یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ابلاغ نشده است

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، عباس عسکرزاده معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری «آغاز مانور سراسری تشدید نظارت بر قیمت کالا‌های اساسی» در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: حداکثر قیمت مرغ در استان‌های مختلف کشور ۳۱ هزار تومان است و این محصول در برخی از استان‌های کشور به قیمت کمتری نیز فروخته می‌شود.

وی افزود: این نرخ با در نظر گرفتن سود متعارف برای تولید کننده و توزیع کننده است که وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی بر این قیمت‌ها نظارت دارد.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: از ابتدای قبول مسئولیت بازار محصولات کشاورزی بر اساس قانون انتزاغ، ۳۶۷ هزار بازرسی و نظارت بر واحد‌های صنفی داشته ایم که کمتر از ۱۰ درصد آن‌ها منجر به تشکیل پرونده شده است.

مرغ تمام استان‌ها به قیمت مصوب تامین شد

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تعطیلات نوروزی تعطیل نیست و به صورت شبانه روزی بر بازار محصولات کشاورزی و کالا‌های اساسی نظارت دارد؛ در بازار مرغ و تخم مرغ نیز با وجود مشکلاتی که برای حمل و نقل وجود داشت نیاز استان‌های مختلف تامین و کمبود‌های مقطعی از استان‌های همجوار تامین شد.

پیشنهاد مطالعه:  امکان استفاده از ردیف ارزی از نیازهای پزشکی قانونیاست

عسکرزاده گفت: گزارش از گران فروشی مرغ در بازار نداشتیم و تنها در مواردی شاهد گران فروشی مرغ‌های بسته بندی شده بودیم که با واحد‌های متخلف نیز برخورد صورت گرفت.

عسکرزاده در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره قیمت و کیفیت و توزیع میوه تنظیم بازاری شب عید گفت: تا روز هفتم از فرودین ماه سال جاری ۷۲ درصد میوه شب عید در بازار توزیع شده است و برآورد می‌شود که تا پایان تعطیلات نوروزی کل میوه شب عید در بازار توزیع شود.

وی افزود: میوه تنظیم بازاری شب عید در تمام استان‌ها و شهر‌های کشور و حتی مناطق دور افتاده توزیع شد که این محصولات از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند.

افزایش تولید نهاد‌های دامی با همکاری ستاد اجرای فرمان امام و سرمایه گذاران خارجی

معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره عقب ماندگی در تولید نهاد‌های دامی و روغنی در کشور پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: تمام تلاش خود را با همکاری دستگاه‌های دیگر از جمله ستاد اجرایی فرمان امام انجام می‌دهیم تا میزان تولید نهاده‌های دامی را در کشور افزایش دهیم که برای این مهم از سرمایه گذاران خارجی نیز استفاده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:  اعداد و ارقام اقتصادی در هفته اول آذر ۱۴۰۲

وی اظهار داشت: بر این اساس اراضی که امکان کشت در آن‌ها وجود دارد با ایجاد زه کشی و آماده سازی زمین؛ محصولات کشاورزی و کالا‌های اساسی و موثر در آن‌ها تولید خواهد شد.

تا زمانی که قیمت گوشت قرمز کاهش نیابد وارد می‌کنیم

عسکرزاده در پاسخ به سوالی درباره دلایل واردات گوشت قرمز با وجود تولید این محصول در کشور گفت: به نظر می‌رسد که دلال‌ها در بازار گوشت قرمز ورود کرده و قیمت این محصولات را به صورت غیرواقعی بالابرده اند به همین منظور تا زمانی که قیمت‌ها کاهش نیابد به جدی فرآوانی ایجاد می‌کنیم تا قیمت‌ها کنترل شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه به تولیدات دامی نهاده با قیمت ارز ترجیحی قرار می‌گیرد حاکمیت این انتظار را دارد که محصولات تولید نیز با قیمت مناسبی به دست مصرف کننده نهایی یعنی مردم برسد.

وی در پاسبخ به سوالی درباره واردات گوشت آلوده برزیلی به کشور ضمن تکذیب این موضوع گفت:در برخی از شبکه‌های اجتماعی شایعاتی ایجاد می‌شود که ما به ازای بیرونی ندارد و ما هر محصولی که از کیفیت لازم برخوردار نباشد عودت می‌دهیم کما اینکه درگذشته نیز محصولات روغن و ذرت را عودت داده ایم.

پیشنهاد مطالعه:  مشخص شدن کادر فنی تیم‌های ملی پومسه

خرید تضمینی گندم در کشور آغاز شد

وی همچنین خبر از آغاز خرید تضمینی گندم داد و گفت: خرید تضمینی گندم در استان سیستان بلوچسان با خرید ۱۰ هزار تن از این محصول توسط شرکت بازارگانی دولتی ایران آغاز شد.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ابلاغ نشده است/ قیمت نهاده‌ها تغییری ندارد

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره اینکه آیا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا‌های اساسی از جمله نهاده‌های دامی و دانه‌های روغنی و روغن خام به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است گفت: پیرو تصمیمات دولت هستیم، ابلاغیه‌ای برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ نشده است و بر اساس روال سال ۱۴۰۰ عمل می‌کنیم.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

فیلتر جریان نقدینگی ۱۱ آذر ۱۴۰۲ بورس تهران

پیام امروز مطالب مرتبط: برنامه‌ای منطبق با تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی، برای شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم