شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

خاموشی پیش از موعد چراغ‌های اکسپو دوبی

چراغ‌های هر اکسپوی جهانی در انتهای تاریخ برپایی آن، رأس ساعت صفر خاموش می‌شود تا پایان ۶ ماه گردهمایی ۲۰۰ ملت مختلف اعلام شود؛ این اتفاق اما برای اکسپوی دوبی چند روز مانده به انتهای آن و به احترام زمین نیز تجربه شد.

به گزارش ایسنا، شامگاه گذشته، همزمان با آیین نمادین ساعت زمین (خاموشی خودخواسته چراغ‌های برق در ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی هر نقطه از  کره خاکی، به مدت یک ساعت و برای نفس کشیدن زمین) اکسپوی دوبی ۲۰۲۰ هم از این قاعده مستثنا نماند و خاموشی خودخواسته را پیش از خاموشی اصلی در چند روز دیگر، تجربه کرد.

البته با توجه به اینکه سایت اکسپو به دلیل همزمانی با آخرین شنبه تعطیل در ایام برپایی، حضور چشمگیر جمعیت را تجربه می‌کرد، این خاموشی تنها در نقطه‌هایی خاص صورت گرفت؛ از جمله میدان محوری الوصل با گنبد عظیم همیشه فعال و نورانی‌اش.
هرچند اماراتی‌ها بلافاصله پس از پایان یافتن ساعت احترام به زمین، چنان نورافشانی گسترده‌ای به راه انداختند که انگار قرار بود جبران مافات شود.

پیشنهاد مطالعه:  عزاداری اباعبدلله الحسین(ع) در کویر خوریان سمنان

این نخستین‌بار بود که آیین نمادین «ساعت زمین» با یک اکسپو تلاقی می‌یافت؛ چرا که تقویم رسمی و عمومی برگزاری هر اکسپو جامع جهانی از اواسط اردیبهشت تا اوایل آبان‌ماه است اما در این دوره، به دلیل برپایی آن در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس، تصمیم بر این شد که این دوره، از نهم مهر تا یازدهم فروردین سال بعد، برگزار شود؛ همچنین یک سال تاخیر در آغاز این دوره از اکسپو به دلیل همه‌گیری ویروس کرونای جدید، باعث شد که اکسپوی دوبی ۲۰۲۰ همچنان در سال ۲۰۲۲ در حال برگزاری باشد.
اکسپو جامع جهانی بعدی سال ۲۰۲۵ میلادی در ژاپن برگزار خواهد شد.

خاموشی پیش از موعد چراغ‌های اکسپو دوبی
آیین نمادین ساعت زمین/اکسپوی دوبی/منبع عکس اینترنت

خاموشی پیش از موعد چراغ‌های اکسپو دوبی
خاموشی اکسپوی دوبی در آیین نمادین ساعت زمین/منبع عکس: اینترنت

پایان

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

جوجه‌تیغی ۳ برابر شهرهرت فروخت / نارگیل یک پله بالاتر از گیج‌گاه ایستاد

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیام امروز، درحالی از روز گذشته دو فیلم چرا گریه‌نمی‌کنی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم