چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
تازه ها
سئوکار حرفه ای در تهران

حرکت تمدنی امام(ره) ذیل تفکر «عمل صالح» مورد بررسی قرار گیرد

رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و گاز گفت: به نظر بنده حقیقت انقلاب و امام فراتر از آن چیزی است که تاکنون بیان شده و آن طور که باید و شاید تفسیر و تحلیل نشده است.

به گزارش ایسنا، محمد اسماعیل کفایتی ر مراسم امتداد راه امام که با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در جماران برگزار شد، افزود: نگاه تمدنی امام مهمترین شاخص ایشان بود. ایشان دنیا و آخرت را به صورت توأمان می‌دیدند و این نگرش را به صحنه سیاسی و بطن زندگی اجتماعی مردم آوردند.

وی اظهار کرد: شکوفایی حداکثری انقلاب اسلامی زمانی اتفاق می‌افتد که رابطه انسان با خودش، با طبیعت، با سایر مردم آن و با پروردگارش به درستی برقرار شود.

به گفته رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و گاز حرکت تمدنی امام و انقلاب اسلامی باید ذیل تفکر «عمل صالح» مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: عمل صالح از منظر قرآن یعنی توجه به «عظمت» امور به ظاهر معمول. به طور مثال نماز که عملی فردی است وقتی به صورت جماعت برگزار می شود از چنان عظمتی برخوردار می‌شود که نمی‌توان حدی برای ثواب آن قائل شد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - سامانه‌های جمر و هشدار دهنده لیزری و حرارتیبالگردهای ارتش رونمایی شد

کفایتی خاطرنشان کرد: با نگاه واقع بینانه به انقلاب اسلامی می‌توان گفت هرچه از ابتدای انقلاب گذشته کارآمدی آن بیشتر شده است. کاستی‌های مدیران را نباید پایه ماهیت و اساس انقلاب و تفکر امام خمینی(ره) گذاشت.

رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و گاز در بخش دیگری از سخنانش گفت: آرایش سیاسی جهان در آینده تغییر خواهد کرد. نقطه شروع آن حوادث روسیه و گاز ماندن آمریکا و غرب در مبارزه با این کشور است. سه قدرت منطقه‌ای یعنی قدرت سیاسی که روسیه است، قدرت اقتصادی که چین است و قدرت نرم و ایدئولوژیک که ایران است از بازی گردانان اصلی این تغییر آرایش سیاسی جهان خواهند بود.

کفایتی خاطرنشان کرد: مردم جهان حتی در کشورهای دارای تمدن مادی، نیازمند معنویت هستند اگر ما بتوانیم از این فرصت استفاده درستی کنیم می‌توانیم ایدئولوژی اسلامی – ایرانی را در این جوامع گسترش دهیم.

در حاشیه این مراسم جمال رحیمیان    معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و محمد اسماعیل کفایتی رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و گاز به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
انتهای پیام

پیشنهاد مطالعه:  طرح «نگهبان محله» راه حل نوروزی برای کاهش سرقت

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – تو که شهید بشو نبودی چرا من را به باد کتک دادی؟! /همراه با خاطرات دوران دفاع مقدس

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم