خودروی ملی یعنی باز نشدن ایربگ‌ها در ۹۳ درصد موارد

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست تا در خصوص قول ساماندهی حاشیه نشینی طی سفر استانی اش به سیستان و بلوچستان اقدام قاطع و انقلابی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، معین الدین سعیدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فلسطین مساله اول جهان اسلام است و اتفاقات اخیر مسجدالاقصی پوشالی بودن رژیم صهیونیستی را بیش از پیش به اثبات رساند.

وی در رابطه با موضوع انتقادها به خودروسازان خطاب به نمایندگان عنوان کرد: خودروی ملی یعنی افتضاح ملی، یعنی باز نشدن ایربگ ها در ۹۳ درصد موارد، یعنی کشته شدن بیش از حدود ۲۰ هزار نفر در سوانح رانندگی، یعنی ارابه مرگ. هیچ خانواده ای نیست که داغدار از دست دادن عزیزی در تصادفات نباشد؛ آیا مخالفت با واردات خودرو سهیم شدن در این فاجعه انسانی نیست؟

نماینده مردم چابهار در مجلس سیستان و بلوچستان را سرزمین کلنگ زنی های بی فرجام، پروژه های نیمه تمام فراموش شده، کمترین سرانه فضای آموزشی، بهداشتی و ورزشی، صف های طولانی بنزین، گاز و روغن خواند و گفت: آیا کسی باور دارد در ۶ شهرستان حوزه انتخابیه حتی یک متر لوله کشی گاز وجود نداشته باشد؟ آیا پذیرفتنی است که شاخص دسترسی به آب شرب در بخش مرکزی چابهار صفر درصد باشد، یعنی ۱۰۰ درصد مردم به صورت سقایی آبرسانی شوند؟ آیا قابل قبول است که حدود ۶۰ درصد از روستاهای مرکزی نیکشهر فاقد اینترنت باشند؟ آیا رواست است که مردم برخی مناطق حوزه انتخابیه هفته ها و بلکه ماه ها بی آب باشند؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه خطاب به وزیر کشاورزی گفت: در ۲۸  بهمن ماه ۹۹ مسئولین وزارت جهاد از شخص وزیر تا مسئولین شیلات و مرکز تحقیقات ضمن تاکید بر اجحاف تاریخی به جامعه صیادان متعهد شدند طی فرایندی مجوز صید صادر کنند. به داد صیادان چابهاری و حوزه انتخابیه برسید. 

نماینده چابهار خطاب به رئیس جمهور نیز بیان کرد: در سفر استانی به مردم قول دادید که برای ساماندهی حاشیه نشینی اقدام قاطع و انقلابی انجام دهید، به خدا قسم بی آبی و بی برقی امان مردم را بریده است.

وی با بیان اینکه مردم حقشان را می خواهند خطاب به مسئولین گفت: خداوند نگذرد از کسی که عنوان صبور و کم توقع را بر مردم سیستان و بلوچستان نهاد، دیگر صبر بیجا و نجابت نخواهیم داشت و قاطع و انقلابی حق خود را مطالبه خواهیم کرد. قدردان نظام جمهوری اسلامی و خدمات درخشان آن نیز هستیم اما حساب برخی کارگزاران دولتی را با نظام جدا می دانیم.

نماینده چابهار از وزیر راه خواست تا نقشه آزادراه های کشور را ببیند و سهم ناچیز ۲ درصدی استان سیستان و بلوچستان را در نظر داشته باشد.

سعیدی خطاب به وزیر کشور برای حل مساله فاقدین شناسنامه کسانی که اصالتا و نسل اندر نسل ایرانی هستند تذکر داد و گفت: این افراد به هر دلیل موفق به گرفتن شسناسنامه نشده اند که لازم است سریعا چاره ای در این رابطه اندیشیده شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *