سه شنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۲

درد دانش‌بنیان‌ها با تسهیلات رفع نمی‌شود

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به وضعیت خوب شرکت‌های فناوری این شهرک در زمینه توسعه فناوری، گفت: این در حالی است که ۱۳۰ واحد فناوری ما با امتیازات بالا، دانش‌بنیانی آنها احراز نشده‌ است.

به گزارش ایسنا، دکتر جعفر قیصری امروز در نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام دانش‌بنیان‌ها افزود: امیدوارم در سال جاری و سال‌های بعد در حوزه شبکه‌سازی در این حوزه اهتمام ورزیده شود و زمان آن رسیده است که صنایع از این خدمات استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: تسهیلات دادن به شرکت‌های دانش بنیان دردی را دوا نخواهد کرد و باید بازارها را توسعه دهیم.

قیصری اظهار کرد:  ثبت روند رشد و ارتقای واحدهای فناور، تعیین اعتبارات واحدهای فناور و بهبود توسعه خدمات با ارزش افزوده از جمله اهداف ارزیابی‌های ما از واحدهای فناور است.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، برنامه‌ریزی و مدیریت منابع انسانی، فعالیت‌های اقتصادی و تجاری‌سازی دستاوردها، استقرار بخش تحقیق و توسعه و تعامل با واحدهای مستقر را از محورهای ارزیابی شرکت‌ها در این شهرک عنوان کرد و ادامه داد: سقف امتیازات ما ۱۰۰ است و در سال گذشته حدود ۲۱۰ شرکت مجوز دانش‌بنیان کسب کرده‌اند که امتیازات بین ۵۳ تا ۹۶ را به دست آورده‌اند.

به گفته وی، شرکت‌هایی که کمتر از ۵۰ کسب کنند، روند اخراج آنها از شهرک آغاز خواهد شد.

قیصری یادآور شد: علاوه بر آن ۲۳ شرکت بدون مجوز دانش‌بنیانی ۸۰ امتیاز، ۴۰ شرکت بدون مجوز دانش‌بنیانی امتیازی بین ۷۰ تا ۸۰ امتیاز و ۵۸ شرکا بدون مجوز بین ۶۰ تا ۷۰ امتیاز کسب کرده‌اند.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تاکید کرد: ۱۳۰ شرکت فناور فاقد مجوز دانش‌بنیان‌شدن هستند و درخواست می‌شود در زمینه دانش‌بنیان شدن نوع ۳ این شرکت‌ها اقدام شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

جیمز وب یک آبفشان عظیم در قمر زحل کشف کرد

تلسکوپ فضایی جیمز وب آبفشان غول پیکری را در قمر زحل کشف کرده است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *