جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

حضور دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در مدارس، همزمان با سایر دانش آموزان از ۱۴ فروردین

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، دانش‌آموزان استثنایی هم مانند سایر گروه‌های دانش‌آموزی از ۱۴ فروردین به کلاس درس می‌روند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط‌ عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمید طریفی حسینی درخصوص روند بازگشایی مدارس استثنایی با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در جلسه ششم فروردین ۱۴۰۱، اظهار کرد: در مدارس استثنایی با توجه به کم بودن تعداد دانش آموزان در هر کلاس، لزوم ارائه آموزش‌ها به صورت عملی، عینی و مجسم، امکان ارائه خدمات توانبخشی به صورت انفرادی و استقبال خانواده‌ها از آموزش‌های حضوری، از آبان ماه سال گذشته به تدریج در بسیاری از مناطق کشور فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و توانبخشی این مدارس با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت حضوری یا ترکیبی دنبال ‌شده است.

وی ادامه داد: ضرورت حضوری بودن فعالیت‌های مدارس استثنایی با توجه به ماهیت عملی و کاربردی آموزش‌ها، ویژگی‌ها و نیازهای خاص آموزشی، پرورشی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی بیش از مدارس عادی احساس می شود.

پیشنهاد مطالعه:  چمران: حضور شوراها حساسیت مردم به عملکرد مدیریت شهری راافزایش داد

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی تصریح کرد: در شرایط کنونی، با توجه به تغییر فصل و معتدل شدن هوا، فراهم شدن امکان تهویه هوا به صورت طبیعی در کلاس‌های درس، واکسیناسیون گسترده معلمان، دانش آموزان و آحاد جامعه در کشور و بنا بر تصمیم ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا می‌توانیم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ادامه فعالیت‌های تمام مدارس استثنایی را به صورت کاملا حضوری داشته باشیم.

طریفی حسینی اضافه کرد: با این حال، شرایط و اقتضائات برخی از دانش آموزان استثنایی دارای مشکلات خاص، همچون «نقص شدید دستگاه ایمنی» مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به تدوین شیوه‌نامه آموزش‌های حضوری مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا اظهار کرد: این شیوه‌نامه با در نظرگرفتن شرایط جدید کشور در زمینه کنترل بیماری کرونا در سال جدید در حال نهایی شدن است که تا قبل از پایان تعطیلات نوروزی به استان‌ها و مناطق ابلاغ خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه:  هوای مشهد سرد می‌شود/ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

مصرف مشروبات الکلی جنایت آفرید؛ قتل در جگرکی محله مشیریه

خرید کارخانه مطالب مرتبط: بیماری های گوارشی بیشترین دلیل مراجعات نوروزی در جاده‌ها/لزوم نظارت بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم