دشمن از وحدت بین ارتش و سپاه بیمناک و عصبانی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در ستاد ارتش با فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدارحسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با  امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران که به مناسبت بیست ونهم فروردین ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان انجام شد، با تبریک روز ارتش به فرمانده کل، کارکنان وخانواده های معظم آنان گفت: امروز بحمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران با همه وسعت و عظمتی که دارد در حوزه های مختلف تجهیزاتی و تخصصی پیشرفت های چشمگیری داشته و این حرکت با فرماندهی خوب جنابعالی رو به جلو و پیشرفت است.

وی با اشاره به پیشرفت های تحقیقاتی و دفاعی در ارتش تصریح کرد : جهاد خود کفایی در ارتش از قدمت و روند بسیار خوب و موفقی برخوردار است و به واسطه آن برخی تخصص ها در ارتش از جمله حوزه های هوایی، بالگردی و دریایی ریشه‌ای قوی و دیرینه دارد که در دوران پرشکوه انقلاب با وجود جنگ تحمیلی، کارکنان متخصص و متعهد این بخش‌ها برای پویا نگه  داشتن تجهیزات و نیروی مربوطه مخلصانه و مجاهدانه تلاش کردند.

سرلشکر سلامی  پیشرفت های ارتش و سپاه در حوزه پهپادی  را بسیار ارزشمند و قدرت ساز  توصیف کرد و گفت: ساخت پهپاد با تکنولوژی‌های متعدد آن امروز هم در ارتش و هم در سپاه بسیار چشمگیر است.

فرمانده کل سپاه در ادامه بر اهمیت تمرکز روی برخی تخصص ها از جمله جنگال اشاره و و لزوم اهتمام جدی طرح هر دو سازمان را مورد تاکید قرار داد .

وی خاطر نشان کرد:سابقه درخشان ارتش با نام مردان بزرگی همچون شهید صیاد شیرازی، آبشناسان، ستاری، بابایی و … گره خورده است. بنده یک رابطه قلبی با شهید والامقام سپهبد علی صیاد شیرازی داشته و دارم که برایم بسیار ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به شخصیت فرماندهان و پیشکسوتان ارتش از جمله سرلشکر حسنی سعدی گفت: امیر حسنی سعدی به واسطه شخصیت نجیب، محبوب و بی ریایی که دارد  به عنوان یک سمبل و تندیس زنده برای ارتش است. خوشبختانه فرماندهان نیروهای ارتش پس از انقلاب از  شخصیت نظامی، انقلابی برخوردار بوده و همیشه و در همه صحنه ها آماده ایثار و جانفشانی برای نظام و انقلابند که این جای شکرگذاری به درگاه الهی دارد.

وی در خصوص رابطه عمیق و دوستانه ارتش و سپاه گفت: دشمن  از اخوت برادری وحدت بین ارتش و سپاه بیمناک و عصبانی است لذا همواره روی موضوعات تفرقه انگیز بین ارتش و سپاه بسیار متمرکز شده و بطور دائمی  در جستجوی آن است که نشان دهد یک شکاف و اختلافی بین روابط ما وجود دارد اما غافل از اینکه  ما در نیروهای مسلح به واسطه برادری، فرهنگ، دیدگاه و اعتقادات یک خانواده بزرگ هستیم و امروز وحدت نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه به واسطه فرماندهی رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی( مدظله العالی) و حضور فرماندهان مومن و متعهد در دوسازمان از جایگاه بالایی برخوردار است و به سبب این همدلی و اتحاد خدا را شاکریم.

فرمانده کل سپاه گفت:  ارتش امروز یک ساختار دفاعی بسیار محکم برای کشور است و  بنده گرمای محبت کارکنان ارتش وحتی خانواده های محترم ایشان  را نسبت به سپاه بسیار قوی احساس می کنم . حضور فرماندهان ارتش به ویژه شخص فرماندهی محترم کل ارتش در پادگان ها و اماکن نظامی سپاه برای ما و کارکنان بسیار خوشایند و به  مثابه صله رحم است که تاثیرات بسیار خوبی در پیوند دو ارگان دارد.

 در ادامه این دیدار امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم به فرمانده کل سپاه گفت:از پیام محبت آمیز و پرمحتوای شما برای تبریک روز ارتش بسیار سپاسگزارم واز حضورتان نیز در مجموعه ارتش تشکر می کنم. امروز این سطح از  وحدت و همدلی ویکپارچگی  بین نیروهای مسلح بسیار شیرین و خوشحال کننده است و حضرت آقا خطاب به بنده نسبت به مواضعی که ارتش در قبال سپاه و حمایت از آن دارد بارها تاکید و اشاره فرموده اند.

فرمانده کل ارتش در خصوص پیشرفت های دفاعی و تحقیقاتی در ارتش گفت: خودکفایی در ارتش به ویژه در نیروی هوایی سابقه طولانی دارد و از زمان شهید ستاری بنای خوبی در مجموعه اوج نیروی هوایی گذاشته شد وبه دلیل فرهنگ خوب هوانوردی و زیر ساخت های خوب و محکمی که  وجود دارد می توانیم به جرات بگوییم که توانایی ساخت جنگنده را داریم.ارتش همچنین در حوزه ساخت بالگرد و قطعات آن پیشرفت های خوبی داشته که سیر تکاملی آن همچنان ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: بنده تمام سخنرانی های حضرت آقا را نسبت به ارتش مرور می کردم و دیدم ایشان در سال ۷۰ اشاره داشته اند که بروید و بالگرد بسازید. این موضوع را به متخصصان ارتش در هوانیروز منتقل کردم که خوشبختانه تلاش خوبی در این حوزه در حال انجام است.

سرلشکر موسوی در حوزه تبادل دانشجو بین ارتش و سپاه گفت: با توجه به موجودیت و فعالیت مراکز علمی و دانشگاهی از جمله دانشگاه‌های افسری در هر دو ارگان می توانیم تبادل دانشجو داشته باشیم به نحوی که برخی از فارغ التحصیلان دانشگاههای افسری سپاه در ارتش مشغول به خدمت شوند و برخی از دانشجویان ارتش نیز در ساختار سپاه فعالیت کنند واین می تواند به تقویت و استحکام ساختار دفاعی و نظامی کشور و رابطه عمیق این دو ارگان کمک کند.

در پایان این دیدار طرح سپهبدهای اخلاص که مزین به تمثال سپهبدهای شهید سید محمدولی قرنی، علی صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی است از سوی فرمانده کل ارتش به سردار سلامی اهداء شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *