یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

ثبت نام ۱۲۹ هزار متقاضی قمی در سامانه ثمن/ بررسی متقاضیان از نگاه آمار

ایسنا/قم معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: تعداد ۱۲۸۹۵۳ متقاضی قمی در سامانه طرح حمایتی مسکن موفق به نام نویسی شده‌اند که از حیث تیپ شناسی و سنخ شناسی در دسته‌های مختلفی قرار دارند.

داود طلوعی بیان کرد: با اعلام رسمی وزارت راه و شهرسازی، ۲۹ اسفند پایان مهلت نام نویسی در طرح نهضت ملی مسکن بود که با اتمام این فرصت و پس از گزارش گیری از سامانه ثمن، حدود ۱۲۹ متقاضی مسکن در استان قم ثبت نام خود را با موفقیت انجام دادند.

وی افزود: از تعداد کل ثبت نام کنندگان حدود ۱۰۵ هزار تن مرد و ۱۸ هزار نفر زن هستند.

طلوعی با اشاره به این که افراد پس از ثبت نام با یکی از سه نوع نتیجه و استعلام اولیه مواجه خواهند شد توضیح داد: از مجموع ثبت نام کنندگان، ۴۰ هزار متقاضی در وضعیت “در انتظار تأیید استعلام”، ۵۳ هزار متقاضی ” در انتظار بررسی” و ۱۵ هزار متقاضی در وضعیت ” رد درخواست” هستند.

پیشنهاد مطالعه:  پیش بینی قیمت دلار تا اسفند ۱۴۰۲ از سوی باهنر /خبر خوب برایفعالان اقتصادی دارم

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم به تنوع در مراحل ثبت نام اشاره کرد و گفت: ۸۶ هزار متقاضی در فاز شش(نهضت ملی)، ۲۳ هزار متقاضی در فاز پنج، سه هزار متقاضی فاز فرهنگیان، ۷۵۰۰ متقاضی فاز طلاب، پنج هزار متقاضی فاز کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۱۵۰۰ متقاضی فاز بهزیستی و تعداد دو هزار متقاضی به عنوان نخبه در سامانه نام نویسی کرده‌اند.

طلوعی در خصوص نوع سرپرستی متقاضیان ثبت نام شده در سامانه ثمن اظهار کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان، ۹۳ هزار متقاضی متاهل، تعداد ۱۵۰۰ تن از آنان زن خود پرست خانوار، هفت هزار نفر زنان مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد ۲۳ تا ۴۵ سال ۱۴ هزار متقاضی هستند.

وی افزود: ۱۲۷۱۵۱ هزار متقاضی در شهر قم، ۷۶۲ تن در شهر کهک، ۳۰۰ نفر در شهر دستجرد و ۱۸۰ متقاضی دیگر در شهر سلفچگان نام نویسی کرده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم در خصوص جزییات استعلامات اولیه از متقاضیان ثبت نام شده خاطرنشان کرد: فرم “ج” ۷۳ هزار متقاضی سبز و ۵۵ هزار نفر از آن‌ها قرمز است که البته نیازمند بررسی مجدد خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:  وضعیت «قهوه‌ای» کیفیت هوای ۱۶ ایستگاه تهران/ ثبت نهایتآلودگی در ۷ ایستگاه

وی افزود: براساس استعلام از سامانه ثبت اسناد و املاک کشور، ۱۱۷ هزار متقاضی هیچ گونه سابقه ملکی و ثبتی نداشته اند و شش هزار نفر از آن ها دارای سابقه ملکی  و ۳۵۰۰ نفر نیز سابقه تسهیلات مسکن  هستند.

طلوعی در پایان گفت: از مجموع کل متقاضیانی که گزینه مدارک در پروفایل آن‌ها قابل مشاهده است، تنها ۴۱ هزار متقاضی مدارک خود را به صورت کامل بارگذاری کرده‌اند.  

 انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

دفاع تمام قد از لایحه عفاف و حجاب /قوه قضاییه و مجلس با هماهنگی بالا کار را جلو بردند /اطلاعات غیردقیق از این مصوبه منتشر می‌شود

مهدی باقری نماینده زنجان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم