جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

حفاظت از بناهای تاریخی و گردشگری وظیفه همگانی است

ایسنا/فارس رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، به اهمیت نقاط دیدنی و تاریخی این کلانشهر اشاره و عنوان کرد: معرفی هرچه بیشتر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و حفاظت از آنها وظیفه همه ماست.

مسعود زارعی شامگاه یکشنبه ششم فروردین در نشست بررسی وضعیت حافظیه شیراز در ایام نوروز، محافظت از آثار و بناهای تاریخی را یکی از زیرساخت‌های گردشگری که همواره باید مورد توجه باشد برشمرد و افزود: همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌ها می‌تواند نقش موثری در حفظ و احیاء این بناها و جذب هرچه بیشتر گردشگر داشته باشد.

رئیس ستاد عالی نظارت و ارزیابی شورا بر عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری، در ادامه بر انجام کارهای خلاقانه و فرهنگی در نقاط تاریخی و گردشگری تاکید کرد و گفت: خوشبختانه در این زمینه، شهرداری همکاری خوبی داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرداری برای استقبال هرچه بهتر از مسافران و گردشگران نوروزی فعالیت‌های خوبی نظیر نورپردازی، کاشت انواع گل‌های فصلی در محوطه داخلی و بیرونی آرامگاه حافظ انجام داده است به تخریب قسمتی از فضای سبز محوطه آرامگاه بر اثر ازدحام جمعیت اشاره و تصریح کرد: با فرهنگ‌سازی، نهادینه کردن احساس مسئولیت شهروندی و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و دیگر دستگاه‌ها می‌توان از آثار تاریخی و زیبایی‌های موجود در آن بیشتر محافظت کرد.

پیشنهاد مطالعه:  فیلم| لابی خطرناک بانک‌ها برای زمین زدن نهضت ملیمسکن

عضو شورای شهر شیراز، آثار تاریخی در کلانشهر شیراز را بخشی از اموال عمومی و هویت تاریخی و فرهنگی این کلانشهر قلمداد کرد و گفت: برای حفظ و مراقبت از فعالیت‌های زیباسازی نظیر فضای سبز و… در این بناها مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منعقد شود.

زارعی خاطرنشان کرد:  البته باید این فرهنگ اجتماعی در بین همه ما نهادینه شود که هویت تاریخی متعلق به عموم مردم و همه نسل‌هاست و ضرورت دارد که برای آیندگان نیز حفظ و حراست شود.

 انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم