جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

درختان کهنسال شمال تهران تیمار و تقویت شدند

درختان کهنسال شمال تهران که در طول سال‌های طولانی عمر خود به دلیل صدمات مکانیکی و عوامل بیماری زا و آفات، دچار پوسیدگی شده بودند تیمار و تقویت شدند.

به گزارش ایسنا، “افشین خدامی” معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار کرد: صدمات مکانیکی از جمله سرما و یخبندان، برخورد ماشین آلات و … در تنه درختان به خصوص قسمت‌های پایین تنه باعث ایجاد ترک و به مرور زمان عمیق شدن آنها و در نهایت به دلیل عوامل بیماری زا و آفات، دچار پوسیدگی آنها می‌شود که برای مقابله با آن، عملیات پانسمان تنۀ درختان به عنوان سپر محافظ در برابر آسیب‌های مختلف انجام شد.

وی افزود: عملیات پانسمان تنۀ درختان مانع شکاف طیف و پوسته‌ شدن سطح خارجی آن‌ها و در صورت بروز، مقدمه بیماری‌های مختلف برای درخت و در معرض قارچ و حشرات قرار گرفتن آن‌ها می‌شود.

خدامی گفت: در این روش با نظارت دقیق کارشناسان فضای سبز، محل آسیب‌دیده با دقت توسط سموم مناسب ضد عفونی شده و محل ترمیم با ترکیب سیمان، ماسه یا فوم پوشانده و سپس با ترکیب چسب چوب و پودر مل این قسمت پانسمان و درختان مورد نظر با انواع کودهای ریز مغذی و درشت مغذی به صورت چالکود و محلول پاشی تقویت می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه:  فوت 431 نفر در تصادف رانندگی تعطیلات نوروزی تاکنون

به گزارش سایت شهر،‌ معاون شهردار منطقه یک خدمت‌رسانی و رفت و روب اماکن گردشگری منطقه یک در ایام نوروز را اقدام دیگری دانست و گفت: به دلیل حجم زیاد گردشگران در شمال تهران شاهد افزایش سه برابری پسماندهای شهری در اماکن گردشگری منطقه یک و مسیرهای کوهنوردی بودیم که نیروهای خدمات شهری با فعالیت شبانه روزی اقدام به پاکسازی این مسیرها و ورودی کاخ موزه‌ها کردند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

صادق محصولی خودش تایید کند ثروتمند است /گفته می شود او به ساخت و ساز ورود کرده است

بهروز نعمتی، نماینده ادوار مجلس در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم