درخواست نماینده ماکو برای حل مشکل پیله وران مرزنشین

نماینده مردم ماکو در مجلس یازدهم خواستار حل مشکل مرزنشیان در رابطه با کارت های پیله وری شد چرا که در اختیار قرار دادن این کارت ها به تجار برای آنها مشکلات مالی را ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، محمد علیپور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به دولت و سازمان امور مالیاتی گفت: از سالیان گذشته دولت به عنوان تامین معیشت مرزنشینان از طریق ارائه کارت های پیله وری و مرزنشینی سیاست های حمایتی را در حوزه انتخابیه‌ام اجرا می کند و هر سال حداقل ۱۰ هزار نفر مرزنشینان از این طریق مورد حمایت قرار گرفته و امرار معاش می کنند.

وی افزود: خیلی از صاحبان این کارتها خود تاجر نیستند و امکان تجارت با این کارت ها را ندارند و در ازای ۱۰ یا ۱۵ میلیون تومان کارت های خود را در اختیار دیگران قرار می دهند، لیکن پس از ترخیص کالاها از گمرک سازمان امور مالیاتی مبالغ کلانی از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان مالیات علاوه بر حقوق گمرکی از صاحبان این کارت ها مطالبه می نماید که اکثر صاحبان کارت های پیله وری مرزی به علت بدهی مالیاتی با مشکل مواجه هستند و سایر  حساب های آنها نیز مسدود شده است.

نماینده ماکو در مجلس در ادامه از دولت و سازمان امور مالیاتی خواست که با اعزام هیاتی ویژه به حوزه انتخابیه اش به مشکل حاد صاحبان این کارتها رسیدگی کند.

وی همچنین در تذکر دیگری به دولت گفت: در بودجه امسال، مجلس ۹ میلیارد دلار در اختیار دولت قرار داده تا اگر خواست ارز ترجیحی را ادامه دهد و یا با اتخاذ تدابیر لازم آن را مدیریت کند. متاسفانه در حال حاضر هم قیمت ها افزایش یافته و هم اختصاص ارز ترجیحی ادامه دارد و دولت باید در این رابطه چاره ای بیندیشد.  

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *