دعوت وزارت خارجه از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
روز جهانی قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نماد یکپارچگی و انسجام جهان اسلام و نماد پاسداشت آرمان متعالی فلسطین و حمایت از مبارزات مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین در مقابل اشغالگران صهیونیستی است که به همت آزادگان جهان واقعه ای تاریخ ساز در مسیر مبارزات آزادی طلبانه و عدالت خواهانه علیه نظام آپارتاید صهیونیستی و حامیان آن تبدیل شده است.
این مناسبت بزرگ در تقویم جهان اسلام، امروزه در سرتاسر جهان مورد توجه قرار گرفته و همه ساله وعده گاه حقجویان در مقابله و برائت از رژیم اشغالگر، غاصب و آپارتاید صهیونیستی شده است. امروز مسئله قدس نه صرفا مسئله ای اسلامی، که مقوله ای جهانی و انسانی است که معیار و سنجه آزادگی شده است، تا جایی که مطابق تبیین رهبر فرزانه انقلاب: امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده تر از مسئله فلسطین.

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است.

امسال در شرایطی روز قدس را گرامی می داریم که جنایات روزهای اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و تعرض این رژیم به ساحت مقدس قبله نخست مسلمانان، قلب های مسلمین جهان را آزرده نموده و محکومیت جوامع مسلمان را در پی داشته است. اگرچه رژیم جعلی صهیونیستی در طی سالهای گذشته با دسیسه های مختلف تلاش نموده است که آرمان فلسطین به محاق رفته و دچار فراموشی گردد اما به همت تمامی عدالت خواهان عالم نوعی بیداری جهانی در رابطه با ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی شکل گرفته و موجی از اعلام این رژیم به عنوان رژیمی آپارتاید در سرتاسر عالم پدید آمده است. به گونه ای که خیانت برخی دولتهای عربی و اسلامی به آرمان فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هر چند خنجری از پشت بر پیکره ملت مقاوم
فلسطین بوده است، اما نتوانسته فلسطین را از موضوع و دستورکار اول جهان اسلام خارج نماید.

موجودیت نامبارک رژیم صهیونیستی از ابتدای پیدایش خود به انواع و اقسام روشها دست به سرکوب و غارت ملت فلسطین زده و در این راه از هیچ جنایتی ابا نداشته است. این رژیم تروریست میلیونها فلسطینی را آواره کرده و به جای آنها شهرک نشینان صهیونیست را اسکان داده و به این آوارگان حتی اجازه بازگشت به موطن خویش را نیز نمی دهد. قتل، بازداشت بی دلیل، شکنجه و هتک حیثیت فلسطینیان به کار روزمره عناصر رژیم صهیونیستی بدل گردیده و همه این جنایات در سایه فقدان اقدام جدی از سوی دولتهای غربی و نهادهای بین المللی که مدعی حقوق بشر هستند صورت می پذیرد. ضمن تاکید بر حق قانونی مقاومت مشروع ملت فلسطین، باید در نظرداشت که همه این جنایات باری مضاعف را بر دوش تک تک مسلمین و آزادگان جهان می گذارد تا با فریاد خویش به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای راه فلسطین و مقاومت بویژه سردار سرافراز ایران و اسلام سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی، و با تاکید بر تداوم سیاست اصولی حمایت از مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین و مقابله با اشغالگران غاصب و جنایتکار صهیونیست و ضرورت قطعی تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف، اعلام می دارد برگزاری رفراندوم با مشارکت تمامی ساکنین اصلی فلسطین همچنان پیشنهاد عملی و دموکراتیک برای تعیین سرنوشت و آینده فلسطین می باشد.

وزارت امور خارجه همچنین در لبیک به دعوت تاریخی امام خمینی(ره) تمامی ملتهای جهان، بویژه ملت شریف، انقلابی و حق طلب ایران را به شرکت در برنامه های گرامیداشت روز جهانی قدس فرا می خواند و از همه ملتها و دولت های مسلمان و آزادیخواه جهان می خواهد تا با اعمال فشار بر دولتها و نهادهای رسمی و حقوقی بین المللی، آنها را به انجام وظیفه قانونی و انسانی خود در حمایت از حقوق مردم فلسطین، پایان اشغالگری، توقف جنایات وحشیانه صهیونیستها و اقدامات تجاوزکارانه و تنش آفرین آنها در منطقه وادار کرده و تا رهایی قدس شریف بر این صراط مستقیم خویش پایمردی ورزند.

باشد که در آینده ای نزدیک آرزوی شرکت در نماز مسجدالاقصی برای ملتهای مسلمان نیز به واقعیت پیوسته و با بازگشت همه آوارگان به سرزمین مادری و مشارکت در تعیین سرنوشت فلسطین، پایان رژیم نامشروع صهیونیستی اعلام گشته و ملت فلسطین طعم آزادی و استقلال را حس نماید.»

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

علت داشتن عطش پس از نوشیدن آب+ فیلم-پیام امروز

۰۸:۲۶ – ۱۶ تير ۱۴۰۳ گاهی اوقات از برخی برخی افراد می‌شنویم که پس از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *