جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

رئیس مجلس: اینترنت روستا‌های کمتر برخوردار ارتقاء می‌یابد

رئیس مجلس شورای اسلامی در صفحه مجازی خود نوشت: برخورداری از اینترنت با کیفیت، پرسرعت و پوشش سراسری، حق مردم است و با این تصمیم نمایندگان مجلس می‌رویم تا در کوتاه مدت شاهد پوشش کامل روستا‌های کشور باشیم.

براساس آخرین آمار از ایرج روحی، مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، میانگین کشوری اتصال روستا‌ها با اینترنت باکیفیت قابل قبول، نزدیک به ۸۰ درصد است.

با این حال بنا به آمار وزارت ارتباطات، اکنون حدود هفت‌هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار کشور یا به اینترنت متصل نیستند، یا کیفیت دسترسی‌شان مناسب نیست.

به گفته روحی، وزارت ارتباطات برنامه دارد تا اردیبهشت ۱۴۰۱ بااتصال حدود یک‌هزار روستای به شبکه ملی اطلاعات این مناطق به پوشش ۸۶ درصدی برسد و تا انتهای شهریور نیز ۲ هزار و ۸۰۰ روستا به پوشش ۹۲ درصدی رسیده و در قدم بعدی اتصال ۱۰۰ درصدی ۲ هزار و ۷۰۰ روستا در اسفندماه سال ۱۴۰۱ انجام شود.

پیشنهاد مطالعه:  شهرخبر - رهبر انقلاب: به هم ریختن خطوط توهمی بین مردم بهبرکت خون شهید سلیمانی بود | انتقال سیره‌ عملی شهدا به نسل جوانوظیفه‌ای مهم است

گفتنی است، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بودجه سال آینده اجازه پیدا کرده تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان با شرایطی، اموالش را مولدسازی یا تغییر کاربردی دهد؛ بنابراین نمایندگان مجلس ۱۵ اسفند پارسال تصویب کردند درآمد این بخش برای توسعه شبکه ملی اطلاعات و توسعه و ارتقای پوشش اینترنت و موبایل در روستا‌های مناطق کمتر برخوردار و مسیر بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی شود.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

شهرخبر – ژاپن شمشیر را برای این کشور از رو بست/ ۸ تحریم اعمال شد

فروش کارخانه مطالب مرتبط: شهرخبر – بالاترین تلفات روسیه در جنگ از زمان سقوط باخموت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم