جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

خادمی قرآن در همه جای کشور از ماموریت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد است

ایسنا/خوزستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه برنامه‌های قرآنی گفت: امسال بودجه این فعالیت‌ها را مانند همه بخش‌ها افزایش می‌دهیم تا در این حوزه فعالیت‌های جدیدی انجام شود.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز، هفتم فروردین درباره همکاری‌های این وزارتخانه با سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای بهتر برگزار کردن مسابقات قرآن، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه از جمله نهادهای تابعه وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی است و معاونت قرآن و عترت وزارتخانه هم در این زمینه فعالیت دارد. به معاون قرآن وزارتخانه گفته‌ام که مجموعه شورای قرآن و عترت را با حضور معاون قرآن و عترت، رئیس سازمان اوقاف و دارالقرآن تبلیغات اسلامی تشکیل دهد. همه مجموعه‌های قرآنی در کشور باید هم‌افزا باشند تا مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه آموزش و ترویج سراسری قرآن اتفاق بیفتد.

وی با اعلام خبر برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در ماه رمضان امسال، بیان کرد: با وجود اینکه وقت زیادی نداشتیم، اما شورای سیاستگذاری آن با حضور بنده تشکیل جلسه داد. برنامه کاملی داریم که همه نهادهایی که در حوزه قرآن فعال هستند به‌ویژه مؤسسات مردمی قرآنی در این زمینه فعال‌تر شوند.

پیشنهاد مطالعه:  امنیت امروز جامعه اسلامی حاصل مجاهدت شهیدان است

اسماعیلی افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ مؤسسه قرآنی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت دارند و این مؤسسات باید در زمینه قرآنی حضور داشته باشند تا کارهای مهمی در حوزه قرآن اتفاق بیفتد. یکی از مأموریت‌های اصلی وزارتخانه، خادمی قرآن در همه جای کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه برنامه‌های قرآنی گفت: امسال بودجه این فعالیت‌ها را مانند همه بخش‌ها افزایش می‌دهیم تا در این حوزه فعالیت‌های جدیدی انجام داده شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

سریال‌هایی که در راه‌اند و ماجرای یک تغییر در پخش

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیام امروز، تلویزیون برای هر شبکه تلویزیونی یک سریال درنظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم