جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

تولید فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در هلال احمر همزمان با سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علیرضا عسکری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با عنایت به نامگذاری سال جدید با عنوان “تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین” و تأکید مقام معظم رهبری بر توسعه تولید، اظهار کرد: سازمان تدارکات پزشکی به روزرسانی و مدرنیزه کردن ناوگان تولیدی شرکت‌های داروسازی سها و تجهیزات پزشکی هلال ایران را در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار داده است.

عسکری گفت: نامگذاری سال ۱۴۰۱ سوی مقام عظمای ولایت به سال تولید دانش بنیان اشتغال آفرین نقشه راه اصلی سازمان تدارکات پزشکی و شرکت‌های تابعه است در سال‌های گذشته نیز همواره بر مسیر توجه شایسته به ارتباط حداکثری و پیوند علمی و عملی و پتانسیل‌های دانش بنیان تأکید شده است. اما امسال ضرورتی انکارناپذیر در مسیر رشد همه جانبه مجموعه ما و البته شاخص بررسی ارزیابی عملکرد مدیران مجموعه محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال با یک رویکرد علمی در شعار سال مواجه هستیم و آن بحث توجه به شرکت‌های دانش بنیان، تولید فناورانه و توسعه آن است. در این راستا شرکت‌های تابعه سازمان با به کارگیری نیروهای انسانی مجرب، تداوم همکاری و افزایش تعاملات با موسسات علمی پژوهشی و دانش بنیان، در مسیر تولید ملی و توسعه آن بیش از پیش گام برمی‌دارد.

پیشنهاد مطالعه:  حمله تمساح به مار پایتون/ عکس

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی اظهار کرد: در جلسه کمیسیون قانون تشخیص (صلاحیت ساخت و ورود دارو و مواد بیولوژیک) خط تولید جامدات (قرص و کپسول) فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در شرکت داروسازی سها وابسته به این سازمان صادر شد و با این پروانه زمینه تولید فرآورده‌های طبیعی و سنتی در این شرکت فراهم شده است.

عسکری افزود: شرکت دارو سازی سها دارای دوسایت تولیدی چهار باغ و شهید فقیهی (وردآورد) است که با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات فنی قادر به توسعه فعالیت‌های تولیدی در خصوص تولید داروهای انسانی به صورت قرص و کپسول است.

وی با تأکید بر اینکه در سال جدید سازمان تدارکات پزشکی مبتنی بر «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» تلاش می‌کند گام‌های موثری در توسعه تولید بردارد، اضافه کرد: با توجه به این که شرکت داروسازی سها دارای امکانات و تجهیزات مدرن در زمینه آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه است، تولید محصولات جدید و توسعه سبد محصولات همواره یکی از اهداف این شرکت است و بخش تحقیقات داروسازی سها در تلاش است محصولات جدیدی در شاخه مکمل و فرآورده‌های طبیعی و سنتی را به سبد محصولات خود اضافه کند.

پیشنهاد مطالعه:  ۲۸ فوتی و شناسایی ۱۳۰۷ بیمار جدید کرونا در کشور

انتهای پیام/

 

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ببینید | آواز خواندن محسن تنابنده در پشت صحنه یک سریال به سبک بندری

شاهگوش یک مجموعه‌ای نمایشی در ۲۸ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای به کارگردانی داوود میرباقری تولید شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم