یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز در کشور / آغاز صادرات واکسن به نیکاراگوئه

ایسنا/خوزستان وزیر بهداشت با بیان اینکه این آمادگی وجود دارد تا داروهای جمهوری اسلامی ایران به کشورهای دیگر نیز صادر و نیازشان برطرف شود، گفت: اخیرا صادرات واکسن به کشور نیکاراگوئه آغاز شده و ۲۰۰ هزار دوز واکسن صادر شده است و در حال صادرات تا ۴ میلیون دوز واکسن هستیم.

دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از شلمچه که امروز (۸ فروردین‌ماه) انجام شد، اظهار کرد: به واسطه خون شهدا و فداکاری مردم توانستیم رشد عظیمی در بهداشت و درمان داشته باشیم به گونه‌ای که امروز بسیاری از اعمال (جراحی) پیشرفته دنیا در ایران انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به فعالیت دانشمندان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، افزود: حدود ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی، ۲۰ هزار عضو هیات علمی و ۲۷۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور داریم. تمام رشته‌های مورد نیاز در دنیا در ایران نیز وجود دارد و نه تنها به مردم ایران بلکه به بسیاری از مردم کشورهای مجاور خدمات ارائه می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:  ویدئو / شناسایی کرونای XE در ژاپن

وزیر بهداشت گفت: ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور را خودمان تامین می‌کنیم. با فرمان حضرت آقا امسال به عنوان سال دانش بنیان مطرح شده است بنابراین برنامه‌ریزی به گونه‌ای است که این ۳ درصد مابقی را نیز تامین کنیم تا نیازهای دارویی کشور برطرف شود.

وی افزود: این آمادگی وجود دارد تا داروهای جمهوری اسلامی ایران به کشورهای دیگر نیز صادر و نیازشان برطرف شود.

عین‌اللهی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه تولید واکسن بیان کرد: در رابطه با تولید واکسن جزو کشورهای پیشرفته هستیم و اکنون شش مرکز تولید واکسن در حال تولید انواع واکسن‌های مورد نیاز با پلتفرم‌های مختلف هستند.

وی افزود: اخیرا صادرات واکسن به کشور نیکاراگوئه آغاز شده و ۲۰۰ هزار دوز واکسن صادر شده است و در حال صادرات تا ۴ میلیون دوز واکسن هستیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: این امکان وجود دارد تا امکانات در حوزه گردشگری سلامت برای ارائه خدمات به کشورهای مجاور فراهم شود تا درمان بیماران این کشورها نیز در ایران انجام شود. امروز از محل در نظر گرفته شده برای گردشگری سلامت با ۳ هزار مترمربع زیربنا بازدید کردیم که امیدواریم با تجهیز این محل و مذاکره با عراق، میزبان این افراد باشیم تا خدمات مورد نیاز را در ایران دریافت کنند.

پیشنهاد مطالعه:  نحوه بارگذاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان

وی با اشاره به حضور کاروان‌های راهیان نور در یادمان‌های شهدا گفت: توصیه می‌شود این افراد نیز حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و واکسیناسیون خود را کامل کنند. حضور در این مناطق برای داشتن بهداشت روانی و معنوی بهتر بسیار تاثیرگذار است بنابراین کسانی که تاکنون به این اماکن نیامده‌اند حتما در این مناطق حضور پیدا کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

دفاع تمام قد از لایحه عفاف و حجاب /قوه قضاییه و مجلس با هماهنگی بالا کار را جلو بردند /اطلاعات غیردقیق از این مصوبه منتشر می‌شود

مهدی باقری نماینده زنجان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم