب و تمام سواحل جنوبی کشور را دربرمی گیرد.

نوسان حرارت در این ناحیه بسیار شدید است به نحوی که شدت حرارت تابستان در آن مشابه صحراهای آفریقا و سرمای زمستان آن از سرمای ناحیهٔ مدیترانه شدیدتر است. ناحیه زاگرس به جنگلهای بلوط غرب کشور گفته میشود. استان خراسان در این ناحیه از پوششهای گیاهی ایران قرار میگیرد. استان خراسان حدود ۱/۵ سطح کشور ایران را دارا است ولی ۱/۳ این استان را کویر و بیابان میپوشاند. بدین سبب ملی کردن جنگلها و مراتع و ملی کردن آبهای کشور سرمایههای طبیعی و ثروت ایران در برنامه دولت قرار گرفت. تعداد اندکی از درختان سوزنی برگ نیز در این جنگلها یافت میشوند. در سال ۱۳۶۲ با حفره ۱۱ حلقه چاه در دشت علیآباد آب شیرین به قم انتقال یافت. نمونههای ژنتیک یافت شده، مربوط به اسکلتهایی است که از ۱۲۰۰۰ سال تا ۱۴۰۰ سال پیش از میلاد در این نواحی بدست آمدهاست. تا ابتدای سال ۱۳۹۰ مبلغ ۸۵۰ میلیارد تومان برای پروژه آبرسانی به قم هزینه شده و پیشبینی میشود برای اتمام طرح به ۱۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز باشد. میدان گلخاری از میدانهای تحت مدیریت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است، که عملیات بهرهبرداری از آن توسط شرکت نفت و گاز گچساران انجام میشود.

از دی ۱۳۹۷ قطع درختان جنگلهای ارسباران افزایش یافتهاست و به صورت انبوه الوارهای قطع شده توسط ماشینهای باربر حمل میشود. ↑ «سکوت مسئولان منطقه دربرابر تجاوز به جنگلهای لردگان». در تقسیمات اقلیمهای ایران، سروستان در بین منطقه گرم و خشک و گرم ومرطوب ومنطقه سرد قرار گرفتهاست. به دلیل کمبود ذخایر آبی مناسب در ایران مرکزی لزوم مطالعات طرحهای انتقال آب بین حوزهای مطرح شد. بارندگیها ناشی از استقرار سیستم مدیترانه ای و دریای سیاه است، بارش سالانه بین ۴۰۰تا ۶۰۰میلیمتر است. تحقیقات انجام شده نشان میدهد که ژنوم کشاورزان نخستین در زاگرس ایران، و اردن و اسرائیل، پیشینیان اصلی مردمان آسیای جنوبی امروزی و نیز مردم اطراف دریای اژه را نمایندگی میکند. به انجام رساندند و سپس این فناوری را به دیگر نقاط جهان تسری دادند. طول خط لوله هشت اینچی انتقال نفت از سروستان به شیراز حدود ۱۱۰ کیلومتر برآورد شدهاست که شرکت نفت مناطق مرکزی، مسوولیت آن را بر عهده دارد.

᠎ این حادثه در ساعت ۳:۰۰ بهوقت ساعت رسمی ایران، روی داد و هیچ تلفات جانی در پی نداشت ولی باعث کنسلی پرواز لوفتهانزا شد. این روزها که همه خریداران چه از تهران و چه سایر شهرها، متمرکز بر روی خرید از میان پروژههای مسکونی منطقه ۲۲ شدهاند. منطقهای نوساز در تهران که دارای شهرکها، برجهای مدرن و پروژههای مسکونی جدید و مجهزی میباشد. پروژه زاگرس پروژه ای جدید این تعاونی است که به تازگی عضو گیری آن به اتمام رسیده است . همچنین برج زاگرس در بازار مسکن منطقه ۲۲ قابلیت نقد شدن بالایی دارد براحتی خرید و فروش آن انجام میشود. همچنین پروژه از راهنمائیهای دو گروه تخصصی در زمینه سیاستگذاری و پشتیبانی فنی داخلی بهره مند می گردد. خوب است که شما هم اگر قصد سرمایه گذاری موفقی را در این منطقه دارید، اقدام به خرید واحد مسکونی از پروژه زاگرس کنید. این پروژه در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در قالب برج ۲۸ طبقه درحال ساخت میباشد که شامل ۲ طبقه تجاری ۶ طبقه پارکینگ ۱ طبقه لابی و۱۹ طبقه مسکونی میباشد. متراژ زمینی که برای انجام پروژه زاگرس در نظر گرفته شده، در حدود ۷۰۰۰ متر مربع است که در این متراژ یک بلوک ۲۱ طبقه احداث شده است.

این پروژه زمینی به وسعت ۷۰۰۰ مترمربع دارد و از ۱۵ مترمربع تراکم تجاری و ۶۰ مترمربع مسکونی برای هر یک از اعضای خود تعاونی، برخوردار است. این تعاونی روزمه بسیار خوبی در منطقه ۲۲ تهران نیز برای خود ساخته است . به دلیل روزمه بسیار خوبی که این تعاونی در منطقه ۲۲ تهران دارد، در زمان عضو گیری هر پژوه از این تعاونی، عضو گیری به سرعت به پایان میرسد و عده زیادی خواهان خرید واحدهای این پروژه هستند. اجاره قالب وافل عموما برای سازه های کمتر از ۴ طبقه مناسب است ولی برای سازه های بیشتر از ۴ طبقه خرید قالب مقرون به صرفه تر خواهد بود. برج تریتیوم ۳ نیز در مروارید شهر و در ۱۳ طبقه احداث شده و مانند تریتیوم ۲ آخرین مراحل تکمیل و تجهیز واحدها را طی می کند و در شرف تحویل در ماه های آینده قرار دارد. قسمت شرقی پروژه تریتیوم وی آی پی شامل ۳ بلوک و قسمت غربی شامل ۶ بلوک ۱۱ طبقه مسکونی خواهد بود که در ادامه با جزییات بیشتر به شما عزیزان معرفی خواهد شد. درصورتی که این روند ادامه داشته باشد تا ۱۰ سال دیگر جنگلهای ارسباران محو خواهد شد.

این مسیر در رشته کوه زاگرس، بعدها در مسیر جاده ابریشم واقع میشود. سال ۹۸ و سال ۹۹ تعاونی ابنیه همت با سه پروژه زاگرس، برج الوند و برج البرز که گلچینی از بهترین موقعیت های دریاچه چیتگر است معرفی شد. اجرای رسمی طرح انتقال آب الیگودرز از شرق استان لرستان به برخی شهرهای مرکزی ایران و قم بهطور رسمی از سال ۱۳۸۲ آغاز شد که اجرای آن موجب انتقال سالانه ۱۸۱ میلیون متر مکعب آب از رودخانههای الیگودرز را به سد کوچری گلپایگان و تصفیهخانه آن شد. پس از افتتاح طرح از سوی استاندار و نماینده علی خامنهای در استان قم یک لوح تقدیر به محمود احمدینژاد اهدا و از تمبر یادبود افتتاح طرح انتقال آب به قم توسط وی رونمایی شد. اعضای این پروژه در تازه ترین نامه ای که برای استاندار کردستان و مسئولان نهادهای مرتبط نوشته اند، وعده بی سرانجام تحویل این پروژه در هفته دولت از سوی استاندار را یادآور شده اند و خواستار ورود دستگاه قضایی به این موضوع شده اند.

تیپ های متراژی هر برج تشکیل شده از واحد ۲۵/۱۳۲متری شرقی ۲ خواب رو به بلوار گلها ، ۷۰/۱۶۷ و ۹۵/۱۲۶ شرقی ۳خواب رو به گلها ، ۶۲/۱۴۲ شمالی ۳خواب ، ۱۴۹ متری و ۶۰/۱۴۹ و۴۸/۱۵۳ متری غربی ۳ خواب که هر ۳ واحد رو به محوطه باغ و فضای سبز قرار دارند. خرید و فروش واحدهای پروژه زاگرس بصورت امتیازی بوده و هر دفترچه بصورت قطعی در دفتر تعاونی ابنیه همت نقل و انتقال میابد. پروژه زاگرس دریاچه چیتگر یکی از پروژه های در حال ساخت در شرکت مورد اعتماد ابنیه همت میباشد، که فعلا در مرحلهی گود برداری است. اشاره نمود. در نهایت باید بگوییم که پروژه زاگرس از تعاونی ابنیه همت، در قالب یک برج تجاری و مسکونی میباشد که توانسته با معیارهای خوبی همچون دسترسی عالی، خوش آب و هوا بودن، نزدیکی به دریاچه چیتگر و موقعیت مکانی منحصر به فرد، فروش بسیاری را در منطقه ۲۲ تهران به خودش اختصاص دهد. از مشخصات پروژه زاگرس میتوان گفت که یک برج تجاری مسکونی بوده و دارای شرایط خوبی برای سرمایه گذاری و جذب مشتری است. تعاونی ابنیه همت از با سابقه ترین و معروف ترین تعاونی های ساخت و ساز مسکن، در منطقه ۲۲ تهران است. این محدوده تقریباً تمامی استان چهارمحالوبختیاری، مناطق وسیعی از استان کهگیلویه و بویراحمد، قسمت اعظم اقلید و مرودشت در استان فارس و سمیرم در استان اصفهان را در بر میگیرد. طول خط لوله هشت اینچی انتقال نفت از سروستان به شیراز حدود ۱۱۰ کیلومتر برآورد شدهاست که شرکت نفت مناطق مرکزی، مسوولیت آن را بر عهده دارد. از مزایای عالی پروژه زاگرس قدرالسهم تجاری آن است که قطعا سرمایه گزاری در آن ارزش افزوده بیشتری را برای سرمایه گزاران فراهم خواهد کرد . این تپه باستانی، در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۳۹۸۵ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. محدوده شهرک مروارید شهر یکی از پر پتانسیل ترین مناطق تهران به شمار میرود و پروژه های بسیار زیادی در این منطقه در حال ساخت میباشد.این منطقه بدلیل گستردگی،آب و هوای عالی و دسترسی به مترو و مراکز خرید آینده بسیار درخشانی خواهد داشت.پروژه نیکان هم یکی از پروژه های خوشنام در این منطقه میباشد که توسط تعاونی اجرای دقیق با رزومه بسیار قابل قبول در حال ساخت است.از مزیت های این پروژه این است که این پروژه به اصطلاح از آب و گل درآمده و با دریافت مجوزات و اتمام گودبرداری اماده شروع پرقدرت خود میباشد.

این پروژه، ضمن تقویت مناطق حفاظت شده، حفاظت از تنوع زیستی را در هشت روستای پایلوت در منطقه به نمایش گذاشته و ساز و کارهایی در جهت تسهیل اشاعه آموزههای کسب شده و رویکردهای روستایی موفق در دیگر مناطق ایجاد می نماید. پروژه های تریتیوم جزو بهترین و لوکس ترین برج های منطقه ۲۲ می باشند که توسط شرکت نیکان سازه طراحی و پیاده سازی شده اند. عملیات اجرایی پروژه زاگرس ( لکسون ۲ ) در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱ آغاز شده و اکنون (۱۴۰۱/۹/۱) تست خاک انجام شده و از هفته های آتی گودبرداری آن آغاز میشود و تاریخ تحویل ۱۴۰۵/۶/۱ میباشد. پروژه در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱ آغاز شده و اکنون (۱۴۰۱/۹/۱) تست خاک انجام شده و از هفته های آتی گودبرداری آن آغاز میشود و تاریخ تحویل ۱۴۰۵/۶/۱ میباشد. مهمترین نکته در مورد یک پروژه در حال ساخت اسنادو مدارک زمین پروژه زاگرس و مالکیت آن است و اگر به صورت مشارکتی احداث خواهد شد ، زمین متعلق به چه تعاونی یا ارگانی است وسازنده چه شرکتی است؟ توجه داشته باشید امکانات اعلامی از سوی هر تعاونی منوط به مکتوب بودن در قرارداد فی ما بین می باشد.

از پروژه های موفق تعاونی مسکن ابنیه همت می توان به پروژه بینظیر لکسون ، پروزه فرزانگان ، البرز و پروژه الوند اشاره نمود که با استقبال بسیار خوبی روبرو شده اند . پروژه زاگرس با کاربری تجاری – مسکونی توسط شرکت تعاونی مسکن توسعه ابنیه همت و در بهترین موقعیت مکانی یعنی منطقه ۲۲ واقع در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و مجتمع تجاری – تفریحی بام لند استارت زده شده است . تعاونی ابنیه همت علاوه بر پروژه زاگرس، پروژه البرز و الوند را نیز در حال اجرا دارد و از آنجایی که این سه پروژه در مرحله آغازین می باشند موارد مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشد. همانطور که گفته شد کارفرما و سازنده پروژه عظیم زاگرس ، تعاونی عمرانی ابنیه همت است . علت مشخص نبودن متراژ و تعداد واحدها این است که تعاونی در انتظار تایید نهایی شهرداری میباشد. دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، بام لند از مجتمعهای تفریحی و تجاری در نزدیکی این پروژه میباشد. پروژه فواید متعدد دیگری را در بخشهای مدیریت منابع طبیعی، حمایت از محیط زیست و همچنین توسعه اجتماعی- اقتصادی کشور به همراه خواهد داشت.

این پروژه که تاکنون با اقبال و استقبال بسیار خوبی همراه بوده است توسط تعاونی ابنیه همت مدیریت شده و به سبب موقعیت مکانی خاص پروژه، اعتبار بالای تعاونی و شرایط طراحی و ساخت مجموعه گزینه ای معقول و مناسب برای سرمایه گذاری در بازار مسکن می باشد. از دیگر پروژه های سازنده (ابنیه همت) میتوان به پروژههای لکسون ۱، البرز، آسمان آبی، فرزانگان و… شغل اصلی مردم بزنوید دامداری و کشاورزی است هرچند امروزه تعدادای از این مردم در پروژه سد رودبار مشغول به کار شدهاند. بایگانیشده از اصلی در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۰. بایگانیشده از اصلی در ۵ اکتبر ۲۰۱۸. مسئولین این پروژه نیکلاس کنراد از آلمان و محسن زیدی از دانشگاه توبینگن میباشند. این ناحیه با مساحتی حدود ۱/۶ میلیون هکتار از کیلومتر ۲۵ پیرانشهر به سردشت در استان آذربایجان غربی شروع و به شهرستان فیروزآباد فارس ختم میشود. همچنین به لحاظ وسعت پایتخت و جمعیت روزافزون آن ،این منطقه از مناطق نوپا و هارو به توسعه است. از اینرو درصورت تغییر آب و هوای منطقه، گونه ها و اکوسیستم ها قابلیت تطابق بیشتری داشته و می توانند در این شبکه ارتباطی به مناطق آب و هوایی جدید و یا مناطق مرتفع مهاجرت نمایند.| در مورد دسترسی این برج به اتوبانهای اصلی تهران میتوان به دسترسی راحت آن به اتوبان حکیم، اتوبان شهید فهمیده، اتوبان همت و آزادگان شمال و جنوب اشاره کرد. شرکت ابنیه همت با استفاده از مهندسین خبره و بهترین متریال سعی در ساخت آپارتمان هایی با بالاترین سطح پایداری دارد. اجرای پروژه های تأسیساتی و خدماتی و نظایر آن بدون محدودیت به فعالیت خاص، مستقل و یا با استفاده از خدمات موسسات تخصصی و پیمانکاری ذیربط با رعایت ضوابط قانونی و قراردادهای منعقده با منابع واگذارنده زمین، سرمایه گذاران، متقاضیان و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شرکت.این تعاونی با روزمرگی درخشان خود یکی از معروف ترین تعاونی های منطقه ۲۲ می باشد. تعاونی ابنیه همت طی اطلاعیه شماره ۲ سال ۱۴۰۰ خطاب به اعضای پروژه زاگرس، استقلال و جداسازی بخش مسکونی و تجاری زاگرس را اعلام نمود، که متن اطلاعیه به شرح ذیل می باشد. بدینوسیله به استحضار اعضای محترم پروژه زاگرس می رساند با توجه به نزدیکی شروع عملیات ساخت پروژه و اینکه نقشه های پروژه در دست اصلاح و تکمیل می باشد و بر اساس استقلال بخش تجاری و مسکونی پروژه به منظور بهبود شرایط تامین مالی ساخت و اجرای پروژه و ایجاد گزینه انتخاب برای اعضا برای ادامه عضویت در بخش های مسکونی یا تجاری ، طرح جداسازی و تفکیک امتیاز پروژه و دفترچه عضویت پروژه به دو بخش تجاری و مسکونی در دست اقدام می باشد که پس از نهایی شدن آن، اعلام مقتضی برای تبدیل قرارداد عضویت فعلی به دفترچه عضویت های جدید مسکونی و تجاری بصورت مستقل اطلاع رسانی می گردد.

این پروژه در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد و بر اساس قراردادهای منعقد شده با کارفرمایان، پروژه به صورت کلید در دست اجرا میشود بر اساس برنامه پیشبینی شده برای اجرای این طرح برای شروع کار، دکل مخصوص حفاری در این منطقه استقرار یافتهاست. موکد بر اینکه اعضای بدهکار، لازم است در اسرع وقت نسبت به پرداخت و تعیین تکلیف بدهی خود به تعاونی اقدام نمایند. لذا از اعضای مذکور دعوت می گردد جهت پرداخت بدهی خود به روش فوق تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ به دفتر سهام تعاونی واقع در پروژه لکسون مراجعه نمایند. طرح پروژه و سازه ای بنام زاگرس در منطقه ۲۲ تهران (شهرک راه آهن) یک فرصت ایده آل برای فعالان ملکی و سرمایه گذاران و خریداران است. علیمحمد احمدی نماینده مجلس ششم الیگودرز اعلام کرده بود: هدف این طرح آب آشامیدن مردم قم نیست و هدف آن کشاورزی منطقه گلپایگان میباشد. فرودگاه نهایتاً در روزهای آخر دولت محمد خاتمی نیمهکاره افتتاح و نگهداری آن با مصوبهٔ مجلس هفتم به شش شرکت ایرانی واگذار شد.

تهیه زمین با کاربری مناسب از منابع مجاز به منظور احداث ابنیه و فعالیتهای ساختمانی عمرانی در زمینه ساخت اماکن تجاری، اداری، آموزشی، مذهبی، درمانی، ورزشی، شهرک سازی، راه سازی، پل سازی، سدسازی، معماری، ایجاد نیروگاه، ابنیه های سبک و سنگین و … خاستگاه کشاورزی در جهان در دو ناحیه در آسیای غربی قرار دارد. یکی از دلایل شاداب بودن مردم کشورهای جهان طبیعت سرسبز آنهاست. یکی از بزرگترین مزیت های خرید خانه در منطقه ۲۲ تهران، هوای تازه و امکان زندگی در آپارتمان های شیک و مقرون به صرفه است. در این قسمت با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در خصوص شرایط و نحوه خرید برج زاگرس را به دست آورید. با توجه به پرداخت اقساط سال ۱۴۰۱ توسط اعضا پروژه، واریزی به روز هر سهم پروژه زاگرس تا پایان دی ماه ۱۴۰۱، مبلغ ۱٫۲۷۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد. پروژه مسکونی زاگرس (لکسون ۲) دارای دو کاربری مسکونی و تجاری بوده و در رینگ دوم دریاچه چیتگر و در لوکیشنی بی نظیر با دسترسی عالی به تمام امکانات قرار گرفته است. در حال حاضر اعضای محترمی که به تعاونی بدهکار می باشند در صورت تمایل به نگهداری صرفا بخش مسکونی امتیاز پروژه می توانند با واگذاری و انتقال تراکم تجاری امتیاز پروژه مسکونی زاگرس به تعاونی نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند.

ثبت نام از اعضا به صورت امتیاز پروژه انجام گرفنه است که هر امتیاز دارای ۶۰ متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر مربع تراکم مفید تجاری می باشد. درمورد روال خریدوفروش پروژه زاگرس ابنیه همت باید به این نکته اشاره کرد که این پروژه نیز مانند تمامی پروژههایی که در منطقۀ ۲۲ عملیاتی شدهاست، بهصورت امتیاز و واریزی بوده و نقل و انتقال قطعی در دفتر تعاونی و بهطور قطعی انجام میگیرد. نقل و انتقال پروژه های این تعاونی به صورت انتقال قطعی و در دفتر تعاونی صورت میگیرد. به گفتهٔ راجر متیو، مسئول تیم پروژه باستانشناسی زاگرس مرکزی در ایران، این دو گروه مردم، در فاصله دو هزار کیلومتری از یکدیگر، مستقلاً از نقش خود به مثابه شکارچی-جمعآوریکننده در مرحله پیش از دوره نوسنگی، جداگانه و مستقل از یکدیگر رشد کردهاند و با انقلاب نوسنگی، به کشاورزی، اهلیگری و یکجانشینی پرداختهاند. طبق پیش پروانه صادر شده، پروژه دارای تراکم تجاری-مسکونی بوده و متراژ عرصه زمین ۷۰۰۰ متر مربع می باشد. پروژه برج باغ تریتیوم VIP با شرایط بسیار عالی به سرمایه گذاران و خریداران محترم و با ۳ شکل پرداخت مختلف عرضه خواهد شد.این پروژه پیشنهاد اصلی ما برای سرمایه گذاری در منطقه رو به توسعه و پیشرفت ۲۲ است و قطعا ارزش افزوده خوبی همانند دیگر پروژه های شرکت نیکان سازه سدید برای خریداران خواهد داشت. اطلاعات رسیده از سوی مسوولان و کارشناسان درگیر پروژه در استان کهگیلویهوبویراحمد، از اعلام رسمی و هشدار برای آبگیری سد چمشیر حکایت دارد؛ به نظر میآید قرار است در هفتههای آتی «ابراهیم رییسی» به این استان سفر کند و آبگیری سد را هم کلید بزند. پارک آبشار و پارک جوانمردان همچنین برای رسیدن به دریاچه چیتگر و مجموعه بام لند و استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی این مجموعه ها کافیست ۱۰ دقیقه پیاده روی کرده و از امکانات لازم این مجموعه های تفریحی و ورزشی استفاده کنید. در ابتدای این نشست «محمد محضرنیا» مجری طرح سد و نیروگاه گفت: «برخی افراد خاص با ارایه اطلاعات ناقص و نادرست در زمینه طرح سد چمشیر، درحال تشویق اذهان عمومی هستند و حتی ابهاماتی نادرست برای مسوولان به وجود آوردهاند.» او درباره جزییات این پروژه هم گفت: «سد و نیروگاه چمشیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر گچساران در استان کهگیلویهوبویراحمد و روی رودخانه زهره در دست ساخت است.

درست در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی گچساران در استان کهگیلویهوبویراحمد و پیش از پیوستن رودخانه خیرآباد به رودخانه زهره و در نزدیکی محلی به نام تنگه چمشیر، پنجمین سد بزرگ ایران به نام چمشیر ساخته شده و حالا در انتظار بهرهبرداری و آبگیری است. این پروژه با توجه به مدیریت مجرب و کارآزموده، شرکت تعاونی ابنیه همت در حال پیشرفت است. پیش از پرداختن به انتقادات کارشناسان و همچنین پاسخ مسوولان پروژه که در نشست خبری دیروز صبح مسوولان سازمان آب و نیرو و همچنین مجریان پروژه سد چمشیر مطرح شد، نگاهی به اخبار این پروژه در استان کهگیلویهوبویراحمد حائز نکات مهمی است. این سد با ۹۵ درصد پیشرفت، با ارتفاع ۱۵۱ متر از تراز پی بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی ایران بوده که دارای مخزن ۲.۳ میلیارد مکعب، دریاچهای به طول ۴۸ کیلومتر و مساحت دریاچه ۵۱ کیلومتر مربع در تراز نرمال است. کبنا ؛روزنامه اعتماد نوشت: «گیسو تمشکی، سایه سیبی، دختر گندم»؛ این مصرع آغازین شعری از «یاسر اکبری» شاعر گچسارانی است که گفته میشود آن را برای رودخانه «زهره» سروده یا دستکم در شعرش از پیچوتاب و ناز و کرشمه عروس زاگرس برای تشبیه کمک گرفته است. این کارشناسان اعلام کردند که در محل پروژه، شرایط برای آبگیری فراهم شده و هشدارهای لازم به مردم محلی هم داده شده است.

پاسخ مسوولان وزارت نیرو و مجریان پروژه، اما به شکل دیگری است؛ آنها میگویند این وزارتخانه در تمام سالهای گذشته در جریان این پروژه بوده و چندین صورتجلسه مشترک هم امضا کرده، اما به ناگه و در اینروزها موضع خود را تغییر داده است. از جمله امکانات مشترک این پروژه می توان به لابی بزرگ و مجلل با شیفت و لابی ۲۴ ساعته، انبار، سالن اجتماعات و پارکینگ مجزا برای هر واحد و همچنین پارکینگ مجزا برای طبقات مسکونی و تجاری اشاره کرد که پس از پیشرفت از مراحل ساخت این پروژه، امکانات و سایر جزئیات آن نیز مشخص خواهد شد. در نشست خبری دیروز یکی از کارشناسان این پروژه در این باره موضوع توضیحات مفصلی را ارایه کرد و گفت: «نامههای سال ۷۴ وزیر نیروی وقت به وزیر نفت موجود است و نهایتا در ۲۵/۱/۷۸ جلسهای در گچساران با حضور وزارت نفت برگزار شد که صورتجلسه آن موجود است. شرکت سازنده برج های تریتیوم وی آی پی شرکت نیکان سازه سدید می باشد که با ساخت پروژه های برند تریتیوم تبدیل به نامی پرآوازه و بهترین شرکت از معدود شرکت های ساختمانی خصوصی که در منطقه۲۲ فعال هستند تبدیل شده است. خدمت سرمایه گزاران عزیز لازم به ذکر است که پروژه های در حال ساخت در این منطقه باید دارای چند ویژگی باشند تا جزو گزینه های شما برای سرمایه گزاری قرار بگیرند .

طبق اعلام تعاونی و اطلاعات مندرج در دفترچه قرارداد نهایتا تحویل پروژه زاگرس ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ میباشد و تعاونی متعهد شده است که از این زمان تا ۲۴ماه بعد کلیه کارهای دریافت سند را برای اعضا انجام دهد. اگرچه مسوولان کشوری اصرار بر پاسخ به نقدها دارند و میگویند برای هر پرسشی، پاسخ منطقی و معقول در چنته دارند، اما در استان محل آبگیری سد، ماجرا به شیوهای دیگر در جریان است. آنچه در این سالها از زبان کارشناسان محیطزیست درباره این پروژه شنیدیم، اما تماما نقد است و میگویند خسارتی که قرار است بر منطقه تحمیل شود، دستکمی از نتایج سد گتوند نخواهد داشت. این توضیحات درحالی است که برخی کارشناسان و مهندسان مشغولبهکار در پروژه سد چمشیر در محل پروژه، تایید کردند که نامههایی مبنی بر آبگیری پروژه طی روزها و هفتههای آتی دریافت کردهاند. این، اما همه حاشیهها و چالشهای این سد نیست؛ ماجرای آن با وزارت نفت یک طرف و در سمت برجستهتر، نقش سازمان محیطزیست در این پروژه است.| درخت بلوط یا کلخنگ هم خانه شما را زیباتر می کند. از قدیم تا حالا خانه های که درخت و فضای سبز دارند قیمت بالاتری نیز دارند اگر در مناطق زاگرس زندگی می کنید درخت بلوطی در خانه شما باشد. همین الان هم عده ای هستند که برای چند کیسه زغال که ارزش اقتصادی آن شاید کمتر از یک میلیون باشد درختی بلوط چند صد ساله ای را قطع می کنند که اگر بشر با تمامی علم و دانشی که دارد و میلیارد ها دلار هزینه کند نمی توان آن درخت را در طی ۲۰ یا ۳۰ سال جایگزین کنند. بخاطر گران شدن علوفه دام این روزها مردم زاگرس از میوه درخت بلوط به جای جو و سایر مواد غذایی حیوانات استفاده می کنند. حتی تا همین چند دهه پیش که مردمان زاگرس نشین و مناطق کوهستانی بخاطر عدم دسترسی به امکانات پزشکی مدرن از بلوط به عنوان دارو برای درمان بعضی از بیماری ها استفاده می کردند. زاگرس ابنیه از نظر امکانات تجاری و تفریحی به پارک جنگلی چیتگر، ایرانمال و دریاچه چیتگر دسترسی دارد.

برنامههای گستردهای دربارهٔ زنده کردن دوباره منابع جنگلی و حفاظت خاک و مهار کردن شنهای روان و جلوگیری از پرشدن مخزنهای سدها، جلوگیری از پیشرفت کویر و واپس راندن آن از راه نهال کاری کویری در ایران پیاده شد. بدون آنکه برای جلوگیری از آن کاری شود. بدون شک همان درخت ارزش خانه شما را تا ۱۵ درصد بالاتر می برد. همچنین در این پروژه بدون ایجاد تغییر در اکوسیستم کوهستان، از تنوع زیستی در محدوده وسیعی حفاظت گردیده و زیستگاههایی در کل منطقه حفاظت شده برای تعداد کثیری از گونه ها ایجاد می گردد. مناطقی که ما الان به عنوان شهر یا روستا در آنها زندگی می کنیم سرزمین هایی که ما از آنها به عنوان زمین کشاورزی و ویلا استفاده می کنیم تا همین ۱۰۰ سال پیش محل زندگی گونه های مختلف حیوانی مثل بز کوهی بودند. انسان خود را برترین مخلوق خدا می داند استفاده از حیوانات را به عنوان زنجیره غذایی حق خود می داند و تا جایی پیش رفته که سیر کردن شکم خود را به نابودی گونه های حیوانی و گیاهی ترجیح می دهد. من توصیه میکنم اگر علاقمند به حیوانات و پرندگان هستید به جای اینکه آنها را در خانه زندانی کنید به طبیعت بروید برای آنها درخت بکارید.حیوان جایی زندگی می کند که درخت و پوشش گیاهی باشد.

حتی اگر در مناطق گرم و خشک مثل خوزستان زندگی می کنید دامنه های زاگرس بهترین نقطه برای ایجاد جنگل های بلوط هستند که در ۴ فصل ساز به منطقه شما زیبایی می بخشند. در طی چند سال اخیر شاهد شکل گیری بازار خرید فروش بلوط و حتی صادرات آن به کشورهای منطقه بوده ایم. یا مورد دیگر کلخنگ یکی دیگر از اعضای خانواده بلوط که ارزش اقتصادی بازار آن میلیاردها تومان در سال می باشد. در مجموع این پروژه با برخورداری از ۱۵ متر مربع بخش تجاری و ۶۰ متر مربع بخش مسکونی، به یکی از پروژه های پرطرفدار در حال ساخت تبدیل شده است که موجب شده افراد زیادی خواهان خرید آن باشند. از آن جهت که زاگرس در یکی از بهترین نقاط منطقه ۲۲ قرار دارد از قیمت زمین تراکم بالایی برخوردار است. پروژه نیکان در محدوده مروارید شهر جنوبی واقع شده است. پروژه زاگرس در کجا واقع شدهاست؟ این پروژه با توجه به مدیریت مجرب و کارآزموده، شرکت تعاونی ابنیه همت در حال پیشرفت است.

نیز دومین پروژه این شرکت در مروارید شهر است که در مرحله اسکلت و ساخت طبقات قرار دارد. برج تریتیوم ۲ در شمال دریاچه زیبای چیتگر و بزرگراه خرازی در لوکیشنی دنج و آرام در ۲۰ طبقه احداث شده و در آخرین مراحل تکمیل و تجهیز واحدها و در شرف تحویل قرار دارد. پروژه زاگرس چیتگر از پروژه های مسکونی – تجاری منطقه ۲۲ می باشد. ۱۱. چون درختان بلوط را قطع و نابود می کنیم! اینکه چون ما عامل اصلی نابودی درختان بلوط هستیم. وظیفه ما فقط کاشت درخت نیست بلکه باید جنگل های طبیعی را از خطر نابودی نجات دهیم. پس ما وظیفه داریم ضمن جلوگیری از قطع شدن درختان بیشتر، با کاشتن درخت بلوط جدید خسارت های وارد شده به طبیعت را جبران کنیم. چرا که گوسفند و بز از برگ و میوه درختان بلوط به عنوان منبع غذایی استفاده می کنند.هر چند همین دامداران به گله هایشان بزرگترین عامل نابودی و جلوگیری از رشد و رویش درخت جدید بلوط هستند. هچنین شایان ذکر است که قیمت امتیاز پروژه زاگرس ابنیه همت مناسب و بهصرفه است از آن جهت که تعاونی ابنیه همت هنگام خرید اسکلت موردنیاز برای پروژه زاگرس اقدام به دریافت وام کرد که این امر توانست تا حد بسیار زیادی در جلوگیری از بالا رفتن هزینهها مؤثر باشد به طوری که افزایش قیمتی که میتوانست در اثر افزایش قیمت آهن رخ دهد، برای این پروژه پیش نیامده و اقساط وام نیز بهطور کامل تسویه و پرداخت شد.| این این امر بسته به دیرکرد و زمان تأخیری در تحویل پروژه، بررسی خواهد شد. با توجه به ارقامی که جهت پروژه زاگرس پرداخت می شود و با بررسی املاک تجاری آماده در اطراف پروژه زاگرس قطعا سرمایه گزاران محترم تصدیق خواهند کرد که پروژه زاگرس مهیای سود آوری عالی در آینده خواهد بود. دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، بام لند از مجتمعهای تفریحی و تجاری در نزدیکی این پروژه میباشد. از دیگر نقاط قوت پروژه نیکان نزدیکی به ایران مال، دریاچه چیتگر و شهربازی می باشد. جمعیت آناتولی به اروپای غربی، جمعیت اردن و اسرائیل به شرق آفریقا و مردمان ایران به استپهای روسیه و قزاقستان و از آنجا به جنوب آسیا مهاجرت کردهاند. یافتههای تیم تحقیقاتی، نشانگر تفاوتهای متمایز و برجسته، بین گروه مردمان ایران در دامنههای زاگرس و مردمان گروه دوم در اسرائیل و اردن است. اجرای رسمی طرح انتقال آب الیگودرز از شرق استان لرستان به برخی شهرهای مرکزی ایران و قم بهطور رسمی از سال ۱۳۸۲ آغاز شد که اجرای آن موجب انتقال سالانه ۱۸۱ میلیون متر مکعب آب از رودخانههای الیگودرز را به سد کوچری گلپایگان و تصفیهخانه آن شد. ایران در بین ۵۶ کشور دارای جنگل در جهان مقام چهل و پنجم را دارا میباشد.

خاستگاه کشاورزی در جهان در دو ناحیه در آسیای غربی قرار دارد. لازم به ذکر است که این پروژه هم اکنون در مرحله گودبرداری می باشد و به دلیل موقعیت مکانی بسیار عالی از پروژه زاگرس استقبال خوبی صورت گرفته است . از معتبرترین تعاونی ها در منطقه۲۲ ، شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت است که بیش از یک دهه از تاسیس آن می گذرد و در این مدت این تعاونی رزومه ای پر بار و درخشان را برای خود مهیا کرده است. محدوده شهرک مروارید شهر یکی از پر پتانسیل ترین مناطق تهران به شمار میرود و پروژه های بسیار زیادی در این منطقه در حال ساخت میباشد.این منطقه بدلیل گستردگی،آب و هوای عالی و دسترسی به مترو و مراکز خرید آینده بسیار درخشانی خواهد داشت.پروژه نیکان هم یکی از پروژه های خوشنام در این منطقه میباشد که توسط تعاونی اجرای دقیق با رزومه بسیار قابل قبول در حال ساخت است.از مزیت های این پروژه این است که این پروژه به اصطلاح از آب و گل درآمده و با دریافت مجوزات و اتمام گودبرداری اماده شروع پرقدرت خود میباشد. پروژه زاگرس با موقعیت جغرافیایی عالی در چند قدمی دریاچه چیتگر و باملند قرار دارد وبرای کسانی که خواهان سرمایه گزاری در برج های نزدیک دریاچه هستند بهترین گزینه به شمار می رود . This a rt᠎icle has

زمین پروژه تریتیوم VIP معلق به سازمان دارایی می باشد که برج تریتیوم VIP با مشارکت شرکت نیکان سازه سدید اجرا و ساخته خواهد شد. برج های تریتیوم ۱ در غرب دریاچه چیتگر شامل ۲ بلوک ۲۶ طبقه با مشاعاتی کامل و فول امکانات ،احداث و تحویل مالکین محترم شده و هم اکنون قابل سکونت است. از پروژه های مسکونی این تعاونی ، برج تجاری مسکونی فرزانگان در منطقه کوهک است که از بهترین و مدرن ترین برج های این منطقه با کامل ترین مشاعات است که به بهره برداری رسیده و تحویل مالکین محترم شده است . شرکت تعاونی میکن توسعه ابنیه همت این باز پروژه ای جدید با کاربری تجاری مسکونی به نام پروژه زاگرس در بهترین موقعیت مکانی منطقه ۲۲ واقع در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و مجتمع تجاری تفریحی باملند شروع به ثبت نام کرده است . مشخصات عمومی؛ پروژه مسکونی،تجاری زاگرس در زمینی با موقعیت تجاری مسکونی با پلاک ثبتی ۱۲۵۳۸/۱۸۶۳ و ۱۳۶۲۰/۱۸۶۳ با متراژ عرصه ۷۰۰۰ متر و دارای پیش پروانه صادرشده به نشانی؛ منطقه۲۲ تهران، ضلع شرقی دریاچه چیتگر، مجاورت محور چهارباغ واقع شده است.
قیمت و شرایط پرداخت؛ مبلغ واریزی جهت زمین و اخذ پروانه پروژه زاگرس برای هر سهم سه دانگی مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان می باشد که به صورت زیر از اعضا دریافت می گردد. هر دفترچه ۳ دانگی پروژه زاگرس شامل ۶۰ متر قدرالسهم مسکونی و ۱۵ متر قدرالسهم تجاری میباشد که به صورت جداگانه هم به فروش میرسد. پروژه زاگرس یک پروژه مسکونی تجاری بوده که توسط تعاونی مسکن ابنیه همت ، یکی از تعاونی مسکن های خوشنام ، با رزومه و معتبر منطقه ۲۲ در حال اجرا و تجهیز کارگاه می باشد. بیشترین پراکندگی واحدهای مسکونی در این منطقه به صورت برج های مسکونی بلند مرتبه بوده و آپارتمانها در برج ها بیشترین درخواست را برای سرمایه گزاران در این منطقه دارد. لابی در ساختمان ها و برج ها با توجه به فراوانی تردد هایی که در این فضا انجام می شود اهمیت فراوانی دارد.در پروژه برج باغ تریتیوم vip که شامل ۹ بلوک مجزا است هر بلوک دارای لابی مجزا و لوکس با ارتفاع سقف بلند با طراحی منحصر برای هر بلوک دیزاین خواهد شد.لابی هر بلوک با مساحت متفاوت با دو فضای مجزای مبله شده دلباز مواجه هستیم که توسط فضای اختصاص یافته به لابی من از هم جدا می شوند.

در صورتیکه امکان خرید چند امتیاز توسط یک عضو فراهم نباشد (امکان مالی برای خریدار فراهم نباشد)، تعاونی هر واحد را به صورت مشاعی به چند عضو واگذار خواهد نمود. بنابراین مشاهده می شود که پروژه دارای شرایط بسیار ساده و با پیش پرداخت بسیار کم است و فرصت طلایی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند؛ چرا که شما می توانید با کمترین هزینه و پرداخت اقساطی صاحب یک واحد مسکونی در پروژه تریتیوم ۴ شوید. شرایط بسیار خوب آب و هوایی منطقه ۲۲، این منطقه را به بهترین مکان برای ساخت و سازهای جدید تبدیل کرده است. البته این مورد را مد نظر داشته باشید که با توجه به متراژهای نهایی، ملاک تحویل هر واحد به خریدار امتیاز، خرید تمام امتیازات مربوط به هر واحد می باشد (یعنی خرید چند امتیاز به اندازه متراژ واحد مورد نظر جهت تحویل گرفتن آن واحد نیاز است). از این به بعد نمک است که مهمان زمینهای کشاورزی منطقه خواهد شد.» انتقادات، اما به همین چند مورد خلاصه نمیشود و کارشناسان چند مساله زیستمحیطی برجسته دیگر را هم عنوان میکنند؛ گفته میشود که این سد ۵۰۰ هکتار از جنگلها و بوتهزارهای حاشیه زهره و پاییندست این سد را نابود خواهد کرد، باعث افزایش و شدتگرفتن ریزگردها در پاییندست این سد و همچنین ایجاد گاز گلخانهای متان خواهد شد.
کامنت ها را که دارم مرور میکنم، از چند ماه قبل فرموده اید که در آینده نزدیگ گودبرداری انجام خواهد شد ولی داریم میبینیم هنوز خبری از گودبرداری نیست و همین مورد باعث شک و تردید بنده در خرید این پروژه شده است. سنگنگاشته(گیاهی) (به انگلیسی: phytolith)ها و ماکروفسیلهای گیاهی یافت شده، حاکی از استفادهٔ انسان از منابع گیاهی در این دو تپه است. درخت بلوط از دوران شکل گیری تا به امروز نقش مهمی در زنجیره غذایی انسان و حیوان داشته است. در حال حاضر به دلیل اینکه تعاونی در حال عضو گیری می باشد، اطلاعات مربوط به متراژ واحد ها و تعداد بلوک های این پروژه از جانب تعاونی اعلام نشده است. پروژه تریتیوم ۴ در دریاچه چیتگر به دلیل امکانات مهم و ارزشمندی که در اختیار ساکنانش قرار می دهد در سراسر شهر تهران شناخته شده است. گزینه دوم که دریاچه چیتگر برای پروژه های سرمایه گذاری مناسب است، پروژه عاشقانه حکیم نام دارد که می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران مناسب باشد؛ زیرا واحدهای پروژه عاشقانه حکیم دارای ۴ نوع مختلف هستند و برای هر واحد شرایط خاصی تعیین شده است تا همه سرمایه گذاران این فرصت را داشته باشند که خرید واحد در پروژه رومنس حکیم.

از آنجایی که بسیاری از پروژه های در دست اجرا در منطقه ۲۲ شرایط خاصی را برای پیش خریداران در نظر گرفته اند، می توانید با حداقل بودجه نسبت به پیش خرید واحدهای مسکونی در این منطقه اقدام کنید. برای می توانید از طریق لینک مربوطه اقدام کنید یا با تماس بگیرید. با توجه به گستردگی واحدهای موجود در این پروژه، می توان واحدی را که متناسب با بودجه خود است انتخاب کرده و با کمترین هزینه در آن سرمایه گذاری کرد. پیشنهاد ساخت این فرودگاه به سال ۱۳۴۶ و پیشنهاد سازمان ایکائو جهت ساخت فرودگاهی مجهز برای استفاده از توان ترانزیتی ایران بین اروپا و آسیا بازمیگردد. مبلغ قرارداد ساخت در تمامی پروژه های تعاونی ساز یکسان بوده و به متریال و سازه ای که سازنده استفاده می کند بستگی دارد. همچنین برای رسیدن به دریاچه چیتگر و مجموعه بام لند و استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی این مجموعه ها تنها کافی است ۱۰ دقیقه راه را پیاده طی کنید و از امکانات این مجموعه های تفریحی و ورزشی استفاده لازم را ببرید.

اگر می خواهید در پروژه چیتگر سرمایه گذاری کنید و بودجه کمی دارید، پیش خرید واحدهای مسکونی ۵۰، ۶۰ و ۷۰ متری ۳ سوراخ یا ۶ سوراخ در پروژه یاران می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. برخورداری از چشم انداز زیبای دریاچه ( در فاصله ۷۰۰ متری) و مجاورت آن با مراکز تفریحی و تجاری چون بام لند، پارک جنگلی چیتگر، و همچنین دسترسی آسان به اتوبان های همت، حکیم، آزادگان شمال و جنوب و اتوبان شهید فهمیده از جمله انگیزه های اصلی خریداران برای انتخاب این برج است. از نکات بارز این واحدها پنت هاوس های ۲۲۴ متری برای علاقه مندان و زندگی لوکس برای همه می باشد. ۳ نوع واحد مسکونی تریتیوم ۴ شامل ۱۲۴، ۱۳۸ و ۲۲۴ متر مربع در منطقه ۲۲ وجود دارد. پروژه دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم پروژه تریتیوم ۴ در منطقه ۲۲ است. پروژه های مطمئن برای سرمایه گذاری در چیتگر مانند پروژه تریتیوم را در ادامه معرفی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید. افراد با بودجه ۲۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومانی می توانند مرحله اولیه پیش خرید واحدها را در طرح یاران پشت سر بگذارند و سرمایه گذاری مطمئن را در منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر تهران تجربه کنند.

زمین این پروژه ۷۰۰۰ متر مربع میباشد و شامل ۲۱ طبقه میباشد و تحویل آن در سال ۱۴۰۵ میباشد که ضرر و زیان ۱۲ درصدی در صورت تاخیر در تحویل واحدها در قرارداد ذکر شده است . چون این پروژه توسط معتبرترین تعاونی منطقه ۲۲ تهران در حال ساخت است و از نظر موقعیت مکانی،بسیار نزدیک به دریاچه چیتگر میباشد. برای پی بردن به نقش بلوط در شکل گیری جاذبه های گردشگری و تغییر هوا فقط کافیست یک کیلومتر از جنگل های بلوط دور شوید تا متوجه طبیعت، پوشش گیاهی و تفاوت هوا شوید. نزدیکی به دریاچه چیتگر و مجموعه تجاری باملند و مجتمع تجاری ایران مال (تات مال) و همچنین مجتمع تهران مال ، پارک جنگلی چیتگر و مجموعه تفریحی گردشگری هزار و یک شهر از مزایای دسترسی به اماکن تفریحی و مراکز خرید این پروژه محسوب میگردد. پس ما وظیفه داریم ضمن جلوگیری از قطع شدن درختان بیشتر، با کاشتن درخت بلوط جدید خسارت های وارد شده به طبیعت را جبران کنیم. تصور کنید اگر بلوط یا درختان دیگر نباشد. از درمان معده و دستگاه گوارش تا لاغری و کاهش وزن، کلسترول خون و قلب، پوکی استخوان، بدنسازی،درمان ریزش مو و تقویت آن و صدها خاصیت دارویی دیگر.

حتی تا همین چند دهه پیش که مردمان زاگرس نشین و مناطق کوهستانی بخاطر عدم دسترسی به امکانات پزشکی مدرن از بلوط به عنوان دارو برای درمان بعضی از بیماری ها استفاده می کردند. از میوه درخت بلوط نوعی نان به اسم کَلگ درست می کنند که هنوز هم در مناطق زاگرس نشین مورد استفاده قرار می گیرد. بخاطر گران شدن علوفه دام این روزها مردم زاگرس از میوه درخت بلوط به جای جو و سایر مواد غذایی حیوانات استفاده می کنند. و هر چند عده ای به نام طب سنتی در حال سوء استفاده از آن هستند! پیشنهاد ساخت این فرودگاه به سال ۱۳۴۶ و پیشنهاد سازمان ایکائو جهت ساخت فرودگاهی مجهز برای استفاده از توان ترانزیتی ایران بین اروپا و آسیا بازمیگردد. یکی از این عملکردها بدین صورت است که در چهار سمت توسط تیرها پشتیبانی می شوند که همیشگی و دائمی نمی باشد و یا از چهار طرف بار را به چهار ستون اطراف منتقل می کنند. و فصل پاییز بازار شهرهای زاگرس نشین را رنگارنگ می کنند. در طی چند سال اخیر شاهد شکل گیری بازار خرید فروش بلوط و حتی صادرات آن به کشورهای منطقه بوده ایم.

اما می بینیم که فضای سبز جنگلی و طبیعی اطراف شهرها به راحتی نابود می شود. باد این هوای گرم را به شهرها و محل زندگی ما انتقال می دهد. هر هکتار جنگل بلوط سالانه قادر به ذخیره سازی ۵۰۰ تا دو هزار متر مکعب آب در خاک هنگام باران می باشد.علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و ایجاد سیلاب نقش مهمی در ذخیره سازی آب و انتقال آن به زمین دارد. همین الان هم عده ای هستند که برای چند کیسه زغال که ارزش اقتصادی آن شاید کمتر از یک میلیون باشد درختی بلوط چند صد ساله ای را قطع می کنند که اگر بشر با تمامی علم و دانشی که دارد و میلیارد ها دلار هزینه کند نمی توان آن درخت را در طی ۲۰ یا ۳۰ سال جایگزین کنند. از هزینه درختکاری تا آبیاری و حقوق کارگر و کارمند فضای سبز و در آخر هم بعضی طرح ها به حال خود رها می شود. «وزیر نیرو (پرویز فتاح) هنگام ورود به لرستان بر محرومیت مردم اشک ریخت اما در پروژه انتقال آب این مسئله را نادیده گرفت. مردم قم سالها آب خود را از طریق تانکرهای انتقال آب و دستگاههای کارتی فروش آب و اخیراً با نصب دستگاههای آب شیرینکن در منازل تأمین میکردند.

درخت بلوط در مقابل شدیدترین باران ها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. دولت ها برای ایجاد یک پارک جنگلی یا فضای سبز چند هکتاری سالیانه میلیاردها تومان خرج می کنند. اما متاسفانه بعضی از دامداران برای چیدن بلوط با چون به جان شاخه های درخت می افتند و آنها را تخریب می کنند. مناطق جنگلی هزینه و انرژی کمتری برای گرم کردن و خنک کردن خانه خود پرداخت می کنند. کره زمین در حال گرم شدن هست یکی از دلایل آن نابودی پوشش گیاهی آن توسط انسان هست. پروژه زاگرس در سال ۱۴۰۰ همچنان اوج می گیرد و به قیمت امتیازش افزوده می شود و یکی از پیشنهادهای ویژه نگارنده به خریدارانی است که به دنبال خرید امتیاز از یک پروژه اصیل هستند. سرمایه گذاری ملکی با توجه به امنیت آن و کم ریسک بودن بازار برای اکثر افراد جذابیت داشته و به عنوان گزینه اول شناخته می شود اما در حال حاضر می بایست نگاهی متفاوت به این بازار داشت. ثبت نام از اعضا به صورت امتیاز پروژه انجام گرفنه است که هر امتیاز دارای ۶۰ متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر مربع تراکم مفید تجاری می باشد. لازم به توضیح است که امکان خرید سهام مسکونی و یا تجاری به صورت جداگانه نیز امکان پذیر می باشد. تعاونی ابنیه همت طی اطلاعیه شماره ۲ سال ۱۴۰۰ خطاب به اعضای پروژه زاگرس، استقلال و جداسازی بخش مسکونی و تجاری زاگرس را اعلام نمود، که متن اطلاعیه به شرح ذیل می باشد. تامین مالی معمولا با مشکل روبهرو میشد تا اینکه چینیها فاینانس کردند و عملیات را تقریبا چینیها انجام میدادند که البته من از اعداد دقیق آن اطلاعی ندارم. از امکانات کلی این پروژه می توان به لابی بزرگ و مجلل به همراه لابی من شیفتی و ۲۴ ساعت، انباری، سالن اجتماعات و پارکینگ مجزا برای هر واحد و همچنین پارکینگ مجزا برای طبقات مسکونی و تجاری اشاره کرد که پس از پیشرفت مراحل ساخت این پروژه امکانات و جزییات دیگر آن نیز مشخص خواهد شد. البته این مورد را مد نظر داشته باشید که با توجه به متراژهای نهایی، ملاک تحویل هر واحد به خریدار امتیاز، خرید تمام امتیازات مربوط به هر واحد می باشد (یعنی خرید چند امتیاز به اندازه متراژ واحد مورد نظر جهت تحویل گرفتن آن واحد نیاز است).

طبق اعلام کارفرما و تعاونی، زمان تحویل پروژه زاگرس نهایتا تا تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ می باشد که این تاریخ عینا در دفترچه قرارداد نیز ذکر شده است. این پروژه در ۲۸ طبقه به تفکیک طبقه همکف و منفی یک دارای کاربری تجاری و طبقات اول الی ۲۸ دارای کاربری مسکونی در حال ساخت می باشد ( البته لازم به ذکر است که تعداد طبقات پروژه می تواند در زمان دریافت پروانه ساختمانی تغییر کند). در حال حاضر به دلیل اینکه تعاونی در حال عضو گیری می باشد، اطلاعات مربوط به متراژ واحد ها و تعداد بلوک های این پروژه از جانب تعاونی اعلام نشده است. واگذاری بخش تجاری به صورت مستقیم به اعضا پروژه با استفاده از آورده آن در ساخت پروژه، تابع مصوبات و تصمیمات هیات مدیره می باشد. با توجه به اخذوام برای پروژه و انعقاد قرارداد خرید آهن مورد نیاز اسکلت پروژه و همچنین ساخت آن به منظور جلوگیری از بالا رفتن هزینه در اثر افزایش قیمت آهن در سال آینده اقساط ذیل به صورت علی الحساب اعلام می گردد. قرارگاه سازندگی قائم وابسته به قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا به عنوان یکی از شرکتهای زیرمجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از وارد کردن اولین دستگاه تی بی ام در مدت کمتر از شش سال توانست اجرای چهار قطعه از طرح ساخت تونل انتقال آب سرشاخههای دز به قمرود به طول ۳۳ هزار و۶۷۵ متر از کل تونلهای پروژه که ۹۴ هزار متر میباشد را به اتمام برساند.

همانطور که روی نقشه مشخص است، محل تقریبی قرارگیری پروژه زاگرس چیتگر در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت چهار باغ و در نزدیکی بلوار کاشان قرار گرفته است و به همین منظور دارای موقعیتی عالی و آب و هوایی خاص می باشد. یاسوج – پیترهانام مشاور بین المللی پروژه زاگرس مرکزی از پارک ملی دنا بازدید کرد. هر چند اینها هم دیر یا زود اثرات ناشی از خشک شدن جنگل های بلوط زاگرس و دیگر پدیده های زیست محیطی حاکم بر ایران را در زندگی خود لمس خواهند کرد. بدینوسیله به استحضار اعضای محترم پروژه زاگرس می رساند با توجه به نزدیکی شروع عملیات ساخت پروژه و اینکه نقشه های پروژه در دست اصلاح و تکمیل می باشد و بر اساس استقلال بخش تجاری و مسکونی پروژه به منظور بهبود شرایط تامین مالی ساخت و اجرای پروژه و ایجاد گزینه انتخاب برای اعضا برای ادامه عضویت در بخش های مسکونی یا تجاری ، طرح جداسازی و تفکیک امتیاز پروژه و دفترچه عضویت پروژه به دو بخش تجاری و مسکونی در دست اقدام می باشد که پس از نهایی شدن آن، اعلام مقتضی برای تبدیل قرارداد عضویت فعلی به دفترچه عضویت های جدید مسکونی و تجاری بصورت مستقل اطلاع رسانی می گردد.

که در ذیل تصاویر نهایی نمای طراحی شده پروژه قابل مشاهده می باشد. به دلیل موقعیت بسیار مناسب و مجری حرفه ای، از این پروژه استقبال خوبی به عمل آمده است و متقاضیان زیادی دارد. خدمت سرمایه گزاران عزیز لازم به ذکر است که پروژه های در حال ساخت در این منطقه باید دارای چند ویژگی باشند تا جزو گزینه های شما برای سرمایه گزاری قرار بگیرند . پروژه زاگرس یک پروژه با کاربری تجاری – مسکونی میباشد که زیر نظر تعاونی مسکن ابنیه همت در حال ساخت میباشد . در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ، شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت طی اطلاعیه شماره ۱۲۰۹۵-۹۹ ثبت نام قطعه زمین با موقعیت عالی با کاربری مسکونی-تجاری تحت عنوان پروژه زاگرس بام لند منطقه ۲۲ واقع در ضلع شرق دریاچه چیتگر، در مجاورت محور چهار باغ را آغاز نمود. به لحاظ دسترسی محلی نیز این پروژه از مزیت نزدیک بودن به بزرگراه های اصلی تهران مانند بزرگراه حکیم، بزرگراه آزادگان، بزرگراه همت، همچنین نزدیک بودن به مراکز تفریحی و ورزشی و رفاهی نظیر ایران مال، دریاچه و پارک جنگلی چیتگر، پارک آبشار و جوانمردان برخوردار است.| می باشد. برای اجرای سقف وافل می توان قالب های نو و یا دست دوم تهیه کرده و یا اینکه این قالب ها اجاره شود. تصور کنید اگر بلوط یا درختان دیگر نباشد. شمایی که با همه مشکلات نسبت به آینده این سرزمین و طبیعت آن احساس مسئولیت می کنید. در صورت اشغال بودن تلفنها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید میکنید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. ناحیهٔ رویشی ایرانی تورانی با مساحتی حدود ۱/۴ میلیون هکتار، جزو مناطق خشک و نیمه خشک بوده و قسمت عمدهٔ فلات مرکزی ایران را دربرگرفتهاست. بستگی دارد. بهعنوان مثال، در مهرماه سال ۱۴۰۱، قیمت امتیاز پروژه زاگرس بین ۴۱۰ تا ۴۵۰ میلیون بود، در حالی که این قیمت در آبان سال ۱۴۰۱ قیمت امتیاز پروژه زاگرس چیتگر بین ۴۶۰ تا ۴۸۰ میلیون تخمین زده شد. همین الان هم عده ای هستند که برای چند کیسه زغال که ارزش اقتصادی آن شاید کمتر از یک میلیون باشد درختی بلوط چند صد ساله ای را قطع می کنند که اگر بشر با تمامی علم و دانشی که دارد و میلیارد ها دلار هزینه کند نمی توان آن درخت را در طی ۲۰ یا ۳۰ سال جایگزین کنند.

و هر چند عده ای به نام طب سنتی در حال سوء استفاده از آن هستند! و در بازار تا کیلوی ۶۰ هزار به فروش می رسد. و فصل پاییز بازار شهرهای زاگرس نشین را رنگارنگ می کنند. بلوط در فصل تابستان با برگ هایش گرمای خورشید را دریافت می کند و تبدیل به سایه می کند. سازمان خواربار و کشاورزی جهانی (فائو) اعلام کردهاست که ایران یکی از ۷۰ کشور در حال توسعه در دنیا است که پوشش جنگلی کمی دارد و این پوشش جنگلی اندک، با سرعتی بیشتر از دیگر نقاط دنیا در حال نابودی است. میدان نفتی گلخاری از میدانهای نفتی ایران در استان بوشهر است، که در فاصله ۲۰ کیلومتری از شمالشرقی بندر گناوه و در ۷۰ کیلومتری شمالغربی بندر بوشهر مستقر میباشد. جنگلهای شمال کشور که به جنگلهای ناحیهٔ رویشی هیرکانی یا کاسپی، جنگلهای مرطوب و جنگلهای صنعتی شمال شهرت یافتهاند هم چون نوار سبزی حاشیهٔ جنوبی دریای خزر و نیم رخ شمالی رشته کوه البرز از آستارا تا گلیداغی را به طول تقریبی ۸۰۰ کیلومتر، عرض ۲۰ تا ۷۰ کیلومتر و ارتفاع ۲۸۰۰ متر از سطح دریا پوشاندهاند. پروژه زاگرس در سال ۱۳۹۹ پذیره نویسی کرد و خیلی زود ظرفیت نام نویسی اولیه تکمیل شد اما، پروژه زاگرس نیز با تمام اعتبار و کاربلدی سازندگانش دچار دست اندازی شد و چند ماهی طول کشید که آن را رد کند که البته خطر آن برای هر پروژه ی در مرحله پذیره نویسی وجود دارد.

تیم مهندسی این تعاونی، جدیداً پروژه مسکونی تجاری زاگرس را در این منطقه شروع کرده و قطعاً برای شما نیز فوقالعاده خواهد بود. اگر به فکر بهینه سازی هوای منطقه خود هستید درخت بلوط بکارید. اگر تا کنون خطرات آن متوجه شما نشده عجله نکنید چرا که اثرات و خطرات آن دیر یا زود به شما هم می رسد. یا مورد دیگر کلخنگ یکی دیگر از اعضای خانواده بلوط که ارزش اقتصادی بازار آن میلیاردها تومان در سال می باشد. از میوه درخت بلوط نوعی نان به اسم کَلگ درست می کنند که هنوز هم در مناطق زاگرس نشین مورد استفاده قرار می گیرد. وی بعدها در مصاحبهای با وبگاه کلمه در مورد اتفاقات روز افتتاح فرودگاه ماجرا را از دید خود شرح داد. ↑ بستن فرودگاه جدید تهران: ‘اقدامی در جهت حاکمیت سیاسی سپاه پاسداران؟ با آنکه خرم تهدید کرده بود در روز استیضاح پشت پردهٔ حمله به فرودگاه را افشا میکند، در روز استیضاح سخنی از این موضوع نگفت. بدون آنکه برای جلوگیری از آن کاری شود.

بدون آنکه متوجه این مشکل و اثرات آن باشند. بلوط نه تنها زمینه شکل گیری دامداری در این مناطق بوده بلکه بخشی از برنامه غذایی این مردمان را تشکیل می داد. تعداد واحد و نقشه این واحد ها در حال طراحی و برنامه ریزی است. را در منطقه ۲۲ تهران راهاندازی کرده است. منطقه هیرکانی دارای آب و هوای مرطوب بوده و متأثر از دریای خزر میباشد. باد این هوای گرم را به شهرها و محل زندگی ما انتقال می دهد. تخمین زده می شود که یک درخت بلوط می تواند هر سال نزدیک به ۴.۵ کیلوگرم هوای آلوده را جذب کند و ۱۱۷ کیلوگرم اکسیژن آزاد کند. درخت بلوط نقش مهمی در جذب کربن هوا و تولید اکسیژن دارند بنا بر تحقیقات انجام شده هر هکتار درخت بلوط سالیانه بیش از ۵ تن اکسیژن تولید می کند. هر هکتار جنگل بلوط سالانه قادر به ذخیره سازی ۵۰۰ تا دو هزار متر مکعب آب در خاک هنگام باران می باشد.علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و ایجاد سیلاب نقش مهمی در ذخیره سازی آب و انتقال آن به زمین دارد. با یک بررسی کوتاه می توان به جاری شدن سیل در مناطق فاقد پوشش جنگلی و گیاهی پی برد.سیل و بارندگی شدید بهترین لایه خاک را با خود می برد.| ویژگی های پروژه زاگرس به چه صورت می باشد؟ با این حال شاخه های آنها می توانند به طور گسترده ای گسترش پیدا کنند. آنها از بلوط خرد شده به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می کنند و بقیه را برای تولید زغال سنگ استفاده می کنند. برای تائید این خبر نیازی نیست به کشورهای دیگر سفر کنید یا مثلا از آمریکا و مکزیک مثال بزنید. در پروژه هایی که به صورت مشارکتی انجام میشود و سازنده خود تعاونی یا ارگان صاحب زمین نیست اولین نکته حایز اهمیت این است که پروژه مجوزها و روند اداری جهت صدور پروانه ساخت را طی کرده باشد. این فقط یک ظرف چوبی نیست بلکه چیزی است که در آن شراب طعم خاصی بدست می آورد که در ظرفی دیگر به هیچ وجه قابل دستیابی نیست. ترافل نوعی قارچ خوراکی خوشمزه و گران قیمت است که با ریشه بعضی از گیاهان مانند بلوط رشد میکند و خواص درمانی آن باعث شده که به گرانترین خوراکی روی زمین تبدیل شود. بایگانیشده از روی نسخه اصلی در ۶ اکتبر ۲۰۱۹. زمینهای سروستان گلی است و در روی لایههای رسوبی سیلاب قرار گرفته که اکثراً از انواع زمینهای متغیر فشرده میباشد.

هر بلوط حاوی تنها یک دانه است که در پوسته ای محکم محصور شده است. با این حال اگر شما صاحب یک سگ یا اسب هستید باید توجه داشته باشید که بلوط برای حیوانات شما سمی است. ترافل یک قارچ بسیار گرانقیمت است که در زیر درختان بلوط رشد میکند. این برج در یک زمین ۷۰۰۰ متری ساخته میشود. تعاونی مسکن ابنیه همت که از سابقه درخشانی در منطقه دریاچه برخوردار می باشد پروژه های لکسون ، برج آسمان آبی و برج فرزانگان را در رزومه خود دارد که جزء شیک ترین برج های منطقه ۲۲ به شمار می آید. سلام وقت بخیر طبق اعلام تعاونی برای کسب یک واحد نیاز به داشتن ۲یاچند دفترچه هست و هر دفترچه ۳ دنگی میباشد. کارفرما و سازنده پروژه زاگرس تعاونی عمرانی ابنیه همت میباشد. وی در هنگام افتتاح این طرح گفت: «حق است شهر قم به لحاظ عمرانی و آبادانی و تأمین نیازهای اساسی، بهترین و برترین باشد». همانطور که ذکر شد پروژه تریتیوم vip دارای حدود ۱۰۰۰ متر مربع واحد تجاری در فضای بیرونی برج ها است که اختصاص به خدماتی همچون هایپر مارکت، داروخانه ، درمانگاه و دیگر امکانات رفاهی برای ساکنین خواهد بود. نحوه واگذاری توسط تعاونی صورت گرفته و بصورت سه دانگی بوده و هر امتیاز شامل ۶۰ متر تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر تراکم مفید تجاری می باشد.

در مقایسه با درختان سرخ ساحلی که معمولاً تا ارتفاع ۳۷۹ پا (۱۱۶ متر) رشد می کنند ، درختان بلوط در دسته درختان ارتفاع متوسط قرار می گیرند. ناحیه خلیج فارس که در نوار ساحلی جنوب پراکنده میباشند. ناحیه ارسبارانی که متشکل از گونههای نادر و منحصربهفرد میباشند. یا مثلا کشاورزان مکزیک و آمریکای مرکزی در حال پاکسازی درختان بلوط هستند تا دام ها و گاوهای آنها بتوانند از این درختان بخورند و تغذیه کنند. به همان اندازه که در نابودی طبیعت و جنگل های بلوط نقش داریم در کاشت درخت بلوط و نگهداری از آنها موظفیم. حالا تصور کنیدکه پوشش جنگلی زاگرس از بین برود این هوای گرم به راحتی به مناطق سردسیر نفوذ می کند و آنها را نیز تبدیل به مناطق گرم و خشک می کند. ترافل به طور طبیعی رشد می کند و قیمت ترافل درخت بلوط بسیار بیشتر از سایر قارچ ها است. برای مثال اگر کمربند سبز زاگرس مثل جنگل های بلوط کهگیلویه و بویراحمد نابود شود به راحتی هوای گرم جنوب ایران به مناطق سردتری مثل اصفهان و شیراز، لرستان، کرمانشاه و .. نفوذ می کند و اکوسیستم این منطقه را نیز مختل می کند. هنگامی که درختان از مرز ۱۰۰۰ ساله فراتر می روند، رشد آنها کند می شود و برخی از قسمت ها شروع به مرگ می کنند.

آنها علاوه بر بذر منبع اصلی غذایی بسیاری از پرندگان مانند دارکوب ، اردک و کبوتر هستند. تعاونی ابنیه همت علاوه بر پروژه زاگرس، پروژه البرز و الوند را نیز در حال اجرا دارد و از آنجایی که این سه پروژه در مرحله آغازین می باشند موارد مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشد. وایکینگ ها کشتی های خود را با استفاده از بلوط محلی ساختند (از درختان کاج نیز استفاده می کردند). در شهریور ماه ۱۴۰۱ نظام مهندسی پروژه زاگرس را برای شروع پذیرش کرد هم اکنون این پروژه در حال گود برداری می باشد. در پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی، از طریق هم سو نمودن حفاظت از تنوع زیستی و بهره برداری پایدار با فعالیتهای بخشهای کشاورزی، جنگلداری، مراتع، آب و گردشگری از سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی در محدوده ای به وسعت ۲۵۰۰۰۰۰ هکتار حفاظت می شود. خوشبختانه تعاونی برند منطقه یعنی تعاونی توسعه ابنیه همت با رزومه درخشان در پروژه های لکسون در رینگ اول دریاچه، آسمان آبی در میدان ساحل، برج فرزانگان واقع در کوهک، پروژه های اداری تجاری پارسیا، پروژه البرز و پروژه الوند، سازنده پروژه زاگرس هست که میتوان مانند پروژه های قبلی این سازنده به آینده زاگرس هم بسیار امیدوار بود.| پروژه استانی بود، اما تامین منابعش به خوبی پیش نمیرفت تا اینکه در اواسط دهه ۹۰، احداث این سد به طرحی ملی تبدیل شد و بعدتر هم پای چینیها به اجرای پروژه باز شد و در آخرین گام هم وزارت نفت هم به خبرسازی بیشتر این پروژه کمک کرد؛ با تمام این قصهها و گذر این سه دهه بر تنگه چشمنواز چمشیر و زهره دنبالدار، حالا اطلاعات رسیده به خبرنگار اعتماد از سوی مسوولان و کارشناسان درگیر پروژه در استان کهگیلویهوبویراحمد، از اعلام رسمی و هشدار برای آبگیری این سد حکایت دارد؛ به نظر میآید قرار است در هفتههای آتی «ابراهیم رییسی» به این استان سفر کند و آبگیری سد را هم کلید بزند. همچنین دسترسی آسان به بزرگراه ها و دریاچه چیتگر یکی از ویژگی هایی است که پروژه دریاچه چیتگر زاگرس را از سایر پروژه ها متمایز می کند. پروژه زاگرس تعاونی ابنیه همت واقع در ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس میباشد. همانطور که از نقشه مشخص است، موقعیت تقریبی پروژه چیتگر زاگرس در ضلع شرقی دریاچه چیتگر، نزدیک چهار باغ و نزدیک بلوار کاشان است.این پروژه از نظر دسترسی محلی از مزیت نزدیک بودن به بزرگراه های اصلی تهران مانند بزرگراه حکیم، آزادگان، بزرگراه همت و همچنین نزدیک بودن به مراکز تفریحی و ورزشی و اجتماعی مانند ایران مال، دریاچه چیتگر و جنگل برخوردار است.

اگر می خواهید اطلاعات کلی در مورد موقعیت این پروژه به دست آورید، جالب است بدانید که برج زاگرس در منطقه ۲۲ تهران، ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهارباغ واقع شده است که از این نقطه چشم اندازی فوق العاده دارد. پارک آبشار و پارک جوانمردان همچنین برای رسیدن به دریاچه چیتگر و مجموعه بام لند و استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی این مجموعه ها کافیست ۱۰ دقیقه پیاده روی کرده و از امکانات لازم این مجموعه های تفریحی و ورزشی استفاده کنید. امکانات رفاهی برخی از این آپارتمان ها شامل باغ روی پشت بام، لابی، لابی ۲۴ ساعته، استخر و جکوزی است. همین دیروز استاندار این استان رسما اعلام کرد که هیچکس حق سنگاندازی در این پروژه مهم را ندارد. پروژههای تجاری، اداری، مسکونی بسیاری در این منطقه به اجرا درآمد و این منطقه رونق زیادی پیدا کرد. از جمله امکانات مشترک این پروژه می توان به لابی بزرگ و مجلل با شیفت و لابی ۲۴ ساعته، انبار، سالن اجتماعات و پارکینگ مجزا برای هر واحد و همچنین پارکینگ مجزا برای طبقات مسکونی و تجاری اشاره کرد که پس از پیشرفت از مراحل ساخت این پروژه، امکانات و سایر جزئیات آن نیز مشخص خواهد شد.

خرید و فروش امتیاز این تعاونی با استفاده از دفترچه های مالکیت انجام شده و اعضا می بایست انتقال سهم را در دفتر تعاونی انجام دهند و تایید مربوطه را دریافت کنند. تعاونی ابنیه همت باتوجه به نوسانات بازار از پیش سازه و اسکلت پروژه را تهیه گردیده و بابت آن ازابتدای سال ۱۴۰۰ از اعضای پروژه هر۲ ماه یکبار ۱۵ میلیون تومان قسط دریافت مینماید. کارفرمای ساخت این پروژه شرکت تعاونی ساختمانی ابنیه همت می باشد که با پیشینه مناسب و منحصر به فرد خود به عنوان یکی از بهترین و ایده آل ترین تعاونی های پروژه زاگرس شناخته می شود. آنچه در این سالها از زبان کارشناسان محیطزیست درباره این پروژه شنیدیم، اما تماما نقد است و میگویند خسارتی که قرار است بر منطقه تحمیل شود، دستکمی از نتایج سد گتوند نخواهد داشت. خبرنگار اعتماد در نشست خبری صبح دیروز «محمود محضرنیا» مجری طرح چمشیر و دیگر کارشناسان و مجریان این پروژه، ضمن مطرحکردن این پرسشها، درباره نتایج گزارش مرکز پژوهشهای مجلس و پیشنهاد این مرکز به توقف آبگیری هم پرداخته که در ادامه پاسخها آورده شده است. یکی از این مدارک اولیه در اختیار تعاونی و دیگری در اختیار خریدار قرار می گیرد. این پروژه در مراحل ابتدایی کار قرار داشته لذا جزئیات پروژه پس از طی مراحل اولیه توسط تعاونی اعلام و تایید خواهد شد.

واریزی اولیه برای خرید امتیاز ۶۰ متر تراکم مسکونی به مبلغ ۶۳۵ میلیون تومان و برای خرید امتیاز ۱۵ متر تراکم تجاری به مبلغ ۳۱۵ میلیون تومان جمعاً به میزان ۹۵۰ میلیون تومان لحاظ شده بود. بر حسب اولویت این واریزی ها به خریداران امتیاز داده می شود و در نهایت بر حسب این امتیاز، برای مبلغ باقیمانده از خرید واحد، قسط بندی انجام می شود. واریزی بروز در تاریخ تیرماه سال ۱۴۰۰ ۹۸۰ میلیون تومان میابشد . تا پایان سال دو مرحله اقساط ۱۵ میلیون تومانی علی الحساب خرید آهن آلات باقیمانده است. طبق اعلام تعاونی و اطلاعات مندرج در دفترچه قرارداد نهایتا تحویل پروژه زاگرس ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ میباشد و تعاونی متعهد شده است که از این زمان تا ۲۴ماه بعد کلیه کارهای دریافت سند را برای اعضا انجام دهد. علاوهبراین در ماههای گذشته بارها از نقش کشور چین در این پروژه هم سخن به میان آمده و گفتهشده که دلیل اصرار بر آبگیری این سد همین نقش کشور چین در این پروژه است؛ موضوعی که بخش اول آن یعنی حضور پیمانکار چینی رسما تایید شده است. همین دیروز اعلام شد کارشناسان سازمان محیطزیست در محل پروژه و مشغول بررسیهای دقیق و علمی هستند تا نتیجه نهایی را درباره آثار زیستمحیطی این سد به رییس سازمان منتقل دهند هرچند که به نظر میآید پیش از پایان این بررسیها، برنامه آبگیری قطعی شده است.| ↑ “استان لرستان در مقام اول بیکاری کشور قرار دارد”. پروژه زاگرس دارای موقعیت مکانی بسیار عالی در شهرک گلستان ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت بام لند قرار دارد و تقریبا فاصله ۷۰۰ متری تا دریاچه چیتگر دارد لذا می توان گفت پروژه زاگرس به کسانی که به دنبال واحدهایی با چشم اندازی فوق العاده دریاچه چیتگر هستند پیشنهاد خوبی است . رودخانه چشمه سرداب از سرشاخههای حوزه آبریز رودخانه بختیاری میباشد که با توجه به قرار گرفتن حوزه آبریز در میان ارتفاعات نسبتاً بلند رشته کوههای زاگرس، نواحی مختلف این حوزه در طبقهبندیهای گوناگون اقلیمی، عمدتاً بین نیمه مرطوب یا مرطوب سرد در نواحی غربی، تا نیمه خشک سرد نواحی شرقی متغیر است. شهر سروستان نزدیک انتهای جنوب شرقی حوزهٔ نواحی مرکزی و مابین دو رشته کوه موازی زاگرس جنوبی واقع شدهاست. رشته کوه البرز که بلندترین رشته کوه خاورمیانه است، همچون دیواری در مقابل رطوبت ناشی از دریای کاسپین ایستاده و مانع نفوذ آنها به نواحی مرکزی ایران میشود؛ بنابراین این ابرها مجبور به بارش در نواحی شمالی میشوند.
بدیهی است که اقساط صرفا جهت باز پرداخت وام اخذ شده می باشد که وجه آن به طور کامل صرف خرید آهن مورد نیاز و ساخت اسکلت پروژه شده است و در صورت شروع عملیات گود برداری اقساط مربوطه اعلام می گردد. در پروژه برج باغ تریتیوم وی آی پی به علت وجود بلوک های متفاوت ، تیپ های متراژی مختلف برای هر نوع سلیقه و با هر بودجه ای پیش بینی شده است .در ادامه به تفصیل محل جایگیری هر بلوک و واحدهای قرار گرفته در آن را معرفی خواهیم کرد. ترافل نوعی قارچ خوراکی خوشمزه و گران قیمت است که با ریشه بعضی از گیاهان مانند بلوط رشد میکند و خواص درمانی آن باعث شده که به گرانترین خوراکی روی زمین تبدیل شود. این درخت بلوط دارای هفت مجموعه شاخه است که از تنه مرکزی آن بیرون آمده است. بلوط قرمز همچنین درخت ایالت نیوجرسی است. صاحب درخت کارول هندرا دوبی این درخت بلوط را “هفت خواهر بلوط” نامید. این درخت علاوه بر بزرگترین یکی از قدیمی ترین درختان بلوط شناخته شده با سن تخمینی ۱۵۰۰ سال است. پروژه زاگرس یک پروژه با کاربری تجاری – مسکونی میباشد که زیر نظر تعاونی مسکن ابنیه همت در حال ساخت میباشد .

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - شاخص کل اقتصاد اسیر سندروم فروردین+نمودار

اما متفاوت ترین پروژه این تعاونی و شاید یکی از بهترین پروژه ها در کل پروژه های تجاری و اداری و مسکونی منطقه ، پروژه تجاری اداری لکسون است که در ساحل شرقی دریاچه در کنار باملند احداث شده و در آخرین مراحل ساخت قرار دارد . تعاونی توسعه ابنیه همت یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تعاونی های سازنده در منطقه ۲۲ است. سال ۹۸ و سال ۹۹ تعاونی ابنیه همت دست پر به میدان آمده است با سه پروژه زاگرس، برج الوند و برج البرز که گلچینی از بهترین موقعیت های دریاچه چیتگر است. برای اطلاع از آخرین شرایط پروژه و قیمت به روز پروژه زاگرس با کارشناسان ما تماس بگیرید. تعاونی زمان تحویل برج زاگرس را در تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ اعلام کرده است و اگر زمان تحویل بیشتر به طول بینجامد، تعاونی ابنیه تعهد میدهد در برابر هرماه دیرکرد، ۲ میلیون تومان بهعنوان هزینه دیرکرد پرداخت کند. این جمله ی آخر نه برای خودستایی، بلکه به این دلیل است که اطمینان حاصل کنید اگر لقب یکی از معتبرترین تعاونی های سازنده را به تعاونی ابنیه همت می دهم، قطعا سزاوار چنین لقبی بوده و هست. امروزه نیز درخت بلوط یکی از انتخابهای نجاران هنگام ساخت مبلمان است.

یکی از حقایق جالب در مورد درخت بلوط این است که در طول قرون عمدتا در بخشهایی از اروپا مردم درختان بلوط را می پرستیدند و آنها را با خدایان اساطیری یعنی زئوس و مشتری مرتبط می دانستند. اما با رخداد انقلاب ۱۳۵۷ ایران این طرح متوقف و کنار گذاشته شد. اما اکنون در شرق هلال حاصلخیز یعنی در کشور ایران و در دامنههای زاگرس، یک ناحیه کلیدی را یافتهاند که نشاندهندهٔ نخستین تلاش برای اهلیگری گیاهان وحشی در آن صورت گرفتهاست. همین مناطق زاگرس ایران را نگاه کنید. و برخی بر این عقیدهاند که ترافلها به دلیل شباهت ظاهری با این قارچ، نام خود را از آن گرفتهاند. دستور ساخت پروژه زاگرس با کاربری مسکونی و تجاری صادر شده است و با توجه به اخذ وام برای پروژه و انعقاد قرارداد خرید آهن مورد نیاز اسکلت پروژه و همچنین ساخت آن به منظور جلوگیری از بالا رفتن هزینه در اثر افزایش قیمت آهن در سال آینده اقساط زیر به صورت علی الحساب اعلام میگردد. این پروژه در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در قالب برج ۲۸ طبقه درحال ساخت میباشد که شامل ۲ طبقه تجاری ۶ طبقه پارکینگ ۱ طبقه لابی و۱۹ طبقه مسکونی میباشد. پروژه زاگرس یکی از بهترین پروژه های درحال ساخت منطقه ۲۲ تهران می باشد.| تعاونی مذکور برای تحویل واحدها جریمه دیرکرد و وجه التزام در نظر گرفته است که تاییدی بر عملکرد تعاونی بوده و سرمایه گذاران می توانند با اعتماد بیشتری اقدام به خرید کنند. بلوک m1 در قسمت غربی پروژه و در شمال آن، بَر بلوار هوانیروز واقع شده است. این مسیر در رشته کوه زاگرس، بعدها در مسیر جاده ابریشم واقع میشود. سال ۹۸ و سال ۹۹ تعاونی ابنیه همت دست پر به میدان آمده است با سه پروژه زاگرس، برج الوند و برج البرز که گلچینی از بهترین موقعیت های دریاچه چیتگر است. چوب بلوط به قدری متراکم و قوی است که آن را در بسیاری از پروژه های ساختمانی در دوران باستان مطلوب کرده است. در اطراف اماکن مسکونی یا باغات به صورت کمربندهای سبز طویل کاشته میشوند و بسیاری از صدمات ناشی از باد را تقلیل میدهند. همانطور که می دانید منطقه ۲۲ تهران و یا همان چیتگر، توجه سرمایه داران و خریداران بسیاری را به خود جلب کرده است. این پروژه در قالب یک برج تجاری و مسکونی میباشد که دسترسی و موقعیت مکانی بسیار خاص و منحصر به فردی را در منطقه ۲۲ تهران به خود اختصاص داده است.

پروژه زاگرس یک پروژه با کاربری تجاری – مسکونی میباشد که زیر نظر تعاونی مسکن ابنیه همت در حال ساخت میباشد . امروزه نیز درخت بلوط یکی از انتخابهای نجاران هنگام ساخت مبلمان است. گواه این مدعا نیز پروژه هایی است که طی سالیان اخیر به ثمر رسیده اند و هر یک به تنهایی از بهترین و ارزشمندترین برج های منطقه ۲۲ به شمار می روند. شاید صفت قدیمی ترین برای یک تعاونی به واسطه ی حضور طولانی مدتش براحتی قابل وصول باشد اما اعتبار چیزی نیست که با سالیان سال حضور صرف در هر منطقه ای بدست بیاید. در طی ۵۰ یا ۱۰۰ سال گذشته نه تنها هیچ درخت بلوطی اضافه نشده بلکه در بعضی مناطق حتی ۳۰ درصد درختان بلوط از بین رفته اند. ترافل به طور طبیعی رشد می کند و قیمت ترافل درخت بلوط بسیار بیشتر از سایر قارچ ها است. مدت زمان تقریبی ساخت و تکمیل پروژه حدود ۴ الی ۵ سال اعلام شده است که تعاونی موظف است در صورت عدم تحویل در موعد مقرر، به اعضا ضرر و زیان دیرکرد پرداخت کند که از مزایای مهم این پروژه محسوب میشود. با در نظر گرفتن دپارتمان هایی که در منطقه ۲۲ وجود دارد به این نتیجه می رسیم که تعداد نفراتی که به صورت مستقیم یا باواسطه درگیر کار املاک هستند عدد قابل توجهی می باشد.

چرا که به اعتقاد نگارنده، زاگرس به تنهایی پتانسیل و استعداد پدیده شدن را دارد و برای چنین پدیده ای که در شروع راه است، درخور نیست که نامش زیر سایه ی نام پروژه ای باشد که در انتهای کار است. در برخی از سایت های املاک دیدم به اشتباه از پروژه زاگرس به عنوان لکسون ۲ یاد کرده اند که این اشتباه البته ظلمی است دوچندان به پروژه نوپای زاگرس. مطمئن باشید یکی از سرسخت ترین و منتقدترین کارشناسان املاک در محدوده ی چیتگر و منطقه ۲۲ بنده ی کمترین، بزرگمهر کیانی هستم. مرکز توریستی ایران مال، پارک ملی و همچنین دریاچه چیتگر از جمله مکان های جذاب و دیدنی در اطراف پروژه زاگرس به حساب می آید. این پروژه از جمله پروژه هایی می باشد که در منطقه ۲۲ تهران از یک بلوک تشکیل شده است و از جمله پروژه هایی میباشد که در تعاونی ابنیه همت از ابعاد کمتری برخوردار است و به طور کلی از پروژه هایی می باشد که در این منطقه تنها یک بلوکه می باشد و از ۲۱ طبقه تشکیل شده است. پیش پروانه صادر شده پروژه دارای تراکم تجاری-مسکونی بوده و عرصه زمین ۷۰۰۰ متر میباشد.

این یعنی ۱۵۰ میلیون از ثبت نام اولیه را حاضر شدند ضرر بدهند و از پروژه کنار بکشند چرا که اگر نمی فروختند می بایستی اقساط زمین و تراکم را ماه به ماه پرداخت می کردند. ترافل نوعی قارچ خوراکی خوشمزه و گران قیمت است که با ریشه بعضی از گیاهان مانند بلوط رشد میکند و خواص درمانی آن باعث شده که به گرانترین خوراکی روی زمین تبدیل شود. تعاونی ابنیه همت نامی نوین در صنعت ساخت و ساز است این تعاونی از زمانی که برج نشینی در منطقه ۲۲ شروع به کار کرد . پروژه زاگرس در منطقه ۲۲ ، ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در نزدیکی بام لند واقع شده و دارای موقعیت مکانی عالی و آینده ای درخشان می باشد. تعاونی مسکن ابنیه همت که از سابقه درخشانی در منطقه دریاچه برخوردار می باشد پروژه های لکسون ، برج آسمان آبی و برج فرزانگان را در رزومه خود دارد که جزء شیک ترین برج های منطقه ۲۲ به شمار می آید.| تعاونی ابنیه همت دارای سابقه بسیار درخشانی در منطقه می باشد و غیر از پروژه زاگرس اجرای پروژه های بسیاری همچون فرزانگان، الوند، آرتمیس و آسمان آبی یا آسمان چیتگر و لکسون (که به خریداران تحویل شده است) را در رزومه خود دارد. این پروژه با معماری خاص و فضاسازی های درست و مناسب مشاعات آینده ای درخشان و سرمایه گذاری هایی پربازده برای خریداران این پروژه رقم خواهد زد. پروژه زاگرس با توجه به اینکه در مجاورت مرکز تجاری تفریحی بام لند قرار گرفته از لوکیشن بسیار خوبی برخوردار است و تا دریاچه کمتر از ۳۰۰ متر فاصله دارد. در پرانتز نکته ای را باید یادآور شوم و آن اینکه قیمت و ارزش امتیاز پروژه ها در بازار پیش فروش منطقه ۲۲ را شخص یا اشخاص خاصی تعیین نمی کنند بلکه مثل هر بازاری، ارزش واقعی را نسبت عرضه و تقاضا مشخص می کند. هر زمان عرضه بالا باشد، تقاضا پایین می آید و قیمت ها افت می کند و بالعکس هر زمان تقاضا بالا باشد، عرضه پایین می آید و قیمت ها بالا می رود. پروژه زاگرس در حال حاضر در قالب سهام عرضه می گردد. عرضه به شدت بالا رفت و در نتیجه قیمت امتیاز زاگرس سیر نزولی گرفت تا جایی که فروشندگان حاضر شدند تا ۱۵۰ میلیون تومان زیر واریزی بفروشند …
این یعنی ۱۵۰ میلیون از ثبت نام اولیه را حاضر شدند ضرر بدهند و از پروژه کنار بکشند چرا که اگر نمی فروختند می بایستی اقساط زمین و تراکم را ماه به ماه پرداخت می کردند. اخذ فیش عوارض و تاییدیه پرداخت و شروع ساخت. طبق اعلام تعاونی هزینه زمین و جواز و تراکم اعلامی برای اعضا متری ۹ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام گردیده که اعضای آن ابتدا ۲۷۵ میلیون تومان پرداخت نمودند و مبالغ بعدی عبارت است از ۲۴۵ میلیون و ۱۵۵ میلیون و ۸۵ میلیون و ۷۰ میلیون و ۷۰ میلیون و ۵۰ میلیون تا اخر سال ۹۹ که باید به حساب تعاونی پرداخت گردد. با توجه به موقعیت مکانی این مجتمع که تمامی امکانات در اطراف آن مهیا است. موقعیت مکانی مناسب یکی از اصلی ترین نکات برای انتخاب پروژه های پیش فروش می باشد. غالب پروژه های این منطقه به صورت تعاونی مسکن بوده و با مشارکت اعضا احداث و تحویل مالکین محترم می شوند مانند پروژه زاگرس .

با در نظر گرفتن دپارتمان هایی که در منطقه ۲۲ وجود دارد به این نتیجه می رسیم که تعداد نفراتی که به صورت مستقیم یا باواسطه درگیر کار املاک هستند عدد قابل توجهی می باشد. شاید صفت قدیمی ترین برای یک تعاونی به واسطه ی حضور طولانی مدتش براحتی قابل وصول باشد اما اعتبار چیزی نیست که با سالیان سال حضور صرف در هر منطقه ای بدست بیاید. در سال ۹۸ و ۹۹ تعاونی ابنیه همت، بهترین پروژههای خود را با نام برج البرز، برج الوند و برج زاگرس در بهترین موقعیتهای چیتگر آغاز کرد. پروژه زاگرس در نزدیکی و مجاورت اتوبان های همت، حکیم، آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان تهران – کرج (شهید فهمیده) قرار داشته و به مراکز توریستی غرب تهران همچون ایران مال، دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر نیز بسیار نزدیک می باشد، این پروژه از لحاظ مکانی دارای لوکیشن عالی و مناسبی است. داشتن خانه یا سرمایهگذاری در منطقه ۲۲ تهران آرزوی خیلیهاست، زیرا این منطقه موقعیت ویژهای دارد و هرروز رو به رشد است.

یکی از بهترین پروژه های تعاونی ابنیه همت از نظر موقعیت مکانی البته پس از برج تجارت لکسون. پروژه هایی چون برج مسکونی فرزانگان، برج مسکونی آسمان آبی و پروژه های در حال ساخت معتبری چون پروژه تجارت لکسون، پروژه مسکونی البرز، پروژه مسکونی الوند و پروژه موردنظر این مقاله ؛ پروژه تجاری – مسکونی زاگرس واقع در ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس. تعاونی توسعه ابنیه همت ساخت پروژه زاگرس را بر عهده دارد. علاوه بر تشریح مبنای پروژه ، فاز مطالعاتی به صورت استراتژیک، ساختار مدیریت، مکانیزمهای هماهنگی و مکانیزمهای مشارکت ذینفعان را ایجاد نمود. پروژه زاگرس در سال ۱۳۹۹ پذیره نویسی کرد و خیلی زود ظرفیت نام نویسی اولیه تکمیل شد اما، پروژه زاگرس نیز با تمام اعتبار و کاربلدی سازندگانش دچار دست اندازی شد و چند ماهی طول کشید که آن را رد کند که البته خطر آن برای هر پروژه ی در مرحله پذیره نویسی وجود دارد. دیگر از آن خیل فروشندگان خبری نیست و امتیاز پروژه مثبت شده است. برخی جنگلها (مثلاً جنگلهای همیشه سبز) چندان تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی نیستند؛ ولی برخی دیگر (مثلاً جنگلهای خزانکننده) بشدت تحت تأثیر بوده، کلیه برگهای خود را در هر پاییز از دست میدهند.| ↑ «باحضور وزیر نیرو و فرمانده کل سپاه پاسداران:بهرهبرداری از طولانیترین تونل انتقال آب خاورمیانه». همچنین وی در ۴ خرداد ۱۳۹۲ در صحن علنی مجلس به وزیر نیرو در مورد طرحهای جایگزینی خسارت وارده به منابع آب شرب و کشاورزی کشاورزان منطقه الیگودرز ناشی از طرح انتقال آب از شرق الیگودرز به استانهای مرکزی، قم و اصفهان تذکر داد. از این جنگلها تنها ۱، ۳ میلیون هکتار برای بهرهبرداری صنعتی قابل استفادهاست، بقیه جنگلها به سبب کمبود در نگهداری درست یا آسیبهای طبیعی مورد بهرهبرداری نیستند. در این بررسی، چندین هزاره بهطور میدانی مورد پژوهش قرار میگیرد، از پلیستوسن پسین تا هولوسین پیشین (۱۳۰۰۰-۷۰۰۰ سال پیش از میلاد). از نظر دیرینگیاهشناسی در این پژوهش بهطور بیسابقهای ۳۰۰۰۰ باقیمانده گیاهی از ۷۵ گروه، در یک دورهٔ ۲۰۰۰ ساله بدست آمدهاست. از بین بردن جنگلهای ایران از زمان حمله مغول آغاز گشت و به ویژه در سه قرن گذشته به بالاترین مرتبه خود رسید. این دو محوطه باستانی، شاخهای از بررسیهای دوره نوسنگی، شامل محوطههای تپه آسیاب، تپه سرآب، تپه گنج دره و تپه عبدالحسین در ایران و کریمشهیر و جامو در عراق میباشد.

استفاده از دوره رکود بازار برای ساخت مسکن، می تواند بهترین تصمیم در شرایط کنونی باشد. از سوی دیگر قالب های وافل یک طرفه قابلیت مونتاژ شدن را دارند، بنابراین می توان به راحتی از آن ها در پروژه های دیگر نیز استفاده کرد. سقف وافل یک طرفه و دو طرفه زیرمجموعه دال های وافل هستند که هر کدام از آن ها کاربردها و ویژگی های متفاوتی را در سازه دارند. از آثار زیبای تاریخی آن می توان به گورستان شیران سنگی اشاره کرد همچنین این منطقه در طبیعت بکر زاگرس قرار دارد. در برنامه توسعه این میدانها تکمیل و تعمیر سه حلقه چاه در میدان سروستان و تعمیر دو حلقه چاه در سعادت آباد به منظور تزریق گاز و پساب، حفاری چهار حلقه چاه افقی جدید در سعادت آباد و سه حلقه چاه جدید در سروستان و عملیات اجرایی سطح الارضی قرار دارد. اجرای طرح توسعه میدان نفتی بخش سروستان شیراز اسفند ماه دو سال قبل آغاز شد. چاه شماره ۲ گلخاری نیز با هدف توصیف مخازن آسماری و خامی این میدان حفاری شد و چاه شماره ۳ گلخاری نیز بهعنوان نخستین چاه تولیدی میدان گلخاری، در سال ۱۳۵۷ به بهرهبرداری رسید.

اما استفاده از این آب به دلیل حجم کمآب و افزایش جمعیت قم مدت زیادی طول نکشید؛ بنابراین در همان زمان ایده ساخت سد پانزده خرداد ارائه شد که در سال ۱۳۷۳ به بهرهبرداری رسید. ↑ «امروز، بهرهبرداری رسمی از طرح آبرسانی به قم». ↑ «با ساخت ۲۵ كيلومتر از روستاي چين تا بزنويد لرستان؛دهستان موگويي كوهرنگ به مركز بخش وصل ميشود». حفاریها در هر دو تپه تا عمق ده متری انجام شدهاست و برخی نرمتنان، انسانهای دفن شده و همینطور بز و جمجمه گوسفند وحشی نیز کشف شدهاست. نمونههای وحشی از انواع گیاهان؛ جو، گندم، عدس، نخود، لوبیا و علوفه محصولات کشاورزی دیگری که مادر محصولات مصرفی امروزهٔ ما میباشند، در دورهای طولانی در چغاگلان کشت و مصرف میشدهاست. در این منطقه، گروه بزرگ اجتماعی انسانها با شرایط اقتصادی نسبتاً پایدار زندگی میکرده و تمدن طولانی مدتی داشتهاند. در این دو تپه، شواهد زندگی در دورهٔ نوسنگی پیشازسفال و دوره نوسنگیسفال بدست آمدهاست. این دو محوطه، کهنترین جامعه دوره نوسنگی در آسیا ی جنوبغربی میباشند. تاکنون در هیچ جای دیگر جهان، مهد کشاورزی با چنین قدمتی یافت نشدهاست، چنانچه دوره نوسنگی بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش شمرده میشد.

چنین گنجینهای از گیاهان، تاکنون در خاورمیانه بدست نیامده بود. محمد تقی توکلی نماینده الیگودرز گفت:بسیاری از روستاهای شهرستان الیگودرز به دلیل پایین رفتن شدید سطح سفرههای آب زیرزمینی و خشک شدن چشمهها، چاهها و رودخانه در حال خالی از سکنه شدن است و باغها و مزارع این روستاها به دلیل کمبود آب در حال از بین رفتن است و این در حالی است که تاکنون هیچ حقآبهای به این روستاها داده نشدهاست. در این پروژه، با حفر تونل و بندهای انحرافی، آب چهار رودخانه دره لکو، دره دزدان، دره دایی و انوج به سوی سد کوچری هدایت شده و از آنجا به رودخانه اناربار میریزد. شغل اصلی مردم بزنوید دامداری و کشاورزی است هرچند امروزه تعدادای از این مردم در پروژه سد رودبار مشغول به کار شدهاند. به گفته باستانشناسان، چغاگلان کهنترین خاستگاه کشاورزی در ایران، در منطقه خاورمیانه است. در این کاوش باستانشناسی کشور انگلستان و ایران، در واقع شرق هلال حاصلخیز بررسی میدانی میشود. این ناحیه بر اساس شرایط توپوگرافی و ارتفاع به دو منطقهٔ کوهستانی با آب و هوای سرد و منطقهٔ جلگهای با آب و هوای بیابانی و گرم و خشک تقسیم میشود.| ↑ «افق طرح آبرسانی به قم سال ۱۴۲۵ است/ مردم الگوی مصرف خود را اصلاح کنند». این طرح در سال ۱۳۵۱ و با نام «فرودگاه بینالمللی آریامهر» به تصویب هیئت دولت وقت ایران رسید. براساس اسناد و مدارک موجود، ایران از زمان باستان تا آغاز قرن هیجدهم دارای جنگلهای بسیار و گوناگون بود. بررسی همه این موارد به شما سرمایه گزاران وخریداران کمک می کند ریسک سرمایه گزاری خود را به پایین ترین حد ممکن برسانید .سرمایه گزاری در بازار ملک امن ترین سرمایه گزاری نسبت به بازارهای سرمایه ای مشابه ،مانند بورس ، ارز و طلا است و در منطقه۲۲ قطعا با بازدهی و ارزش افزوده بیشتر در مدت زمان کمتر همراهخواهد بود . روستائیان و دولت به صورت مادی و غیر مادی موجبات افزایش ارزش تنوع زیستی را فراهم می آورند. همچنین این دفتر ضمن ارائه گزارش به دفتر سازمان حفاظت محیط زیست در تهران، مسئولیت ارتباط با سازمانهای دولتی و غیر دولتی را بر عهده دارد. اکثر این فاکتورها و عوامل بهطور مستقیم یا غیر مستقیم به آب و هوا مربوط میشود. اگر چه میزان بارندگی در این منطقه دارای نوسان ۷۰۰ ۳۰۰ میلیمتر در سال است اما بهطور عمده بیشتر روزهای سال، هوا مه آلود بوده و این امر تأثیر بسزایی در افزایش بیلان آب و ذخیرهسازی آن در خاک دارد.

هم اکنون تا آذرماه ۱۴۰۱ که موعد واریزی بعدی اعضا به تعاونی در این تاریخ است ، واریزی روز بابت قدرالسهم ۷۵متر ۱,۲۳۳,۰۰۰,۰۰۰تومان است و به تفکیک ۸۶۰,۱۰۰,۰۰۰تومان بابت ۶۰متر قدرالسهم مسکونی و ۳۷۲,۹۰۰,۰۰۰تومان بابت قدرالسهم تجاری واریز شده است. پروژه زاگرس با کاربری تجاری – مسکونی توسط شرکت تعاونی مسکن توسعه ابنیه همت و در بهترین موقعیت مکانی یعنی منطقه ۲۲ واقع در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و مجتمع تجاری – تفریحی بام لند استارت زده شده است . قیمت پروژه زاگرس چیتگر و نحوه واگذاری امتیاز توسط تعاونی بدین شکل میباشد که هر امتیاز دارای ۶۰ متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر مربع تراکم مفید تجاری می باشد . در مرحله توسعه پروژه، دفاتر هماهنگی استانی (Provincial Coordination Office) در هر یک از چهار استان تاسیس گردیده اند. این بلوک از دو برج به هم چسبیده جداگانه با واحدهای مشابه تشکیل شده و در هر طبقه از هر برج ۶ واحد قرار دارد. دفتر منطقه ای پروژه زاگرس در استان چهار محال و بختیاری (شهر کرد) با سازمانهای استانهای چهارگانه همکاری نزدیک دارد. نزدیک ۳۹ هزار هکتار در ایران جنگل کاری شده و در زمینه ایستا کردن شنهای روان مساحتی بیش از ۸۰۰ هزار هکتار نهال کاری شدهاست.

بر اساس اصل دوم انقلاب شاه و مردم جنگلهای ایران که آنها را معادن طلای سبز لقب دادهاند و مراتع کشور ملی شد و با این نزدیک به ۱۲۰ میلیون هکتار جنگلهای و مراتع کشور برای بهرهبرداری ملی در اختیار دولت قرار گرفت. مهدی کروبی، رئیس وقت مجلس، این اقدام را آبروریزی برای کشور خواند و هیئت دولت خواستار محاکمه فرماندهان حمله به فرودگاه شد. تا اوت ۲۰۱۴ فرودگاه امام خمینی میزبان بیش از ۴۰ شرکت هواپیمایی بوده که با بیش از ۷۰۰ پرواز هفتگی تهران را به شهرهایی در بیش از ۳۰ کشور جهان متصل میکنند. فرودگاه بینالمللی خمینی در بخش فشاپویه شهرستان ری در جنوب استان تهران (۳۰ کیلومتری شهر تهران)، در حوزه اداری و سیاسی در مسیر بزرگراه تهران-قم در یک محدوده ۱۴ هزار هکتاری قرار گرفتهاست. سند فاز مطالعاتی پروژه حفاظت از تنوع زیستی در سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی توسط معاونت وقت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده مقیم وقت سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۰۲ به امضاء رسید. فاز مطالعاتی پروژه به منظور تکمیل مطالعات پایه از نظر وجوه علمی، فنی و اجتماعی- اقتصادی و با هدف طراحی پروژه بزرگ GEF صورت پذیرفت. گروه مشاوره فنی ( Technical Advisory Team ) مسئولیت ارائه راهنمائیهای فنی پروژه را بر عهده دارد.

همچنین پروژه از راهنمائیهای دو گروه تخصصی در زمینه سیاستگذاری و پشتیبانی فنی داخلی بهره مند می گردد. برنامههای گستردهای دربارهٔ زنده کردن دوباره منابع جنگلی و حفاظت خاک و مهار کردن شنهای روان و جلوگیری از پرشدن مخزنهای سدها، جلوگیری از پیشرفت کویر و واپس راندن آن از راه نهال کاری کویری در ایران پیاده شد. از آنجائیکه در این پروژه، حفاظت از تنوع زیستی با برنامه های توسعه همسو گردیده و نگرش جدیدی از توسعه با توجه به وجوه اجتماعی و اکولوژیکی ایجاد می گردد، نهادینه کردن مفهوم جدیدی از توسعه، از جمله منافع نهایی پروژه محسوب می گردد. هدف عملیاتی ۵/۳- بهبود توجه به تنوع زیستی و نقش آن در کمک به توسعه اجتماعی – اقتصادی در روستاهای کل منطقه. هدف اصلی ۳- ایجاد الگوهایی از راهبردهای روستایی موفق و پایدار از نظر اقتصادی در جهت افزایش درآمد و حفظ تنوع زیستی. خبرگزاری فارس. بایگانیشده از اصلی در ۴ مارس ۲۰۱۶.| هرچند که این پایانه قرار بود صرفاً برای پروازهای حج استفاده شود، ولی به گفته عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی وقت ایران، از این پایانه برای همه پروازها استفاده خواهد شد. دولتهای کانادا و بریتانیا همزمان با افتتاح دوم فرودگاه از اتباع خود خواستند که از سفر از طریق این فرودگاه اجتناب کنند. فرودگاه نهایتاً در روزهای آخر دولت محمد خاتمی نیمهکاره افتتاح و نگهداری آن با مصوبهٔ مجلس هفتم به شش شرکت ایرانی واگذار شد. از آثار زیبای تاریخی آن می توان به گورستان شیران سنگی اشاره کرد همچنین این منطقه در طبیعت بکر زاگرس قرار دارد. در جریان گشایش فرودگاه نیروهای زمینی و هوایی سپاه پاسداران به فرودگاه حملهور و مانع از گشایش و فرود نخستین هواپیما بر آن شدند. چاه شماره ۲ گلخاری نیز با هدف توصیف مخازن آسماری و خامی این میدان حفاری شد و چاه شماره ۳ گلخاری نیز بهعنوان نخستین چاه تولیدی میدان گلخاری، در سال ۱۳۵۷ به بهرهبرداری رسید. نخستین پایانه فعال، پایانه ۱ نامیده میشود که سالیانه مجموعاً ۶٫۵ میلیون مسافر و ۱۲۰٬۰۰۰ تُن بار از این فرودگاه جابهجا میشود. قالب های وافل قفل دار شرکت زاگرس بنا از استحکام بالایی برخوردار بوده و عوامل اجرایی به راحتی می توانند روی این قالب ها تردد کرده و بدون نگرانی از شکستن قالب ها عملیات بتن ریزی را انجام دهند.

به منظور اجرای سقف وافل، پس از قرار دادن جک یا اسکافلد در فواصل معین، به وسیله قوطی ها زیرسازی شبکه انجام شده و قالب ها با توجه به نقشه قالب چینی بر روی قوطی ها قرار می گیرند. جنگلهای ایران بر روی هم ۳٬۴۰۰٬۰۰۰ یا سه میلیون و چهار صد هزار هکتار جنگل در دامنههای شمالی کوههای البرز و استانهای ساحلی دریای خزر وجود دارند. فاز ۱ فرودگاه بینالمللی امام خمینی دارای یک پایانه مسافربری فعال با ظرفیت جابجایی ۶/۵ میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار در سال بوده و فاز ۲ فرودگاه نیز در حال ساخت است. در چهارچوب این اصل انقلاب سفید تا سال ۱۳۵۷ بیش از چهار هزار نفر نیروی محافظ منابع طبیعی و جنگلها و مراتع بودند. فرودگاه بینالمللی خمینی در بخش فشاپویه شهرستان ری در جنوب استان تهران (۳۰ کیلومتری شهر تهران)، در حوزه اداری و سیاسی در مسیر بزرگراه تهران-قم در یک محدوده ۱۴ هزار هکتاری قرار گرفتهاست. سند فاز مطالعاتی پروژه حفاظت از تنوع زیستی در سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی توسط معاونت وقت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده مقیم وقت سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۰۲ به امضاء رسید. در مرحله توسعه پروژه، دفاتر هماهنگی استانی (Provincial Coordination Office) در هر یک از چهار استان تاسیس گردیده اند.

از آنجائیکه در این پروژه، حفاظت از تنوع زیستی با برنامه های توسعه همسو گردیده و نگرش جدیدی از توسعه با توجه به وجوه اجتماعی و اکولوژیکی ایجاد می گردد، نهادینه کردن مفهوم جدیدی از توسعه، از جمله منافع نهایی پروژه محسوب می گردد. نور فضای گسترده و یکپارچه پذیرایی ، نشیمن و ناهارخوری در طول روز از پنجره های بزرگ سالن پذیرایی هر واحد به خوبی تامین خواهد شد. در فصل تابستان درجه حرارت هوای درون جنگل معمولاً بین ۶ تا ۸ درجه فارنهایت (۳ تا ۴ درجه سانتیگراد) پایینتر از درجه حرارت بیرون جنگل است، لیکن در زمستان درجه حرارت در جنگل خیلی نزدیک به درجه حرارت فضای باز و گاهی چند درجهای گرمتر است. دفتر منطقه ای پروژه زاگرس در استان چهار محال و بختیاری (شهر کرد) با سازمانهای استانهای چهارگانه همکاری نزدیک دارد. همچنین این دفتر ضمن ارائه گزارش به دفتر سازمان حفاظت محیط زیست در تهران، مسئولیت ارتباط با سازمانهای دولتی و غیر دولتی را بر عهده دارد. بلوک m4 در قسمت غربی پروژه و بَر بلوار گلها و خیابان بیگدلی واقع شده و در هر طبقه ۵ واحد قرار دارد. واحد ۱۶/۱۰۰ متری و ۴۲/۱۱۳ متری غربی ۲خواب ، ۸۸/۱۷۷ غربی شمالی و غربی جنوبی ۳ خوابه ، ۸۶/۱۳۱ متری شرقی شمالی و شرقی جنوبی ۳ خوابه ، ۷۲/۹۹ متری شرقی کوچکترین واحد پروژه و ۴۳/۱۱۸ شرقی ۲خواب تیپ های واحدهای بلوک L2 هستند. ​

شرکت زاگرس بنا تولید کننده و مجری تخصصی سازه های با سقف وافل می باشد که نمونه کارهای مختلفی در شهر تهران و سایر شهرستان ها جهد بازدید دارد. در این حالت می توان با حذف برخی از ستون های ناکارامد، وزن سازه را کاهش داده و دهانه های بزرگتری داشته باشیم. محمد تقی توکلی نماینده الیگودرز گفت:بسیاری از روستاهای شهرستان الیگودرز به دلیل پایین رفتن شدید سطح سفرههای آب زیرزمینی و خشک شدن چشمهها، چاهها و رودخانه در حال خالی از سکنه شدن است و باغها و مزارع این روستاها به دلیل کمبود آب در حال از بین رفتن است و این در حالی است که تاکنون هیچ حقآبهای به این روستاها داده نشدهاست. برآورد شدهاست که سالانهٔ ۶۳ هزار هکتار از جنگلهای زاگرس و شمال ایران نابود میشود و دلیل آن طمع انسانها و نه نیازشان است. سقف وافل به دلیل مزایای فنی و اقتصادی زیاد در بسیاری از پروژه های بزرگ انتخاب کارفرمایان و پیمانکاران است. مجلس پس از استیضاح خرم وزیر راه و ترابری به گزینه دیگر خاتمی برای این پست (احمد صادق بناب) نیز رأی منفی داد. با آنکه خرم تهدید کرده بود در روز استیضاح پشت پردهٔ حمله به فرودگاه را افشا میکند، در روز استیضاح سخنی از این موضوع نگفت.| مهم ترین شاخصه پروژه برج باغ تریتیوم vip که سازنده گان و طراحان پروژه برنامه ریزی جامع و کاملی را در مورد آن کرده اند محوطه اختصاصی بین بلوک های این مجموعه است که اختصاص به فضای سبز مشجر وسیعی خواهد داشت که با استفاده از المان های تزیینی و با الهام از معماری ایرانی تبدیل به یک باغ وسیع خواهد شد و ساکنین پروژه تریتیوم vip با تردد و مشاهده این فضا و طبعا هوای مطبوع بین بلوک ها و باغ وسیع پروژه خستگی کار روزانه و استرس های ناشی از زندگی شهرنشینی و آپارتمانی را در فضایی با انرژی تازه و مثبت بازیابی کنند . راهرو مشترک واحدهای مسکونی بخش مهمی از بناست که در بسیاری از ساختمان ها مورد غفلت قرار می گیرد اما در طراحی راهرو مشترک واحدها ی برج باغ تریتیوم وی آی پی ،دقت و ظرافتی مثال زدنی به کار رفته است .این فضا دارای عرض کافی و نورپردازی مطلوب بوده و مصالح به کار رفته در این فضا نیز به ایجاد فضایی دلنواز کمک می کند. اتاق خواب ها از نظر موقعیت مکانی در قسمت دنج واحد قرار می گیرند .

در معماری این عرصه به نفوذ نور طبیعی به تمام فضا دقت شده و مصالح به کار رفته در کف به صورتی انتخاب خواهد شد که حس وسعت فضا را در بیننده تشدید کند. پروژه زاگرس چیتگر یا پروژه لکسون ۲ توسط تعاونی توسعه ابنیه همت در منطقه ۲۲ چیتگر تهران در در مجاورت محور چهارباغ با پلاک ثبتی پروژه (۱۸۶۳/۱۳۶۲۰) و (۱۸۶۳/۱۲۵۳۸)در حال بهره برداری میباشد و همچنین طراحی و معماری آن به عهده فرزاد دلیری است . پیوستگی و ارتباط فضای ناهار خوری به فضای پذیرایی از میهمانان به صورتی حساب شده در طراحی معماری فضای واحد مسکونی لحاظ شده است تا فضای ناهارخوری مکمل فضای پذیرایی از میهمانان باشد.در طراحی پنجره سالن پذیرایی ،ابعاد تا بیشترین حد ممکن افزایش یافته است تا این پنجره همچون دروازه بزرگ ورود نور طبیعی به خانه عمل کند و علاوه بر این چشم اندازی تماشایی را نیز به ساکنان واحد ارائه نماید.

این پروژه از موقعیت مکانی بسیار عالی برخوردار است چرا که از جمله پروژه هایی می باشد که در اطراف دریاچه قرار دراد و این موقعیت بسیار عالی سبب می شود تا این پروژه از جمله پروژه هایی باشد که آینده دار بوده و پس از ساخت به دلیل این موقعیت مکانی از ارزش بسیاری برخوردار است. پروژه تریتیوم VIP در شرق دریاچه زیبای چیتگر و منطقه ۲۲ ،در تقاطع بلوار هوانیروز و بلوار گلها واقع شده است.در شمال زمین پروژه بلوار هوانیروز و جنوب آن خیابان بیگدلی واقع شده است و بلوار گلها نیز پروژه تریتیوم vip را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده است. در حال حاضر تنوع زیستی و حیات وحش در جنگلهای شمال از میان رفتهاست. ساکنین این پروژه با سکونت در برج های تریتیوم vip هم از امکانات و مزایای زندگی در این برج ها ی لوکس بهره مند می شوند و هم با تردد در این باغ وسیع حس تازگی و طراوت را در تمام روزهای سال در دل زندگی آپارتمان نشینی را خواهند داشت.

لذا توصیه می شود با دیدگاه بلند مدت و یا برای ساخت و ساز و در صورت امکان مشارکت در پروژه های پیش فروش آپارتمان در تهران وارد بازار شد. این شرکت سازنده پروژه های ۴ گانه تریتیوم در منطقه ۲۲ در ۴ لوکیشن مختلف است که با ساخت این پروژه ها استانداردهای ساخت و ساز و زیبایی و طراحی در برج های بلند مرتبه ساختمانی را در نما و ظاهر برج ها و در طراحی و دیزاین داخل واحدها و مشاعات را به شکل قابل ملاحظه ای در منطقه۲۲ افزایش داده است. طراحی و رنگ بندی آشپزخانه های وسیع واحدهای برج باغ تریتیوم vip برای هر بیننده ای جالب توجه و هیجان انگیز خواهد بود .فضای آشپزخانه طوری طراحی و تجهیز خواهد شد که در آن برای همه افراد خانواده دسترسی به کابینت ها، لوازم خانگی و ملزومات آشپزخانه به سادگی امکان پذیر باشد. بایگانیشده از اصلی در ۵ اکتبر ۲۰۱۸.| انسان خود را برترین مخلوق خدا می داند استفاده از حیوانات را به عنوان زنجیره غذایی حق خود می داند و تا جایی پیش رفته که سیر کردن شکم خود را به نابودی گونه های حیوانی و گیاهی ترجیح می دهد. اگر انسان آن را تخریب نکند اگر انسان در طبیعت مداخله نکند. پروژه زاگرس چیتگر در منطقۀ ۲۲ تهران و در کنار دریاچه چیتگر واقع شده و از موقعیت و جایگاه ویژهای بهرهمند است. این پروژه متعلق به تعاونی مسکن ابنیه همت با لوکیشن موقعیت بسیار مناسب در منطقه ۲۲ میباشد. این پروژه یکی از پروژه هایی می باشد که توسط تعاونی ابنیه همت در حال ساخت می باشد و از جمله پروژه هایی می باشد که در منطقه ۲۲ تهران از موقعیت مکانی بسیار عالی برخوردار است. لازم به ذکر است که این قیمت به دلیل داشتن سهم تجاری در پروژه بسیار مناسب است و خریدار با سرمایهگذاری در این پروژه میتواند سود خوبی را به دست آورد. در واقع میتوان به افرادی که منتظر پیشفروش برجهای چیتگر بودند، این مژده را داد که این امکان هماکنون فراهم شده است. پروژه زاگرس (لکسون ۲ ) به مراکز توریستی تهران همچون ایرانمال ، دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر نزدیک می باشد .

برج تریتیوم ۲ در شمال دریاچه زیبای چیتگر و بزرگراه خرازی در لوکیشنی دنج و آرام در ۲۰ طبقه احداث شده و در آخرین مراحل تکمیل و تجهیز واحدها و در شرف تحویل قرار دارد. پس زاگرس کمربندی دفاعی در مقابل هوای گرم جنوب هست. حالا تصور کنیدکه پوشش جنگلی زاگرس از بین برود این هوای گرم به راحتی به مناطق سردسیر نفوذ می کند و آنها را نیز تبدیل به مناطق گرم و خشک می کند. در حقیقت زاگرس با جنگل های بلوط خود هوای گرم را دریافت و به هوای سرد تبدیل می کند و آنها را به مناطق سردسیر می فرستد. اگر به نوار زاگرس دقیت کرده باشید زاگرس با پوشش جنگلی بلوط مرز طبیعی بین هوای گرم و هوای سرد هست. برای مثال اگر کمربند سبز زاگرس مثل جنگل های بلوط کهگیلویه و بویراحمد نابود شود به راحتی هوای گرم جنوب ایران به مناطق سردتری مثل اصفهان و شیراز، لرستان، کرمانشاه و .. نفوذ می کند و اکوسیستم این منطقه را نیز مختل می کند.

انتقال آب از شهرستان الیگودرز به شهرهای گلپایگان، خمین، محلات، نیم ور، سلفچگان و قم باعث پایین رفتن شدید سطح سفرههای آب زیرزمینی و در نهایت خشک شدن چاههای آب این منطقه شدهاست. نگاهی به شاداب ترین کشورهای جهان مثل سوئیس، فنلاند، سوئد، آلمان که در اروپای سبز زندگی می کنند هر چند کشورهایی هستند که به لحاظ اقتصادی در سطح بالایی هستند اما نمی توان نقش طبیعت سرسبز را در شادابی آنها بی تاثیر دانست بدون شک همین طبیعت زیبا و سرسبز باعث آرامش فکری و در نتیجه پیشرفت آنها شده. یکی از دلایل شاداب بودن مردم کشورهای جهان طبیعت سرسبز آنهاست. «وزیر نیرو (پرویز فتاح) هنگام ورود به لرستان بر محرومیت مردم اشک ریخت اما در پروژه انتقال آب این مسئله را نادیده گرفت. اما در جوابتان بگویم که شما با سکوت کردن در برابر این اقدامات مخرب نقش پر رنگی در نابودی طبیعت دارید. تعاونی مذکور برای تحویل واحدها جریمه دیرکرد و وجه التزام در نظر گرفته است که تاییدی بر عملکرد تعاونی بوده و سرمایه گذاران می توانند با اعتماد بیشتری اقدام به خرید کنند. بشکه بلوط بهترین ظرف برای تهیه الکل است.

همچنین در زمان اجرای پروژه، زیستگاههای پایدار برای پستانداران کوچک، بی مهرگان و گیاهان مورد بهره برداری قرار می گیرد. سنجاب ها ، موش ها ، موش ها و پستانداران بزرگتر مانند گوزن ها ، خوک ها و خرس ها نیز بلوط مصرف می کنند. البته درختان حرا و چندل نیز در فاصله دریا و ساحل در بعضی نقاط مانند بندر خمیر- لافت و قشم -سیریک دیده میشود. آنها علاوه بر بذر منبع اصلی غذایی بسیاری از پرندگان مانند دارکوب ، اردک و کبوتر هستند. کارفرمای اصلی این طرح شرکت آب منطقهای استان تهران میباشد. پس از آن تونل بلند ۳۶ کیلومتری آغاز میشود که آب را از شهرستان الیگودرز به گلپایگان منتقل میکند و بر این اساس سامانه انتقال آب این طرح شامل تونل ۹ کیلومتری، کانل بتونی هفت کیلومتری و تونل بلند ۳۶ کیلومتری است. چوب بلوط به قدری متراکم و قوی است که آن را در بسیاری از پروژه های ساختمانی در دوران باستان مطلوب کرده است. هر بلوط حاوی تنها یک دانه است که در پوسته ای محکم محصور شده است. با این حال اگر شما صاحب یک سگ یا اسب هستید باید توجه داشته باشید که بلوط برای حیوانات شما سمی است. طول خط لوله هشت اینچی انتقال نفت از سروستان به شیراز حدود ۱۱۰ کیلومتر برآورد شدهاست که شرکت نفت مناطق مرکزی، مسوولیت آن را بر عهده دارد. مراسم پایان حفر تونل ۳۶ کیلومتری انتقال آب از الیگودرز به قم با حضور مجید نامجو وزیر نیرو و جمعی دیگر از مسئولان استان قم در ۱۳۹۱/۰۶/۱۸ در منطقه مغانک الیگودرز برگزار شد. ↑ «طرحهای بزرگ انتقال و تصفیه آب قم با حضور رئیسجمهوری به بهرهبرداری رسید». از ویژگیهای این طرح احداث ۵۶ کیلومتر تونل با قطرهای بزرگ شامل چهار کیلومتر تونل دسترسی و ۵۲ کیلومتر تونل اصلی است. از سوی دیگر نامگذاری این طرح به عنوان مبهم «طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به قم» و همچنین نامگذاری پروژه ساخت و اجرای این طرح با نام پروژه قمرود باعث واکنشهایی در میان مردم استان لرستان شد تا جایی که رحمانی نماینده مجلس هشتم شهرستان الیگودرز هم نسبت به نامگذاری این طرح اعتراض کرد و آن را مجعول خواند. خشک شدن چاهها و چشمههای شهرستان الیگودرز علاوه بر خسارات بسیاری که به بخش کشاورزی وارد کردهاست باعث از بین رفتن مجتمعهای پرورش ماهی در این شهرستان شدهاست.

↑ ۴٫۰ ۴٫۱ ۴٫۲ «با اجرای طرح انتقال آب از سرشاخههای دزهفت شهر کمآب ایران مرکزی سیراب میشود». ↑ «باحضور وزیر نیرو و فرمانده کل سپاه پاسداران:بهرهبرداری از طولانیترین تونل انتقال آب خاورمیانه». قم به علت قرار گرفتن در حاشیه کویر از گذشته با مسئله کمآبی روبرو بودهاست. «وزیر نیرو (پرویز فتاح) هنگام ورود به لرستان بر محرومیت مردم اشک ریخت اما در پروژه انتقال آب این مسئله را نادیده گرفت. این پروژه که از سوی مسئولان وزارت نیرو به نام «طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به قمرود» نام نهاده شده است، از روستاهای الیگودرز در استان لرستان آغاز میشود. شهرستان سروستان با جمعیتی معادل ۵۵ هزار نفر و مساحتی بالغ بر ۳۳۰۰کیلو متر مربع از جمله مناطق نفت خیز استان فارس است که در سالهای اخیر موضوع بهرهبرداری از نفت این اقلیم جدیت بیشتر یافته طوری که برخی از صاحبنظران و کارشناسان از سروستان به عنوان عسلویه فارس یاد میکنند. خبرگزاری فارس. ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲. میدان نفتی گلخاری دارای ابعادی به طول ۴۲ کیلومتر و عرض متوسط ۶ کیلومتر است، که در حوضه زاگرس و زیر زون فارس ساحلی قرار دارد و میادین نفتی نرگسی، کیلورکریم و بینک، آن را احاطه کردهاند.

↑ ۴۲٫۰ ۴۲٫۱ «۶۸ هزار روستایی چشم به آب تانکر دارند / زاگرس نشینان تشنهاند! این خاکهای رسوبی دره تا عمق متجاوز از ۳۵متر در عمق زمین قرار دارند. همچنین تأسیسات سرچاهی ۱۰حلقه چاه تولیدی دو میدان و دو حلقه چاه تزریقی میدان سعادت آباد، احداث ۱۰کیلومتر خوط لوله چهار اینج انتقال گازهای همراه، احداث ۹۰ کیلومتر خطوط جمعآوری نفت از چا هها، احداث ۱۱۰ کیلومتر خط لوله ۱۰اینچ جهت انتقال نفت از واحد فرآوری سعادت آباد به پالایشگاه شیراز احداث واحد فرآوری مرکزی به ظرفیت ۲۵هزار بشکه در روز و طراحی و احداث سه دستگاه مخزن ذخیره و تأسیسات دریافت نفت خام در پالایشگاه شیراز از دیگر برنامههای توسعهای این میدانها میباشد. قرار است پس از بهرهبرداری این خط لوله در سال ۱۳۸۹ روزانه ۱۵هزار بشکه نفت خام برای پالایش به پالایشگاه نفت شیراز، منتقل شود. پس از به وجود آمدن خسارتهای مختلف به روستاهای شهرستان الیگودرز و همچنین ایجاد مشکل کمبود آب آشامیدنی در این روستاها، علی لاریجانی از اختصاص بودجه برای حل مشکل آب روستاهای این شهرستان خبر داد. پس از این مرحله در سالهای ۱۳۶۷ و ۱۳۷۸ باردیگر مطالعاتی در خصوص چگونگی اجرای پروژه صورت گرفت. روزنامه اعتماد. بایگانیشده از اصلی در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۱. روزنامه کیهان. ۱۸ آذر ۱۳۸۹.

رحمانی با نکبت خواندن وعدههای وزارت نیرو عملکرد آنها را مصداق چپاول سرمایه مردم دانست. ↑ «غييرات گسترده در وزارت صنايع و معادن». ↑ «الیگودرز قربانی طرح انتقال آب به قمرود». ↑ «پروژه انتقال آب به قم ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد». ↑ «سمینار عملکرد مخازن آسماری و جهرم میدان گلخاری برگزار شد». چاه شماره ۲ گلخاری نیز با هدف توصیف مخازن آسماری و خامی این میدان حفاری شد و چاه شماره ۳ گلخاری نیز بهعنوان نخستین چاه تولیدی میدان گلخاری، در سال ۱۳۵۷ به بهرهبرداری رسید. وحید حسنوند. «بررسی سنگشناسی و دیاژنز مخزن هیدروکربنی آسماری / جهرم در میدان گلخاری». «مدلسازی زایش هیدروکربن در سازند پابده در میدان نفتی گلخاری» (PDF). دریافتشده در ۱۷ اکتبر ۲۰۰۸. دریافتشده در ۱۵ خرداد ۱۳۹۰. خبرگزاری مهر. ۱۵ شهریور ۱۳۹۲. واحد مرکزی خبر. ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲. خبرآنلاین. ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲. ↑ مریم نظری (۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۸). دریافتشده در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰. دریافتشده در ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۱.| برای توضیح در مورد اطلاعات پروژه زاگرس (اطلاعات حقوقی) باید گفت: تمام نقل انتقالات در این شرکت به صورت قانونی و در دفتر اسناد رسمی انجام میپذیرد. پس برای سرمایه گذاری در چیتگر باید اطلاعات کاملی در مورد هر پروژه در منطقه ۲۲ داشته باشید. به گزارش بازار، در حالی که اخیرا سرمایه گذاری در پروژه های چیتگر با بودجه پایین امکان پذیر شده است، به نظر می رسد خرید واحدهای مسکونی در بخش ۲۲ برای سرمایه گذاران عادی شده است. برای پیش خرید نیز می توانید با املاک بزرگ چلسی تماس حاصل نمایید. برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در چیتگر با بودجه پایین این مقاله را مطالعه نماید یا با املاک چلسی تماس بگیرید. همیشه جنس درجه یک و با کیفیت از ما درخواست داشتند. طراحی این برج لوکس را آرشیتکت بنام فرزاد دلیری برعهده دارد، بطور خلاصه تمامی پارامترهای لازم اعم از لوکیشن، سازنده، طراحی و… شرکت زاگرس نصب سپاهان در سال ۱۳۸۰ با ایجاد زمینه در خصوص طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی انبارهای ذخیره سازی نفت و گاز و پتروشیمی شامل : پایپینگ ، استراکچر و مخازن ذخیره ، بالاخص مخازن تحت فشار (دوجداره و کروی ) و با شعار بهره وری ، نوآوری و فرهنگ سازی تاسیس شد. ​

شرکت زاگرس نصب سپاهان تا کنون ۲۲ پروژه در مناطق ویژه صنعتی را با موفقیت به اتمام رسانیده، و مفتخر به دریافت تشویق نامه هایی از کارفرمایان گردیده است. این کنسرسیوم متشکل از شرکت های زاگرس نصب سپاهان در زمینه ساخت، نصب و راه اندازی، شرکت RITS والقائم در کشورهای دبی وعمان درخصوص تهیه وتامین متریال فعال می باشند. همچنین با احساس مسئولیت و اتکا به توان بالقوه که در مجموعه داشت با ایجاد یک کنسرسیوم و امضای توافق نامه جهت اجرای پروژه های EPC، در فروردین ماه ۱۳۸۷ اقدام به تاسیس بخش اختصاصی احداث سکوی دریایی نمود. همانطور که می دانید منطقه ۲۲ یکی از ایده آل ترین و بهترین مناطق تهران برای سکونت و همچنین سرمایه گذاری است چراکه آب و هوای آن بسیار تمیز است و به اتوبان های برتر تهران همچون حکیم و همت دسترسی کاملی دارد. فاصله این پروژه تا مترو وردآورد ۳ دقیقه می باشد و به اتوبانهای شهید همت، شهید همدانی و تهران-کرج دسترسی دارد. پارک آبشار و پارک جوانمردان همچنین برای رسیدن به دریاچه چیتگر و مجموعه بام لند و استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی این مجموعه ها کافیست ۱۰ دقیقه پیاده روی کرده و از امکانات لازم این مجموعه های تفریحی و ورزشی استفاده کنید.

اما پیشنها میشود حتما ازمشاورین املاک مورد اعتماد کمک بگیرید زیرا ممکن است که کلاهبرداران از شما سوء استفاده کنند. حتی اگر در مناطق گرم و خشک مثل خوزستان زندگی می کنید دامنه های زاگرس بهترین نقطه برای ایجاد جنگل های بلوط هستند که در ۴ فصل ساز به منطقه شما زیبایی می بخشند. شاید با خودتان بگوید که من نقشی در نابودی و تخریب جنگل های بلوط ایران ندارم. یکی از بهترین پروژه های این منطقه پروژه زاگرس می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. اقساط این پروژه است که در ادامه اطلاعات کاملی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. اما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به معرفی و بررسی پروژه محبوب زاگرس در این منطقه بپردازیم و اطلاعات کاملی در خصوص این پروژه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. البته این ها بخشی از محبوبیت منطقه ۲۲ تهران است که در مقالات آینده سعی می کنیم اطلاعات کامل تری در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این مجموعه ، مجموعه صادقی هستند و هدفشون کارآفرینی برای جوانهایی هست که مدارک تحصیلی خوبی دارند اما کار ندارند و سعی کرده این جوانهای متخصص رو به کار بگیره. شرکت زاگرس رو مجموعهای دیدم از تعداد قابل توجهی نیروی جوان، تحصیلکرده و متخصص که تلاش دارند خدمات خوب و با کفیت ارائه بدهند.

هرچند که سازنده هر دو پروژه یکی است اما هر پروژه به تنهایی برای خود دارای هویتی است که با آن شناخته می شود و ارزش می گیرد. مهم ترین شاخصه پروژه برج باغ تریتیوم vip که سازنده گان و طراحان پروژه برنامه ریزی جامع و کاملی را در مورد آن کرده اند محوطه اختصاصی بین بلوک های این مجموعه است که اختصاص به فضای سبز مشجر وسیعی خواهد داشت که با استفاده از المان های تزیینی و با الهام از معماری ایرانی تبدیل به یک باغ وسیع خواهد شد و ساکنین پروژه تریتیوم vip با تردد و مشاهده این فضا و طبعا هوای مطبوع بین بلوک ها و باغ وسیع پروژه خستگی کار روزانه و استرس های ناشی از زندگی شهرنشینی و آپارتمانی را در فضایی با انرژی تازه و مثبت بازیابی کنند . تعاونی توسعه ابنیه همت یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تعاونی های سازنده در منطقه ۲۲ است. نحوه واگذاری توسط تعاونی صورت گرفته و بصورت سه دانگی بوده و هر امتیاز شامل ۶۰ متر تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر تراکم مفید تجاری می باشد. تجزیه و تحلیل؛ پروژه مسکونی تجاری زاگرس از نظر موقعیت مکانی یکی از مرغوب ترین پروژه های در حال حاضر و همچنین بهترین پروژه از بین چند پروژه اخیر تعاونی توسعه ابنیه همت می باشد.| شرکت ملی نفت ایران. وجود منابع نفت خام در سازند آسماری و سازند جهرم میدان گلخاری، نخستین بار در سال ۱۳۴۲ با حفاری چاه اکتشافی گلخاری-۱ به اثبات رسید. به طوری که سه دنگ آن شامل ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری میشود. ویژگی خاصی که این مجموعه از آن بهرهمند است، خریدوفروش واحدهای این پروژه بهصورت سه دنگ سه دنگ است. همانطور که پیشتر هم گفتیم، پروژه زاگرس چیتگر پروژهای مسکونی تجاری بوده و برج از ۲۸ طبقه بهرهمند است که ۲۱ طبقه آن مسکونی بوده و ۷ طبقۀ اول آن را مغازهها و فروشگاهها به خود اختصاص دادهاند. ذکر این نکته لازم است که پروژههایی که در اطراف دریاچه چیتگر ساخته میشوند، از محدودیت خاصی برخوردارند، به طوری که خرید واحدهای این پروژه میتواند یک سرمایهگذاری عالی و بهصرفه برای مشتریان بهشمار آید، زیرا در حال حاضر پروژه زاگرس در بهترین لوکیشن منطقۀ ۲۲ قرار دارد و چنانچه شما مایلید اقدام به خرید آپارتمان مسکونی و واحد تجاری در این منطقه کنید، پروژه زاگرس چیتگر علاوهبر موقعیتی که دارد، از چشمانداز زیبا و همچنین ویوی ابدی دریاچه چیتگر بهرهمند است.

به خاطر اینکه از آغاز تاکنون این شرکت، حرفهای و خوشسابقه بودن خود را به مشتریان ثابت کردهاست، عضوگیری پروژههای آن زیر نظر تعاونی و به سرعت انجام و تکمیل میشود. هدف از تاسیس این تعاونی ،تهیه زمین با کاربری مناسب از منابع مجاز به منظور احداث ابنیه و فعالیت های ساختمانی و عمرانی در زمینه ساخت برج های مسکونی ، اداری ، تجاری و شهرک سازی و پروژه های عمرانی مانند راه سازی ،پل سازی ، سدسازی ، ایجاد نیروگاه و ابنیه های سبک وسنگین و اجرای پروژه های تاسیساتی و خدماتی و نظایر آن با رعایت ضوابط قانونی و قراردادهای منعقده با واگذارنده زمین ، سرمایه گزاران در پروژه ها ، متقاضیان و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شرکت بوده که تا اینجا این تعاونی موفق ترین تعاونی فعال در منطقه بوده است. مهمترین شرط خرید از این پروژه، بهصورت واریزی و امتیاز است. با توجه به اینکه این پروژه، مسکونی تجاری است، لذا طبقه منفی و همکف، تجاری هستند. در حال حاضر غیر از پروژه زاگرس، پروژه فرزانگان نیز توسط این شرکت در حال احداث است که البته ساخت پروژه زاگرس چیتگر پس از آن آغاز شدهاست که بیشک در زمانی که در قرارداد مشخص شدهاست، ساخت آن به اتمام رسیده و به مشتری تحویل داده خواهد شد.

زمین این پروژه ۷۰۰۰ متر مربع میباشد و شامل ۲۱ طبقه میباشد و تحویل آن در سال ۱۴۰۵ میباشد که ضرر و زیان ۱۲ درصدی در صورت تاخیر در تحویل واحدها در قرارداد ذکر شده است . گفتنی است که این پروژه دارای ۶۰ مترمربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ مترمربع تراکم مفید تجاری است و هر سهم شامل ۳ دانگ یعنی یک آپارتمان با متراژ ۱۲۰ متر و ۳۰ متر واحد تجاری میشود. تأسیس تعاونیهای ساختمانی مانند پروژه مسکونی تجاری زاگرس این امکان را برای مردم فراهم نموده است که با هر نوع شرایط مالی، بتوانند یک واحد تجاری یا مسکونی برای خود داشته باشند. پروژه مذکور دارای زمینی به وسعت ۷۰۰۰ مترمربع می باشد و برابر با قرارداد اعضا تعاونی، هر سهم این پروژه دارای ۱۵ مترمربع تراکم تجاری و ۶۰ مترمربع مسکونی برای هر یک از اعضا می باشد. پروژه زاگرس به صورت سهامی به اعضا واگذار گردیده است و هر سهام دارای ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری میباشد و اقساط آن تا پایان سال ۱۴۰۱ هر ماه ۳۵ میلیون تومان میباشد.

قیمت پروژه زاگرس چیتگر و نحوه واگذاری امتیاز توسط تعاونی بدین شکل میباشد که هر امتیاز دارای ۶۰ متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر مربع تراکم مفید تجاری می باشد . املاک ایران زمین قیمت امتیاز پروژه زاگرس را در وبسایت خود منتشر می نماید. این دبیرخانه به عنوان رابط بین بخش دولتی، غیر دولتی و نهادهای بین المللی مربوطه فعالیت می نماید و مسئولیت پایش و ارزشیابی پروژه و همچنین حمایت از کمیته راهبری و گروه مشاوره فنی پروژه را بر عهده دارد. این تعاونی که از سابقه درخشانی برخودار است پروژه های لکسون و پروژه فرزانگان را در کارنامه خود دارد که جزو بهترین پروژه های منطقه ۲۲ به شمار می روند. همانطور که در بخش پیشین اشاره کردیم، این پروژه توسط تعاونی ابنیه همت ساخته شدهاست که از نظر سابقه از قدیمیترین شرکتهای فعال در حوزۀ ساختوساز مسکن و پروژههای تجاری در منطقۀ ۲۲ تهران بهشمار میآید. موقعیت خوبی را برای ساکنان این منطقه و بخصوص ساکنان پروژه زاگرس فراهم کند.| اجرای طرح توسعه میدان نفتی بخش سروستان شیراز اسفند ماه دو سال قبل آغاز شد. سازمان خواربار و کشاورزی جهانی (فائو) اعلام کردهاست که ایران یکی از ۷۰ کشور در حال توسعه در دنیا است که پوشش جنگلی کمی دارد و این پوشش جنگلی اندک، با سرعتی بیشتر از دیگر نقاط دنیا در حال نابودی است. جنگلهای شمال کشور که به جنگلهای ناحیهٔ رویشی هیرکانی یا کاسپی، جنگلهای مرطوب و جنگلهای صنعتی شمال شهرت یافتهاند هم چون نوار سبزی حاشیهٔ جنوبی دریای خزر و نیم رخ شمالی رشته کوه البرز از آستارا تا گلیداغی را به طول تقریبی ۸۰۰ کیلومتر، عرض ۲۰ تا ۷۰ کیلومتر و ارتفاع ۲۸۰۰ متر از سطح دریا پوشاندهاند. سید حسن رضوی مدیر آب منطقه استان قم در پاسخ به علت اجرای تأمین آب مصرفی به غیر از سد پانزده خرداد گفتهاست: «در دهه ۷۰ فناوری حفر تونل به طول ۵۰ کیلومتر وجود نداشت بنابراین ابتدا سد را احداث کردند، بدین صورت که از انتهای پروژه طرح آغاز شد و از سال ۷۳ تا ۸۹، ۷۰درصد آب شرب قم را تأمین میکرد». البته جنگل کاریهای وسیعی از گونه تاغ نیز در این استان انجام شدهاست. بارها توسط تکیه گاه در هر دو جهت حمل می شوند.

به دلیل اینکه در سقف وافل دو طرفه، بار از هر دو جهت منتقل می شود پس تقویت اصلی نیز در هر دو جهت برای دال دو طرفه فراهم می شود. در دانشنامهٔ ویکیپدیای انگلیسی، بازبینیشده در ۱۶ فوریه ۲۰۰۹. پروژه باستانشناسی زاگرس مرکزی با شرکت ایران و دانشگاه توبینگن آلمان، در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ با هدف بررسی منشأ یکجانشینی، کشاورزی و اهلیگری در تپه چغاگلان آغاز شدهاست. بیشتر جنگلهای این کشور، در نواحی شمالی، در حاشیه جنوب دریای کاسپین جای دارند. البته علاوه بر استانهای فوق هنوز بقایای گونهٔ اصلی زاگرس یعنی بلوط در شهرستان نهاوند استان همدان و شهرستان شازند مرکزی رویش دارد که دلیل قابل مشاهدهای بر گسترهٔ وسیع تر جنگلهای زاگرس از گذشته تا به امروز است. این محوطه در ۲ کیلومتری جنوب سد امیرآباد در نزدیکی روستای گلان از توابع بخش صالح آباداز شهرستان مهران، بخش مرکزی، روستای گلان در استان ایلام واقع شدهاست. این طرح درحالی برای استانهای دیگر هدف گذاری شدهاست که ۸۹۲ روستای لرستان مشکل آب آشامیدنی دارند و ۶۸ هزار جمعیت روستایی این استان به وسیله تانکر آب رسانی میشوند. ناحیهٔ رویشی خلیج فارس و دریای عمان از قصر شیرین شروع و به صورت نوار باریکی به سمت جنوب کشور کشیده شده و پس از عبور از استانهای خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به مرز ایران و پاکستان ختم میشود؛ به دلیل تفاوت اکولوژیکی، رویشهای اصلی این ناحیه به دو قلمرو تقسیم میشوند.

این ناحیه بر اساس شرایط توپوگرافی و ارتفاع به دو منطقهٔ کوهستانی با آب و هوای سرد و منطقهٔ جلگهای با آب و هوای بیابانی و گرم و خشک تقسیم میشود. در فصل تابستان درجه حرارت هوای درون جنگل معمولاً بین ۶ تا ۸ درجه فارنهایت (۳ تا ۴ درجه سانتیگراد) پایینتر از درجه حرارت بیرون جنگل است، لیکن در زمستان درجه حرارت در جنگل خیلی نزدیک به درجه حرارت فضای باز و گاهی چند درجهای گرمتر است. آب و هوای زاگرس به سبب قرار داشتن در کنار آب و هوایهای مختلف همانند ایران-تورانی و صحرا-سندی، گرمسیری و همچنین تأثیرپذیری از سیکلونهای آناتولی و دریای سیاه بسیار گوناگون است. رشته کوه البرز که بلندترین رشته کوه خاورمیانه است، همچون دیواری در مقابل رطوبت ناشی از دریای کاسپین ایستاده و مانع نفوذ آنها به نواحی مرکزی ایران میشود؛ بنابراین این ابرها مجبور به بارش در نواحی شمالی میشوند. ناحیهٔ رویشی ایرانی تورانی با مساحتی حدود ۱/۴ میلیون هکتار، جزو مناطق خشک و نیمه خشک بوده و قسمت عمدهٔ فلات مرکزی ایران را دربرگرفتهاست. بر اساس آمار تا پایان ۱۳۵۵ خورشیدی پروژههای جنگل داری ۶۱۵ هزار هکتار از ۳۰۰ هزار هکتار جنگلهای قابل بهرهبرداری شمال کشور را شامل شدهاست.

به گفتهٔ راجر متیو، مسئول تیم پروژه باستانشناسی زاگرس مرکزی در ایران، این دو گروه مردم، در فاصله دو هزار کیلومتری از یکدیگر، مستقلاً از نقش خود به مثابه شکارچی-جمعآوریکننده در مرحله پیش از دوره نوسنگی، جداگانه و مستقل از یکدیگر رشد کردهاند و با انقلاب نوسنگی، به کشاورزی، اهلیگری و یکجانشینی پرداختهاند. این صفحه آخرینبار در ۲۵ فوریهٔ ۲۰۲۱ ساعت ۱۵:۰۴ ویرایش شدهاست. حفاریها در هر دو تپه تا عمق ده متری انجام شدهاست و برخی نرمتنان، انسانهای دفن شده و همینطور بز و جمجمه گوسفند وحشی نیز کشف شدهاست. این جنگلها بازمانده از دوران سوم زمینشناسی هستند، علت نبود سوزنیبرگان در جنگلهای هیرکانی عدم پیشروی و گسترش یخچالها در اواخر دوران سوم و اوایل دوران چهارم زمینشناسی در این مناطق است. درخت اصلی در این جنگلها بلوط است. چنین میزان وسیعی از محصولات کشاورزی، تاکنون در خاورمیانه یافت نشدهبود. نکتهای که اهمیت بیشتری داشت، آن بود که چنین اسکان طولانی مدتی در یک محل، در عصر نوسنگی بیسابقه بودهاست.| علاوه بر موارد در پیش گفته شده بیش از ۷۷۵ گونهٔ گیاهی (۵۵ گونه از آنها برای اولین بار در ایران گزارش شدهاست) در منطقهٔ حفاظت شدهٔ ناحیهٔ رویشی ارسبارانی شناسایی شدهاست. بیش از ۶۰ حلقه چاه خشک شده و ۱۷۱ حلقه از چاههای منطقه نیز در آستانه خشکیدن قرار دارند، اما تاکنون حقابهای برای این روستاها در نظر گرفته نشدهاست. می تواند کیفیت زندگی را در این برج بیش از پیش افزایش دهد. همیشه جنس درجه یک و با کیفیت از ما درخواست داشتند. کیفیت کار از لحاظ فنی بسیار عالیه و مشتریان راضی هستند. این پروژه در مرحله اخذ جواز قرار دارد و در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع قرار است برجی ۲۸ طبقه با شکل و شمایلی بسیار جذاب و دیدنی توسط این تعاونی ساخته شود. همانطور که می دانید منطقه ۲۲ یکی از ایده آل ترین و بهترین مناطق تهران برای سکونت و همچنین سرمایه گذاری است چراکه آب و هوای آن بسیار تمیز است و به اتوبان های برتر تهران همچون حکیم و همت دسترسی کاملی دارد. البته می توانید با تماس با واجد پشتیبانی این سایت از روند رو به رشد و ایده آل این پروژه نیز مطلع شوید. این پروژه به دلیل قرار گیری د ر یک منطقه ایده آل و منحصر به فرد به دریاچه چیتگر مشرف است که این مووضع باید افزایش دید و همچنین ویو بسیار جذاب واحد ها خواهد بود.

پس از به وجود آمدن خسارتهای مختلف به روستاهای شهرستان الیگودرز و همچنین ایجاد مشکل کمبود آب آشامیدنی در این روستاها، علی لاریجانی از اختصاص بودجه برای حل مشکل آب روستاهای این شهرستان خبر داد. همچنین با احساس مسئولیت و اتکا به توان بالقوه که در مجموعه داشت با ایجاد یک کنسرسیوم و امضای توافق نامه جهت اجرای پروژه های EPC، در فروردین ماه ۱۳۸۷ اقدام به تاسیس بخش اختصاصی احداث سکوی دریایی نمود. شرکت زاگرس نصب سپاهان تا کنون ۲۲ پروژه در مناطق ویژه صنعتی را با موفقیت به اتمام رسانیده، و مفتخر به دریافت تشویق نامه هایی از کارفرمایان گردیده است. این تعاونی قبل از به راه انداخت پروژه زاگرس، با موفقیت پروژه های عظیمی را در این منطقه احداث نموده است که از مهم ترین آن ها می توان به پروژه های لکسون و فرزانگان و.. خوشبختانه تعاونی برند منطقه یعنی تعاونی توسعه ابنیه همت با رزومه درخشان در پروژه های لکسون در رینگ اول دریاچه، آسمان آبی در میدان ساحل، برج فرزانگان واقع در کوهک، پروژه های اداری تجاری پارسیا، پروژه البرز و پروژه الوند، سازنده پروژه زاگرس هست که میتوان مانند پروژه های قبلی این سازنده به آینده زاگرس هم بسیار امیدوار بود. البته این ها بخشی از محبوبیت منطقه ۲۲ تهران است که در مقالات آینده سعی می کنیم اطلاعات کامل تری در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

طبق اطلاعاتی که در اختیار ماست، این پروژه قرار است تا تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ به بهره برداری کامل برسد و آماده تحویل به مشتری شود. لطفا تا انتهای این بخش با ما همراه باشید. در اختیار ما قرار ندارد اما به محض آن که اطلاعاتی در این زمینه منتشر شود، با شما در این بخش آن را به اشتراک خواهیم گذاشت. چیزی که مشخص است تغییر اهداف سد در این سالهاست؛ برقابی قرار بود آب قابل توجهی از طریق کانال به بنادر و اطراف هندیجان منتقل شود، اما اهداف تغییر کرد و مقداری از تخصیص آب را به بخش کشاورزی منطقه گچساران اختصاص دادند و مقداری هم به بخش کشاورزی دیگر مناطق. نکته دیگر اینکه هدف این سد توسعه گچساران یا کهگیلویه نبود؛ در زمان ساخت البته اشتغال مناسبی برای مردم بومی داشت، اما پس از آن، یک ۶۵ میلیون مترمکعب آب برای صنعت داریم و یک ۶۵ میلیون مترمکعب هم برای کشاورزی.

برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در چیتگر با بودجه پایین این مقاله را مطالعه نماید یا با املاک چلسی تماس بگیرید. شما می توانید پروژه نارنجستان ۴ و یا امتیاز پروژه اسپرلوس را از این مجموعه خریداری کنید. از سال ۹۷ با این شرکت آشنا شدم و در ۱۰ پروژه با هم همکاری داشتیم. برای درک چگونگی گذار به کشاورزی در نقاط مختلف جهان، بررسی ژنتیکی جمعیتهای کشاورز نخستین در سپیدهدم کشاورزی در ۱۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ سال پیش، نشان دهندهٔ سه گروه متمایز جمعیتی در هلال حاصلخیز است. طبق اعلام تعاونی و اطلاعات مندرج در دفترچه قرارداد نهایتا تحویل پروژه زاگرس ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ میباشد.البته پروژه در صورت دیرکرد به اعضا ضرر و زیان پرداخت مینماید,طبق اعلام تعاونی اگر تعاونی نتواند تا ۶ماه پس از موعد مقرر واحد را تحویل عضو دهد,پرداخت ضررو زیان شامل حال تعاونی میشود و ماهانه مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برای هرواحد به عضو پرداخت میشود. پروژه زاگرس از دیگر پروژه های منطقه ۲۲ تهران است که به دست تعاونی ابنیه همت که یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین تعاونی های موجود در منطقه ۲۲ است، در حال ساخت می باشد. با توجه به قیمت بالای ملک و واحدهای مسکونی در تهران، سرمایه گذاری در پروژه چیتگر را می توان بهترین فرصت برای داشتن یک واحد مسکونی در تهران دانست؛ چرا که می توانید واحدهای مسکونی در حال ساخت در این منطقه را پیش خرید کنید.| از دیگر پروژههای این تعاونی معتبر، میتوان به پروژه لکسون، پروژه فرزانگان، پروژه البرز و پروژه الوند اشاره کرد. تعاونی ابنیه همت نیز یکی از این تعاونیها بود که پروژه عظیم زاگرس را احداث کرد. تعاونی ابنیه همت این تعاونی از زمانی که برج نشینی در منطقه ۲۲ شروع به کار کرد . از نمونه کار های شناخته شده و در حال ساخت این تعاونی در منطقه ۲۲ میتوان به پروژه لکسون در منطقه ۲۲ تهران و پروژه فرزانگان اشاره کرد . هنگام تنظیم سند میبایست به آدرس دقیق آپارتمان، نام و مشخصات خریدار و فروشنده، ویژگی های آپارتمان خریداری شده(پارکینگ، انباری ) دقت کرد. پروژه زاگرس دارای پیش سند یا دفترچه تعاونی می باشد و نقل و انتقال به صورت قطعی و رسمی در دفتر تعاونی صورت می گیرد و یک دفترچه از آن داخل تعاونی موجود می باشد و دفترچه دیگر در اختیار خریدار قرار می گیرد. لذا در موقعیت کنونی و با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور برای سرمایه گذاری می بایست نگاهی بلند مدت به بازار داشته و یا از طرق دیگر وارد شد. در پروژه تریتیوم vip ( تریتیوم ۵ )سالن پذیرایی به همراه فضای نشیمن و ناهارخوری یکپارچه طراحی شده و به این ترتیب عرصه وسیعی پدید آمده که متراژ بالای واحد مسکونی را از اندازه واقعی بیشتر نشان دهد.

با توجه به محدود بودن پروژه ها در اطراف دریاچه چیتگر شروع این پروژه فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در زمینه املاک و معقوله پیش خرید در شهرک چیتگر میباشد. دریاچه چیتگر و احداث فضاهای سبز، آبشار، پارکهای جنگلی و دوری از مرکز کلان شهر تهران، باعث آب و هوای بسیار عالی این منطقه شده است و همین امر یکی از دلایل مهم پر طرفدار بودن منطقه ۲۲ تهران است. پروژه زاگرس دارای پلاک ثبتی ۱۸۶۳/۱۳۶۲۰ و ۱۸۶۳/۱۲۵۳۸ می باشد این پروژه دارای ۷۰۰۰ متر زمین می باشد و به دلیل زمان بر بودن اخذ جواز تعداد طبقات پروژه زاگرس هنوز مشخص نمی باشد. اما به دلیل اینکه زمان زیادی از عضو گیری پروژه نگذشته اطلاعاتی از قبیل متراژ واحدها و تعداد بلوک ها و طبقات توسط تعاونی مربوطه اعلام نشده و به محض اعلام توسط تعاونی اعلام میشود. مبلغ زمین تراکم این پروژه متری ۱۲ میلیون و پانصد هزار تومان است که البته به دلیل سهم تجاری که پروژه دارد مبلغی منصفانه بوده و سودآوری خوبی برای خریدار دارد.

پروژه های بسیاری نیز توسط این شرکت ساخته و تحویل خریدار شده است. پروژه های دیگری همچون فرزانگان و آسمان آبی ساخته شده و تحویل داده شده است. هم اکنون تعاونی ابنیه همت پروژه آسمان آبی یا آسمان چیتگر را تحویل داده است، پروژه اداری تجاری لکسون را در مرحله نازک کاری دارد، پروژه البرز را در مرحله اسکلت در حال کار است و همچنین تحویل برج مجلل فرزانگان را انجام داده است. در واقع باید گفت، شرکت ابنیه همت چیتگر دارای چندین پروژه در حال ساخت میباشد که شامل: پروژه زاگرس، پروژه لکسون، پروژه آرتمیس، پروژه الوند و البرز است. تعاونی انبیه همت یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین تعاونی های مسکن موجود در منطقه ۲۲ تهران میباشد . پروژه زاگرس در ضلع شرقی دریاچه چیتگر که در قالب یک برج ۱۶ طبقه که متشکل از ۱۵۰ واحد که از لحاظ ظاهری ، جزء شکیل ترین پروژه های منطقه ۲۲ میباشد . برای هر واحد مسکونی حدود ۱۲۰ متر و واحد های تجاری ۳۰ متر، در نظر گرفته شده است. میانگین متراژ واحد ها نیز ۱۲۰ متر میباشد. پروژه لکسون ۲ به صورت سه دنگ سه دنگ خرید و فروش می شود و هر سه دنگ آن ۶۰ متر مسکونی و ۱۵ متر تجاری می باشد.

پروژه تریتیوم VIP یکی از جدیدترین پروژه های منطقه ۲۲ می باشد که با مشارکت شرکت نیکان سازه سدید یکی از بهترین و معتبرترین سازندگان منطقه ۲۲ و سازمان امور مالیاتی و دارایی اجرا خواهد شد. البته سازه بتنی قیمت پایین تری نسبت به اسکلت دارد. شرکت زاگرس بنا تولید کننده و مجری تخصصی سازه های با سقف وافل می باشد که نمونه کارهای مختلفی در شهر تهران و سایر شهرستان ها جهد بازدید دارد. البته طبق اعلام,تعاونی متعهد شده است که از این زمان تا ۲۴ماه بعد کلیه کارهای دریافت سند را برای اعضا انجام دهد. زمان تحویل پروژه زاگرس ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ می باشد و چنانچه بیشتر از این زمان تحویل پروژه طول بکشد تعاونی موظف است به ازای هر ماه دیرکرد مبلغ ۲ میلیون تومان هزینه دیرکرد و وجه التزام پرداخت نماید. در زمان عضویت در تعاونی ، خرید و فروش این پروژه به صورت سه دانگی میباشد . سیستم سقف وافل دوطرفه، مدت زیادی است که در صنعت ساختمان، به یک انتخاب مناسب و مقرون به صرفه در پروژههایی با مساحت بالا تبدیل شده است، سقف وافل نوعی دال دو طرفه است که به دو صورت عملکرد خود را نشان می دهند.| قطعاً برای شما نیز مهم است که بدانید این پروژه چه زمانی تحویل داده میشود. همان طور که بیان شد پروژه زاگرس؛ یک برج تجاری مسکونی بوده و به همین سبب دارای شرایط خوبی برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران می باشد. نکتهای که اهمیت بیشتری داشت، آن بود که چنین اسکان طولانی مدتی در یک محل، در عصر نوسنگی بیسابقه بودهاست. قیمت پروژه زاگرس چیتگر و نحوه واگذاری امتیاز توسط تعاونی بدین شکل میباشد که هر امتیاز دارای ۶۰ متر مربع تراکم مفید مسکونی و ۱۵ متر مربع تراکم مفید تجاری می باشد . طبق تعرفه ی تعاونی اعضا موظف به پرداخت اقساط به شرح زیر هستند. پروژه مذکور دارای زمینی به وسعت ۷۰۰۰ مترمربع می باشد و برابر با قرارداد اعضا تعاونی، هر سهم این پروژه دارای ۱۵ مترمربع تراکم تجاری و ۶۰ مترمربع مسکونی برای هر یک از اعضا می باشد. در مورد قیمت امتیاز پروژه زاگرس ابنیه همت باید بگوییم، مبلغ ثبت نام برای یک امتیاز که شامل ۶۰ متر مربع مسکونی و ۱۵ متر مربع تجاری است. چنانچه مایل به خرید واحد و یا واحدهایی از پروژه زاگرس ابنیه همت هستید، این نکته را باید بدانید که تمامی واحدهای این پروژه امکان نقدشدن بالا و سریعی دارد به طوری که در مدتزمانی کوتاه میتوانید اقدام به فروش آن کنید.
هچنین شایان ذکر است که قیمت امتیاز پروژه زاگرس ابنیه همت مناسب و بهصرفه است از آن جهت که تعاونی ابنیه همت هنگام خرید اسکلت موردنیاز برای پروژه زاگرس اقدام به دریافت وام کرد که این امر توانست تا حد بسیار زیادی در جلوگیری از بالا رفتن هزینهها مؤثر باشد به طوری که افزایش قیمتی که میتوانست در اثر افزایش قیمت آهن رخ دهد، برای این پروژه پیش نیامده و اقساط وام نیز بهطور کامل تسویه و پرداخت شد. فتوای ناصر مکارم شیرازی در این مورد که از راه فتوا خواهی کسب شدهاست، این است: «باید با اجازه مالکان اصلی از آن آب استفاده شود». یکی از شناخته شده ترین و قدیمیترین تعاونیهای مسکن موجود در منطقه ۲۲ تهران، تعاونی انبیه همت میباشد. در صورت تأخیر بیش از ۶ ماه، زیان مالی بهصورت ماهانه مبلغی ۲ میلیون تومان، به اعضای تعاونی پرداخت شود. در قرار درج شده است که واحدها باید تا پایان در ماه ۱۴۰۵ آماده باشند.

همانطور که پیشتر هم گفتیم، پروژه زاگرس چیتگر پروژهای مسکونی تجاری بوده و برج از ۲۸ طبقه بهرهمند است که ۲۱ طبقه آن مسکونی بوده و ۷ طبقۀ اول آن را مغازهها و فروشگاهها به خود اختصاص دادهاند. رزومه: تعاونی ابنیه همت در ابتدا جزئی از ۲۱ تعاونی اتحادیه رسا بوده است که شهرک نمونه ،پارسیا، برج آرتمیس را ساخته است در سال ۹۱ این تعاونی، به یک تعاونی عمرانی تبدیل شد که پروژه های آسمان چیتگر، برج لکسون و برج فرزانگان را ساخته است. محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه ۲۱ مهر در بازدید از کارخانه کاغذسازی زاگرس در فارس اظهار کرد: در سفر استانی ۲۱ مهرماه سال ۱۴۰۰ رئیس جمهور به استان فارس بازدیدی از کارخانه کاغذسازی انجام شد و ما مصمم هستیم با وجود تمام مشکلات موجود، موضوع تسهیلات این کارخانه برطرف شود. همان گونه که متوجه شدید این پروژه در منطقه ۲۲ تهران قرار دارد اما جذابیت اصلی آن، قرار داشتن ساختمان در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهارباغ است. در خصوص چگونگی ساخت این پروژه باید گفت این مجموعه دارای اسکلت فلزی است که با استفاده از پیچومهره در کنار هم قرار گرفتهاند. شرکت ابنیه همت با بهرهگیری از مهندسین خبره و بهترین مصالح سعی در ساخت آپارتمانهایی با کیفیت و بالاترین سطح مقاومت دارد.

از امکانات برخی از این آپارتمان ها میتوان به روف گاردن، لابی، لابی من ۲۴ ساعته ، استخر و جکوزی اشاره کرد. با این پروژه ها طولی نمی کشد که این منطقه به شلوغ ترین و پر امکانات ترین منطقه تهران تبدیل شود. مبلغ اولیه برای ثبت نام ۱ امتیاز ۹۵۰ میلیون تومان میباشد که مبلغ ۲۷۵ میلیون تومان آن در البتدا و مابقی تا اسفند سال ۹۹ بصورت اقساط تکمیل شده است . این مجموعه در کنار این طرح، پروژه هایی از قبیل پروژه البرز و پروژه الوند را هم در حال بررسی و ساخت دارد. همچنین دسترسی آسان به بزرگراه ها و دریاچه چیتگر از ویژگی هایی است که پروژه زاگرس دریاچه چیتگر را از سایر پروژه ها متمایز کرده است. برجها و ساختمانهای مختلفی در این منطقه در حال ساخت هستند که یکی از آنها با نام پروژه زاگرس چیتگر شناخته میشود. با عرض سلام و ادب در پروژه فنس کشی و تجهیز کارگاه انجام شده و در حال حاضر آماده گودبرداری میباشد. بستگی دارد. بهعنوان مثال، در مهرماه سال ۱۴۰۱، قیمت امتیاز پروژه زاگرس بین ۴۱۰ تا ۴۵۰ میلیون بود، در حالی که این قیمت در آبان سال ۱۴۰۱ قیمت امتیاز پروژه زاگرس چیتگر بین ۴۶۰ تا ۴۸۰ میلیون تخمین زده شد.| در تاریخ ۲۴ شهریور ماه سال ۹۹، شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت طی اطلاعیه ۱۲۰۹۵-۹۹ ثبت نام جهت خرید قطعه زمین تحت عنوان پروژه مسکونی – تجاری زاگرس را آغاز نمود. در صورتیکه امکان خرید چند امتیاز توسط یک عضو فراهم نباشد (امکان مالی برای خریدار فراهم نباشد)، تعاونی هر واحد را به صورت مشاعی به چند عضو واگذار خواهد نمود. البته این مورد را مد نظر داشته باشید که با توجه به متراژهای نهایی، ملاک تحویل هر واحد به خریدار امتیاز، خرید تمام امتیازات مربوط به هر واحد می باشد (یعنی خرید چند امتیاز به اندازه متراژ واحد مورد نظر جهت تحویل گرفتن آن واحد نیاز است). دفترچههای مربوط به بخش تجاری و مسکونی از یکدیگر جدا هستند که برای ۱۵ متر تجاری، مبلغ ۳۱۵ میلیون تومان و برای بخش مسکونی، مبلغ ۷۲۵ میلیون تومان باید پرداخت شود. طبق اعلام تعاونی و اطلاعات مندرج در دفترچه قرارداد نهایتا تحویل پروژه زاگرس ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ میباشد.البته پروژه در صورت دیرکرد به اعضا ضرر و زیان پرداخت مینماید,طبق اعلام تعاونی اگر تعاونی نتواند تا ۶ماه پس از موعد مقرر واحد را تحویل عضو دهد,پرداخت ضررو زیان شامل حال تعاونی میشود و ماهانه مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برای هرواحد به عضو پرداخت میشود. با پیش خرید واحدهای مسکونی این پروژه می توانید ۳۰ درصد مبلغ را ظرف ۳۶ ماه (۳ سال) و ۷۰ درصد مبلغ را ظرف ۶۰ ماه (۵ سال) پرداخت کنید و مالک واحدهای مسکونی شوید.

این پروژه در ۲۸ طبقه به تفکیک طبقه همکف و منفی یک دارای کاربری تجاری و طبقات اول الی ۲۸ دارای کاربری مسکونی در حال ساخت می باشد ( البته لازم به ذکر است که تعداد طبقات پروژه می تواند در زمان دریافت پروانه ساختمانی تغییر کند). ماجرا به سدی تازه روی «زهره» در تنگه «چمشیر» برمیگردد که زمزمههای آن از اواخر دهه شصت آغاز شد، در اواسط دهه هفتاد رنگوبوی جدی به خود گرفت و در نهایت در اواسط دهه هشتاد هم مجوز اجرایی فاز اول آن صادر شد. با توجه به گستردگی واحدهای موجود در این پروژه، می توان واحدی را که متناسب با بودجه خود است انتخاب کرده و با کمترین هزینه در آن سرمایه گذاری کرد. بنابراین مشاهده می شود که پروژه دارای شرایط بسیار ساده و با پیش پرداخت بسیار کم است و فرصت طلایی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند؛ چرا که شما می توانید با کمترین هزینه و پرداخت اقساطی صاحب یک واحد مسکونی در پروژه تریتیوم ۴ شوید.

شاید پیش خرید واحدهای مسکونی یا خرید سهام این پروژه ها تنها شانس شما برای داشتن یک واحد مسکونی در یکی از مجلل ترین مناطق تهران با پایین ترین بودجه باشد. همچنین برای رسیدن به دریاچه چیتگر و مجموعه بام لند و استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی این مجموعه ها تنها کافی است ۱۰ دقیقه راه را پیاده طی کنید و از امکانات این مجموعه های تفریحی و ورزشی استفاده لازم را ببرید. این جمله ی آخر نه برای خودستایی، بلکه به این دلیل است که اطمینان حاصل کنید اگر لقب یکی از معتبرترین تعاونی های سازنده را به تعاونی ابنیه همت می دهم، قطعا سزاوار چنین لقبی بوده و هست. در ابتدا جزئی از ۲۱ تعاونی اتحادیه رسا بوده است که شهرک نمونه ،پارسیا، برج آرتیمس را ساخته است در سال ۹۱ این تعاونی، به تعاونی عمرانی تبدیل شده است که پروژه های آسمان ابی، برج لکسون و برج فرزانگان را ساخته است.

طبق اعلام تعاونی، پروژه دارای تیپ های متراژی ۱۲۰ متر مربعی و ۱۸۰ مترمربعی و غیره میباشد. همانطور که روی نقشه مشخص است، محل تقریبی قرارگیری پروژه زاگرس چیتگر در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت چهار باغ و در نزدیکی بلوار کاشان قرار گرفته است و به همین منظور دارای موقعیتی عالی و آب و هوایی خاص می باشد. همانطور که پیش تر ذکر شد، این پروژه دارای کاربری مسکونی – تجاری می باشد و در زیربنایی به وسعت ۷۰۰۰ متر در حال اجرا و ساخت است. همانطور که می دانید در اطراف منطقه ۲۲ امکانات رفاهی و تفریحی زیادی وجود دارد که در اختیار تمامی واحدهای مسکونی قرار دارد؛ بنابراین پروژه یاران نیز از این قاعده مستثنی نیست و ساکنان این پروژه می توانند به راحتی از ایران مال، دریاچه چیتگر دیدن کنند. چرا که هم قدرت بالایی دارد و هم به راحتی در طبیعت یافت می شود. در محوطه باغ پروژه تریتیوم وی آی پی پیشبینی برای مبلمان شهری ، آبنما های زیبا برای تلطیف فضای محوطه ،جاده تندرستی برای پیاده روی ساکنین شده است. ساکنین این پروژه با سکونت در برج های تریتیوم vip هم از امکانات و مزایای زندگی در این برج ها ی لوکس بهره مند می شوند و هم با تردد در این باغ وسیع حس تازگی و طراوت را در تمام روزهای سال در دل زندگی آپارتمان نشینی را خواهند داشت. ↑ ۲٫۰ ۲٫۱ «آمار عملکرد فرودگاههای کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی و مقایسهٔ آن با سال۲۰۱۵ میلادی». اجرای این طرح باعث وارد آمدن خسارتهای جبران ناپذیری به محیط زیست استان لرستان به خصوص زیستگاهها و مراتع طبیعی شرق این استان شدهاست مجریان پروژه قمرود بدون دریافت مجوزهای زیستمحیطی اقدام به شروع کار کرده و پس از گذشت پنج سال از آغاز اجرای طرح اقدام به دریافت مجوزهای زیستمحیطی کردهاند. در برج های تریتیوم وی آی پی مجموعه آبی کامل شامل استخر ، سونا و جکوزی با بهترین طراحی ودیزاین برای خانم ها و آقایان پیش بینی شده تا تنش و خستگی کار روزانه را در آن از تن بزدایند.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - بازدهی خوب تایری‌ها

در معماری این عرصه به نفوذ نور طبیعی به تمام فضا دقت شده و مصالح به کار رفته در کف به صورتی انتخاب خواهد شد که حس وسعت فضا را در بیننده تشدید کند. همچنین پروژه تریتیوم vip با طراحی فضای ورزشی استاندارد و تجهیز کامل این سالن فضایی اختصاصی را برای ساکنین مهیا می کند تا بتوانند به ورزش و فعالیت بدنی خود بپردازند. برج تریتیوم ۳ نیز در مروارید شهر و در ۱۳ طبقه احداث شده و مانند تریتیوم ۲ آخرین مراحل تکمیل و تجهیز واحدها را طی می کند و در شرف تحویل در ماه های آینده قرار دارد. فرودگاه امام خمینی از شهر تهران با استفاده از ماشین شخصی، مترو، تاکسی و اتوبوس از طریقآزادراه ۷، آزادراه ۵، جاده ۶۵وجاده ۷۱ قابل دسترسی است. قسمت زیادی از آبهای زیرزمینی قم به علت گذشتن از سفرههای نمکی، شور شده و در بسیاری از موارد غیرقابل استفاده شده و به مشکلات کمآبی این شهر دامن زدهاست.

اتاق خواب ها از نظر موقعیت مکانی در قسمت دنج واحد قرار می گیرند . در طراحی اتاق های خواب القای حس آرامش مهمترین نکته بوده است که معماران واحدهای مسکونی پروژه برج باغ تریتیوم vip به آن توجه داشته اند. لابی در ساختمان ها و برج ها با توجه به فراوانی تردد هایی که در این فضا انجام می شود اهمیت فراوانی دارد.در پروژه برج باغ تریتیوم vip که شامل ۹ بلوک مجزا است هر بلوک دارای لابی مجزا و لوکس با ارتفاع سقف بلند با طراحی منحصر برای هر بلوک دیزاین خواهد شد.لابی هر بلوک با مساحت متفاوت با دو فضای مجزای مبله شده دلباز مواجه هستیم که توسط فضای اختصاص یافته به لابی من از هم جدا می شوند. واحدهای مسکونی برج های تریتیوم vip به فراخور متراژ دارای ۲ ، ۳ و ۴ سرویس بهداشتی فرنگی و کابین دوش و حمام است که در طراحی ، ساخت و تجهیز آنها به عایق مناسب کیفیت و زیبایی مصالح و شیرآلات و دیگر ملزومات توجه اساسی شده است. بلوک m3 در قسمت غربی پروژه و بَر بلوار گلها واقع شده که از ۲ برج به هم چسبیده تشکیل شده و در هر طبقه از هر برج ۷ واحد قرار دارد.

بلوک L3 آخرین بلوک از پروژه برج باغ تریتیوم وی آی پی است که این بلوک نیز در هر طبقه ۴ واحد به متراژهای ۵۶/۱۸۳ متری شرقی شمالی ۳ خواب ، ۹۱/۱۶۰ متری شرقی جنوبی ۳ خوابه ، ۱۲/۱۷۲ متری جنوبی غربی ۳خواب ، ۴۱/۱۵۶ متری غربی و شمالی ۳ خواب تشکیل شده است. تیپ های متراژی هر برج تشکیل شده از واحد ۲۵/۱۳۲متری شرقی ۲ خواب رو به بلوار گلها ، ۷۰/۱۶۷ و ۹۵/۱۲۶ شرقی ۳خواب رو به گلها ، ۶۲/۱۴۲ شمالی ۳خواب ، ۱۴۹ متری و ۶۰/۱۴۹ و۴۸/۱۵۳ متری غربی ۳ خواب که هر ۳ واحد رو به محوطه باغ و فضای سبز قرار دارند. این ۶ واحد شامل تیپ های متراژی ۲۵/۱۳۲متر ۲ خواب و ۵۰/۱۴۹متر ۳ خواب شمالی و بدون مشرف ، ۴۸/۱۵۳ متر و ۶۰/۱۴۹متر ۳ خواب جنوبی رو به محوطه باغ و فضای سبز مشجر، ۱۴۹متر ۳ خواب جنوبی شرقی و جنوبی غربی ،۷۷/۱۴۹متر ۳ خواب شمالی غربی و شمالی شرقی تشکیل شده است. در هر طبقه از این بلوک ۴ واحد به متراژ ۱۸/۱۹۷ ۴ خواب به جهت شمالی و شرقی بدون مشرف ، ۲۴/۱۴۲ شرقی و شمالی ۳خواب ، ۶۳/۱۴۱ جنوبی رو به محوطه باغ و فضای سبز و ۲۴/۱۴۹ غربی ۳خواب قرار دارد.| پرس و جو که کردم بقیه مشتریان از استحکام بنا و طراحی و در کل آپارتمانهای زاگرس راضی بودند. شرکت زاگرس نصب سپاهان در سال ۱۳۸۰ با ایجاد زمینه در خصوص طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی انبارهای ذخیره سازی نفت و گاز و پتروشیمی شامل : پایپینگ ، استراکچر و مخازن ذخیره ، بالاخص مخازن تحت فشار (دوجداره و کروی ) و با شعار بهره وری ، نوآوری و فرهنگ سازی تاسیس شد. از سوی دیگر نامگذاری این طرح به عنوان مبهم «طرح انتقال آب از سرشاخههای دز به قم» و همچنین نامگذاری پروژه ساخت و اجرای این طرح با نام پروژه قمرود باعث واکنشهایی در میان مردم استان لرستان شد تا جایی که رحمانی نماینده مجلس هشتم شهرستان الیگودرز هم نسبت به نامگذاری این طرح اعتراض کرد و آن را مجعول خواند. پروژه زاگرس با موقعیت مکانی فوق العاده در نزدیکی دریاچه چیتگر و داخل شهرک گلستان قرار دارد. روند اجرای پروژه با مشکلاتی روبهرو و سرانجام این پروژه بهصورت احداث یک موقعیت جدید اجرایی شد و هماکنون این چاه آماده استقرار دکل حفاری است.
سید حسن رضوی مدیر آب منطقه استان قم در پاسخ به علت اجرای تأمین آب مصرفی به غیر از سد پانزده خرداد گفتهاست: «در دهه ۷۰ فناوری حفر تونل به طول ۵۰ کیلومتر وجود نداشت بنابراین ابتدا سد را احداث کردند، بدین صورت که از انتهای پروژه طرح آغاز شد و از سال ۷۳ تا ۸۹، ۷۰درصد آب شرب قم را تأمین میکرد». از سال ۹۷ با این شرکت آشنا شدم و در ۱۰ پروژه با هم همکاری داشتیم. همانطور که می دانید در اطراف منطقه ۲۲ امکانات رفاهی و تفریحی زیادی وجود دارد که در اختیار تمامی واحدهای مسکونی قرار دارد؛ بنابراین پروژه یاران نیز از این قاعده مستثنی نیست و ساکنان این پروژه می توانند به راحتی از ایران مال، دریاچه چیتگر دیدن کنند. اما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به معرفی و بررسی پروژه محبوب زاگرس در این منطقه بپردازیم و اطلاعات کاملی در خصوص این پروژه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تعداد زیاد واحدهای پروژه یاران از ویژگی های مهم این پروژه است؛ به این ترتیب در پروژه یاران در منطقه ۲۲ ۷۵ واحد در ۴ بلوک با مجموع ۳۰۰ واحد مسکونی ساخته می شود. برای آن که اطلاعات کاملی را در این خصوص به دست آورید می توانید به سایت دیار ۲۲ مراجعه کنید!

یکی از بهترین پروژه های این منطقه پروژه زاگرس می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. پروژه زاگرس از دیگر پروژه های منطقه ۲۲ تهران است که به دست تعاونی ابنیه همت که یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین تعاونی های موجود در منطقه ۲۲ است، در حال ساخت می باشد. با توجه به قیمت بالای ملک و واحدهای مسکونی در تهران، سرمایه گذاری در پروژه چیتگر را می توان بهترین فرصت برای داشتن یک واحد مسکونی در تهران دانست؛ چرا که می توانید واحدهای مسکونی در حال ساخت در این منطقه را پیش خرید کنید. این پروژه به دلیل قرار گیری د ر یک منطقه ایده آل و منحصر به فرد به دریاچه چیتگر مشرف است که این مووضع باید افزایش دید و همچنین ویو بسیار جذاب واحد ها خواهد بود. گزینه دوم که دریاچه چیتگر برای پروژه های سرمایه گذاری مناسب است، پروژه عاشقانه حکیم نام دارد که می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران مناسب باشد؛ زیرا واحدهای پروژه عاشقانه حکیم دارای ۴ نوع مختلف هستند و برای هر واحد شرایط خاصی تعیین شده است تا همه سرمایه گذاران این فرصت را داشته باشند که خرید واحد در پروژه رومنس حکیم.

البته تعداد پروژه هایی که فقط به بودجه پایین می توانیید پیش خرید کنید زیاد نیست. اگر می خواهید در پروژه چیتگر سرمایه گذاری کنید و بودجه کمی دارید، پیش خرید واحدهای مسکونی ۵۰، ۶۰ و ۷۰ متری ۳ سوراخ یا ۶ سوراخ در پروژه یاران می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. البته می توانید با تماس با واجد پشتیبانی این سایت از روند رو به رشد و ایده آل این پروژه نیز مطلع شوید. این شرکت با در اختیار داشتن حدود۴۰ کارشناس ارشد ،کارشناس و تکنسین ، قابلیت انجام پروژه های صنعتی تاسقف هفتصد میلیارد ریال را دارا می باشد. همچنین با احساس مسئولیت و اتکا به توان بالقوه که در مجموعه داشت با ایجاد یک کنسرسیوم و امضای توافق نامه جهت اجرای پروژه های EPC، در فروردین ماه ۱۳۸۷ اقدام به تاسیس بخش اختصاصی احداث سکوی دریایی نمود. از آنجایی که بسیاری از پروژه های در دست اجرا در منطقه ۲۲ شرایط خاصی را برای پیش خریداران در نظر گرفته اند، می توانید با حداقل بودجه نسبت به پیش خرید واحدهای مسکونی در این منطقه اقدام کنید. اگر می خواهید، با بودجه پایین اقدام به سرمایه گذاری در چیتگر کنید این مقاله را از دست ندهید. با توجه به گستردگی واحدهای موجود در این پروژه، می توان واحدی را که متناسب با بودجه خود است انتخاب کرده و با کمترین هزینه در آن سرمایه گذاری کرد.| از آن جایی که پروژه ابنیه زاگرس هم اکنون در حال اجرا و ساخت است، در صورت تمایل به خرید، بهتر است از شرایط خرید و پرداخت آن اطلاع کسب کنید. طبق تعرفه ی تعاونی اعضا موظف به پرداخت اقساط به شرح زیر هستند. حتما قبل از خرید میبایست استعلامات لازم را از تعاونی مربوطه دریافت کرد. برای اطلاع از شرایط و قیمت پروژه زاگرس با شماره املاک چلسی تماس بگیرید. برج زاگرس چیتگر امکانات رفاهی زیادی برای ساکنان و خریداران واحدها دارد. از امکانات برخی از این آپارتمان ها میتوان به روف گاردن، لابی، لابی من ۲۴ ساعته ، استخر و جکوزی اشاره کرد. در نتیجه اجرای این پروژه، آموزه های جدیدی در زمینه چگونگی سازگاری تنوع زیستی در شرایط آب و هوایی مختلف کسب خواهد شد. نور فضای گسترده و یکپارچه پذیرایی ، نشیمن و ناهارخوری در طول روز از پنجره های بزرگ سالن پذیرایی هر واحد به خوبی تامین خواهد شد.

برخی جنگلها (مثلاً جنگلهای همیشه سبز) چندان تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی نیستند؛ ولی برخی دیگر (مثلاً جنگلهای خزانکننده) بشدت تحت تأثیر بوده، کلیه برگهای خود را در هر پاییز از دست میدهند. در اطراف اماکن مسکونی یا باغات به صورت کمربندهای سبز طویل کاشته میشوند و بسیاری از صدمات ناشی از باد را تقلیل میدهند. اگر یک عضو نخواهد یا توانایی نداشته باشد که چند امتیاز خریداری کند، تعاونی امتیاز آن واحد را به چند عضو به صورت شراکتی می فروشد. عملیات فاز اجرایی در تاریخ ۱۲ مه ۲۰۰۷ آغاز گردیده است و مدت زمان اجرای پروژه پنج سال می باشد. در مجموع این پروژه با برخورداری از ۱۵ متر مربع بخش تجاری و ۶۰ متر مربع بخش مسکونی، به یکی از پروژه های پرطرفدار در حال ساخت تبدیل شده است که موجب شده افراد زیادی خواهان خرید آن باشند. سالن ورزشی، سالن اجتماعات و بسیاری دیگر تنها بخشی از امکانات موجود در این پروژه میباشد. با این پروژه ها طولی نمی کشد که این منطقه به شلوغ ترین و پر امکانات ترین منطقه تهران تبدیل شود. با توجه به شرایط مکانی برج زاگرس می توان این پروژه را نزدیک ترین پروژه به دریاچه چیتگر دانست که مشخصه ارزشمند و قابل توجهی برای پروژه و سرمایه گذاران آن می باشد.

انتقال امتیاز در دفتر تعاونی ابنیه همت انجام شده و به صورت قطعی قابل انتقال به نام خریدار می باشد. برای توضیح در مورد اطلاعات پروژه زاگرس (اطلاعات حقوقی) باید گفت: تمام نقل انتقالات در این شرکت به صورت قانونی و در دفتر اسناد رسمی انجام میپذیرد. به نقل از مجله نیچر، مردم ایران با مهاجرت به استپهای اوراسیا از سویی، و مهاجرت به شرق، هند و پاکستان، از سوی دیگر، کشاورزی را گسترش دادند. وجود امکانات تفریحی و مراکز خرید متعدد باعث محبوبیت هرچه بیشتر این منطقه میان مردم شده است. داشتن روف گاردن، آبنما، پارکینگ، انباری و بالکن از امکانات این برج می باشند. از دیگر امتیازات این برج دسترسی خیلی سریع به بام لند می باشد. موقعیت پروژه لکسون در نزدیک ترین نقطه مسکونی به دریاچه بزرگ مصنوعی تهران و در نزدیکی مجموعه بام لند و همچنین باغ آرامش، تاثیر بسزایی در رشد سود سرمایه گذاری در این پروژه خواهد داشت. این پروژه در ابتدایی ترین مراحل ساخت بوده و به صورت واریزی و امتیاز قابل خریداری می باشد. قابل ذکر است که سهم مسکونی و سهم تجاری پروژه زاگرس نیز بصورت جداگانه قابل خرید و فروش است. نکته دیگر اینکه، ویژگی مثبت این پروژه این است که امتیاز قسمت تجاری و مسکونی جداگانه هم قابل فروش است.

این پروژه از جمله پروژه هایی می باشد که در منطقه ۲۲ تهران از یک بلوک تشکیل شده است و از جمله پروژه هایی میباشد که در تعاونی ابنیه همت از ابعاد کمتری برخوردار است و به طور کلی از پروژه هایی می باشد که در این منطقه تنها یک بلوکه می باشد و از ۲۱ طبقه تشکیل شده است. علاوه بر پروژه زاگرس؛ پروژه البرز و پروژه الوند نیز توسط این تعاونی در حال اجرا می باشد که تمامی این پروژه ها گزینه های مناسب و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ می باشند. پیشفروش واحدهای زاگرس بهصورت یک واریزی اولیه به علاوه امتیاز و به علاوه اقساط صورت میگیرد. پس از این مرحله در سالهای ۱۳۶۷ و ۱۳۷۸ باردیگر مطالعاتی در خصوص چگونگی اجرای پروژه صورت گرفت. این پروژه با معماری خاص و فضاسازی های درست و مناسب مشاعات آینده ای درخشان و سرمایه گذاری هایی پربازده برای خریداران این پروژه رقم خواهد زد. شرکت ابنیه همت با تدارک این شرایط سعی در ارائه بهترین خدمات به خریداران عزیز دارد.

زاگرس ابنیه از نظر امکانات تجاری و تفریحی به پارک جنگلی چیتگر، ایرانمال و دریاچه چیتگر دسترسی دارد. برج پروژه زاگرس دریاچه چیتگر در نزدیکی دریاچه قرار دارد که برجهای اطراف آن ساخته شدهاند. املاک ایران زمین قیمت امتیاز پروژه زاگرس را در وبسایت خود منتشر می نماید. برای مثال اگر کمربند سبز زاگرس مثل جنگل های بلوط کهگیلویه و بویراحمد نابود شود به راحتی هوای گرم جنوب ایران به مناطق سردتری مثل اصفهان و شیراز، لرستان، کرمانشاه و .. نفوذ می کند و اکوسیستم این منطقه را نیز مختل می کند. حالا تصور کنیدکه پوشش جنگلی زاگرس از بین برود این هوای گرم به راحتی به مناطق سردسیر نفوذ می کند و آنها را نیز تبدیل به مناطق گرم و خشک می کند. پروژه تریتیوم وی آی پی در موقعیت جغرافیای عالی و بینظیر در منطقه ۲۲ قرار دارد که علاوه بر داشتن هوایی پاک و سالم در بیشترین فصول سال در منطقه ای دنج و با بهترین دسترسی به بزرگراه های اصلی و دسترسی راحت به دریاچه چیتگر و مرکز خرید بام لند و جنگل چیتگر بهترین فرصت را برای ساکنین پروژه تریتیوم vip مهیا می سازد که از امکانات توریستی و تفریحی منطقه ۲۲ به بهترین شکل و در حداقل زمان ممکن با صرف کمترین هزینه استفاده لازم را ببرند.

موقعیت خوبی را برای ساکنان این منطقه و بخصوص ساکنان پروژه زاگرس فراهم کند. بیشترین جمعیت درختان بلوط را می توان در آمریکای شمالی مشاهده کرد، به ویژه در مکزیک که حدود ۱۶۰ گونه رشد می کند و ۱۰۹ گونه از آنها بومی هستند. ناحیهٔ رویشی ارسباران جزء ذخایر ژنتیکی جهانی ثبت شده و از تنوع بیولوژیکی بالایی برخوردار است، به نحوی که حدود ۱۰۰ گونهٔ چوبی همانند بلوط، ممرز، افرا، بنه، زبان گنجشک، شیرخشت، بادام، کیکم، ارس، زغال اخته، داغداغان، ملچ، سرخدار و … اگر به چین سفر کنیم می توانیم بیش از ۱۰۰ گونه را در آنجا پیدا کنیم. نگاهی به شاداب ترین کشورهای جهان مثل سوئیس، فنلاند، سوئد، آلمان که در اروپای سبز زندگی می کنند هر چند کشورهایی هستند که به لحاظ اقتصادی در سطح بالایی هستند اما نمی توان نقش طبیعت سرسبز را در شادابی آنها بی تاثیر دانست بدون شک همین طبیعت زیبا و سرسبز باعث آرامش فکری و در نتیجه پیشرفت آنها شده. هر بلوط حاوی تنها یک دانه است که در پوسته ای محکم محصور شده است.

مساحت جنگلهای دیگر که پراکنده درسایر نقاط کشور میباشند تا سه میلیون هکتار است. برای هر امتیاز تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰، باید مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان واریز گردد تا هزینه زمین، مجوز و تراکم تسویه شده و به سراغ مراحل بعد برویم. بر اساس برآوردها، از هر هزار درخت بلوط تنها یک درخت بلوط زنده می ماند. همان طور که بیان شد پروژه زاگرس، یک برج تجاری مسکونی بوده و به همین سبب دارای شرایط خوبی برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران می باشد. سازنده پروژه زاگرس شرکت تعاونی ابنیه همت می باشد. در واقع باید گفت، شرکت ابنیه همت چیتگر دارای چندین پروژه در حال ساخت میباشد که شامل: پروژه زاگرس، پروژه لکسون، پروژه آرتمیس، پروژه الوند و البرز است. به دلیل اینکه پروژه های املاک منطقه ۲۲ در سال های اخیر سروصداهای زیادی را به پا کرده بود، لذا این منطقه تبدیل به یک برند در بین مردم شده است. در حقیقت زاگرس با جنگل های بلوط خود هوای گرم را دریافت و به هوای سرد تبدیل می کند و آنها را به مناطق سردسیر می فرستد. اگر به نوار زاگرس دقیت کرده باشید زاگرس با پوشش جنگلی بلوط مرز طبیعی بین هوای گرم و هوای سرد هست.

معمولا اگر تعاونی ها متعلق به ارگان های بزرگ باشنداعتبار بیشتری دارند و ریسک سرمایهگزاری در آنها بسیار کمتر خواهد بود.زیرا تمام سرمایه گزاران همیشه برای پروژه هایی در خواست خرید دارند و نقل و انتقال بیشتر در تعاونی هایی انجام می شوند که متعلق به ارگان های معتبر و قوی هستند. جناب آقای استاندار محترم و معاونین ؛ آیا پیگیر دستورات صادره از ناحیه خود به متولیان امر هستید ؛ دستور شما استاندار محترم بر این بود که در هفته دولت در سال جاری پروژه تحویل اعضا شود. ما با ابزار و ماشین آلات صنعتی و ایجاد آلاینده های شیمایی و توهم برتری بودن هر سال در حال نابودی طبیعت هستیم. اما اگر با مدیریت درست مراتع به این دامداران فرهنگ سازی و آموزش داده داده شود می توانندهر سال چندین هزار درخت بلوط بکارند و به رشد و گسترش جنگل ها کمک کنند. اگر انسان آن را تخریب نکند اگر انسان در طبیعت مداخله نکند.| هم اکنون یکی از بهترین گزینه ها در منطقه ۲۲ هم برای خرید و هم برای پیش فروش پروژه تریتیوم vip است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و خیلی از افراد به دنبال پیش خرید کردن این پروژه می باشند. طبق بررسی های صورت گرفته، سازندگان پروژه ابنیه زاگرس درصورتی که طبق قرارداد مشخص شده در تاریخ ۳۰/۱۰/۱۴۰۵ این پروژه به اتمام نرسد، تمام ضررهای حاصله از آن به افراد خریدار پرداخت خواهد شد و بابت دیرکرد این پروژه، خسارات ناشی از آن را عهده دار خواهد شد و مسئولیت تمام آن را پذیرا است. پروژه مسکونی زاگرس (لکسون ۲) دارای دو کاربری مسکونی و تجاری بوده و در رینگ دوم دریاچه چیتگر و در لوکیشنی بی نظیر با دسترسی عالی به تمام امکانات قرار گرفته است. از پروژه های مسکونی – تجاری منطقه ۲۲ می باشد. تعاونی ابنیه همت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ طی اطلاعیه شماره ۲۲ گزارشی را به شرح ذیل اعلام نمود.

بدیهی است این اقساط صرفا جهت باز پرداخت اقساط وام اخذ شده بوده ( که وجه آن به طور کامل صرف خرید آهن مورد نیاز و ساخت اسکلت پروژه گردیده است) و در صورت شروع عملیات گودبرداری و نیلینگ اقساط مربوطه اعلام میگردد. بدینوسیله به استحضار اعضای محترم پروژه زاگرس می رساند با توجه به نزدیکی شروع عملیات ساخت پروژه و اینکه نقشه های پروژه در دست اصلاح و تکمیل می باشد و بر اساس استقلال بخش تجاری و مسکونی پروژه به منظور بهبود شرایط تامین مالی ساخت و اجرای پروژه و ایجاد گزینه انتخاب برای اعضا برای ادامه عضویت در بخش های مسکونی یا تجاری ، طرح جداسازی و تفکیک امتیاز پروژه و دفترچه عضویت پروژه به دو بخش تجاری و مسکونی در دست اقدام می باشد که پس از نهایی شدن آن، اعلام مقتضی برای تبدیل قرارداد عضویت فعلی به دفترچه عضویت های جدید مسکونی و تجاری بصورت مستقل اطلاع رسانی می گردد. رئیس انجمن جنگلبانی اعلام کرد که این رقم، بیانگر آمار رسمی در این زمینه است و بدون شک در کنار این برداشتها، قطع درختان بهطور غیرقانونی نیز در جریان است که بر میزان کل نابودی جنگلها میافزاید. اجرای پروژه های تأسیساتی و خدماتی و نظایر آن بدون محدودیت به فعالیت خاص، مستقل و یا با استفاده از خدمات موسسات تخصصی و پیمانکاری ذیربط با رعایت ضوابط قانونی و قراردادهای منعقده با منابع واگذارنده زمین، سرمایه گذاران، متقاضیان و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شرکت.این تعاونی با روزمرگی درخشان خود یکی از معروف ترین تعاونی های منطقه ۲۲ می باشد.

تهیه زمین با کاربری مناسب از منابع مجاز به منظور احداث ابنیه و فعالیتهای ساختمانی عمرانی در زمینه ساخت اماکن تجاری، اداری، آموزشی، مذهبی، درمانی، ورزشی، شهرک سازی، راه سازی، پل سازی، سدسازی، معماری، ایجاد نیروگاه، ابنیه های سبک و سنگین و … کارفرمای ساخت این پروژه شرکت تعاونی ساختمانی ابنیه همت می باشد که با پیشینه مناسب و منحصر به فرد خود به عنوان یکی از بهترین و ایده آل ترین تعاونی های پروژه زاگرس شناخته می شود. وی در هنگام افتتاح این طرح گفت: «حق است شهر قم به لحاظ عمرانی و آبادانی و تأمین نیازهای اساسی، بهترین و برترین باشد». پروژه زاگرس دریاچه چیتگر یکی از پروژه های در دست ساخت شرکت مورد اعتماد ابنیه همت است که متقاضیان زیادی برای خرید دارد. اگر می خواهید اطلاعات کلی در مورد موقعیت این پروژه به دست آورید، جالب است بدانید که برج زاگرس در منطقه ۲۲ تهران، ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهارباغ واقع شده است که از این نقطه چشم اندازی فوق العاده دارد. پروژه تریتیوم وی آی پی در موقعیت جغرافیای عالی و بینظیر در منطقه ۲۲ قرار دارد که علاوه بر داشتن هوایی پاک و سالم در بیشترین فصول سال در منطقه ای دنج و با بهترین دسترسی به بزرگراه های اصلی و دسترسی راحت به دریاچه چیتگر و مرکز خرید بام لند و جنگل چیتگر بهترین فرصت را برای ساکنین پروژه تریتیوم vip مهیا می سازد که از امکانات توریستی و تفریحی منطقه ۲۲ به بهترین شکل و در حداقل زمان ممکن با صرف کمترین هزینه استفاده لازم را ببرند.

با توجه به اخذوام برای پروژه و انعقاد قرارداد خرید آهن مورد نیاز اسکلت پروژه و همچنین ساخت آن به منظور جلوگیری از بالا رفتن هزینه در اثر افزایش قیمت آهن در سال آینده اقساط ذیل به صورت علی الحساب اعلام می گردد. تعاونی ابنیه همت طی اطلاعیه شماره ۲ سال ۱۴۰۰ خطاب به اعضای پروژه زاگرس، استقلال و جداسازی بخش مسکونی و تجاری زاگرس را اعلام نمود، که متن اطلاعیه به شرح ذیل می باشد. حجم سرمایهگذاری اولیه برای بهرهبرداری ازمنابع نفتی سروستان دو هزار میلیارد ریال اعلام شدهاست، که موجب ایجاد اشتغال و درآمد در استان فارس میشود. برای پی بردن به نقش بلوط در شکل گیری جاذبه های گردشگری و تغییر هوا فقط کافیست یک کیلومتر از جنگل های بلوط دور شوید تا متوجه طبیعت، پوشش گیاهی و تفاوت هوا شوید. در پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی، از طریق هم سو نمودن حفاظت از تنوع زیستی و بهره برداری پایدار با فعالیتهای بخشهای کشاورزی، جنگلداری، مراتع، آب و گردشگری از سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی در محدوده ای به وسعت ۲۵۰۰۰۰۰ هکتار حفاظت می شود.| بلوط قرمز همچنین درخت ایالت نیوجرسی است. ناحیه زاگرس که بهطور عمده جنگلهای بلوط غرب کشور را تشکیل میدهند. که در ذیل تصاویر نهایی نمای طراحی شده پروژه قابل مشاهده می باشد. کارفرما این پروژه شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت می باشد. این ویژگی، تاثیر بسزایی بر ارزش و قیمت امتیاز پروژه زاگرس ابنیه همت گذاشته و جزو مزایای پروژه زاگرس برای سرمایه گذاری می باشد. با توجه به اخذوام برای پروژه و انعقاد قرارداد خرید آهن مورد نیاز اسکلت پروژه و همچنین ساخت آن به منظور جلوگیری از بالا رفتن هزینه در اثر افزایش قیمت آهن در سال آینده اقساط ذیل به صورت علی الحساب اعلام می گردد. بدینوسیله به استحضار اعضای محترم پروژه زاگرس می رساند با توجه به نزدیکی شروع عملیات ساخت پروژه و اینکه نقشه های پروژه در دست اصلاح و تکمیل می باشد و بر اساس استقلال بخش تجاری و مسکونی پروژه به منظور بهبود شرایط تامین مالی ساخت و اجرای پروژه و ایجاد گزینه انتخاب برای اعضا برای ادامه عضویت در بخش های مسکونی یا تجاری ، طرح جداسازی و تفکیک امتیاز پروژه و دفترچه عضویت پروژه به دو بخش تجاری و مسکونی در دست اقدام می باشد که پس از نهایی شدن آن، اعلام مقتضی برای تبدیل قرارداد عضویت فعلی به دفترچه عضویت های جدید مسکونی و تجاری بصورت مستقل اطلاع رسانی می گردد.

تهیه زمین با کاربری مناسب از منابع مجاز به منظور احداث ابنیه و فعالیتهای ساختمانی عمرانی در زمینه ساخت اماکن تجاری، اداری، آموزشی، مذهبی، درمانی، ورزشی، شهرک سازی، راه سازی، پل سازی، سدسازی، معماری، ایجاد نیروگاه، ابنیه های سبک و سنگین و … پروژه زاگرس به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای ایده آل و بسیار مناسب و در مجاورت دریاچه چیتگر به عنوان یکی از پروژه های فعال منطقه ۲۲ شناخته می شود. به دلیل کمبود ذخایر آبی مناسب در ایران مرکزی لزوم مطالعات طرحهای انتقال آب بین حوزهای مطرح شد. کارفرمای ساخت این پروژه شرکت تعاونی ساختمانی ابنیه همت می باشد که با پیشینه مناسب و منحصر به فرد خود به عنوان یکی از بهترین و ایده آل ترین تعاونی های پروژه زاگرس شناخته می شود. تعاونی ابنیه همت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ طی اطلاعیه شماره ۲۲ گزارشی را به شرح ذیل اعلام نمود. بدیهی است این اقساط صرفا جهت باز پرداخت اقساط وام اخذ شده بوده ( که وجه آن به طور کامل صرف خرید آهن مورد نیاز و ساخت اسکلت پروژه گردیده است) و در صورت شروع عملیات گودبرداری و نیلینگ اقساط مربوطه اعلام میگردد. طبق اعلام تعاونی در صورتیکه تا شش ماه پس از موعد تحویل واحد به اعضا دارای حق امتیاز نتواند واحد ها را تحویل دهد، تعاونی مجبور به پرداخت ضرر و زیان به اعضا صاحب امتیاز می شود و ماهانه مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به ازای هر واحد به عضو یا اعضا صاحب امتیاز هر واحد پرداخت می شود.

این مناطق جنگلی دارای آب و هوای معتدل شرجی میباشند و از شرق استان اردبیل تا استان خراسان شمالی کشیده شدهاند و در این امتداد، سه استان گیلان، مازندران و گلستان را دربر میگیرند. پروژه زاگرس با موقعیت مکانی فوق العاده در نزدیکی دریاچه چیتگر و داخل شهرک گلستان قرار دارد. بررسی کارشناسی موقعیت پروژه زاگرس نشان می دهد که این پروژه در رینگ دوم دریاچه چیتگر واقع شده استو دارای لوکیشن آینده داری است و در مکانی قرار گرفته است که تمامی امکانات در اطراف آن مهیا است از طرفی این پروژه در نزدیکی اتوبان همت،اتوبان حکیم،آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان شهید فهمیده قرار دارد. این برج در رینگ دوم دریاچه چیتگر ساخته میشود. خرید و فروش واحدهای برج زاگرس (پروژه لکسون ۲) بر اساس امتیاز و سپرده انجام می شود. در دسترس بودن بسیاری از امکانات تفریحی و مراکز خرید باعث محبوبیت روزافزون این منطقه در بین مردم شده است. یاسوج – پیترهانام مشاور بین المللی پروژه زاگرس مرکزی از پارک ملی دنا بازدید کرد. به جرات می توان گفت که این پروژه سومین پروژه ابنیه همت است که نام آن از رشته کوههای ایران گرفته شده است. همانطور که از نقشه مشخص است، موقعیت تقریبی پروژه چیتگر زاگرس در ضلع شرقی دریاچه چیتگر، نزدیک چهار باغ و نزدیک بلوار کاشان است.این پروژه از نظر دسترسی محلی از مزیت نزدیک بودن به بزرگراه های اصلی تهران مانند بزرگراه حکیم، آزادگان، بزرگراه همت و همچنین نزدیک بودن به مراکز تفریحی و ورزشی و اجتماعی مانند ایران مال، دریاچه چیتگر و جنگل برخوردار است.

اگر می خواهید اطلاعات کلی در مورد موقعیت این پروژه به دست آورید، جالب است بدانید که برج زاگرس در منطقه ۲۲ تهران، ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهارباغ واقع شده است که از این نقطه چشم اندازی فوق العاده دارد. پروژه زاگرس دریاچه چیتگر یکی از پروژه های در دست ساخت شرکت مورد اعتماد ابنیه همت است که متقاضیان زیادی برای خرید دارد. شرکت ابنیه همت با استفاده از مهندسین خبره و بهترین متریال سعی در ساخت آپارتمان هایی با بالاترین سطح پایداری دارد. همچنین دسترسی آسان به بزرگراه ها و دریاچه چیتگر یکی از ویژگی هایی است که پروژه دریاچه چیتگر زاگرس را از سایر پروژه ها متمایز می کند. لازم به توضیح است که امکان خرید سهام مسکونی و یا تجاری به صورت جداگانه نیز امکان پذیر می باشد. از جمله امکانات مشترک این پروژه می توان به لابی بزرگ و مجلل با شیفت و لابی ۲۴ ساعته، انبار، سالن اجتماعات و پارکینگ مجزا برای هر واحد و همچنین پارکینگ مجزا برای طبقات مسکونی و تجاری اشاره کرد که پس از پیشرفت از مراحل ساخت این پروژه، امکانات و سایر جزئیات آن نیز مشخص خواهد شد. پس از تکمیل و کنترل مراحل قبل، بتن ریزی صورت می گیرد.پروژه مسکونی زاگرس ۲ متشکل از ۱ بلوک (۲۸)۲۱ طبقه ای مسکونی در زمینی به وسعت ۷۰۰۰ متر می باشد. خبرگزاری مهر. ۲۸ آبان ۱۳۹۱. خبرگزاری خانه ملت ۵ تیر ۱۳۹۰. دفتر تهران به عنوان دبیر خانه پروژه فعالیت می نماید و مسئولیت ایجاد هماهنگی و ارتباط در سطوح ملی و بین المللی را بر عهده دارد. نحوه نقل و انتقال : در دفتر تعاونی سازنده انجام میشود. با توجه به موقعیت مکانی این مجتمع که تمامی امکانات در اطراف آن مهیا است. پروژه زاگرس در نزدیکی و مجاورت اتوبان های همت، حکیم، آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان تهران – کرج (شهید فهمیده) قرار داشته و به مراکز توریستی غرب تهران همچون ایران مال، دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر نیز بسیار نزدیک می باشد، این پروژه از لحاظ مکانی دارای لوکیشن عالی و مناسبی است. هر سه برج نامبرده در موقعیت مکانی عالی در منطقه قرارگرفته اند. موقعیتی که برج زاگرس در آن قرار گرفته، یکی از بهترین موقعیت ها و دارای امکانات بی نظیری است.

سقف وافل یکی از انواع روش های اجرای دال های مجوف است. در دیگر پروژه های تریتیوم سرمایش و گرمایش داکت اسپیلت تعبیه شده است. شایان ذکر است که هر امتیاز پروژه زاگرس تا پایان خرداد ۱۴۰۱، مبلغ ۱،۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد و در صورتیکه خریداران قصد سرمایه گذاری در یکی از سهام مسکونی یا تجاری را داشته باشند نیز میسر است و می توانند برای خرید سهام مسکونی (۶۰ متر مربع) مبلغ ۷۷۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان و برای سهام تجاری (۱۵ متر مربع) مبلغ ۳۳۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان پرداخت نمایند. پروژه زاگرس یکی از پروژههایی است که در این منطقه اجرا شدهاست. عرضه به شدت بالا رفت و در نتیجه قیمت امتیاز زاگرس سیر نزولی گرفت تا جایی که فروشندگان حاضر شدند تا ۱۵۰ میلیون تومان زیر واریزی بفروشند … واریزی اولیه برای خرید امتیاز ۶۰ متر تراکم مسکونی به مبلغ ۶۳۵ میلیون تومان و برای خرید امتیاز ۱۵ متر تراکم تجاری به مبلغ ۳۱۵ میلیون تومان جمعاً به میزان ۹۵۰ میلیون تومان لحاظ شده بود. قیمت امتیاز و واریزی پروژه زاگرس به چه صورت است ؟

زمین این پروژه ۷۰۰۰ متر مربع میباشد و شامل ۲۱ طبقه میباشد و تحویل آن در سال ۱۴۰۵ میباشد که ضرر و زیان ۱۲ درصدی در صورت تاخیر در تحویل واحدها در قرارداد ذکر شده است . در حال حاضر با توجه به اماده نشدن جواز این پروژه اطلاعات جزییات بیشتری از تعاداد طبقات و متراژ واحدها اعلام نگردیده است و در آینده به مشتریان این پروژه اعلام میگردد. برگردیم به پروژه زاگرس که دلال ها و سرمایه گذاران، اکثر واحدها را ثبت نام کردند و پس از گذشت چند روز تمام آنها که به امید سود و قیمت امتیاز بالا ثبت نام کرده بودند، فروشنده شدند و آگهی سایت دیوار پر شد از فروشنده های پروژه زاگرس. می باشد. برای اجرای سقف وافل می توان قالب های نو و یا دست دوم تهیه کرده و یا اینکه این قالب ها اجاره شود. این پروژه را می توان نزدیکترین پروژه به دریاچه چیتگر برشمرد. اگرچه این گروه به عنوان مرجع تصمیم گیری شناخته نمی شود ولی هیات مشورتی موثری به شمار می آید و نماینده ای درکمیته راهبری خواهد داشت.

پروژه زاگرس پروژه ای جدید این تعاونی است که به تازگی عضو گیری آن به اتمام رسیده است . در پرانتز نکته ای را باید یادآور شوم و آن اینکه قیمت و ارزش امتیاز پروژه ها در بازار پیش فروش منطقه ۲۲ را شخص یا اشخاص خاصی تعیین نمی کنند بلکه مثل هر بازاری، ارزش واقعی را نسبت عرضه و تقاضا مشخص می کند. برای می توانید از طریق لینک مربوطه اقدام کنید یا با تماس بگیرید. تعاونی ابنیه همت دارای سابقه بسیار درخشانی در منطقه می باشد و غیر از پروژه زاگرس اجرای پروژه های بسیاری همچون فرزانگان، الوند، آرتمیس و آسمان آبی یا آسمان چیتگر و لکسون (که به خریداران تحویل شده است) را در رزومه خود دارد. پروژه هایی هم چون الوند، البرز، لکسون و آرتمیس و … با امید به اینکه تعاونی ها در زمان پذیره نویسی چاره ای بیاندیشند برای توزیع عادلانه و رسیدن حق به حق دار بدون واسطه و دلال هایی که جز به جیب خود فکر نمی کنند و عدم کنترل شان، پروژه ی خوبی چون زاگرس را حتی، دچار دست اندازی چند ماهه می کند.| جز زمانبرترین قسمت های ساخت در کشور ماست.در حال حاضر طبق اعلام تعاونی هفت خان اخذ مجوزات طی شده و به زودی عملیات گودبرداری شروع خواهد شد. کاربری زمین این پروژه تجاری مسکونی میباشد و طبق اعلام تعاونی در مرحله اخذ جواز میباشد. با عرض سلام و ادب بله تعاونی تمام مجوزات رو اخذ کرده و الان در مرحله آزمایش خاک هستند و گودبرداری به زودی شروع خواهدشد. لازم به ذکر است که این پروژه هم اکنون در مرحله گودبرداری می باشد و به دلیل موقعیت مکانی بسیار عالی از پروژه زاگرس استقبال خوبی صورت گرفته است . لطف کنید وضعیت فعلی پروژه که در چه مرحله ای است و آیا در حال حاضر امکان خرید امتیاز و دفترچه وجود داره؟ کامنت ها را که دارم مرور میکنم، از چند ماه قبل فرموده اید که در آینده نزدیگ گودبرداری انجام خواهد شد ولی داریم میبینیم هنوز خبری از گودبرداری نیست و همین مورد باعث شک و تردید بنده در خرید این پروژه شده است. همچنین وی در ۴ خرداد ۱۳۹۲ در صحن علنی مجلس به وزیر نیرو در مورد طرحهای جایگزینی خسارت وارده به منابع آب شرب و کشاورزی کشاورزان منطقه الیگودرز ناشی از طرح انتقال آب از شرق الیگودرز به استانهای مرکزی، قم و اصفهان تذکر داد.

↑ «مدیرعامل شرکت آب منطقهای تهران:آب شرب قم از الیگودرز تأمین میشود». ↑ «به همت استاندار و فرماندار لرستانی قم بدون ذکر نام لرستان آب قم شیرین میشود». ↑ «آبرسانی از سرشاخههای دز به قمرود ضربتی انجام میشود». ↑ ۴٫۰ ۴٫۱ ۴٫۲ «با اجرای طرح انتقال آب از سرشاخههای دزهفت شهر کمآب ایران مرکزی سیراب میشود». نظارت بر اجرای عملیات ساختمان جامع مرکزی در زمینی به مساحت ۶،۵۰۰ مترمربع واقع در مجتمع پتروشیمی زاگرس در عسلویه، با زیربنای ۱۲,۶۰۰ مترمربع در ۷ طبقه ( ۲ طبقه زیرزمین، ۱ طبقه همکف و ۴ طبقه روی همکف) شامل کاربری های اداری، خدماتی، آموزشی، رستوران، درمانگاه، پناهگاه ضد انفجار، انبار و پارکینگ. پروژه زاگرس مطمئنا یکی از بهترین پروژه های منطقه ۲۲ خواهد بود و در حال حاضر بهترین گزینه جهت سرمایه گذاری. یا همان برج باغ دارای بافت فرهنگی و اجتماعی بینظیر و منحصر بفرد با لوکیشن عالی برای سخت پسندان بهترین گزینه است و این برج لوکس در متراژهای متفاوت برای هرنوع سلیقه و بوجه ایی طراحی شده است. این پروژه دارای ساخت بی نظیر و درستی است. پروژه باستانشناسی زاگرس مرکزی با شرکت انگلستان و ایران در دو تپهٔ شیخیآباد، واقع در شمالشرقی کرمانشاه و تپه جانی، در جنوبغربی کرمانشاه واقع در ناحیهٔ گرمتر نواحی کوهپایهای بفاصله ۹۰ کیلومتر از یکدیگر، در سال ۲۰۰۸ انجام شدهاست.

در پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی، از طریق هم سو نمودن حفاظت از تنوع زیستی و بهره برداری پایدار با فعالیتهای بخشهای کشاورزی، جنگلداری، مراتع، آب و گردشگری از سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی در محدوده ای به وسعت ۲۵۰۰۰۰۰ هکتار حفاظت می شود. طبق بررسی های صورت گرفته، سازندگان پروژه ابنیه زاگرس درصورتی که طبق قرارداد مشخص شده در تاریخ ۳۰/۱۰/۱۴۰۵ این پروژه به اتمام نرسد، تمام ضررهای حاصله از آن به افراد خریدار پرداخت خواهد شد و بابت دیرکرد این پروژه، خسارات ناشی از آن را عهده دار خواهد شد و مسئولیت تمام آن را پذیرا است. در سال ۱۳۹۲، بر اساس طرح تغییر استراتژی گروه مپنا، مسئولیت شرکت توسعه یک در این پروژه به MC پروژه تغییر کرد و ادامه آن بر عهده شرکت احداث و توسعه نیروگاههای سیکل ترکیبی مپنا (توسعه دو) قرار گرفت. هم چنین مسئولان این پروژه، مسئولیت گرفتن سند را برای خریداران خود هم عهده دار هستند.

هم اکنون یکی از بهترین گزینه ها در منطقه ۲۲ هم برای خرید و هم برای پیش فروش پروژه تریتیوم vip است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و خیلی از افراد به دنبال پیش خرید کردن این پروژه می باشند. است که افراد را مشتاق خرید می کند. این پروژه عظیم با توجه به موقعیت خوب خود، پروژه ای تجاری- مسکونی است و این امر موجب شده افراد زیادی را برای سرمایه گزاری، جذب خود کند. این پروژه با توجه به مدیریت مجرب و کارآزموده، شرکت تعاونی ابنیه همت در حال پیشرفت است. جهت اطلاعات بیشتر از این پروژه و همچنین استعلام خرید و فروش پروژه زاگرس تعاونی ابنیه همت میتوانید با ما در ارتباط باشید. از آن جایی که پروژه ابنیه زاگرس هم اکنون در حال اجرا و ساخت است، در صورت تمایل به خرید، بهتر است از شرایط خرید و پرداخت آن اطلاع کسب کنید. پروژه نیروگاه زاگرس کرمانشاه مپنا شامل چهار واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات (مجموعاً ۶۴۸ مگاوات) در شرایط ایزو (ISO) است که در آن از چهار واحد توربین گاز V94.2 طرح نیام استفاده شده است. سلام وقت بخیر طبق اعلام تعاونی برای کسب یک واحد نیاز به داشتن ۲یاچند دفترچه هست و هر دفترچه ۳ دنگی میباشد.| از ژوئن ۲۰۱۹، فرودگاه بینالمللی امام خمینی ۲ پایانه فعال دارد. دولتهای کانادا و بریتانیا همزمان با افتتاح دوم فرودگاه از اتباع خود خواستند که از سفر از طریق این فرودگاه اجتناب کنند. بررسی کارشناسی موقعیت پروژه زاگرس نشان می دهد که این پروژه در رینگ دوم دریاچه چیتگر واقع شده استو دارای لوکیشن آینده داری است و در مکانی قرار گرفته است که تمامی امکانات در اطراف آن مهیا است از طرفی این پروژه در نزدیکی اتوبان همت،اتوبان حکیم،آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان شهید فهمیده قرار دارد. میدانهای نفتی سروستان و سعادت آباد با وسعت ۲۴۲کیلومتر مربع و با دارا بودن یک میلیارد و ۴۰۲میلیون بشکه نفت درجای، در فهرست میدانهای نفتی شرکت ملی نفت ایران در برنامه توسعه قرار گرفت که توسعه آن با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم ( (OEIDو توسط شرکتهای تبدیل انرژی پایا، پایدار پولاد پیشرو و مهر آرزان شهر و شرکت طراحی و ساختمان نفت ( (ODCCدر پروژههای احداث برق رسانی به واحد فرآوری میدانهای سروستان و سعادت آباد، ساخت مخازن سقف شناور ذخیره نفت خام پالایشگاه شیراز، احداث تأسیسات فرآوری نفت، احداث تأسیسات سرچاهی و خطوط لوله جمع آوری، احداث خطوط انتقال به طول تقریبی ۱۰۰ کیلومتر و احداث کمپ دائمی در واحد تأسیسات فرآوری مرکزی در برنامه توسعه میدانها در حال انجام است.

دلیل این کاهش قیمت این است که قالب وافل یک بار خریداری شده و در تمام سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد. در برج های تریتیوم وی آی پی مجموعه آبی کامل شامل استخر ، سونا و جکوزی با بهترین طراحی ودیزاین برای خانم ها و آقایان پیش بینی شده تا تنش و خستگی کار روزانه را در آن از تن بزدایند. از مشخصات سازه ای برج های تریتیوم VIP می توان به اسکلت بتنی ، سقف های وافل ،عایق حرارتی و صوتی ، تجهیزات آتش نشانی و ایمنی شامل اعلام و اطفاء حریق ،سیستم های هوشمند خودکار ، سیستم برق اضطراری ،سیستم های کنترلی و مخابراتی شامل آنتن مرکزی و ماهواره ، آیفون تصویری و دوربین های مداربسته ، سیستم اینترکام ،آژیر امنیت ، سیستم روشنایی هوشمند ، تایمر هوشمند راه دور و پنجره های دو جداره که به صورت قدی در واحدها استفاده شده و بیشتر نمای برج را تشکیل می دهد. قالب های وافل دو طرفه مربعی شکل بوده و موجب ایجاد تیرچههای متعامد در سقف می شوند. این شرکت سازنده پروژه های ۴ گانه تریتیوم در منطقه ۲۲ در ۴ لوکیشن مختلف است که با ساخت این پروژه ها استانداردهای ساخت و ساز و زیبایی و طراحی در برج های بلند مرتبه ساختمانی را در نما و ظاهر برج ها و در طراحی و دیزاین داخل واحدها و مشاعات را به شکل قابل ملاحظه ای در منطقه۲۲ افزایش داده است. ​
بیش از ۵٬۰۰۰ هکتار فضای سبز دور شهرهای بزرگ ویا پارکهای جنگلی بیشماری در منطقههای گوناگون کشور به وجود آمد. پروژه زاگرس نزدیک ترین پروژه به دریاچه چیتگر بوده و به سبب قرارگیری در محدوده دور دریاچه دارای شرایط خاص و پرطرفداری در مقایسه با دیگر پروژه های پیش فروش در چیتگر می باشد. ↑ «فائو: جنگلهای ایران به سرعت رو به نابودی است». ↑ مریم نظری (۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۸). ۳۰ بهمن ۱۳۹۵. دریافتشده در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶. علیرضا طهماسبی در سال ۱۳۴۰ در شیراز متولد شد. مطالعات جامع میدان، لرزه نگاری، جادههای دسترسی و محل چاههای تعمیری، جادههای دسترسی و محل چاههای جدید، قرارداد تأمین انرژی، طراحی پایه سه دستگاه مخزن ذخیره و تلمبه پالایشگاه شیراز به پایان رسیدهاست. همچنین پروژه تریتیوم vip با طراحی فضای ورزشی استاندارد و تجهیز کامل این سالن فضایی اختصاصی را برای ساکنین مهیا می کند تا بتوانند به ورزش و فعالیت بدنی خود بپردازند. وزیر فرهنگ عمان را از دستشویی بیرون کشیدند! نمایندگانی از سازمان ایکائو برای بازرسی وضعیت فرودگاه اعزام شدند. استیضاح احمد خرم وزیر راه و ترابری دولت دوم خاتمی در مجلس هفتم و رد گزینههای بعدی خاتمی کار افتتاح فرودگاه را بیش از پیش به تعویق انداخت. محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه ۲۱ مهر در بازدید از کارخانه کاغذسازی زاگرس در فارس اظهار کرد: در سفر استانی ۲۱ مهرماه سال ۱۴۰۰ رئیس جمهور به استان فارس بازدیدی از کارخانه کاغذسازی انجام شد و ما مصمم هستیم با وجود تمام مشکلات موجود، موضوع تسهیلات این کارخانه برطرف شود.

قسمت شرقی پروژه تریتیوم وی آی پی شامل ۳ بلوک و قسمت غربی شامل ۶ بلوک ۱۱ طبقه مسکونی خواهد بود که در ادامه با جزییات بیشتر به شما عزیزان معرفی خواهد شد. پس از افتتاح طرح از سوی استاندار و نماینده علی خامنهای در استان قم یک لوح تقدیر به محمود احمدینژاد اهدا و از تمبر یادبود افتتاح طرح انتقال آب به قم توسط وی رونمایی شد. پرویز فتاح، وزیر نیروی پیشین دولت نهم مدعی شد که وی مدافع حقوق مردم الیگودرز است. در چهارچوب این اصل انقلاب سفید تا سال ۱۳۵۷ بیش از چهار هزار نفر نیروی محافظ منابع طبیعی و جنگلها و مراتع بودند. پیوستگی و ارتباط فضای ناهار خوری به فضای پذیرایی از میهمانان به صورتی حساب شده در طراحی معماری فضای واحد مسکونی لحاظ شده است تا فضای ناهارخوری مکمل فضای پذیرایی از میهمانان باشد.در طراحی پنجره سالن پذیرایی ،ابعاد تا بیشترین حد ممکن افزایش یافته است تا این پنجره همچون دروازه بزرگ ورود نور طبیعی به خانه عمل کند و علاوه بر این چشم اندازی تماشایی را نیز به ساکنان واحد ارائه نماید. گروه دوم مردمان جنوب هلال حاصلخیز، با مهاجرت به شرق آفریقا، کشاورزی را گسترش دادند.| اما با این توضیحات و با سابقه چندین پروژه خبرساز در دو دهه گذشته، چرا پیش از اجرای پروژهها این بحثها بهطور جدی مطرح نمیشود و چرا همچنان شاهد بحثهای زیستمحیطی در شرایطی هستیم که عملا نه راه پیش وجود دارد و نه راه پس؛ به عنوان مثال درباره همین سد چمشیر، مسوولان میگویند که نمیتوان چنین هزینهای را نادیده گرفت. همانطور که اشاره نمودیم این پروژه در دو تراکم تجاری و مسکونی در حال راه اندازی بر روی زمینی به مساحت ۷ هزار متر است. طبق اطلاعاتی که در اختیار ماست، این پروژه قرار است تا تاریخ ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ به بهره برداری کامل برسد و آماده تحویل به مشتری شود. در حال حاضر غیر از پروژه زاگرس، پروژه فرزانگان نیز توسط این شرکت در حال احداث است که البته ساخت پروژه زاگرس چیتگر پس از آن آغاز شدهاست که بیشک در زمانی که در قرارداد مشخص شدهاست، ساخت آن به اتمام رسیده و به مشتری تحویل داده خواهد شد.
اگر تعاونی تا ۶ ماه بعد از موعد تحویل واحدها را تحویل ندهد، باید ماهانه مبلغی را به عنوان جریمه به هر واحد پرداخت نماید. کارفرمایی که ساخت این پروژه را بر عهده دارد، تعاونی عمرانی ابنیه همت است که با پیشینه درست و منحصر به فرد خود به عنوان یکی از بهترین و ایده آل ترین تعاونی های پروژه زاگرس از آن یاد می شود که قبل از آن با انجام پروژه هایی همچون الوند و البرز به موفقیت های بزرگی در این زمینه دسترسی پیدا نموده است. مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه بینالمللی امام خمینی که مایل به استراحت بعد یا قبل از پرواز هستند میتوانند از سالن مجهز تشریفات و امکانات موجود در آن بازدید و استفاده کنند. با این حال شما نیز می توانید همانند سایر پروژه های موجود در منطقه ۲۲ اقدام به تهیه و خریداری واحد های مسکونی و تجاری این پروژه نمایید و به صورت امتیاز، واریزی هر تعداد واحد که مدنظرتان است را خریداری کنید. منطقه ۲۲ یکی از بهترین و ایده آل ترین مناطق تهران برای سکونت است! پروژه زاگرس به دلیل قرار گیری در یک منطقه ایده آل و بسیار مناسب، به عنوان یکی از فعال ترین پروژه های منطقه ۲۲ از آن یاد می شود و در نزدیکی دریاچه چیتگر قرار گرفته است.

از این رو به تازگی خبر تحت عنوان ساخت پروژه ای عظیم توسط تعاونی پر رزومه ابنیه همت به گوش می رسد که این موضوع یک فرصت ایده آل برای فعالان ملکی و سرمایه گذاران و خریداران است. درباره تخصیص آب کشاورزی هم قرار بود بخشی از این آب به کشاورزی گچساران اختصاص داده شود که متاسفانه در دو، سه سال گذشته هم در این زمینه اقدامی انجام نشده است. سازمان محیط زیست پیشتر مجوز این پروژه را صادر کرده، اما میگوید قبلا مجوز دادیم و حالا با مسائلی که مطرح شده باید بررسیهای جدید انجام شود که دو هفته پیش گروهی رفتند و حدود سه روز پیمایش کردند. تغیری در روال خرید و فروش در پروژه زاگرس در مقایسه با سایر پروژه های دیگر وجود ندارد! قابل ذکر است که سهم مسکونی و سهم تجاری پروژه زاگرس نیز بصورت جداگانه قابل خرید و فروش است. معماری این پروژه را جناب آقای مهندس فرزاد دلیری بر عهده گرفته است. درباره مسائل زیست محیطی، اما من اطلاع دارم که از ابتدا دانشگاه شیراز و گروههای مختلف محیط زیستی در این پروژه نقش داشتند هر چند که حوزه تخصص من نیست و کارشناسان صاحبنظر باید نظر خود را اعلام کنند. تا جایی که من میدانم این مخازن تاثیری روی آب ندارد که البته توافقاتی شده و عملا کاری روی چاهها انجام نمیشود.

مسائل دیگر، اما بحث نابودی حدود ۵۰۰ هکتار از بوتهزارها و جنگلهای زاگرس و همچنین امکان ایجاد و افزایش موضوع ریزگرد در پاییندست این سد است که در این باره هم مجری پروژه در توضیح گفت: «درباره ریزگردها اگر بگوییم شادگان خشک میشود، بله شاهد ریزگردها خواهیم بود، اما این موضوع درست نیست و شادگان خشک نمیشود. روال خرید، پیش خرید و همچنین اطلاعات آماری پروژه زاگرس به چه صورت است؟ مدیر ملی پروژه، مدیریت دفتر پروژه زاگرس را بر عهده دارد و به صورت مستقیم به مجری ملی در تهران گزارش می دهد. وزیر ارشاد ادامه داد: چند بار در نطق پیش از دستور دولت به این موضوع اشاره کردم و رئیس جمهور هم مرتب پیگیر حل مسئله کاغذ هستند. اسماعیلی اظهار کرد: مجموعه زاگرس یکی از امیدهای اصلی پروژه خودکفایی کاغذ است و مسئله ما این است که مشکل کاغذ تحریر حل شود. آب و هوای زاگرس به سبب قرار داشتن در کنار آب و هوایهای مختلف همانند ایران-تورانی و صحرا-سندی، گرمسیری و همچنین تأثیرپذیری از سیکلونهای آناتولی و دریای سیاه بسیار گوناگون است. هر چند اینها هم دیر یا زود اثرات ناشی از خشک شدن جنگل های بلوط زاگرس و دیگر پدیده های زیست محیطی حاکم بر ایران را در زندگی خود لمس خواهند کرد.| رئیس انجمن جنگلبانی اعلام کرد که این رقم، بیانگر آمار رسمی در این زمینه است و بدون شک در کنار این برداشتها، قطع درختان بهطور غیرقانونی نیز در جریان است که بر میزان کل نابودی جنگلها میافزاید. فاز ۱ فرودگاه بینالمللی امام خمینی دارای یک پایانه مسافربری فعال با ظرفیت جابجایی ۶/۵ میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار در سال بوده و فاز ۲ فرودگاه نیز در حال ساخت است. تعاونی ابنیه همت پروژه های لکسون، فرزانگان، البرز و پروژه الوند را در کارنامه خود دارد، دارای سابقه و اعتبار بالایی در منطقه بوده و پروژه های آن جزو بهترین و پرطرفدارترین پروژه های منطقه ۲۲ می باشد. زمین این پروژه در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در مجاورت محور چهار باغ قرار داشته و به لحاظ کارشناسی، انتخاب این بخش از منطقه برای اجرای پروژه زاگرس، نشان از درایت و آینده نگری سازندگان پروژه داشته و تاییدی بر اعتبار تعاونی مربوطه می باشد. این پروژه از جمله پروژه هایی می باشد که در منطقه ۲۲ تهران از یک بلوک تشکیل شده است و از جمله پروژه هایی میباشد که در تعاونی ابنیه همت از ابعاد کمتری برخوردار است و به طور کلی از پروژه هایی می باشد که در این منطقه تنها یک بلوکه می باشد و از ۲۱ طبقه تشکیل شده است.

علت این هشدار وجود برخی اشکالات فنی (از جمله نشست برخی ساختمانها و نگرانی از بروز مشکلاتی در باند فرود) اعلام شد. علت حمله واگذاری بخشی از خدمات فرودگاه به شرکت ترکیهای «تاو» اعلام شد. با شروع به کار مجلس هفتم، این مجلس نیز که کنترل آن در اختیار اصولگرایان قرار داشت وارد عمل شد و انعقاد قرارداد با شرکت ترکیهای «تاو» در فرودگاه بینالمللی امام خمینی و شرکت ترکیهای «ترک سل» در اپراتور دوم تلفن همراه را منوط به تصویب مجلس کرد. این پایانه توانایی پذیرش ۲۰ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت و انتظار میرود با افتتاح این پایانه ظرفیت جابهجایی مسافر در فرودگاه امام خمینی به ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش یابد. میگهای سپاه دومین هواپیمایی که قصد فرود در این فرودگاه را داشت به سمت اصفهان هدایت کردند. در ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ (۸ سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی) بالک یک فروند بوئینگ ۷۳۷ متعلق به عمان ایر با بالک یک فروند ایرباس ای۳۱۰ هواپیمایی ماهان برخورد کردند و هر دو هواپیما از ناحیهٔ بال خسارت جزئی دیدند.

ناحیهٔ رویشی ارسباران جزء ذخایر ژنتیکی جهانی ثبت شده و از تنوع بیولوژیکی بالایی برخوردار است، به نحوی که حدود ۱۰۰ گونهٔ چوبی همانند بلوط، ممرز، افرا، بنه، زبان گنجشک، شیرخشت، بادام، کیکم، ارس، زغال اخته، داغداغان، ملچ، سرخدار و … هر چند که شرایط جوی منطقهای موجب پراکندگی و فاصلهٔ زیاد درختان شده اما به دلیل وسعت زیاد این ناحیه دارای گونههای گیاهی متنوع میباشد به نحوی که ۶۹ درصد فلور ایران در آن قرار گرفتهاست. در ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ (۸ ژانویه ۲۰۲۰) پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین با بوئینگ ۷۳۷ که از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد فرودگاه بین المللی بوریسپیل کیف در حال پرواز بود، در ساعت ۶:۱۲ صبح ۵ دقیقه بعد از بلند شدن به دلیل اصابت موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران در صباشهر از توابع شهریار در تهران سقوط کرد و تمامی ۱۷۶ مسافر و خدمه آن جان باختند. پروژه قمرود تنها پروژه ایران است که کلنگ شروع، اجرای طرح و افتتاح آن برای آنکه باعث مطالبهای از سوی مردم لرستان نشود به جای مبدأ در مقصد طرح به زمین زده شدهاست. پروژه زاگرس عظیم در زمینی به مساحت تقریبی ۴۰ هزار متر مربع در ۹ بلوک ۱۶ طبقه شامل ۴ طبقه منفی که اختصاص به پارکینگ و انباری دارد و ۱۲ طبقه روی زمین که یک طبقه لابی و ۱۱ طبقه مسکونی با زیربنای ۱۵۰هزار متر مربع مسکونی در ۸۶۹ واحد در دست احداث است.

مجلس پس از استیضاح خرم وزیر راه و ترابری به گزینه دیگر خاتمی برای این پست (احمد صادق بناب) نیز رأی منفی داد. دیانای مردم افغانستان و پاکستان نیز از این میراث کشاورزان نخستین ایرانی بهره بردهاست. ديگر فضاهاي مرتبط با ساختمان جامع مرکزی شامل ۲۴۰ مترمربع ساختمان پست برق، مخازن آب و تأسیسات مربوطه، ۷۵,۰۰۰ مترمکعب عملیات خاکی (گودبرداری و محوطه سازی) و بیش از ۴۰۰۰ مترمربع محوطه سازي (سيويل، فضای سبز، آب نما، معابر سواره و پیاده) میباشد. همچنین این دفتر ضمن ارائه گزارش به دفتر سازمان حفاظت محیط زیست در تهران، مسئولیت ارتباط با سازمانهای دولتی و غیر دولتی را بر عهده دارد. سند فاز اجرایی پروژه توسط معاونت وقت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده مقیم وقت سازمان ملل متحد در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۰۵ به امضاء رسید. مهدی کروبی، رئیس وقت مجلس، این اقدام را آبروریزی برای کشور خواند و هیئت دولت خواستار محاکمه فرماندهان حمله به فرودگاه شد. بزرگترین پل خرپایی کشور در بزنوید واقع شده است. در شهریور ۹۳ پل ارتباطی فاز ۱ و ۲ با تغییر کاربری به عنوان پایانه موقت حجاج مورد بهرهبرداری قرار گرفت. ↑ «افتتاح رسمی پل ارتباطی و ترمینال موقت حجاج فرودگاه بینالمللی امام خمینی».   اکثر مردم بزنوید از نژاد لر و از ایل بختیاری ، شاخه چهارلنگ و باب زلقی هستند. بزنوید نامی است که به مجموعه چند روستای کنار هم در درهای عمیق هم که مرکزیت بخش زلقی شهرستان الیگودرز را تشکیل داده است اطلاق میشود. ناحیه زاگرس به جنگلهای بلوط غرب کشور گفته میشود. این شهرستان در فاصله ۸۰کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد و عملیات حفاری هفت حلقه چاه توسعهای درمیدانهای نفت سروستان و سعادت آباد اکنون توسط شرکت ملی حفاری ایران در حال انجام است و گفته شده در اجرای این پروژه در مدت ۲۸ماه، سه حلقه چاه در سروستان و چهار حلقه چاه در سعادت آباد حفاری خواهد شد. علاوه بر موارد در پیش گفته شده بیش از ۷۷۵ گونهٔ گیاهی (۵۵ گونه از آنها برای اولین بار در ایران گزارش شدهاست) در منطقهٔ حفاظت شدهٔ ناحیهٔ رویشی ارسبارانی شناسایی شدهاست. پهنه جنگلهای موجود در ایران با مرزهای کنونی در زمان هخامنشیان به بیش از ۱۶ میلیون هکتار میرسید. بیش از ۵٬۰۰۰ هکتار فضای سبز دور شهرهای بزرگ ویا پارکهای جنگلی بیشماری در منطقههای گوناگون کشور به وجود آمد. تا پیش از این، دانشمندان هلال حاصلخیز را خاستگاه کشاورزی در منطقه میدانستند؛ ولی امروزه باستانشناسان معتقد شدهاند که خاستگاه کشاورزی یک منطقه نبودهاست و کشاورزی همزمان در چندین نقطه از جهان، آغاز شدهاست اما دلیل این همزمانی هنوز برای آنها روشن نیست.
مراحل اولیه بررسی انتقال از سرشاخههای دز به قم و برخی شهرهای مرکزی ایران از سال ۱۳۶۰ آغاز شد و دور نخست این مطالعات تا سال ۱۳۶۴ پایان یافت. اما به دلیل زیر پوشش قرار دادن بخشی از جمعیت استانهای اصفهان و مرکزی و قم، آب سد جوابگوی این جمعیت نبود؛ بنابراین چارهای جز انتقال آب از سرشاخههای دز به قم به نظر نرسید. رودخانه چشمه سرداب از سرشاخههای حوزه آبریز رودخانه بختیاری میباشد که با توجه به قرار گرفتن حوزه آبریز در میان ارتفاعات نسبتاً بلند رشته کوههای زاگرس، نواحی مختلف این حوزه در طبقهبندیهای گوناگون اقلیمی، عمدتاً بین نیمه مرطوب یا مرطوب سرد در نواحی غربی، تا نیمه خشک سرد نواحی شرقی متغیر است. برای درک چگونگی گذار به کشاورزی در نقاط مختلف جهان، بررسی ژنتیکی جمعیتهای کشاورز نخستین در سپیدهدم کشاورزی در ۱۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ سال پیش، نشان دهندهٔ سه گروه متمایز جمعیتی در هلال حاصلخیز است. از بین بردن جنگلهای ایران از زمان حمله مغول آغاز گشت و به ویژه در سه قرن گذشته به بالاترین مرتبه خود رسید. جمعیت آناتولی به اروپای غربی، جمعیت اردن و اسرائیل به شرق آفریقا و مردمان ایران به استپهای روسیه و قزاقستان و از آنجا به جنوب آسیا مهاجرت کردهاند.

در ایران، اسرائیل و اردن در دو کرانهٔ هلال حاصلخیز که اخیراً مطرح شدهاست و در آناتولی یا ترکیه امروزی که پیشتر ذکر شده بود. حفاریها در هر دو تپه تا عمق ده متری انجام شدهاست و برخی نرمتنان، انسانهای دفن شده و همینطور بز و جمجمه گوسفند وحشی نیز کشف شدهاست. این اسکلتها از دوره پیش از انقلاب نوسنگی تا عصر برنز را دربرمیگیرد. این بررسی دو هزارهٔ نخست هولوسین پیشین را شامل میشود. این دو محوطه، کهنترین جامعه دوره نوسنگی در آسیا ی جنوبغربی میباشند. این محوطه برای نخستین بار توسط کارکنان سد امیرآباد مورد شناسایی قرار گرفت و برای نخستین بار توسط محمد علی خلیلیان به جامعه باستانشناسی معرفی شد. پرویز فتاح، وزیر نیروی پیشین دولت نهم مدعی شد که وی مدافع حقوق مردم الیگودرز است. تحقیقات انجام شده نشان میدهد که ژنوم کشاورزان نخستین در زاگرس ایران، و اردن و اسرائیل، پیشینیان اصلی مردمان آسیای جنوبی امروزی و نیز مردم اطراف دریای اژه را نمایندگی میکند.

دیانای مردم افغانستان و پاکستان نیز از این میراث کشاورزان نخستین ایرانی بهره بردهاست. به نقل از مجله نیچر، مطالعه ۴۴ ژنوم انسان، گواه باستانشناختی است که نشاندهندهٔ دو گروه متمایز جمعیتی در هلال حاصلخیز است. هر یک از این دو گروه، محصولات و دامهای خود را داشتند. راجر متیو(به انگلیسی: Roger Matthews)، وندی متیو(به انگلیسی: Wendy Matthews) و یعقوب محمدیفر در عمل این پروژه را به پیش میبرند. سنگنگاشته(گیاهی) (به انگلیسی: phytolith)ها و ماکروفسیلهای گیاهی یافت شده، حاکی از استفادهٔ انسان از منابع گیاهی در این دو تپه است. اجرای طرح توسعه میدان نفتی بخش سروستان شیراز اسفند ماه دو سال قبل آغاز شد. این جنگلها به دو بخش خلیج فارس و دریای عمان تقسیم میشود. این پروژه در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد و بر اساس قراردادهای منعقد شده با کارفرمایان، پروژه به صورت کلید در دست اجرا میشود بر اساس برنامه پیشبینی شده برای اجرای این طرح برای شروع کار، دکل مخصوص حفاری در این منطقه استقرار یافتهاست. پیشبینی شدهاست که با ادامهٔ این روند، جنگلهای شمال ایران به سرنوشت جنگلهای غرب ایران دچار خواهند شد و از میان خواهند رفت. ​ همانطور که پیش تر ذکر شد، این پروژه دارای کاربری مسکونی – تجاری می باشد و در زیربنایی به وسعت ۷۰۰۰ متر در حال اجرا و ساخت است. تاکنون در هیچ جای دیگر جهان، مهد کشاورزی با چنین قدمتی یافت نشدهاست، چنانچه دوره نوسنگی بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش شمرده میشد. شغل اصلی مردم بزنوید دامداری و کشاورزی است هرچند امروزه تعدادای از این مردم در پروژه سد رودبار مشغول به کار شدهاند. در حال ساخت هستند. این پروژه در ۲۸ طبقه به تفکیک طبقه همکف و منفی یک دارای کاربری تجاری و طبقات اول الی ۲۸ دارای کاربری مسکونی در حال ساخت می باشد ( البته لازم به ذکر است که تعداد طبقات پروژه می تواند در زمان دریافت پروانه ساختمانی تغییر کند). افراد با بودجه ۲۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومانی می توانند مرحله اولیه پیش خرید واحدها را در طرح یاران پشت سر بگذارند و سرمایه گذاری مطمئن را در منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر تهران تجربه کنند. از آنجایی که بسیاری از پروژه های در دست اجرا در منطقه ۲۲ شرایط خاصی را برای پیش خریداران در نظر گرفته اند، می توانید با حداقل بودجه نسبت به پیش خرید واحدهای مسکونی در این منطقه اقدام کنید. باتوجه به موقعیت مناسب این پروژه و اعتبار و سابقه تعاونی مسکن ابنیه همت استقبال بسیار زیادی در هنگام ثبت نام از این پروژه گردید.

در تاریخ ۲۴ شهریور ماه سال ۹۹، شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت طی اطلاعیه ۱۲۰۹۵-۹۹ ثبت نام جهت خرید قطعه زمین تحت عنوان پروژه مسکونی – تجاری زاگرس را آغاز نمود. در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ، شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت طی اطلاعیه شماره ۱۲۰۹۵-۹۹ ثبت نام قطعه زمین با موقعیت عالی با کاربری مسکونی-تجاری تحت عنوان پروژه زاگرس بام لند منطقه ۲۲ واقع در ضلع شرق دریاچه چیتگر، در مجاورت محور چهار باغ را آغاز نمود. در ابتدا جزئی از ۲۱ تعاونی اتحادیه رسا بوده است که شهرک نمونه ،پارسیا، برج آرتیمس را ساخته است در سال ۹۱ این تعاونی، به تعاونی عمرانی تبدیل شده است که پروژه های آسمان ابی، برج لکسون و برج فرزانگان را ساخته است. شرایط بسیار خوب آب و هوایی منطقه ۲۲، این منطقه را به بهترین مکان برای ساخت و سازهای جدید تبدیل کرده است. برخی جنگلها (مثلاً جنگلهای همیشه سبز) چندان تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی نیستند؛ ولی برخی دیگر (مثلاً جنگلهای خزانکننده) بشدت تحت تأثیر بوده، کلیه برگهای خود را در هر پاییز از دست میدهند. تعاونی ابنیه همت برای این از تأثیر افزایش قیمت آهنبر هزینه ساختوساز جلوگیری کند، وام بانکی گرفته و اعضا باید از سال ۱۴۰۰، شروع به پرداخت اقساط کنند.

قیمت و شرایط پرداخت؛ مبلغ واریزی جهت زمین و اخذ پروانه پروژه زاگرس برای هر سهم سه دانگی مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان می باشد که به صورت زیر از اعضا دریافت می گردد. طبق اعلام تعاونی در صورتیکه تا شش ماه پس از موعد تحویل واحد به اعضا دارای حق امتیاز نتواند واحد ها را تحویل دهد، تعاونی مجبور به پرداخت ضرر و زیان به اعضا صاحب امتیاز می شود و ماهانه مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به ازای هر واحد به عضو یا اعضا صاحب امتیاز هر واحد پرداخت می شود. بنابراین مشاهده می شود که پروژه دارای شرایط بسیار ساده و با پیش پرداخت بسیار کم است و فرصت طلایی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند؛ چرا که شما می توانید با کمترین هزینه و پرداخت اقساطی صاحب یک واحد مسکونی در پروژه تریتیوم ۴ شوید. همانطور که می دانید در اطراف منطقه ۲۲ امکانات رفاهی و تفریحی زیادی وجود دارد که در اختیار تمامی واحدهای مسکونی قرار دارد؛ بنابراین پروژه یاران نیز از این قاعده مستثنی نیست و ساکنان این پروژه می توانند به راحتی از ایران مال، دریاچه چیتگر دیدن کنند. پروژه دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم پروژه تریتیوم ۴ در منطقه ۲۲ است.

دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، بام لند از مجتمعهای تفریحی و تجاری در نزدیکی این پروژه میباشد. به لحاظ دسترسی محلی نیز این پروژه از مزیت نزدیک بودن به بزرگراه های اصلی تهران مانند بزرگراه حکیم، بزرگراه آزادگان، بزرگراه همت، همچنین نزدیک بودن به مراکز تفریحی و ورزشی و رفاهی نظیر ایران مال، دریاچه و پارک جنگلی چیتگر، پارک آبشار و جوانمردان برخوردار است. به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، علی منتصری، رئیس مهندسی و ساختمان شرکت بهرهبرداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، درباره اجرای پروژه انبار کالای منطقه عملیاتی سروستان و سعادتآباد، گفت: با توجه به نیاز اداره کالای منطقه عملیاتی سروستان و سعادتآباد، در سال ۱۳۹۷ اسکلت فلزی این انبار از منطقه عملیاتی پارسیان به سروستان منتقل شد و در آبان ۱۴۰۰ نیز پروژهای برای تکمیل، آمادهسازی و بهرهبرداری از آن اجرایی شد. به گزارش صنعت کار، کارفرما و سازنده این پروژه لوکس زاگرس چیتگر، تعاونی عمرانی ابنیه همت است که رزومه ای پربار و درخشان در رابطه با ساخت پروژها و برج های مختلف منطقه ۲۲ تهران از قبیل لکسون، قرزانگان و…| با توجه به صدور دستور ساخت کاربری مسکونی و تجاری پروژه زاگرس یا لکسون ۲ و اخذ وام برای پروژه و انعقاد قرارداد خرید آهن مورد نیاز اسکلت پروژه، تا این مرحله ۶۰ میلیون تومان اقساط به صورت علی الحساب دریافت گردیده است. تا پایان سال دو مرحله اقساط ۱۵ میلیون تومانی علی الحساب خرید آهن آلات باقیمانده است. پروژه زاگرس در سال ۱۴۰۰ همچنان اوج می گیرد و به قیمت امتیازش افزوده می شود و یکی از پیشنهادهای ویژه نگارنده به خریدارانی است که به دنبال خرید امتیاز از یک پروژه اصیل هستند. پروژه زاگرس در نزدیکی و مجاورت اتوبان های همت، حکیم، آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان تهران – کرج (شهید فهمیده) قرار داشته و به مراکز توریستی غرب تهران همچون ایران مال، دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر نیز بسیار نزدیک می باشد، این پروژه از لحاظ مکانی دارای لوکیشن عالی و مناسبی است. پروژه دارای لوکیشن آینده داری است .از طرفی این پروژه در نزدیکی اتوبان همت،اتوبان حکیم،آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان شهید فهمیده قرار دارد.

به لطف برج سازی و ساخت و ساز در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر طی نزدیک به یک دهه ی گذشته، دفاتر املاک زیادی در شهرک گلستان وجود دارد که در هر دفتر به صورت میانگین بین ۵ تا ۱۰ نفر مشغول به کار هستند. این نسبت ویران کننده ی عرضه و تقاضا به همراه شرایط رکودی که بر کل بازار املاک حاکم شد، باعث شد پروژه زاگرس برای چندین ماه رکود شدید را تجربه کند. یک نسبت الاکلنگی و کاملا منطقی. حال تصور کنید تمامی این افراد گذشته و کارنامه ی تعاونی هایی مثل ابنیه همت را می دانند و دیده اند که امتیاز یک واحد از پروژه های این تعاونی وقتی پذیره نویسی به پایان برسد تا چه حدی امکان رشد و افزایش دارد. خرید و فروش واحد های موجود در پروژه زاگرس به صورت رسمی در دفاتر تعاونی انجام می شود و از این نظر مشکلی برای خریدار ایجاد نمی شود. پروژه زاگرس سومین پروژه از مجموعه ۷ پروژه تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت است که در سال ۱۳۹۹ آغاز شده است. سیستم اینترنت بیسیم در سال ۱۳۸۵ راهاندازی شد ولی مدتی بعد این خدمات قطع شد. شایان ذکر است که هر امتیاز پروژه زاگرس تا پایان خرداد ۱۴۰۱، مبلغ ۱،۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد و در صورتیکه خریداران قصد سرمایه گذاری در یکی از سهام مسکونی یا تجاری را داشته باشند نیز میسر است و می توانند برای خرید سهام مسکونی (۶۰ متر مربع) مبلغ ۷۷۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان و برای سهام تجاری (۱۵ متر مربع) مبلغ ۳۳۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان پرداخت نمایند.

زمانی چند ماهه نیاز بود تا سیل فروشندگان زاگرس بتوانند با نازل ترین قیمت و زیر واریزی، امتیازهای خود را بفروشند و هم اکنون که پروژه از دست دلال ها خارج شده است و مصرف کنندگان واقعی وارد پروژه شدند، پروژه زاگرس در حال رسیدن به قیمت واقعی خود می باشد. با امید به اینکه تعاونی ها در زمان پذیره نویسی چاره ای بیاندیشند برای توزیع عادلانه و رسیدن حق به حق دار بدون واسطه و دلال هایی که جز به جیب خود فکر نمی کنند و عدم کنترل شان، پروژه ی خوبی چون زاگرس را حتی، دچار دست اندازی چند ماهه می کند. در پرانتز نکته ای را باید یادآور شوم و آن اینکه قیمت و ارزش امتیاز پروژه ها در بازار پیش فروش منطقه ۲۲ را شخص یا اشخاص خاصی تعیین نمی کنند بلکه مثل هر بازاری، ارزش واقعی را نسبت عرضه و تقاضا مشخص می کند. چه اتفاقی باید می افتاد؟

حالا می توانید حدس بزنید چطور تمامی واحدهای پروژه زاگرس در عرض چند ساعت به پایان رسید و ظرفیت ثبت نام تکمیل شد. روال نقل و انتقال و خرید و فروش؛ تمام اعضای پروژه زاگرس در حال حاضر تنها مبلغ اولیه اعلامی را واریز نموده اند و تنها رسید پرداخت وجه اولیه را در اختیار دارند که جهت نقل و انتقال در دفتر تعاونی و با هماهنگی و موافقت تعاونی قادر به نقل و انتقال می باشند. دفتر تهران به عنوان دبیر خانه پروژه فعالیت می نماید و مسئولیت ایجاد هماهنگی و ارتباط در سطوح ملی و بین المللی را بر عهده دارد. این پروژه در قالب یک برج تجاری و مسکونی میباشد که دسترسی و موقعیت مکانی بسیار خاص و منحصر به فردی را در منطقه ۲۲ تهران به خود اختصاص داده است. این پروژه در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد و بر اساس قراردادهای منعقد شده با کارفرمایان، پروژه به صورت کلید در دست اجرا میشود بر اساس برنامه پیشبینی شده برای اجرای این طرح برای شروع کار، دکل مخصوص حفاری در این منطقه استقرار یافتهاست. توجه داشته باشید امکانات اعلامی از سوی هر تعاونی منوط به مکتوب بودن در قرارداد فی ما بین می باشد. این کنسرسیوم متشکل از شرکت های زاگرس نصب سپاهان در زمینه ساخت، نصب و راه اندازی، شرکت RITS والقائم در کشورهای دبی وعمان درخصوص تهیه وتامین متریال فعال می باشند. کالاها رو با دقت و وسواس زیادی انتخاب میکنند و از بهترین مصالح و متریال استفاده میکنند. پرس و جو که کردم بقیه مشتریان از استحکام بنا و طراحی و در کل آپارتمانهای زاگرس راضی بودند. شرایط فروش برج زاگرس چیتگر ۱ به چه صورت است؟ اما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به معرفی و بررسی پروژه محبوب زاگرس در این منطقه بپردازیم و اطلاعات کاملی در خصوص این پروژه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شرکت زاگرس نصب سپاهان تا کنون ۲۲ پروژه در مناطق ویژه صنعتی را با موفقیت به اتمام رسانیده، و مفتخر به دریافت تشویق نامه هایی از کارفرمایان گردیده است. بایگانیشده از اصلی در ۲ مه ۲۰۰۸. ​

کشاورزی در این دو ناحیه، مستقل از هم تکوین یافتهاست و سپس به اروپا، آفریقا و دیگر نقاط در آسیا گسترش یافتهاست. همهٔ نوشتهها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید. برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در چیتگر با بودجه پایین این مقاله را مطالعه نماید یا با املاک چلسی تماس بگیرید. تیم مهندسی این تعاونی، جدیداً پروژه مسکونی تجاری زاگرس را در این منطقه شروع کرده و قطعاً برای شما نیز فوقالعاده خواهد بود. این مجموعه ، مجموعه صادقی هستند و هدفشون کارآفرینی برای جوانهایی هست که مدارک تحصیلی خوبی دارند اما کار ندارند و سعی کرده این جوانهای متخصص رو به کار بگیره. در جهار چوب اصل دوم یعنی ملی کردن جنگلها و مراتع برنامههای همانندی برای چراگاهها و مراتع کشور و به کارگرفتن شیوههای نوین مرتع داری از راه بررسی و آگاهی و شناخت منابع گیاهی، پژوهشهای اقلیمی، گردآوری نمونههای نباتی و بررسی نیروی نهفته در مرتعها برنامهریزی و اجرا شد. اقساط این پروژه است که در ادامه اطلاعات کاملی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
اطلاعات رسیده از سوی مسوولان و کارشناسان درگیر پروژه در استان کهگیلویهوبویراحمد، از اعلام رسمی و هشدار برای آبگیری سد چمشیر حکایت دارد؛ به نظر میآید قرار است در هفتههای آتی «ابراهیم رییسی» به این استان سفر کند و آبگیری سد را هم کلید بزند. در اختیار ما قرار ندارد اما به محض آن که اطلاعاتی در این زمینه منتشر شود، با شما در این بخش آن را به اشتراک خواهیم گذاشت. بدین صورت که پس از اتمام پروژه قالب های دست دوم شما توسط شرکت زاگرس بنا خریداری می شود. این سایت یک مرجع برای کسب اطلاعات پروژه زاگرس است. البته این ها بخشی از محبوبیت منطقه ۲۲ تهران است که در مقالات آینده سعی می کنیم اطلاعات کامل تری در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. البته می توانید با تماس با واجد پشتیبانی این سایت از روند رو به رشد و ایده آل این پروژه نیز مطلع شوید. البته تعداد پروژه هایی که فقط به بودجه پایین می توانیید پیش خرید کنید زیاد نیست. برای پیش خرید نیز می توانید با املاک بزرگ چلسی تماس حاصل نمایید.

با توجه به ارقامی که جهت پروژه زاگرس پرداخت می شود و با بررسی املاک تجاری آماده در اطراف پروژه زاگرس قطعا سرمایه گزاران محترم تصدیق خواهند کرد که پروژه زاگرس مهیای سود آوری عالی در آینده خواهد بود. پروژه زاگرس از دیگر پروژه های منطقه ۲۲ تهران است که به دست تعاونی ابنیه همت که یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین تعاونی های موجود در منطقه ۲۲ است، در حال ساخت می باشد. پس برای سرمایه گذاری در چیتگر باید اطلاعات کاملی در مورد هر پروژه در منطقه ۲۲ داشته باشید. برای آن که اطلاعات کاملی را در این خصوص به دست آورید می توانید به سایت دیار ۲۲ مراجعه کنید! چطور می توانم اطلاعات کاملی در خصوص این پروژه به دست آورم؟ این پروژه در مرحله اخذ جواز قرار دارد و در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع قرار است برجی ۲۸ طبقه با شکل و شمایلی بسیار جذاب و دیدنی توسط این تعاونی ساخته شود. بلوک m3 در قسمت غربی پروژه و بَر بلوار گلها واقع شده که از ۲ برج به هم چسبیده تشکیل شده و در هر طبقه از هر برج ۷ واحد قرار دارد. درجه حرارت خاک در فضای باز در یک روز تابستانی ممکن است به ۹۰ درجه فارنهایت (۳۲ درجه سانتیگراد) برسد، در حالی که درجه حرارت خاک در یک توده جنگلی مجاور ۲۰ درجه فارنهایت (۱۱ درجه سانتیگراد) میباشد.| علاوه بر این شرکت زاگرس بنا به منظور رعایت حال کارفرمایان و پیمانکاران محترم، امکان بازخرید قالب ها را فراهم کرده است. بعد از این، مراحل تجهیز کارگاه و به شکل ساده هزینه ای که سازنده برای احداث پروژه کرده را بررسی کرد. بیشترین پراکندگی واحدهای مسکونی در این منطقه به صورت برج های مسکونی بلند مرتبه بوده و آپارتمانها در برج ها بیشترین درخواست را برای سرمایه گزاران در این منطقه دارد. پروژه زاگرس در قالب یک برج تجاری مسکونی در رینگ دوم دریاچه چیتگر قراردارد و در حال حاضر تنها پروژه معتبر است که در دور دریاچه وجود دارد. بر این اساس، واحد اول در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۲ و واحد دوم در تاریخ ششم اردیبهشت ۱۳۹۴ تحویل دائم شد. هر سهام از پروژه زاگرس از ۶۰ متر مفید مسکونی و ۱۵ متر مفید تجاری تشکیل شده است که قطعا برای یک واحد ۲ سهام سه دانگ از این پروژه نیاز می باشد. پروژه نیروگاه زاگرس کرمانشاه مپنا شامل چهار واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات (مجموعاً ۶۴۸ مگاوات) در شرایط ایزو (ISO) است که در آن از چهار واحد توربین گاز V94.2 طرح نیام استفاده شده است.

مهندسی، تأمین و احداث پست نیروگاه با ظرفیت ۴۰۰ کیلو ولت برعهده شرکت کارفرما بوده است. پروژه ابنیه زاگرس، با همکاری تعاونی ابنیه همت که از شرکت های به نام در حوزه ساخت و ساز است، ساخته می شود. بلوک L1 با موقعیت عالی در شمال شرقی و بَر بلوار هوانیروز و گلها واقع شده و در هر طبقه ۴واحد قرار دارد.تیپ های این بلوک شامل واحدهای ۲۰/۱۳۲ شمالی ۳خواب ، ۱۱۲متری شرقی ۲ خوابه ، ۸۰/۱۰۵ متری جنوبی ۲ خواب ، ۷۳/۱۳۶ متری جنوبی غربی و شمالی ۳خواب می شود. همانطور که در سطور بالا ذکر شد پروژه تریتیوم وی آی پی شامل دو قسمت غربی و شرقی است که در قسمت شرقی پروژه ۳ بلوک L1 تا L3 ساخته خواهد شد و در قسمت غربی پروژه ۶ بلوک M1 تا M6 و هر کدام از این بلوک ها دارای ویژگی های منحصر به فرد از نظر جایگیری و جهت هستند. باید گفت تعاونی های موفقی چون ابنیه همت به درجه ای از تعالی و موفقیت رسیده اند که از ابتدای کار و انتخاب زمین و موقعیت مکانی و کاربری پروژه به فکر برتری این آیتم ها نسبت به دیگر پروژه ها بوده و کیفیت را در تمامی مراحل یک پروژه رعایت می کنند که این مهم علاوه بنیه ی مالی، نشان از تخصص و تجربه ای چندین ساله در منطقه ۲۲ می باشد.

هر سهام از پروژه زاگرس در حال حاضر به صورت واریزی و امتیاز خرید و فروش می شود. این مجموعه در کنار این طرح، پروژه هایی از قبیل پروژه البرز و پروژه الوند را هم در حال بررسی و ساخت دارد. این پروژه در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد و بر اساس قراردادهای منعقد شده با کارفرمایان، پروژه به صورت کلید در دست اجرا میشود بر اساس برنامه پیشبینی شده برای اجرای این طرح برای شروع کار، دکل مخصوص حفاری در این منطقه استقرار یافتهاست. پیشنهاد ساخت این فرودگاه به سال ۱۳۴۶ و پیشنهاد سازمان ایکائو جهت ساخت فرودگاهی مجهز برای استفاده از توان ترانزیتی ایران بین اروپا و آسیا بازمیگردد. طی مناقصهای که وزارت راه برگزار کرد، یکی از مهمترین موارد جذب سرمایهگذاری خارجی در ایران با حضور شرکت ترکیهای-اتریشی «تاو» رخ داد که مسئول بخشهای کترینگ و هندلینگ فرودگاه شد. ↑ «با حضور دکتر احمدینژاد، پس از انتظار طولانی ذائقه مردم قم شیرین شد». به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه با حضور دکتر بیرانوند رئیس و مهندس آزادبخت معاون آموزش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، از پروژه های تحقیقاتی و عمرانی مستقر در باغ گیاهشناسی زاگرس خرم آباد بازدید به عمل آمد و از نزدیک در جریان پیشرفت طرح ها قرار گرفتند.

در ابتدا جزئی از ۲۱ تعاونی اتحادیه رسا بوده است که شهرک نمونه ،پارسیا، برج آرتیمس را ساخته است در سال ۹۱ این تعاونی، به تعاونی عمرانی تبدیل شده است که پروژه های آسمان چیتگر، برج لکسون و برج فرزانگان را ساخته است. هزاران نمونه از بقایای جو وحشی، گندم وحشی، عدس، نخود، لوبیا و علوفه به دست آمدهاست و با بررسیهای ایزوتوپی کربن، قدمت این یافتهها بین ۹۸۰۰ تا ۱۱۷۰۰ سال تعیین شدهاست. کشاورزی در منطقه بزنوید اکثراً به صورت کاشت گندم و دامداری آنها نگهداری بز و گوسفند و گاو را شامل میشود. خاستگاه کشاورزی در جهان در دو ناحیه در آسیای غربی قرار دارد. از آن جایی که این پروژه وسعتی بالغ بر ۷۰۰۰ متر مربع دارد به صورت ۲۸ طبقه مجزا در حال اجرا است. شرکت نیکان سازه سدید دارای سابقه درخشانی در سطح منطقه بوده و پروژه تریتیوم ۱، پروژه تریتیوم ۲، پروژه تریتیوم ۳ و پروژه تریتیوم ۴ را در رزومه کاری خود دارد.