یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

حق‌شناس: اصلاحات باید با مردم سخن بگوید

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: جریان اصلاحات باید با مردم سخن گفته و به صراحت از خواسته‌های آنها حمایت کرده و برای احیای صندوق‌های رای تلاش کند.

محمدجواد حق‌شناس در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تلاش برای بازگشت حق حاکمیت به مردم یک اولویت اساسی برای جریان اصلاحات است، اظهار کرد: در سال‌های اخیر کمتر به این موضوع اهمیت داده شده و جایگاه و نقش حاکمیت مردم کمرنگ شده است.

وی ادامه داد: میزان مشارکت در انتخابات سال گذشته اتفاق تلخی بود. نسبت کسانی که در انتخابات شرکت نکرده یا آرای باطله و سفید دادند به کسانی که در انتخابات به نامزدهای تایید صلاحیت شده رای دادند، نشانه‌ای بر کمرنگ شدن نقش حاکمیت مردم است که این موضوع نگرانی جدی ایجاد کرده است.  

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به خلق ادبیات تحریم انتخابات در سال‌های اخیر، تصریح کرد: تحریم انتخابات، رویکردی انفعالی است. جریان اصلاحات باید برای احیای صندوق های رای تلاش کند. جنبش مشروطه، ملی شدن صنعت نفت، انقلاب اسلامی و حماسه دو خرداد برای احیای جایگاه و نقش صندوق‌های رای بود و این مسیر و رویکرد باید تداوم یابد. جریان اصلاحات باید در مسیر اصلاح قانون انتخابات، برگشت تمامی نهادها به جایگاه‌های قانونی خود و کاهش دخالت‌های بی‌مورد حرکت کند.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - حضور رهبرانقلاب در حرم امام خمینی (ره)/ گزارشتصویری

حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاحات چنین قدرتی دارد، گفت: قدرت از آنِ مردم است. جریان اصلاحات باید با مردم سخن بگوید و به صراحت از خواسته‌های مردم حمایت کند. مردم هم ثابت کرده‌اند که اگر سخن دقیق، درست و روشنی شنیده و بین حرف و عمل فاصله نبینند، به صحنه می‌آیند.

وی در پایان گفت: جریان اصلاحات باید راه و تمایز خود را نسبت به جریان‌های برانداز و گروه‌های تجزیه طلب مشخص کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – توصیه ذوالنوری به مردم: به کاندیدایی که وعده می‌دهد رای ندهید

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم