یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

دیدار وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت خارجه با قالیباف

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان در دیدار نوروزی با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، پیشبرد اهداف خارجی دولت ، تعامل مثبت مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه ، دیپلماسی فعال اقتصادی، توسعه همه جانبه مناسبات خارجی و بین المللی و تلاش در جهت حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور را مهمترین اولویت‌های این وزارتخانه در سال جدید توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، وی خواستار همفکری و مساعدت بیش از پیش نمایندگان ملت در جهت دستیابی به اهداف سیاست خارجی شد .‌
در این دیدار که معاونین و جمعی از مدیران ارشد وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند، امیرعبداللهیان ضمن اشاره به تشکیل شورای عالی ایرانیان از سوی رئیس جمهور، خواستار تلاش مجلس در جهت تدوین و تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور و نیز حل مشکلات آنها به ویژه در زمینه تابعیت مضاعف گردید و اقدامات مجلس شورای اسلامی در این خصوص را زمینه ساز تعامل بیش از پیش دولت با هموطنان مقیم خارج توصیف کرد.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - مخالفت با نظم آمریکایی؛ پیوند دهنده سرنوشت ایران وچین

دیدار وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت خارجه با قالیباف

در این نشست همچنین دو تن از معاونان وزارت امور خارجه ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات حوزه های سیاسی و اقتصادی، خواستار مساعدت مجلس و کمیسیونهای مربوطه در جهت دستیابی به اهداف سیاست خارجی و عبور موفقیت آمیز کشور از شرایط تحریمی جاری شدند.‌

دیدار وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت خارجه با قالیباف

 قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از همکاری های متقابل مجلس و وزارت امور خارجه،‌ حل مشکل هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور را جزو وظایف ذاتی خانه ملت دانسته، کمک به حل مشکلات خارجی بویژه گسترش روابط با همسایگان را در صدر برنامه های مجلس شورای اسلامی توصیف کرد.

لازم به ذکر است وزیر  و جمعی از مدیران ارشد وزارت امور خارجه همچنین با آیت‌الله اژه‌ای رییس قوه قضاییه دیدار و از رهنمودهای ایشان در شروع سال جدید بهره مند شدند.
رییس قوه قضاییه بر اهمیت تسهیل امور ایرانیان خارج از کشور و توسعه مناسبات خارجی و بین‌المللی در راستای منافع ملت تاکید کرد.

پیشنهاد مطالعه:  نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – توصیه ذوالنوری به مردم: به کاندیدایی که وعده می‌دهد رای ندهید

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم